Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως πήγαινε πρώτα σε ένα service!!

Και πες οτι θες απλά να κάνεις αναβάθμιση και να σου βάλουν τα ελληνικά..

Δεν νομίζω να σου αρνηθούν...

Μην πάρεις τηλ.

Απλά πήγαινε εκεί..

Ειδικά τώρα που βγήκε καινούριο firmware είναι ευκαιρία;)

 

Γιατί με το davinci αν το καταλάβουν (πράγμα πολύ δύσκολο βέβαια) χάνεις την εγγύηση..

 

 

Λοιπόν παιδιά, όλα οκ. Με το davinci flashara (έμαθα και το "flashara" πανάθεμά με) το w810i. Του έβγαλα το firmware M. East & N. Africa και του εβαλα ένα Mediterranean firmware με ελληνική γλώσσα και φυσικά με ελληνικό Τ9. Το τηλεφωνάκι είναι τώρα κανονικά στα ελληνικά, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Ομολογώ ότι μου ψιλοέβγαλε την παναγία, αλλά με βοήθησε περισσότερο το παρακάτω link:

 

http://www.expansys.de/forumthread.asp?code=129336&thread=301&page=2

 

Κι όλα αυτά με 10 ευρώ.

 

Χτές προσπάθησα μέσω του wotanserver, πλήρωσα 7 ευρώ και όταν πήγα να επιλέξω τί firmware να βάλω, είδα ότι δεν είχε κανένα με Greek Language. Πάντως ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποίησα, το Credit που αγόρασα χρησιμοποιήθηκε.

 

Αυτά.

 

Anyway, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμές αυτές δεν είναι αποτέλεσμα του refresh rate. Είναι πολύ πιθανό να τις βλεπεις τότε εξαιτίας του φόντου (άσπρο χρώμα να υποθέσω;) Η οθόνη του φίλου σου είναι πολύ πιθανό να χτυπήθηκε και για αυτό κάηκε. Ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε σένα.

Αυτό που λες για το refresh rate τώρα το παρατήρησα και είναι σχεδόν αμελιτέες οι γραμμές που φαίνονται τώρα που έχω άσπρο χρώμα στο θέμα γενικά.Πριν που το παρατηρούσα είχα το πορτακαλί, το αρχικό θέμα. Όσο για την οθόνη του φίλου μου και εγώ αυτό υποψιαζόμουν αλλά δεν ήξερα αν ήταν σωστό.Αλλά και από την άλλη ίσως επειδή ήταν από τα πρώτα τηλέφωνα που κυκλοφόρισαν ίσως να υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τα γνωστά κολλήματα του firmware και να έπαθε τίποτα.Τι να πω δεν ξέρω.

Το δικό μου τηλέφωνο ευτυχώς δεν έχει ούτε γρατσουνιά.

Να ΄σαι καλά zxr.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει την καινούργια αναβάθμηση που βγήκε και αναφέρεται παραπάνω;

Το τι θεωρητικά διορθώνει αναφέρεται σε ένα post αλλά πραγματικά τι κάνει ξέρουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που εμφανίζονται οι οριζόντιες γραμμές?

Γιατί εγώ που το δοκίμασα μόλις τώρα δεν είδα τπτ.

Έχω R4CE012 vodafone live έκδοση

Και το δοκίμασα έχοντας ανοιχτο το walkman και έπαιζα με την ένταση..

Το δοκίμασα και έχοντας το walkman ελαχστοποιημένο και μπροστά είχα για θέμα το orbit..

Επίσης παρατήρισα οτι όταν ήταν ελαχιστοποιημένο το walkman και έπαιζα με την φωνή το θέμα (orbit) πάγωνε..

Μόλις έφευγε η μπάρα απο πάνω συνέχιζε..

Φαντάζομαι γίνεται σε όλους αυτό..

 

Αυτά..:cool:

Αυτές τις γραμμές τις εμφανίζει στην μπάρα με την ένταση του ήχου όταν εμφανίζεται.δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλα τα κινητά για αυτό και ρωτάω.Μπορεί να το κάνει μόνο στο δικό μου αλλά δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα η συσκευή.Αν δεν το βλέπεις ακόμα καλύτερα για να μην έχεις και αμφιβολίες για το τηλέφωνο σου.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...παιδες περασα κι εγω το καινουριο firmware R4EA031 και μεχρι στιγμης δεν εχω προσεξει καποια τραγικη αλλαγη και οταν λεω τραγικη εννοω κατι που να κανει πολυ μπαμ....Αυριο μεθαυριο σε πληρη χρηση θα δειξει.Εμενα το ιδιο καλο μου φαινεται οπως η προηγουμενη εκδοση,αλλα το σιγουρο ειναι οτι για να βγαλανε καινουριο απ ντεητ κατι θα βελτιωθηκε.Σιγουρα δεν χανονται τα Ελληνικα οπως την προηγουμενη εκδοση αναβαθμισης,τουλαχιστον σε μενα ολα λειτουργησαν αψογα πριν κατα την διαρκεια και μετα την αναβαθμιση.Για οσους <<χασουν τα ελληνικα 2 hard reset ισως κανουν δουλεια και τα επαναφερουν,αφου πρωτα σωσουν οτι θελουν απ τη μνημη του τελεφωνου τους.Αυτα:ninja: :ninja: :ninja:
ειναι κακο και αδικο,μας κλεινουν το σκυλαδικο
Link to comment
Share on other sites

Kalispera ki apo mena. Molis katevasa to programma davinci gia na anavathmiso to kiniti mou me tin teleftea ekdosi (pou ap'oti xero einai : R4EA031).Omos afou ekana ki ena update sto davinci i teleftea ekdosi pou mou vriskei einai :R4DB005 .Pos tha vro tin pio kainourgia ekdosi? kano kai xanakano update alla tipota. Mporei kapoios na voithisei?
Link to comment
Share on other sites

kai gw re pedia mpenw apo to kinito na kanw update kai leei oti psaxnei gia update kai mou leei meta apo ligo oti exo tin teleytea ekdosi... tin R4DB005 h ali mipos einai gia ta vl kinita???
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai gw re pedia mpenw apo to kinito na kanw update kai leei oti psaxnei gia update kai mou leei meta apo ligo oti exo tin teleytea ekdosi... tin R4DB005 h ali mipos einai gia ta vl kinita???

Αυτό θα πρέπει να μας το απαντήσει ο apateonas_69 και να μας πει τι τηλέφωνο έχει.Αλλά γενικός οι αναβαθμήσεις που βγάζει η SE είνια πρώτα για τις unbranded συσκευές και ύστερα για τις υπόλοιπες.Οπότε με βάση αυτό το σκεπτικό το πιθανότερο είναι να είναι για τα unbranded τηλέφωνα.

Τώρα από ότι κατάλαβα προσπαθείς αν κάνεις την αναβάθμηση από την υπηρεσία του τηλεφώνου Update Service.Αυτή η υπηρεσία δεν γνωρίζω όσο συχνά ανανεώνεται οπότε μπορεί να έχει βγει στο internet μια αναβάθμηση και να την περάσουν στην υπηρεσία αυτή μετά από ένα χρονικό διάστημα.Οπότε καλύτερα να ψάχνεις από το site που λογικά τις περνάνε αμέσως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα Update με το SEUS στην τελευταία. Το κινητό μου ήταν αρχικά VL, αλλά το έχω φλασάρει με το davinci οπότε φαντάζομαι πλέον και για το SEUS είναι unbranded αφού έχω κάνει και όλες τις προηγούμενες που είχαν βγει για unbranded :)

 

Καλή τύχη

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα Update με το SEUS στην τελευταία. Το κινητό μου ήταν αρχικά VL, αλλά το έχω φλασάρει με το davinci οπότε φαντάζομαι πλέον και για το SEUS είναι unbranded αφού έχω κάνει και όλες τις προηγούμενες που είχαν βγει για unbranded :)

 

Καλή τύχη

Λέγοντας τελευταία εννοείς την R4EA031; Παρατήρησες καμία αλλαγή;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πρέπει να μας το απαντήσει ο apateonas_69 και να μας πει τι τηλέφωνο έχει.Αλλά γενικός οι αναβαθμήσεις που βγάζει η SE είνια πρώτα για τις unbranded συσκευές και ύστερα για τις υπόλοιπες.Οπότε με βάση αυτό το σκεπτικό το πιθανότερο είναι να είναι για τα unbranded τηλέφωνα.

Τώρα από ότι κατάλαβα προσπαθείς αν κάνεις την αναβάθμηση από την υπηρεσία του τηλεφώνου Update Service.Αυτή η υπηρεσία δεν γνωρίζω όσο συχνά ανανεώνεται οπότε μπορεί να έχει βγει στο internet μια αναβάθμηση και να την περάσουν στην υπηρεσία αυτή μετά από ένα χρονικό διάστημα.Οπότε καλύτερα να ψάχνεις από το site που λογικά τις περνάνε αμέσως.

 

Φιλε μου εχω αγορασμενο unbranded συσκευη w810i και η αναβαθμιση εγινε κανονικα.Απο την R4DB005 σε R4EA031 που αναβαθμισα χθες βραδυ.Ετρεξα το utillity της SONY ERICCSON και εψαξε για το update,το βρηκε,το κατεβασε και το εγκατεστησε κανονικα..... Τωρα για τους φιλου που εχουν VL κινητο w810i δεν μπορω να απαντησω.Παντως απο χθες μεχρι σημερα που το δουλευω το κινητο σε mp3,τηλεφωνα και γενικα καλο σκαλισμα λιετουργει απροβληματιστα και λιγο γρηγοροτερα μεσα στο μενου.Ο ηχος απ τα ηχεια μου φενεται ο ιδιος και απλα σε καποια βιντεο χαμηλωσε λιγο ο ηχος αναπαραγωγης(ισως και να κανω λαθος)

ειναι κακο και αδικο,μας κλεινουν το σκυλαδικο
Link to comment
Share on other sites

sto diko mou pou ebala proxtes thn kainourgia ekdosh parathrhsa oti diorthwthike o hxos.otan to eixa terma sto megabass me terma entash parathrousa alliwsh tou hxou twn mpaswn.twra einai ok! alla distixws o hxos tou hxeiou einai para poly siganos akomh....krima
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.....Εχει αγορασει κανεις στερεοφωνικα ακουστικα με bluetooth που να μπορει να ακουσει τα τραγουδια ασυρματα?Ισχυει κατι τετοιο?Αυτο το περιφημο A2DP ειναι στις προδιαγραφες του κινητου...η ειναι κατι καλυτερο απο απλη επικοινωνια δεδομενων ηχου μεσω bluetooth...Ρωταω γιατι στα αξεσουαρ κινητων στην σελιδα του Γερμανου,δειχνει οτι ισχυει κατι τετοιο με τα ασυρματα bluetooth ακουστικα Motorola!Λετε?Η μουφα?....η κατι ασχετο αλλο που δεν καταλαβα καλα!????
ειναι κακο και αδικο,μας κλεινουν το σκυλαδικο
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά στην τελευταία. Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάτι αφού την έκανα σήμερα το πρωι, ίσως λίγο καλύτερο ήχο (πιο καθαρό) από το ηχείο, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου, αφού το διάβασα και πιο πάνω και ίσως επηρεάστηκα.

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

paidia molis ebala tin teleytaia ekdosi h opoia den exei ellinika alla mono agglika!!!giati kanonika prin ipirxan ta ellinika den enoow sta sms alla stin glosa menu gia glosses exei mono agglika......
Link to comment
Share on other sites

paidia molis ebala tin teleytaia ekdosi h opoia den exei ellinika alla mono agglika!!!giati kanonika prin ipirxan ta ellinika den enoow sta sms alla stin glosa menu gia glosses exei mono agglika......

 

emena kanonika exei kai ellhnika....thn teleytaia ekdosh ebala...mesw ericsson update servise

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

kai egw mesw ericsson update servise kai malista tin perasa kai deuteri fora alla apo glwsses mono agglika!kaneis allos me ton idio problima?exw kanei se polla sony ericsson anabatmishi kai9 proti fora moy simbainei kati tetio
Link to comment
Share on other sites

Anabathmisi gia vl siskeues exei bgei???

Τσου!!:)

 

paidia molis ebala tin teleytaia ekdosi h opoia den exei ellinika alla mono agglika!!!giati kanonika prin ipirxan ta ellinika den enoow sta sms alla stin glosa menu gia glosses exei mono agglika......

 

kai egw mesw ericsson update servise kai malista tin perasa kai deuteri fora alla apo glwsses mono agglika!kaneis allos me ton idio problima?exw kanei se polla sony ericsson anabatmishi kai9 proti fora moy simbainei kati tetio

 

Αυτό με τα ελληνικά έχει ξαναγίνει και έχουμε πει οτι η λύση είναι τα 2 hard reset?? Το δοκίμασες και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει?

 

Για οσους χασουν τα ελληνικα 2 hard reset ισως κανουν δουλεια και τα επαναφερουν,αφου πρωτα σωσουν οτι θελουν απ τη μνημη του τελεφωνου τους.Αυτα:ninja: :ninja: :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σωζεται.....

Θέλω άμεση απάντηση γιατί κοντεύω να τρελαθώ!!!!!!

Πριν 10 μέρεσ πήρα και εγώ το κινητό αλλά....το γρατζούνισα στην μπροστινή την πρόσοψη!!!

Οι ερώτηση μου είναι αυτονόητη....

1. Αλλάζει μόνο η μπροστινή η πρόσοψη?

2. Που πρέπει να το παώ για να μην χάζω και την εγγύηση?

3. Πόσες μέρες θα πάρει?

4. Άμα πρέπει να πάω στην se που έχει κατάστημα στην Άθήνα(Πετρούπολη μένω)?

5. Ποιό είναι τ οκόστοσ τησ αλλαγής?(Αν γίνεται)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με σωζεται.....

Θέλω άμεση απάντηση γιατί κοντεύω να τρελαθώ!!!!!!

Πριν 10 μέρεσ πήρα και εγώ το κινητό αλλά....το γρατζούνισα στην μπροστινή την πρόσοψη!!!

Οι ερώτηση μου είναι αυτονόητη....

1. Αλλάζει μόνο η μπροστινή η πρόσοψη?

2. Που πρέπει να το παώ για να μην χάζω και την εγγύηση?

3. Πόσες μέρες θα πάρει?

4. Άμα πρέπει να πάω στην se που έχει κατάστημα στην Άθήνα(Πετρούπολη μένω)?

5. Ποιό είναι τ οκόστοσ τησ αλλαγής?(Αν γίνεται)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

Καλημερα.για να μην χασεις την εγγυηση θα πρεπει να πας σε επισημο service της SE με οτι κοστος συνεπαγεται αυτο :cool:.Τωρα αναλογα τον φορτο εργασιας... τοσες μερες θα παρει να στο φτιαξει αλλα δεν νομιζω να κανει παραπανω απο 1ωρα!

κατεβασε αυτο να δεις πιο service ειναι στην περιοχη σου.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to programa gia na kanw update apo to pc pou to brisko sto site tis sonyE ?giati pao na to kanw to update me tin mia apo to kinito mesa pou leei update service k mou vgazei oti den exei vgei ali ekdosi ektos k an kathisteroun na to baloun ekei an einai pite mou pou na bro to programa na to kanw to update apo to pc ala re cs thimamai palia sto 750i pou eixa kanei ena update meso tou pc online..k ola kala orea to eixa anaferi sto tote forum tou k750i kata tin diarkia an thimamai eixe faei ena kolima pros to telos 3ekolise meta apo ligo to update egine orea kai kala mpike to kainourio logismiko ala h camera yok!! camera den ipirxe den eixane mpei oi drivers tis cameras, tora ayto pos egine den 3ero kai den eixa camera to eixa stili stin se kai mou to kanane aytoi tora fobamai mi ginei kamia patata k me to w810i an to kanw apo to pc monos mou ala de pirazei tha to riskaro doste mou to site na katebaso to seus!!!! :P :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to programa gia na kanw update apo to pc pou to brisko sto site tis sonyE ?giati pao na to kanw to update me tin mia apo to kinito mesa pou leei update service k mou vgazei oti den exei vgei ali ekdosi ektos k an kathisteroun na to baloun ekei an einai pite mou pou na bro to programa na to kanw to update apo to pc ala re cs thimamai palia sto 750i pou eixa kanei ena update meso tou pc online..k ola kala orea to eixa anaferi sto tote forum tou k750i kata tin diarkia an thimamai eixe faei ena kolima pros to telos 3ekolise meta apo ligo to update egine orea kai kala mpike to kainourio logismiko ala h camera yok!! camera den ipirxe den eixane mpei oi drivers tis cameras, tora ayto pos egine den 3ero kai den eixa camera to eixa stili stin se kai mou to kanane aytoi tora fobamai mi ginei kamia patata k me to w810i an to kanw apo to pc monos mou ala de pirazei tha to riskaro doste mou to site na katebaso to seus!!!! :P :)

---> http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10376&fid=21839&esi=true

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ελληνικά έχει ξαναγίνει και έχουμε πει οτι η λύση είναι τα 2 hard reset?? Το δοκίμασες και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει? pws ginetai auto?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ελληνικά έχει ξαναγίνει και έχουμε πει οτι η λύση είναι τα 2 hard reset?? Το δοκίμασες και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει? pws ginetai auto?

Θα το βρεις κάπου στις Ρυθμίσεις όπου λεει για Επαναφορά Εργαστασιακών Ρυθμίσεων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...