Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L7


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πως περνάνε skins στο Motorola SLVR L7 της Vodafone; Πήγα σε αυτό το site http://www.motox.info/showthread.php?t=11846 έκανα ότι είπε αλλά τίποτα. Στις ρυθμίσεις USB στο κινητό τί πρέπει να έχω διαλεγμένο, την κάρτα μνήμης ή την σύνδεση δεδομένων/Fax;

Τελικά μήπως δεν γίνεται τίποτα με το κινητό μου;

Skins παιρνει σιγουρα!

Kαταφερες να το συνδεσεις επιτυχως με το Pc;Υπαρχει και αλλος τροπος αν τα καταφερες!

Κατεβασε το p2kcommander και θα δεις στο φακελο του ενα swf tutorial για να περνας skins!

 

Στις ρυθμισεις usb δε γνωριζω,αλλα φανταζομαι το δευτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί να συνδεθεί το κινητό μου με το PC. Και αυτό συμβαίνει μόνο όταν τρέχω οποιοδήποτε πρόγραμμα που έχει σχέση με το κινητό. Δηλαδή, τον οδηγό τον περνάει μια χαρά. Όταν τρέχω το πρόγραμμα όμως χάνει τους οδηγούς και δεν τους βρίσκει. Είδα το tutorial αλλά αφού δεν αναγνωρίζει το κινητό δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μήπως φταίει το κινητό μου (που είναι της Vodafone);

Μόνο όταν χρησιμοποιώ το Motorola Phone Tools 4.0 δεν βγάζει τους οδηγούς και δουλεύει κανονικά.

ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να συνδεθεί το κινητό μου με το PC. Και αυτό συμβαίνει μόνο όταν τρέχω οποιοδήποτε πρόγραμμα που έχει σχέση με το κινητό. Δηλαδή, τον οδηγό τον περνάει μια χαρά. Όταν τρέχω το πρόγραμμα όμως χάνει τους οδηγούς και δεν τους βρίσκει. Είδα το tutorial αλλά αφού δεν αναγνωρίζει το κινητό δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μήπως φταίει το κινητό μου (που είναι της Vodafone);

Μόνο όταν χρησιμοποιώ το Motorola Phone Tools 4.0 δεν βγάζει τους οδηγούς και δουλεύει κανονικά.

ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΤΩΡΑ!!!

\

Aλλους οδηγους χρησιμοποιει το MPT!

 

Για να συνδεθεις σε p2k mode,κατεβασε το p2kcommander,ανοιξε το και μετα βαλε το κινητο στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Μόλις εχτές παρέλαβα το motorola SLVR από Γερμανό και προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές μου από ένα Nokia 6610 στο Μοtorola με τον ποιο ανέμακτο τρόπο. Για τον λόγο αυτό έχω εγκαταστημένο στο φορητο το Νοκια PC Suite με το οποίο έχω τραβήξει όλες τις επαφές μου που είναι σε μορφή *.vcf. Επίσης έχω ήδη συνδεθεί επιτυχώς μέσω απλού καλωδίου USB sto Motorola και είδα όλους τους φακέλους του κινητού μου. Με την ίδια ευκολεία φανταζομαι μπορείς να κανεις drag 'n' drop όλα τα .vcf αρχεία στον φάκελο που θα περιέχει τα contacts. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ζητήσω τα φώτα οποιουδήποτε φίλου έχει επιτυχως μεταφέρει τις επαφές τους με αυτόν τον τροπο. Είναι αυτός ο ενδεικνύμενος τρόπος? Πως μπορώ να καταλάβω ότι τα contacts γίνονται σωστα copy στον σωστό φάκελλο της εσωτερικής μνήμης του κινητου και όχι σε κάποιον φάκελο τις εξωτερικής μνήμης των 128 ΜΒ.

 

Αν η διαδικασια αυτή δεν είναι η σωστή, πρέπει να κατεβασω (αγοράσω) το λογισμικο της εταιρείας?

 

Αν υπάρχει κάποιο σχετικό link για όλα τα παραπάνω θα βοηθούσε πολυ.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Μόλις εχτές παρέλαβα το motorola SLVR από Γερμανό και προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές μου από ένα Nokia 6610 στο Μοtorola με τον ποιο ανέμακτο τρόπο. Για τον λόγο αυτό έχω εγκαταστημένο στο φορητο το Νοκια PC Suite με το οποίο έχω τραβήξει όλες τις επαφές μου που είναι σε μορφή *.vcf. Επίσης έχω ήδη συνδεθεί επιτυχώς μέσω απλού καλωδίου USB sto Motorola και είδα όλους τους φακέλους του κινητού μου. Με την ίδια ευκολεία φανταζομαι μπορείς να κανεις drag 'n' drop όλα τα .vcf αρχεία στον φάκελο που θα περιέχει τα contacts. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ζητήσω τα φώτα οποιουδήποτε φίλου έχει επιτυχως μεταφέρει τις επαφές τους με αυτόν τον τροπο. Είναι αυτός ο ενδεικνύμενος τρόπος? Πως μπορώ να καταλάβω ότι τα contacts γίνονται σωστα copy στον σωστό φάκελλο της εσωτερικής μνήμης του κινητου και όχι σε κάποιον φάκελο τις εξωτερικής μνήμης των 128 ΜΒ.

 

Αν η διαδικασια αυτή δεν είναι η σωστή, πρέπει να κατεβασω (αγοράσω) το λογισμικο της εταιρείας?

 

Αν υπάρχει κάποιο σχετικό link για όλα τα παραπάνω θα βοηθούσε πολυ.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα

Πρεπει να εχεις τα Mobile Phone Tools (τη full εκδοση)!Eχουν μια επιλογη ''restore contacts''!Bρισκεις το vcf αρχειο και το περνας!

Link to comment
Share on other sites

paidia akousa pws me 512 m karta mnimis to kinito bori na kollai i' na argi ipervolika na fortosi ta dedomena.genika na lagari.epidi 8elw na agorasw mia 512 gnwrizi kanis na mou apadisi???>>>>>>>>>>>>thankshttp://www.tiesto.com
Link to comment
Share on other sites

ena filaraki exi kapoio nokia kai tou exi perasi mia efarmogi kai ginete tilexiristirio.allaze tin tv kai anigokline to aircool.afiste paixtike megali plaka ekino to vradi..iparxi kapoio adistixo programa gia slvr???thanks again(((((((((pws skata vazis foto edw)))))))))))))))))
Link to comment
Share on other sites

ena filaraki exi kapoio nokia kai tou exi perasi mia efarmogi kai ginete tilexiristirio.allaze tin tv kai anigokline to aircool.afiste paixtike megali plaka ekino to vradi..iparxi kapoio adistixo programa gia slvr???thanks again(((((((((pws skata vazis foto edw)))))))))))))))))

Οχι,δεν υπαρχει αυτο το προγραμμα για το SLVR.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.πως μπορώ να συνδέσω το κινητό μου L-7 μοτορολα στο ιντερνετ μέσω του ppc μου, ipaq-2490?θέλω δηλαδή αφού συνδεθώ μέσω wi-fi ή dial-up με το ipaq στο ιντερνετ, μετά να συνδέσω το motorola με bluetooth.γίνεται?αν συνδέσω το κινητό μέσω μπλουτουθ με το ππσι να έχω ιντερνετ στο κινητό?

ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας μπέρδεψα

:cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.πως μπορώ να συνδέσω το κινητό μου L-7 μοτορολα στο ιντερνετ μέσω του ppc μου, ipaq-2490?θέλω δηλαδή αφού συνδεθώ μέσω wi-fi ή dial-up με το ipaq στο ιντερνετ, μετά να συνδέσω το motorola με bluetooth.γίνεται?αν συνδέσω το κινητό μέσω μπλουτουθ με το ππσι να έχω ιντερνετ στο κινητό?

ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας μπέρδεψα

:cry:

Δεν νομιζω οτι το μπλε δοντι μπορει να παιξει τον ρολο της ασυρματης μεταδοσης συνδεσης,ουτως ωστε να μπορεις να συνδεθεις στο ιντερνετ.

Και γενικοτερα επισης δεν νομιζω οτι γινεται αυτο που λες.

Αυτα απο την οποια πειρα εχω γενικα.

Πιστευω οτι κατα 99% ομως οτι δεν γινεται φιλε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides... Bgike i epidotisi apo vodafone kai skeftomai na parw to L7... alla auto pou me problimatizei einai to vodafone menu. Exei periorismous stous ixous kliseis me mp3 h' linetai to provlima me to programma "DRM Packager"???

Kai ti allous periorismous exei???

Euxaristw polu!!!

p.k.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε. Κανένα απολύτως περιορισμό. Το έχω εγώ και είναι μια χαρά. Παίζει MP3 και MP4 μπορείς να τα βάλεις και σαν ήχους κλήσεις. Δεν έχει κανένα κλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να βάλω παιχνίδια από το pc στο SLVR L7; Δηλαδή σε ποιό φακελάκι από αυτά που ανοίγουν στη Memory card όταν τη συνδέω με το Pc; Υπάρχει φάκελος audio, mms, κλπ αλλά δεν καταλαβαίνω που μπαίνουν τα παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous ksana. Exete antilhfthei provlhmata sthn lhpsh tou kinhtou sas?Se sygkrish me to nokia 6610 pou eixa antilambanomai diakopes lhpseis synexeia se sh,eio na skeftomai sovara thn epistrofh toy kinhtou...

Προβλήματα με το σήμα του δεν έχω παρατηρήσει. Νομίζω μάλιστα ότι σε σχέση με το V3 που είχα είναι μάλλον καλύτερο.

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να βάλω παιχνίδια από το pc στο SLVR L7; Δηλαδή σε ποιό φακελάκι από αυτά που ανοίγουν στη Memory card όταν τη συνδέω με το Pc; Υπάρχει φάκελος audio, mms, κλπ αλλά δεν καταλαβαίνω που μπαίνουν τα παιχνίδια.

Αντιγράφεις στο φάκελο java τα αρχεία .jar που αντιστοιχούν σε κάθε παιχνίδι. Μετα σβήνεις και ξαναανοίγεις το κινητό. Πηγαίνεις στις εφαρμογές μετά στη νέα εγκατάσταση. Και εγκαθιστάς το κάθε παιχνίδι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια to l7 σας εχει βγαλει κανενα προβλημα?εμενα μου χαλασε το ακουστικο και το κινιτο ηταν 2μηνων...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

paidia akousa pws me 512 m karta mnimis to kinito bori na kollai i' na argi ipervolika na fortosi ta dedomena.genika na lagari.epidi 8elw na agorasw mia 512 gnwrizi kanis na mou apadisi???>>>>>>>>>>>>thankshttp://www.tiesto.com

ontos isxi kati tetio kai propanton sta prota fw

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous ksana. Exete antilhfthei provlhmata sthn lhpsh tou kinhtou sas?Se sygkrish me to nokia 6610 pou eixa antilambanomai diakopes lhpseis synexeia se sh,eio na skeftomai sovara thn epistrofh toy kinhtou...

Το κινητο εχει ηχο οταν χανει και οταν ξαναπιανει το σημα του που αν θες τον ενεργοποιεις η τον απενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις.

Το 6610 δεν εχει τετοιο συστημα οποτε αντικειμενικα δεν μπορεις να ξερεις ποτε ειχες σημα και ποτε οχι,γιατι φανταζομαι φυσικα οτι δεν κοιταγες συνεχεια την οθονη και την σταθμη της κεραιας για να το διαπιστωσεις αυτο!!

Τωρα που εχεις και ηχητικη ειδοποιηση το καταλαβαινεις.

Σε γενικες γραμμες δεν υπαρχει προβλημα με το ληψη σηματος στην συσκευη.

Οποτε μαλλον αυτο που προαναφερω σου συμβαινει.;)

Ελπιζω να βοηθησα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...