Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον διαφέρω εγώ που θεωρώ δεδομένα κάποια πράγματα όσο αφορά δλδ τις απόψεις και τις θέσεις μου πάνω σε τέτοια θέματα..Όσο για την ηλικία δεν το τοποθετώ καν εκεί γιατί έχω ακούσει αρκετά ώριμες τοποθετήσεις στο θέμα του κερατώματος από αρκετά μικρότερο άτομο και τελείως ανώριμες από αρκετά μεγαλύτερούς μου

 

Κοίτα και εγώ θεωρώ δεδομένο ότι αν δεν είμαι καλά σε μια σχέση θα το συζητήσω με τη σύντροφο μου και αν δεν βρούμε λύση θα χωρίσουμε, δηλαδή αρνούμαι να σκεφτώ καν την απιστία.ΑΛΛΑ άνθρωποι είμαστε και όσο και αν σιχαίνομαι το κεράτωμα(ειδικά το να το κάνω εγώ,γιατί τότε είναι στο χέρι μου να το αποτρέψω) πάντα αποδέχομαι ότι υπάρχει μια πιιθανότητα στο τρισεκατομμύριο(μικρή αλλά υπάρχει) να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το να δεχεσαι τις συνεπειες των πραξεων σου ειναι σιγουρα ενα βημα ωριμανσης...

 

[οφτοπικ] ωριμοτητας εννοεις ;s [/οφτιποκ]

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

το να δεχεσαι τις συνεπειες των πραξεων σου ειναι σιγουρα ενα βημα ωριμανσης...παρ ολα αυτα,ειτε καποιοι-ες το θελουν,ειτε οχι,υπαρχει ξεκαθαρα,οεο,και σε θεωρητικο κ σε πρακτικο επιπεδο μια ηθικη..κ σε αυτή την περίπτωση,το να χωρισεις κ μετα να βγαλεις με οποιΟν,οποιους θες τα ματια σου ειναι ηθικο( ασπρο) ,το να μπλεκεις μ κερατωματα κ συναφη ειναι ανηθικο.(μαυρο)..ανηθικο κυριως προς τον ευατο σου..αν τον εχεις σε υποληψη βεβαια..

και οσοι πειτε,καλα τα λες.χωρις να ξερεις τι γινεται,εξω απ το χωρο πολλα τραγουδια λενε,μια χαρα καθεσαι ψηλα στο βουνο σου κ ριχνεις τους κεραυνους σου,κλπ,κλπ...αυτο που λεω ειναι οτι δεν χρειαζεται να μασαμε τετοιου ειδους καραμελες( ειμαι μπλεγμενος-η,δεν ξερω,νιωθω περιεργα κλπ)...ας κανουμε τουλαχιστον την χαρη στον εαυτο μας να ειμαστε ειλικρινεις..το να μην ειναι καποιος ετοιμος-η για σοβαρη σχέση δεν τον-την κανει κακο ατομο...το να μπλεκει ομως σε μια σοβαρη σχεση στεναχωροντας (μοιραια καποια στιγμη) τον αλλον ειναι τουλαχιστον ανωριμο..

 

δηλ μπορει ολα τα ζευγαρια του κοσμου να κερατωνονται,αυτο παει να πει οτι πρεπει να κανεις το ιδιο;

και ναι,το να μην κερατωνεις τον-την συντροφο σου,να εισαι σοβαρος κ αξιοπρεπης σε μια σχεση εξαρταται αποκλειστικα απο εσενα(κ τον συντροφο σου σε καποιο βαθμο..)

ειμαι της αποψης του οτι αν θελει καποιος να κανει σεξ,ας κανει σεξ,οχι σχεση..αν θελει καποιος να παιξει ας παιξει επιτραπεζιο,οεο..ι...:)αλλα πραγματα..ασ μΗν κανει σχεση....:)

 

+1000

επίσης θέλω να προσθέσω τα εξής.Οι πιθανοί λόγοι για να κερατώσεις κάποιον είναι μάλλον οι εξής:

α. έχεις βαρεθεί την ρουτίνα και θέλεις κάτι διαφορετικό (εγωιστικοί λόγοι)

β. χρειάζεσαι επιβεβαίωση (εγωιστικό 2 φορές)

γ. η σχέση που περνάει σοβαρή κρίση (προσπάθησε να διορθώσεις τα πράγματα και όχι να κερατώσεις τον άλλον)

γ. προσπάθησες τα πάντα αλλά η σχέση σου πάει κατά διαβόλου (πρώτα χώρισε και μετά βγάλε τα μάτια σου)

δ. θέλεις περιπετειούλες της μιας νύχτας αλλά και την σίγουρη αγκαλιά του άλλου(μαγκιά σου αλλά αυτό εκτός από εγωιστικό είναι και άθλιο)

ε. ήταν λάθος και το έχεις σκυλομετανοιώσει (ας είσαι ειλικρινής τουλάχιστον)

 

που καταλήογυμε? ότι μάλλον κερατώνουμε τον άλλο γιατί είτε είμαστε ανασφαλείς και εγωιστές είτε γιατί δεν έχουμε το θάρρος να αφήσουμε πίσω μία σχέση που έχει τελείωσει είτε (σπάνια μάλλον) γιατί είμασταν απλά για μια στιγμή αδύναμοι.

Οι σχέσεις όμως θέλουν προσπάθεια δεν είναι όλα ρόδινα, δεν γίνεται να είσαι πάντα στην ίδια κατάσταση τρελού έρωτα με τον άλλο και πάντα πειρασμοί θα υπάρχουν πολλοί... συμπέρασμα αν θες απλά να περνάς πάντα καλά χωρίς πολλές έννοιες και σκοτούρες μην κάνεις σοβαρές σχέσεις ή τουλάχιστον να μην δίνεις τέτοια εντύπωση στον άλλο ... αν θες να ζήσεις πάλι κάτι άλλο προσπάθησε πρώτα να τα βρεις με τον εαυτό σου και να είσαι έτοιμος να ρίξεις μπόλικο νερό στο κρασί σου ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω ότι η λέξη "ευκολία" αφορά την προσωπική μου άποψη για το θέμα του κέρατος και επεξηγώ..Για μένα προσωπικά το να κερατώσεις κάποιος την σχέση του δείχνει μια "ευκολία" στις πράξεις του και μια έλλειψη σεβασμού απέναντι στο άτομο με το οποίο είναι μαζί (αλλά στην τελική υποτίθεται ότι είναι)..Επίσης χωρίς να αρχίσει συζήτηση περί ηθικής και άλλων το θεωρώ ανήθικο να είσαι σε μια σχέση που όσο προβληματική και να είναι καλώς ή κακώς είσαι σε αυτήν και να κερατώνεις τον άλλον...Αν θες να κάνεις sex ή να βγάλεις τα μάτια σου με τον τύπο στην γωνία που φοράει dolce gabbana εσώρουχο και όχι intimissimi χωρισε και κάντο

 

Πάντα κάτι συμβαίνει για να φτάσει σε ένα τέτοιο σημείο αλλά πιστεύω πως υπάρχουν και άλλοι δρόμοι..

 

Συγνώμη γιατί την λέξη "συναισθήματα" την έχω διαβάσει και σε άλλο post...Είσαι με κάποιον και λογικά έχεις κάποια συναισθήματα για αυτόν και ας δεχτούμε ότι η σχέση δεν είναι και η καλύτερη δυνατή (από πολλές απόψεις) και αντί να φύγεις ή να προσπαθήσεις να την διορθώσεις λες δεν κερατώνω?!? Και το ξέρω πως είμαι απόλυτη γιατί απλά ξέρω πολύ καλά τον εαυτό μου...Και οι αποφάσεις ποτέ δεν είναι εύκολες αλλά τις καλύτερες αποφάσεις δεν τις παίρνει κανείς υπό καθεστώς θολούρας εγκεφάλου και μεταξύ προβληματικών σχέσεων ή δεν ξέρω γω τι..ΤΙς καλύτερες αποφάσεις τις παίρνεις μόνος σου εσύ και ο πόνος σου που λέει και το τραγούδι...

 

Εντωμεταξύ επειδή το θέμα του thread είναι ο έρωτας θα συμπληρώσω ότι ο έρωτας και το να είσαι ερωτευμένος είνια ότι καλύτερο αν έχει και ανταπόκριση..

 

Συμφωνώ ότι είναι ένα θέμα που θελει τεράστια ανάλυση..Και σίγουρα κανείς δεν ξύπνησε ένα πρωί και είπε α τι έχω να κάνω?άπλωμα ρούχων, σιδέρωμα, να κερατώσω τον Τάκη (το όνομα τυχαίο), να αγοράσω σαμπουάν για βαμμένα μαλλιά κτλ κτλ κτλ..

 

Προσωπικά ξέρω τι θα κάνω αν βρεθώ σε μια τέτοια κατάσταση..Θα σηκωθώ και θα φύγω χωρίς να μπω στην διαδικασία να μπλεχτώ σε παράλληλες σχέσεις ή σε κερατώματα...Αλλά εγώ αυτό το ξέρω διότι έχω περάσει αρκετό καιρό μόνη μου και συζητώντας με τον εαυτό μου (μην το δοκιμάσετε γιατί ο άλλος μπορεί να καλέσει το Δαφνί για να σας φορέσει την άσπρη ζακετούλα με τα ανάποδα μανίκια) κατάλαβα οτι το κέρατο δεν είναι λύση..Όπως έχω ξαναγράψει είχα μια σχέση 2 χρόνων όπου ο άλλος με κεράτωσε..Θυμάμαι πόσο πόνεσα και πόσο καιρό μου πήρε να συνελθω και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι αυτό δεν θα το κάνω ποτέ μου σε κανέναν και για κανέναν λόγο..

 

Ποτε δεν περιμενα να βρω καποιο που να εχει ακιβως την ιδια αποψη με μενα! Και να την εχει σχηματισει μεσα απο την ιδια διαδικασια (βλ. Δαφνι).

Δακρυα χαρας ποτιζουν το προσωπο μου...η ηθικη λαμπει σαν φεγγαρι σημερα! http://www.laymark.com/i/m/m204.gif

 

@C_Maidis

Σου αλλαξω τους πιθανους λογους στους εξης:

α. εγωιστικοι λογοι

β. εγωιστικοι λογοι

γ. εγωιστικοι λογοι

.

.

.

.

.

ν. εγωιστικοι λογοι

 

με 1 ≤ ν ≤ +∞

 

Δεν καταλαβα τι γινεται με την υποθεση που τα λετε συνθηματικα (ο κερατας, η κερατου, ο συνεργος, η συνεργου κ.λπ.) αλλα εγω με την κουκι συμφωνω! http://www.laymark.com/i/m/m021.gif

Link to comment
Share on other sites

@C_Maidis

Σου αλλαξω τους πιθανους λογους στους εξης:

α. εγωιστικοι λογοι

β. εγωιστικοι λογοι

γ. εγωιστικοι λογοι

.

.

.

.

.

ν. εγωιστικοι λογοι

 

με 1 ≤ ν ≤ +∞

 

Δεν καταλαβα τι γινεται με την υποθεση που τα λετε συνθηματικα (ο κερατας, η κερατου, ο συνεργος, η συνεργου κ.λπ.) αλλα εγω με την κουκι συμφωνω! http://www.laymark.com/i/m/m021.gif

 

:pμπα το έσκασες απο της φυλακής τα σίδερα ... τι κρίμαααααα:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν περιμενα να βρω καποιο που να εχει ακιβως την ιδια αποψη με μενα! Και να την εχει σχηματισει μεσα απο την ιδια διαδικασια (βλ. Δαφνι).

Δεν καταλαβα τι γινεται με την υποθεση που τα λετε συνθηματικα (ο κερατας, η κερατου, ο συνεργος, η συνεργου κ.λπ.) αλλα εγω με την κουκι συμφωνω!

 

Πάλι καλά που εμφανίστηκες και εσύ γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι οτι μόνο εγώ μιλάω με τον εαυτό μου και σίγουρα το Δαφνί χάνει έναν σπουδαίο ένοικο...

Όσο για το

Σου αλλαξω τους πιθανους λογους στους εξης:

α. εγωιστικοι λογοι

β. εγωιστικοι λογοι

γ. εγωιστικοι λογοι

.

.

.

.

.

ν. εγωιστικοι λογοι

 

με 1 ≤ ν ≤ +∞

 

συμφωνώ..Και δεν το είχα σκεφτεί ποτέ μου..Δλδ ότι για εγωιστικούς λόγους ο άλλος σου φοράει το κέρατο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα το θεμα μου θυμιζει λιγο την συζητηση περι θανατικης ποινης.

 

Μπαη δε γουεη την λεξη ηθικη(για δικους μου προσωπικους λογους) οταν την ακουω γελαω. Σορρυ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη γελάς,λεγοντας ηθικη εννοω ηθικη,οχι ταξη που μαλλον εννοεις εσυ....αυτο που κρατησε την μαφια και αλλες επαναστατικες,αντιεξουσιαστικες οργανωσεις ορθιες ειναι η ηθικη....ηθικη κ ομορφια υπαρχει μεσα σε ολα...
Link to comment
Share on other sites

...και εμεις αυτοι που σερνουμε τα αθωα θυματα στον βασανιστικο θανατο τους΄;;;:lol::lol:

εννοω προτρεποντας τους να κανουν αληθινες,σοβαρες σχεσεις΄;;οεο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα το θεμα μου θυμιζει λιγο την συζητηση περι θανατικης ποινης.

 

Μπαη δε γουεη την λεξη ηθικη(για δικους μου προσωπικους λογους) οταν την ακουω γελαω. Σορρυ.:rolleyes:

επειδη εισαι επιρεασμενη απο τον ποποτα γι'αυτο! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια;; ελειψα δυο μερες απο το θεμα και μου αρχισατε τα περι κερατου και ηθικης... γενικοτερα απο οσα διαβασα, θα ελεγα οτι συμφωνω με το μπισκοτακι μας, αλλα επειδη το ΠΟΤΕ ειναι μεγαλη κουβεντα κι επειδη εχω φτασει να σκεφτομαι κατα καιρους πολλα πραγματα, θα πω οτι συμφωνω και με τη σόφι μας! (πως τα καταφερα παλι η ατιμη!:rolleyes:) τα συναισθηματα ειναι πολυ ατιμο πραγμα αφενος κι αφετερου, οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος αγαπητοι μου συμφορουμιτες, κι αμα σταματησει το μυαλο να λειτουργει μεσα σε ενα δευτερολεπτο ολα μπορουν να γινουν! :rolleyes::rolleyes::rolleyes: γι αυτο ας κραταμε μικρο καλαθι, γιατι καμια φορα μπορει να βρεθουμε σε θεσεις που δεν εχουμε φανταστει... δεν εχω κερατωσει ποτε σημειωτεον... :O

 

ασχετο:κι αυτο το συστημα του φορουμ, αμεσως να αλλαζει την ηλικια στα στοιχεια μας μολις περνουν τα γενεθλια.. τστστσ ουτε ωρα να μην νιωσουμε μικροτεροι;;; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

 

ασχετο:κι αυτο το συστημα του φορουμ, αμεσως να αλλαζει την ηλικια στα στοιχεια μας μολις περνουν τα γενεθλια.. τστστσ ουτε ωρα να μην νιωσουμε μικροτεροι;;; :lol:

 

παγκόσμια συνωμοσία!!! :lol:

να έχεις χωρίσει, να σε κεράτωσε, να σου την είπε και απο πάνω και στο τέλος να ανοίξεις το myphone να πεις τον πόνο σου και να βλέπεις και την αλλαγή στην ηλικία σου γιατί μέσα σε όλα αυτά είχες ξεχάσει ότι έχεις γενέθλια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παγκόσμια συνωμοσία!!! :lol:

να έχεις χωρίσει, να σε κεράτωσε, να σου την είπε και απο πάνω και στο τέλος να ανοίξεις το myphone να πεις τον πόνο σου και να βλέπεις και την αλλαγή στην ηλικία σου γιατί μέσα σε όλα αυτά είχες ξεχάσει ότι έχεις γενέθλια :lol::lol:

 

εεε μαααα!! αδικο εχω;; ειναι παντως κατι ωρες που σου εχουν συμβει τοσα πολλα, που βλεπεις και κατι φαινομενικα ασημαντο το οποιο ομως σου την δινει στα νευρα πολυ περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο... τα γενεθλια μου φετος ηταν μια σκετη αποτυχια, οποτε... ;););)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι χρονια πολλα κ καλα...κ λιγοτερη διπλωματια..(τα ναι μεν,αλλα..ειναι που μας εχουν φαει..) :lol:
Link to comment
Share on other sites

:pμπα το έσκασες απο της φυλακής τα σίδερα ... τι κρίμαααααα

 

Μμμμ...απαξιω http://www.laymark.com/i/m/m027.gif

Αλλα ετσι και με πιασουν εσενα θα κατονομασω για συνεργο...http://www.laymark.com/i/m/m011.gif

 

ασχετο:κι αυτο το συστημα του φορουμ, αμεσως να αλλαζει την ηλικια στα στοιχεια μας μολις περνουν τα γενεθλια.. τστστσ ουτε ωρα να μην νιωσουμε μικροτεροι;;;

 

παγκόσμια συνωμοσία!!!

να έχεις χωρίσει, να σε κεράτωσε, να σου την είπε και απο πάνω και στο τέλος να ανοίξεις το myphone να πεις τον πόνο σου και να βλέπεις και την αλλαγή στην ηλικία σου γιατί μέσα σε όλα αυτά είχες ξεχάσει ότι έχεις γενέθλια :lol:

 

Καλα, η σι μει ντει να το καταλαβω...πλησιαζει στα ...αντα, αλλα εσυ τρελα7 απο τωρα ανησυχεις; :ρ

 

Λοιπον, για να σας ανυψωσω θα σας κανω τα καλυτερα κομμεντ στο επομενο μιτινγκ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα το θεμα μου θυμιζει λιγο την συζητηση περι θανατικης ποινης.

 

Μπαη δε γουεη την λεξη ηθικη(για δικους μου προσωπικους λογους) οταν την ακουω γελαω. Σορρυ.:rolleyes:

 

Καλα, εσυ πρεπει να εισαι ο διαολος μεταμφιεσμενος σε νεαρα κορασιδα! Βλεπω και αυτη τη φωτο στην υπογραφη και μου παει τρις και μια μερικες φορες...:X :ρ

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι χρονια πολλα κ καλα.

 

ευχαριστω πολυ! :D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με το "ταξης και ηθικη" ο λογος που μου φαινεται αστειο να αναφερουμε ηθικη ως μια γενικη εννοια.:p Απλα θεωρω οτι η ηθικη του καθενα συνδεεται με/καθοριζεται απο βιωματα, χαρακτηρα, συνειδηση, αξιες κι ολα αυτα διαφερουν απο ατομο σε ατομο. Π.χ. καποιος μπορει να βρισκει ανηθικο το να πηγαινει μια κοπελα με 800 αντρες, καποιος αλλος οχι.

 

Καλα, εσυ πρεπει να εισαι ο διαολος μεταμφιεσμενος σε νεαρα κορασιδα! Βλεπω και αυτη τη φωτο στην υπογραφη και μου παει τρις και μια μερικες φορες...:X :ρ

Τι εκαμα παλι;:( Το τρελα7 που με ξερει μπορει να εγγυηθει οτι ειμαι ο διαολος σκετος.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εκαμα παλι;:( Το τρελα7 που με ξερει μπορει να εγγυηθει οτι ειμαι ο διαολος σκετος.:p

 

το καλυτερο παιδι ειναι ρε η σοφι, και μην αγγιζετε, αντε γιατι θα τα παρω... :mad::mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο οτι η ηθικη απο ατομο σε ατομο διαφερει...αυτο ειναι καλο κ κακο...καλο γιατι υπαρχει ποικιλομορφια κ πλουραλισμος αποψεων και κακο γιατι καποια πραγματα εχουν ισοπεδωθει τελειως αφου δεν υπαρχει σεβασμος απεναντι σε μια ιδεα αφου ο καθενας υιοθετει οποια ηθικη γουσταρει αναλογα με την περισταση κ τι τον-την εξυπηρετει.....

εξαρταται λοιπον,εν τελει,απο το τι ατομο ειναι ο καθενας...κ πως λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος/α να μου πει σημαδια που δειχνουν οτι εισαι ερωτευμενος?θελω να διαπιστωσω κατι...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...