Jump to content

Κάλαντα


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πειτε τι γκαφες εχετε κανει?

πιο ειναι το πιο συναπραστικο πραγμα που εχετε δει η ακουσει?:p

 

ξεκιναω εγω:

πρωι πρωι σημερα παω στον θαλαμο των νεων πεταω τρια καπνογονα και αρχιζω να τραγουδαω τα καλαντα:p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρολογείς τώρα; Ενω οι άλλοι κοιμόντουσαν;

.........

ειχα παρει μια κατσαρολα και ενα μεγαλο κουταλι και το βαραγα αρχιμηνιαααααα και αρχιχρονιαααααααααα :lol: (ετσι πρεπει ομως:) )

Link to comment
Share on other sites

μικρος ελεγα τα καλαντα των χριστουγεννων την παραμονη της πρωτοχρονιας

 

το αλλο ασχετο που το ειδα και φετος μα καλα ειναι δυνατον να μπαινουν μεσα σε λεωφορεια και τρενα και να λενε "να τα πουμε?" απλα ελεος με το που μπαινεις μεσα τα λες και οτι βγαλεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΥΦΑΙΟ :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Εγώ το καλύτερο που έχω δεί φέτος είναι έξω μια κοπελα με φλογέρα και έναν νεαρό με ένα περίεργο έγχορδο,μικρό σχετικά όργανο(δεν κατάλαβα τι ήταν!) να παίζουν τα κάλαντα.

Πολύ όμορφο άκουσμα , πραγματικά!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

μικρος ελεγα τα καλαντα των χριστουγεννων την παραμονη της πρωτοχρονιας

 

το αλλο ασχετο που το ειδα και φετος μα καλα ειναι δυνατον να μπαινουν μεσα σε λεωφορεια και τρενα και να λενε "να τα πουμε?" απλα ελεος με το που μπαινεις μεσα τα λες και οτι βγαλεις

αα κι εγω το συναντησα αυτο..τα χριστουγεννα(πριν μια βδομαδα) ημουν στο λεοφωρειο..μπαινουν κατι παιδακια..λενε καλαντα..τους εδωσαν ΟΛΟΙ!!!:w00t:

μετα κατεβαινουν..υστερα απο μια σταση ανεβαινουν και αλλα παιδια..τα λενε..τιποτα..κριμα τα λυπηθηκα..(και δεν τους εδωσα κι εγω τιποτα :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει μικρός (8-10) χρονών με την αδερφή μου να πούμε τα κάλαντα παραμονη χριστουγέννων.

.Χτυπάμε σε ένα σπίτι, μετά απο κανα λεπτό μας ανοίγει ένας «κύριος» καμιά 30αριά χρονών αγουροξυπνημένος και ακολουθεί ο παρακάτω μινι διαλογος:

- Να τα πουμε;;;; :D

- Φυγετε απο εδω ρε πρωι πρωι ακομα δεν χέσαμε.. :mad:

 

Και μας κλεινει τη πορτα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

για πειτε τι γκαφες εχετε κανει?

πιο ειναι το πιο συναπραστικο πραγμα που εχετε δει η ακουσει?:p

 

ξεκιναω εγω:

πρωι πρωι σημερα παω στον θαλαμο των νεων πεταω τρια καπνογονα και αρχιζω να τραγουδαω τα καλαντα:p :p :lol:

 

ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΗ :down: :down:

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΡΕΞΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΗΞΕΣ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ :p

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΗ :down: :down:

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΡΕΞΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΗΞΕΣ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ :p

ποτε δεν επηξα αντιθετως μου αρεσε δοτι ΜΟΝΟ ετσι μαθαινεις ηρεμεις και μπορεις και κοντρολαρεις τις ορμες σου αλλωστε αυτο ηταν και το λιγοτερο που εχουν περασει στους τρεις μηνες τωρα

(3 το πρωι ξυπνημα με παγωμενο νερο, ξυπνημα πυροβολοντας με ασφαιρα, εικονικη κατασταση πολεμου,ψυχολογικο πολεμο,εχουν περασει τοσα πολλα που αυτο μαλλον θα το χαρηκαν:p )

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέει "τις ορμές σου" εννοεί να σηκωθείς και να σπάσεις το κεφάλι του @@*^@ που σου ρίχνει καπνογόνα στη μουρη τραγουδώντας τα κάλαντα πρωί πρωί.:D :D

Δεν υπονοεί κάτι σεξουαλικό. Σωστά hydro?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβγαινα με τον αδερφό μου.Τα παραποιούσα τραγουδώντας αναλόγως το θέαμα πχ έλεγα.

 

αρχιμηνιά και αρχιχρονιά μπλα μπλα

έχει και κουραμπιέδες δεξιάαααα,μελομακάρονααααα αριστεράαααα

έεεεχει και μια ωραίααααα κόρηηηηηη κτλ κτλ κτλ πάντα σε ρυθμό που να καταλαβαίνει ο αδερφός μου φυσικά :p

 

άλλοτε πάλι,είχαμε μια πολυκατοικία στην οποία μπαίναμε.Σε ένα συγκεκριμένο διαμέρισμα,κάθε ΜΑ κάθε χρόνο! αφού λέγαμε να τα πούμε,μας έλεγαν όχι γιατί έχουμε πένθος...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν επηξα αντιθετως μου αρεσε δοτι ΜΟΝΟ ετσι μαθαινεις ηρεμεις και μπορεις και κοντρολαρεις τις ορμες σου αλλωστε αυτο ηταν και το λιγοτερο που εχουν περασει στους τρεις μηνες τωρα

(3 το πρωι ξυπνημα με παγωμενο νερο, ξυπνημα πυροβολοντας με ασφαιρα, εικονικη κατασταση πολεμου,ψυχολογικο πολεμο,εχουν περασει τοσα πολλα που αυτο μαλλον θα το χαρηκαν:p )

 

 

 

τα ωραία του ΠΑΛΑΣΚΑ και των Ειδικών Δυνάμεων....

 

Τσ ..τσ... τσ....

:ninja: :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματησα περυσι... Το φιναλε ηταν μαματο!!

 

Ηλεκτρικη κιθαρα με ενσωματομενο ενυσχητη

Φλαουτο

Τριγωνακι...

 

150ε σε 2 πολυκατικοιες... 20αρικα δινανε!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματησα περυσι... Το φιναλε ηταν μαματο!!

 

Ηλεκτρικη κιθαρα με ενσωματομενο ενυσχητη

Φλαουτο

Τριγωνακι...

 

150ε σε 2 πολυκατικοιες... 20αρικα δινανε!!! :P

που βρε σου διναν τοσα?πες μου να παω κι εγω στα φωτα..:p

Link to comment
Share on other sites

άλλοτε πάλι,είχαμε μια πολυκατοικία στην οποία μπαίναμε.Σε ένα συγκεκριμένο διαμέρισμα,κάθε ΜΑ κάθε χρόνο! αφού λέγαμε να τα πούμε,μας έλεγαν όχι γιατί έχουμε πένθος..

Πω πω! Χωρίς να είμαι προληπτική, αυτοί οι άνθρωποι δε φοβόντουσαν κι έλεγαν τετοια πράγματα? :wacko: Δεν είναι δυνατόν, να τους πέθαινε και κάποιος κάθε χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Χωρίς να είμαι προληπτική, αυτοί οι άνθρωποι δε φοβόντουσαν κι έλεγαν τετοια πράγματα? :wacko: Δεν είναι δυνατόν, να τους πέθαινε και κάποιος κάθε χρονιά!

 

Το πένθος δεν κρατάει απαραιτήτως 1 χρόνο μόνο. Αν πχ μια μάνα χάσει το παιδί της το πενθεί μια ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέει "τις ορμές σου" εννοεί να σηκωθείς και να σπάσεις το κεφάλι του @@*^@ που σου ρίχνει καπνογόνα στη μουρη τραγουδώντας τα κάλαντα πρωί πρωί.:D :D

Δεν υπονοεί κάτι σεξουαλικό. Σωστά hydro?

και να ηθελα καρτι σεξουαλικο εκεινη την εποχη μονο μικυ μαους ειχαν :p (λες?)

Link to comment
Share on other sites

ego ta kalanta mia fora ta eipa sth zoh mou...

fetos mou ta eipe mono ena koritsaki-perasan kai kati gyftoi me ta datsum alla de tous edosa tpt :p-

se ena kafe hr8an kai 3 mantraxaloi gyro sta 20 ntymenoi agiobasilhdes kai garizane sth kurioleksia....

sth douleia ths mamas mou hr8an perissotera paidakia...alla se osa doseis ligotera apo 2 ebro katebazoun to kefali...ma giati?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το πένθος δεν κρατάει απαραιτήτως 1 χρόνο μόνο. Αν πχ μια μάνα χάσει το παιδί της το πενθεί μια ζωή!

Εχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

ego ta kalanta mia fora ta eipa sth zoh mou...

fetos mou ta eipe mono ena koritsaki-perasan kai kati gyftoi me ta datsum alla de tous edosa tpt :p-

se ena kafe hr8an kai 3 mantraxaloi gyro sta 20 ntymenoi agiobasilhdes kai garizane sth kurioleksia....

sth douleia ths mamas mou hr8an perissotera paidakia...alla se osa doseis ligotera apo 2 ebro katebazoun to kefali...ma giati?

γιατι απλα τους εχουν κακομαθει...δεν φτανει που τους εδωσες κιολας..:blink:

Link to comment
Share on other sites

ego ta kalanta mia fora ta eipa sth zoh mou...

fetos mou ta eipe mono ena koritsaki-perasan kai kati gyftoi me ta datsum alla de tous edosa tpt :p-

se ena kafe hr8an kai 3 mantraxaloi gyro sta 20 ntymenoi agiobasilhdes kai garizane sth kurioleksia....

sth douleia ths mamas mou hr8an perissotera paidakia...alla se osa doseis ligotera apo 2 ebro katebazoun to kefali...ma giati?

ρωτα το γιατι ????

ανεργια χαμηλοι μισθοι :up:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια φορά που έλεγα κάλαντα με τον ξάδερφο και τον αδερφό μου. Εμένα και τον ξάδερφο να μας έχει πιάσει ένα νευρικό γέλιο και να μην μπορούμε να πούμε λέξη απ' τα γέλια, ενώ ο αδερφός μου από δίπλα να τραγουδάει δυνατά μόνος του!

Εν τω μεταξύ, για να μην καταλάβει ο κύριος που του λέγαμε τα κάλαντα ότι γελούσαμε, ο ξάδερφός μας του γύρισε την πλάτη!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ντράπηκα!!!!......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καποτε ενας γνωστος μου ειχε γιαουρτωσει κατι πιτσιρικια που ηρθαν πρωι-πρωι να του τα πουν και τον ξυπνησαν...

 

καφρος...:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...