Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου για να βρεις ένα τέτοιο άτομο..

 

Δεν διαφωνώ καθόλου και μάλιστα εν τέλει μπορεί και να μην βρω. Αποδέχομαι τις συνέπειες της επιλογής μου να μείνω εκτός ηλιθίων (κατ' εμέ) παιχνιδιών.

 

συγχωριανε!!! ερωτιλος μας βγηκες τελικα!!!

 

Έχει να κάνει περισσότερο με την λογική παρά με τον έρωτα. Βασικά δεν έχει σχέση με έρωτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν διαφωνώ καθόλου και μάλιστα εν τέλει μπορεί και να μην βρω. Αποδέχομαι τις συνέπειες της επιλογής μου να μείνω εκτός ηλιθίων (κατ' εμέ) παιχνιδιών.

 

 

 

Έχει να κάνει περισσότερο με την λογική παρά με τον έρωτα. Βασικά δεν έχει σχέση με έρωτα :lol:

δεν ειναι ο ερωτας παιδι της λογικης ! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και η λογικη μεγαλο ρολο... (Ο Πλουταρχος ειναι εν μερη σωστος!) Αλλα μαλλον και τα δυο χρειαζονται τελικα...

Μακαρι αυτα τα στερεοτυπα να φευγανε... Αλλα δυστυχως φαινεται να τα αναπαραγουμε, χωρις να το καταλαβαινουμε!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτές είναι οι απόψεις που φθείρουν τις σχέσεις μεταξύ ανδρών και γυναικών. Τις θεωρούμε δεδομένες και τις αναπαράγουμε. Και όσο τις αναπαράγουμε τόσο ισχύουν.

Προσωπικά, όπως και να έχει η πραγματικότητα, εγώ τέτοια παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω. Ούτε "μια σφαλιάρα που και που" θα ρίξω, ούτε θα "φτύσω πολύ για να κολλήσει πολύ" ούτε θα κάνω κάποια στερεότυπη μ@λ@κία για να δείξω πόσο άντρας είμαι.

Γι' αυτό και πάντα ήθελα έναν σκεπτόμενο άνθρωπο δίπλα μου, χωρίς ηλίθια κολλήματα και στερεότυπες αντιλήψεις. Φυσικά ήλθαν και απήλθαν διάφορες καταστάσεις και ακόμα δεν έχω βρει τέτοιο άτομο.

Ο καθένας μας ας πορευτεί όπως νιώθει σωστά. Κάθε πορεία έχει και τις συνεπειές της βέβαια... ;)

Οκ, δεν έχεις άδικο, αλλά από την άλλη έχουν και κάποια βάση αυτά τα στερεότυπα.

Αν κυνηγάς την άλλη μαζί με 500 άλλους, δεν είναι λογικό να στο παίξει δύσκολη και να σε ψιλοφτύσει για να δει αν όντως τη θες στα σοβαρά και όχι για να παίξεις μαζί της;

Πες οτι πας για ψάρεμα. Ποιό ψάρι θα απολάμβανες καλύτερα, αυτό που ζορίστηκες για να το πιάσεις ή αυτό που πήδησε από μόνο του έξω από το νερό; :p Είναι και λίγο βαρετό να τα έχεις όλα στο πιάτο...

Εννοείται πως μιλάω για νορμάλ καταστάσεις, μην το παρακάνουμε και με το φτύσιμο.

Εντάξει υπερανάλυση τώρα και μπορεί να λέω πίπες, αλλά νομίζω πως κάπως έτσι πάει η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω (καργα :p) με Αλεξελ.

 

Τι κι αν την κυνηγας μονο εσυ,

τι κι αν αλλοι τοσοι.

 

Τζου κου ρου, θα σε γνωρισω σε μια Κολωνακιοτισσα φιλη μου να δεις πως θ' αλλαξεις γνωμη! :X

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω (καργα :p) με Αλεξελ.

 

Τι κι αν την κυνηγας μονο εσυ,

τι κι αν αλλοι τοσοι.

 

Τζου κου ρου, θα σε γνωρισω σε μια Κολωνακιοτισσα φιλη μου να δεις πως θ' αλλαξεις γνωμη! :X

 

Αν εννοείς ότι θα αλλάξει γνώμη επειδή η φίλη σου είναι από τα ψάρια που πηδάν μόνα τους στη βάρκα αλλά και πάλι το απολαμβάνεις το ίδιο με τα ζόρικα τότε θέλω να τη γνωρίσεις και σε μένα! :p

 

Κι εγώ συμφωνώ με Alexel. Έχει παραγίνει αυτό με τα στερεότυπα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και η λογικη μεγαλο ρολο... (Ο Πλουταρχος ειναι εν μερη σωστος!) Αλλα μαλλον και τα δυο χρειαζονται τελικα...

Μακαρι αυτα τα στερεοτυπα να φευγανε... Αλλα δυστυχως φαινεται να τα αναπαραγουμε, χωρις να το καταλαβαινουμε!

 

Με αυτά τα στερεότυπα έχουν και έχουμε μεγαλώσει γενιές και γενιές..Δεν φεύγουν έτσι εύκολα...

 

Οκ, δεν έχεις άδικο, αλλά από την άλλη έχουν και κάποια βάση αυτά τα στερεότυπα.

Αν κυνηγάς την άλλη μαζί με 500 άλλους, δεν είναι λογικό να στο παίξει δύσκολη και να σε ψιλοφτύσει για να δει αν όντως τη θες στα σοβαρά και όχι για να παίξεις μαζί της;

Πες οτι πας για ψάρεμα. Ποιό ψάρι θα απολάμβανες καλύτερα, αυτό που ζορίστηκες για να το πιάσεις ή αυτό που πήδησε από μόνο του έξω από το νερό; :p Είναι και λίγο βαρετό να τα έχεις όλα στο πιάτο...

Εννοείται πως μιλάω για νορμάλ καταστάσεις, μην το παρακάνουμε και με το φτύσιμο.

Εντάξει υπερανάλυση τώρα και μπορεί να λέω πίπες, αλλά νομίζω πως κάπως έτσι πάει η ιστορία.

 

Μερικές φορές απολαμβάνεις και τα 2 εξίσου το ίδιο..Δεν χρειάζεται να λιώσεις κάτω από τον ήλιο για να πιάσεις ΤΟ ψάρι όταν δίπλα σου και κάτω από κανέναν ίσκιο μπορείς να κάτσεις με τις ώρες και να πιάσεις όσα ψάρια θέλεις...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές απολαμβάνεις και τα 2 εξίσου το ίδιο..Δεν χρειάζεται να λιώσεις κάτω από τον ήλιο για να πιάσεις ΤΟ ψάρι όταν δίπλα σου και κάτω από κανέναν ίσκιο μπορείς να κάτσεις με τις ώρες και να πιάσεις όσα ψάρια θέλεις...

Το ίδιο λέμε. Και στη σκιά να κάτσεις, πάλι τα ψάρια δε θα έρθουν μόνα τους στο καλάθι (εμένα αν πήδαγαν μόνα τους στο καλάθι θα τα πέρναγα για άρρωστα και δε θα τα έτρωγα :p). Μακάρι να ήταν όλα τόσο εύκολα, αλλά θα πρέπει να κοπιάσεις για να αποκτήσεις κάτι. Και για να δει η άλλη πως όντως σημαίνεις κάτι το διαφορετικό γι' αυτήν, πρέπει να σε τεστάρει και λίγο κάνοντας τη δύσκολη.

Ένα είδος άμυνας είναι και αυτά τα στερεότυπα, για να ξεχωρίζουμε ποιός όντως μας θέλει και έχει σκοπό να μας κυνηγήσει παραπάνω κάνοντας την υπέρβαση. Γιατί αν δεν το παίξεις και λίγο δύσκολος/η, ο άλλος παίζει να σε πει είτε απελπισμένο είτε τσούλα...

Να τονίσω πως δεν είμαι απόλυτα υπερ όλων αυτών των στεροτύπων, αλλά δικαιολογώ την ύπαρξή τους και αν γίνονται με μέτρο δε βλάπτουν. Αν δε *****εις και λίγο το μυαλό του άλλου δεν έχει πλάκα :p

 

 

fabo όχι δε θέλω. Χάρισμά σου :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, όπως και να έχει η πραγματικότητα, εγώ τέτοια παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω. Ούτε "μια σφαλιάρα που και που" θα ρίξω, ούτε θα "φτύσω πολύ για να κολλήσει πολύ" ούτε θα κάνω κάποια στερεότυπη μ@λ@κία για να δείξω πόσο άντρας είμαι.

Γι' αυτό και πάντα ήθελα έναν σκεπτόμενο άνθρωπο δίπλα μου, χωρίς ηλίθια κολλήματα και στερεότυπες αντιλήψεις. Φυσικά ήλθαν και απήλθαν διάφορες καταστάσεις και ακόμα δεν έχω βρει τέτοιο άτομο.

Ο καθένας μας ας πορευτεί όπως νιώθει σωστά. Κάθε πορεία έχει και τις συνεπειές της βέβαια... ;)

Πεστα ρε Αλεξελ. Δυστυχως αυτα τα στερεοτυπα και τα παιχνιδακια ειναι ακομα η βαση των ερωτικων σχεσεων ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εε αφου το λενε οι φιλοι μου ας το πω κι εγω. εχεις δικιο alexel, τα παιχνιδακια ειναι βλακειες, αλλα ετσι μας εχουν μαθει να σκεφτομαστε δυστυχως... ειναι στερεοτυπα πλεον, ειναι σαν να σε θελω να σε πεισω εγω οτι δεν υπαρχει παραγκα στο ελληνικο ποδοσφαιρο.. αμα εισαι κατι αλλο πλην οσφπ δεν θα με πιστεψεις... γιατι ετσι εχουμε μαθει... ;););)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

και να προσθεσω κ κατι αλλο

δεν υπάρχει ηλικια σε αυτά, ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

 

Μπα..Που τέτοια τύχη...:(

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά βρε παιδιά αλλά αν είμαστε ερωτευμένες κ δεν θέλουμε να είμαστε τι κάνουμε...? :(

 

Να είσαι ερωτευμένη αλλά να μην θες να είσαι?!?:wacko:

 

Το αντίθετο ήξερα..Δλδ να μην είσαι και να θες να είσαι..Τώρα τι να κάνεις..?:X

 

Χμμ..Για να ξε-ερωτευτείς κάποιον το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να τον παρατήσεις ή να τον κατεβάσεις τόσο πολύ στα μάτια σου ώστε στο τέλος να απορείς γιατί είσαι μαζί του..Ελπίζω να βοήθησα...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι ερωτευμένη αλλά να μην θες να είσαι?!?:wacko:

 

Το αντίθετο ήξερα..Δλδ να μην είσαι και να θες να είσαι..Τώρα τι να κάνεις..?:X

 

Χμμ..Για να ξε-ερωτευτείς κάποιον το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να τον παρατήσεις ή να τον κατεβάσεις τόσο πολύ στα μάτια σου ώστε στο τέλος να απορείς γιατί είσαι μαζί του..Ελπίζω να βοήθησα...

Ναι άλλα αν δεν σου έχει κάνει τίποτα ο άνθρωπος αλλά οι καταστάσεις το επιβάλουν...?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα αν δεν σου έχει κάνει τίποτα ο άνθρωπος αλλά οι καταστάσεις το επιβάλουν...?:cry:

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...Δυστυχώς:cry:.Ότι και να κάνει ο άλλος, όσο και να τον κατεβάσεις αν είσαι πραγματικά ερωτευμένος τίποτα από αυτά δεν θα δουλέψει.Απλά κάνε υπομονή...:cry::cry::cry:

 

 

Πάντως αν βρείτε ένα τρόπο για να σταματήσουμε να είμαστε ερωτευμένοι μοιραστείτε τον μη φοβάστε(:p) γιατί τον χρειαζόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Κ αν δεν είμαι μόνο ερωτευμένη άλλα νιώθω κ παραπάνω συναισθήματα τότε την έκατσα την βάρκα που λέμε...? :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά βρε παιδιά αλλά αν είμαστε ερωτευμένες κ δεν θέλουμε να είμαστε τι κάνουμε...? :(

 

:blink: :blink: :blink:

Ωχ ωχ ωχ μήπως... με ξέρεις; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ε διαβολιν αν ειχαμε τις απαντησεις γι αυτα θα μασταν δισεκατομυριουχοι και δεν θα καιγομασταν ποσταροντας στο μαιφον.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε διαβολιν αν ειχαμε τις απαντησεις γι αυτα θα μασταν δισεκατομυριουχοι και δεν θα καιγομασταν ποσταροντας στο μαιφον.

 

Εγώ προσωπικά θα τα είχα γράψει σε βιβλίο το οποίο θα γινόταν best seller και θα έδινα τα δικαιώματα για ταινία με πρωταγωνιστή τον George Clooney...!!!Φυσικά θα γινόμουν πάρα πολύ πλούσια και στο τέλος θα αγόραζα το myphone (ελπίζω να μην φάω κανά ban)

 

Όσο αφορά την ερώτηση της diavolin για το "αν είμαστε ερωτευμένες κ δεν θέλουμε να είμαστε τι κάνουμε..?" οι απαντήσεις είναι απλές

α)ξε ερωτεύεσαι (ωραίο ρήμα αυτό φτου μου)..τον τρόπο δεν τον ξέρω

β) ερωτεύεσαι άλλον...άλλωστε το λέει και το εθνικό άσμα " ο έρωτας με έρωτα περνάει"

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα τα είχα γράψει σε βιβλίο το οποίο θα γινόταν best seller και θα έδινα τα δικαιώματα για ταινία με πρωταγωνιστή τον George Clooney...!!!Φυσικά θα γινόμουν πάρα πολύ πλούσια και στο τέλος θα αγόραζα το myphone (ελπίζω να μην φάω κανά ban)

 

Όσο αφορά την ερώτηση της diavolin για το "αν είμαστε ερωτευμένες κ δεν θέλουμε να είμαστε τι κάνουμε..?" οι απαντήσεις είναι απλές

α)ξε ερωτεύεσαι (ωραίο ρήμα αυτό φτου μου)..τον τρόπο δεν τον ξέρω

β) ερωτεύεσαι άλλον...άλλωστε το λέει και το εθνικό άσμα " ο έρωτας με έρωτα περνάει"

Μάλλον αναγκαστικά cookie θα πρέπει να ερωτευτώ άλλον...:confused:

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι με το ατομο ή με το συναισθημα?

Όχι το άτομο είναι μια χαρά, δυστυχώς κ όλας. Το συναίσθημα είναι το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι το άτομο είναι μια χαρά, δυστυχώς κ όλας. Το συναίσθημα είναι το πρόβλημα..

αρα αυτο που ακολουθει ειναι ακυρο

Μάλλον αναγκαστικά cookie θα πρέπει να ερωτευτώ άλλον...:confused:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αρα αυτο που ακολουθει ειναι ακυρο

Όοοχι τα συναισθήματα που νιώθω για το συγκεκριμένο άτομο είναι λάθος.. Όχι ο έρωτας γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...