Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα έχω το w800i και θα ήθελα να πάρω ένα ακουστικό Bluetooth για να ακούω μουσική και ράδιο το w810i έχει το πρωτόκολλο στο Bluetooth του A2DP για να μπορεί να συνεργαστεί?

 

Δυστυχώς όχι...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα προχθες ενα Κ810 και έχω την R1KG001. Είναι η τελευταία αυτή?

Πάντως εδώ και 2 μέρες που το έχω ταράξει στο ψαξιμο δεν έχω βρει ψεγάδι ούτε πρόβλημα στο λειτουργικό. Αψογο και από πλευράς κατασκευής και μακράν το πλέον ποιοτικό SE που έχω δει μέχρι τώρα τουλάχιστον σαν ποιότητα πλαστικών (με βελούδινη υφή παρακαλώ) και γενικά κατασκευής. Α να πω εδώ οτι κινητό και μπαταρία είναι made in China... Πολύ καλή απόδωση όμως στο ράδιο και τo mp3 player!!! Το μόνο αρνητικό είναι οτι το ηχείο του είναι ασθενικό και στην ψηλότερη ένταση του η οποία έτσι και αλλιώς είναι σχετικά χαμηλή, παραμορφώνει ελαφρως. Και στο Κ800 έτσι ήταν. Απορρω γιατί δεν έβαλαν το πολύ καλύτερο ηχείο του Κ750 (Πέρασε από τα χέρια μου όλη η σειρά). Και το δευτερο αρνητικό είναι το βίντεο που είναι ψιλοχάλια χωρίς βελτίωση από τον καιρό του Κ750. Να είχε το βιντεο του W900 θα ήταν κελεπούρι. Κατά τάλλα πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα προχθες ενα Κ810 και έχω την R1KG001. Είναι η τελευταία αυτή?

Πάντως εδώ και 2 μέρες που το έχω ταράξει στο ψαξιμο δεν έχω βρει ψεγάδι ούτε πρόβλημα στο λειτουργικό. Αψογο και από πλευράς κατασκευής και μακράν το πλέον ποιοτικό SE που έχω δει μέχρι τώρα τουλάχιστον σαν ποιότητα πλαστικών (με βελούδινη υφή παρακαλώ) και γενικά κατασκευής. Α να πω εδώ οτι κινητό και μπαταρία είναι made in China... Πολύ καλή απόδωση όμως στο ράδιο και τo mp3 player!!! Το μόνο αρνητικό είναι οτι το ηχείο του είναι ασθενικό και στην ψηλότερη ένταση του η οποία έτσι και αλλιώς είναι σχετικά χαμηλή, παραμορφώνει ελαφρως. Και στο Κ800 έτσι ήταν. Απορρω γιατί δεν έβαλαν το πολύ καλύτερο ηχείο του Κ750 (Πέρασε από τα χέρια μου όλη η σειρά). Και το δευτερο αρνητικό είναι το βίντεο που είναι ψιλοχάλια χωρίς βελτίωση από τον καιρό του Κ750. Να είχε το βιντεο του W900 θα ήταν κελεπούρι. Κατά τάλλα πολύ ικανοποιημένος.

Με γειά το καινούργιο σου κινητό μόνο που εδώ που έχεις κάνει το post είναι για συζητήσεις περί του W810 και όχι του K810.

Για το K810 εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγη βοήθεια! Θέλω να αγοράσω άμεσα αυτό το κινητό, αλλά επειδή είμαι Ιταλία θέλω να ξέρω αν γίνεται να του περάσω το ελληνικό firmware/menu και πώς.

Είναι το πρώτο μου SonyEricksson και ως εκ τούτου συγχωρήστε την ασχετοσύνη μου!

Link to comment
Share on other sites

kanena site me kala paixnidia yparxei na katevasw

 

Κοίτα στην υπογραφή του RAVER μερικά μηνύματα πιο πάνω.

 

Παίδες λίγη βοήθεια! Θέλω να αγοράσω άμεσα αυτό το κινητό, αλλά επειδή είμαι Ιταλία θέλω να ξέρω αν γίνεται να του περάσω το ελληνικό firmware/menu και πώς.

Είναι το πρώτο μου SonyEricksson και ως εκ τούτου συγχωρήστε την ασχετοσύνη μου!

 

Λογικά μπορείς να το πας σε κάποιο SE Service Center και να σου το αλλάξουν εκεί. Μια άλλη λύση είναι και το 9volto.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά εδω. Ενα καλο Linux skin για το 810!

http://youtube.com/watch?v=Hnn_LkzOO3c&mode=related&search=

 

Κι εδω flash menu:

 

how to:

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=7699

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορώ να το κάνω "ελληνικό" μόνος μου π.χ. περνώντας από πάνω το αντίστοιχο firmware ή με update. Πρέπει να το πάω στην ελλάδα (εκτός και αν γίνεται να το κάνει κάποιο ιταλικό service center).
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορώ να το κάνω "ελληνικό" μόνος μου π.χ. περνώντας από πάνω το αντίστοιχο firmware ή με update. Πρέπει να το πάω στην ελλάδα (εκτός και αν γίνεται να το κάνει κάποιο ιταλικό service center).

Ισως να γινεται..αλλα δεν νομιζω κιολας!! το Ελληνικο το service δεν το γλιτωνεις..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ένα πρόβλημα.

Είχα περάσει πολλά παιχνίδια java στο κινητό μου και την τελευταία φορά κάτι έγινε και αμέσως μετά την ολοκλήσωση της αποστολής το κινητό κόλλησε.

Αναγκάστηκα να το κλείσω και απο τότε δεν ανοίγει.

Βγάζει μόνο μια λευκή όθονη και μετά από 15 δευτερόλεπτα το σήμα της Sony Ericsson.Μετά τίποτα και δε φορτώνει καθόλου.

Ξέρει κανείς τι εγινε;Κατά πόσο παίζουν ιοί σε αρχεια java και χωρίς σπουδαίο λειτουργικό σύστημα; Έχει πάθει κανείς το ίδιο; Λέω να το πάω στο Γερμανό.Λέτε να χρειαστεί αναβάθμιση; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ένα πρόβλημα.

Είχα περάσει πολλά παιχνίδια java στο κινητό μου και την τελευταία φορά κάτι έγινε και αμέσως μετά την ολοκλήσωση της αποστολής το κινητό κόλλησε.

Αναγκάστηκα να το κλείσω και απο τότε δεν ανοίγει.

Βγάζει μόνο μια λευκή όθονη και μετά από 15 δευτερόλεπτα το σήμα της Sony Ericsson.Μετά τίποτα και δε φορτώνει καθόλου.

Ξέρει κανείς τι εγινε;Κατά πόσο παίζουν ιοί σε αρχεια java και χωρίς σπουδαίο λειτουργικό σύστημα; Έχει πάθει κανείς το ίδιο; Λέω να το πάω στο Γερμανό.Λέτε να χρειαστεί αναβάθμιση; :(

Δοκίμασε να το συνδέσεις σβηστό στον υπολογιστή σου μέσω καλωδίου. Σβήσε κάμποσα αρχεία κυρίως από τη μνήμη του κινητού για να μπορέσει να κάνει boot.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αδειάσεις λίγο την κάρτα μνήμης του κινητού βάζοντας την σε ένα card reader (αν και αυτή είναι γεμάτη). Ίσως δουλέψει.

 

Άνοιξε το κινητό και άστο για πολλή ώρα να φορτώνει. Αν όπως λες μετά από 15 sec βγάζει το σήμα της SE τότε ίσως θέλει ακόμα περισσότερο χρόνο για να φορτώσει το μενού.

 

Πάντως περίεργο που δεν συνδέεται. Κανονικά αν το κινητό είναι σβηστό συνδέεται σε data transfer mode χωρίς να φορτώνει τίποτα άλλο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Εχω το 810i εδω και 2 μηνες περιπου απο Vodafone..και ενω μεχρι τωρα δεν μου ειχε παρουσιασει κανενα προβλημα,τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει κατι περιεργο στην καμερα..Δηλαδη ειναι καποιες φορες που τραβαω μια φωτογραφια,και ενω να μου βγαλει στην οθονη "αποθηκευση" και μετα να με επαναφερει στη ληψη νεας φωτογραφιας,με το που κανει τη ληψη με πεταει στην αρχικη οθονη του κινητου (δηλαδη με βγαζει εντελως απο την καμερα) και την φωτογραφια μου δεν την εχει αποθηκευσει..Το εκλεισα και το ξαναανοιξα μηπως εχει κολησει αλλα εξακολουθει να μου το κανει..Μηπως χρειαζεται αναβαθμιση το Firmware?Mηπως τα εχει παιξει η καμερα μου? :(
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Εχω το 810i εδω και 2 μηνες περιπου απο Vodafone..και ενω μεχρι τωρα δεν μου ειχε παρουσιασει κανενα προβλημα,τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει κατι περιεργο στην καμερα..Δηλαδη ειναι καποιες φορες που τραβαω μια φωτογραφια,και ενω να μου βγαλει στην οθονη "αποθηκευση" και μετα να με επαναφερει στη ληψη νεας φωτογραφιας,με το που κανει τη ληψη με πεταει στην αρχικη οθονη του κινητου (δηλαδη με βγαζει εντελως απο την καμερα) και την φωτογραφια μου δεν την εχει αποθηκευσει..Το εκλεισα και το ξαναανοιξα μηπως εχει κολησει αλλα εξακολουθει να μου το κανει..Μηπως χρειαζεται αναβαθμιση το Firmware?Mηπως τα εχει παιξει η καμερα μου? :(

Δοκίμασε να του κάνεις μια αναβάθμηση γιατί κάπου έχει κολλήσει το λογισμικό, και θα φτιάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις μια αναβάθμηση γιατί κάπου έχει κολλήσει το λογισμικό, και θα φτιάξει.

Θα τα καταφέρει να κάνει αναβάθμιση ή επειδή είναι Voda θα της βγάλει ότι δεν βρήκε καινούρια έκδοση λογισμικού;

 

Φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,βοήθεια!

Έβαλα το κινητό μου να φορτίσει χθες το βραδυ και σημερα που το εβγαλα εμφανιζει μια λευκη οθονη και τίποτα άλλο!Το ξαναφλάσαρα αλλά τίποτα!Τί να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν εχω το κινητάκι,αλλά το 'χω βάλει στο μάτι και σκέφτομαι να το πάρω...

Μια απορία μόνο,αν μπορεί κάποιος να μου λύσει..

Ως ήχο ειδοποίσης για τα sms μπορώ να ορίσω οποιονδήποτε αποθηκευμένο ήχο υπάρχει στη μνήμη του κινητου ή μονο κάποιους συγκεκριμένους που υπάρχουν ηδη μεσα όπως γινόταν π.χ. στο k700i;;;

Έριξα μια μάτιά στις προηγούμενες σελίδες και δεν προσεξα κάποια σχετική αναφορά, αν παρόλα αυτά υπάρχει ήδη απάντηση, sorry για την επανάληψη:)))

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ορίσεις εσύ οποιονδήποτε ήχο ειδοποίησης της επιλογής σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να αφαιρέσω τον κωδικό που εμφανίζει όταν θέλω να συνδεθώ μέσω bluetooth με άλλο κινητό; Ο προκαθορισμένος είναι 0000.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...