Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε μπορεις να τα δοκιμασεις; :O

το καλο ειναι οτι μπορειτε να τα ανοιξετε με το winzip/rar και να βαλετε οτι αρχεια θελετε εσεις μεσα, αντικαθιστοντας τα υπαρχοντα βεβαια.

 

Δεν μπορεί γιατί δεν έχει το κινητό στα χέρια του αυτήν την στιγμή :p

 

Είναι όντως πολύ καλό θέμα, αφού αλλάζει κυριολεκτικά όλη την εμφάνιση του μενού βάζοντας παντού ζωάκια. Π.χ. εκεί που κανονικά θα έδειχνε μια μπάρα να γεμίζει, δείχνει έναν πελαργό να πετάει από τηνμια άκρη της οθόνης στην άλλη :)

 

Δυστυχώς όσο μεγαλύτερο το θέμα, τόσο περισσότερο κάνει για να εγκατασταθεί...1-1,5 λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί γιατί δεν έχει το κινητό στα χέρια του αυτήν την στιγμή :p

ειμαι απαραδεκτος :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω ενα αρχειο απο το iphone και μολισ παταω να κανω download μου βγαζει ¨¨¨¨¨¨ you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

 

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

You didnt read GENERAL RULES ?

τΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω ενα αρχειο απο το iphone και μολισ παταω να κανω download μου βγαζει ¨¨¨¨¨¨ you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

 

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

You didnt read GENERAL RULES ?

τΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

 

Τίποτα δεν κάνεις λάθος απλά θα σου πρότεινα να ποστάρεις και εσύ σε διάφορα topics σχολιάζοντας ή απαντώντας σε ερωτήματα,οπως εδώ.Εχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχεις εκ μέρους σου κάποια posts για να σου επιτραπεί να κάνεις downloading.

Link to comment
Share on other sites

Jet Set Racing v.1.1.1-309,2kb(iphone-Xasiotis-Series60 Games)

Prince of Persia-The Two Thrones v.1.1.5-277,7kb(MASYAKA)-απενεργοποίηση ήχου ,άλλα δύο συμβατά παιχνίδια πλήρους οθόνης και εκπληκτικών γραφικών.Και έπεται συνέχεια........

Επίσης πολύ ενδιαφέρον δείχνει το HDBenchmark το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε μέσω wap στο:

wap.jbenchmark.com

 

Αρκετά ενδιαφέροντα αποτελέσματα.....

Link to comment
Share on other sites

Ap'oti diabasa sto forum merikoi lene oti to nokia 6270 dexete ta paixnidia tou SE S700 kai ta paizei kanonika kai fullscreen. Auto einai alithia?

 

Κάποια από αυτά, ναι παίζουν...

 

Όχι όλα όμως, σε κάποια βγάζει μήνυμα σφάλματος. Θέλει λίγο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ap'oti diabasa sto forum merikoi lene oti to nokia 6270 dexete ta paixnidia tou SE S700 kai ta paizei kanonika kai fullscreen. Auto einai alithia?

 

Ειδικότερα αυτά που είναι 3D έχουν πρόβλημα,αλλά τα πιο πολλά αφού εγκατασταθούν τα τρέχεις μια φορά,τα κλείνεις και τα μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης και ουδέν πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής έχω 23 παιχνίδια fullscreen and fantastic gameplay και συνεχίζω.

 

ΥΓ.Σε ελάχιστες περιπτώσεις(δύο για την ακρίβεια)απενεργοποιώ τον ήχο για να προχωρήσει κανονικά στο παιχνίδι,τίποτα το τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

λογικα τα περισσοτερα java παιχνιδια απο series60 πρεπει να παιζουν, ετσι δεν ειναι; αν ναι, υπαρχουν σχεδον απειρα να δοκιμασετε. δε θα βαρεθειτε ποτε :)
Link to comment
Share on other sites

λογικα τα περισσοτερα java παιχνιδια απο series60 πρεπει να παιζουν, ετσι δεν ειναι; αν ναι, υπαρχουν σχεδον απειρα να δοκιμασετε. δε θα βαρεθειτε ποτε :)

 

comsi comsa,όλα τα java series60 είναι για την ανάλυση 176 * 208 οπότε.....πάντως όσα δοκίμασα έχουν ποσοστό συμβατότητας 1 στα 10,κυρίως κάποια καινούργια του iphone που βγαίνουν τώρα έχουν αυτόματη ανάλυση πχ.jet set racing 3D και η version K750i παίζει σωστά fullscreen.

Πάντως από παιχνίδια είναι πολύ καλό κυρίως λόγω καταπληκτικής οθόνης που αξιοποιείται στο έπακρο και προσφέρει ευχάριστες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

google.com/glm

 

Μεταβαίνετε σε αυτήν την διευθυνση με τον ενσωματωμένο browser του 6270 και επιλέγετε Sonyericsson και μοντέλο S700i και κάνετε download το αρχείο και μετά εγκατάσταση άνοιγμα μία φορά και κατόπιν μετακίνηση στην κάρτα μνήμης(η γνωστή συνιστώμενη διαδικασία).Δουλέυει άψογα,χάρτες,zoom in-zoom out ,search locations, κλπ.κλπ.κλπ......Enjoy !

Link to comment
Share on other sites

google.com/glm

 

Μεταβαίνετε σε αυτήν την διευθυνση με τον ενσωματωμένο browser του 6270 και επιλέγετε Sonyericsson και μοντέλο S700i και κάνετε download το αρχείο και μετά εγκατάσταση άνοιγμα μία φορά και κατόπιν μετακίνηση στην κάρτα μνήμης(η γνωστή συνιστώμενη διαδικασία).Δουλέυει άψογα,χάρτες,zoom in-zoom out ,search locations, κλπ.κλπ.κλπ......Enjoy !

 

Rostopol σου δουλεύει κανονικά?Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα, αλλά για το S700 διότι στην λίστα είχε το S700 και S710a.Το εγκατέστησα, το μετέφερα στην κάρτα αλλά όταν ανοίγει είναι για αρκετή ώρα στο loading και δεν εμφανίζει ούτε ένα τετραγωνάκι απο χάρτη.Γενικά αργεί ή μπορεί να είναι δικό μου πρόβλημα?

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση πάντως.Πρέπει να είναι super εφαρμογούλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Rostopol σου δουλεύει κανονικά?Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα, αλλά για το S700 διότι στην λίστα είχε το S700 και S710a.Το εγκατέστησα, το μετέφερα στην κάρτα αλλά όταν ανοίγει είναι για αρκετή ώρα στο loading και δεν εμφανίζει ούτε ένα τετραγωνάκι απο χάρτη.Γενικά αργεί ή μπορεί να είναι δικό μου πρόβλημα?

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση πάντως.Πρέπει να είναι super εφαρμογούλα. :)

 

Εφόσον το κατέβασες σωστά και το σωστό αρχείο συμπεράνω ότι έχεις ενεργή μετάδοση δεδομένων GPRS,τώρα κατα την εμφάνιση loading.... πρέπει αριστερά επάνω να σου βγάλει εικονίδιο G σε τετραγωνάκι με στρογγυλεμένες άκρες(το γνωστό και κατά τη χρήση του browser).Εάν δεν στο βγάζει ποτέ και κάνεις και επανεκκινηση της εφαρμογής(άμεσο κλείσιμο με κόκκινο πλήκτρο και ξανά εκκίνηση)και συνεχίζει,τότε είναι θέμα της μετάδοσης δεδομένων(είδος συνδρομής,wap ή gprs internet).Πάντως εμένα μου κάνει loading...γρήγορα και αναπτύσσει τον world χάρτη και μέσω του μενού του συνεχίζω παρακάτω.(Ενημερωτικά έχω συνδρομή ΤΙΜ 10 MB GPRS Internet-access point:gint.b-online.gr)Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το κατέβασες σωστά και το σωστό αρχείο συμπεράνω ότι έχεις ενεργή μετάδοση δεδομένων GPRS,τώρα κατα την εμφάνιση loading.... πρέπει αριστερά επάνω να σου βγάλει εικονίδιο G σε τετραγωνάκι με στρογγυλεμένες άκρες(το γνωστό και κατά τη χρήση του browser).Εάν δεν στο βγάζει ποτέ και κάνεις και επανεκκινηση της εφαρμογής(άμεσο κλείσιμο με κόκκινο πλήκτρο και ξανά εκκίνηση)και συνεχίζει,τότε είναι θέμα της μετάδοσης δεδομένων(είδος συνδρομής,wap ή gprs internet).Πάντως εμένα μου κάνει loading...γρήγορα και αναπτύσσει τον world χάρτη και μέσω του μενού του συνεχίζω παρακάτω.(Ενημερωτικά έχω συνδρομή ΤΙΜ 10 MB GPRS Internet-access point:gint.b-online.gr)Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Πρώτα κατέβασα το πρόγραμμα επιλέγοντας για συσκευή το S710a.Όταν άνοιξα την εφαρμογή κατά το loading δεν είδα το σήμα του GPRS.Υπέθεσα μήπως ήταν πρόβλημα λόγω της επιλογής της συσκευής και έτσι το ξανακατέβασα επιλέγοντας την S700, η οποία δουλεύει σε fullscreen.Πάλι όμως κατά το loading δεν εμφανιζόταν το G.Άρα πρέπει να παίζει κάτι με την μετάδοση δεδομένων.Και εγώ TIM έχω αλλά καρτοκινητό.Μονάδες υπήρχαν στην κάρτα.Τώρα τι άλλο μπορεί να παίζει δεν ξέρω.Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατέβασα το πρόγραμμα επιλέγοντας για συσκευή το S710a.Όταν άνοιξα την εφαρμογή κατά το loading δεν είδα το σήμα του GPRS.Υπέθεσα μήπως ήταν πρόβλημα λόγω της επιλογής της συσκευής και έτσι το ξανακατέβασα επιλέγοντας την S700, η οποία δουλεύει σε fullscreen.Πάλι όμως κατά το loading δεν εμφανιζόταν το G.Άρα πρέπει να παίζει κάτι με την μετάδοση δεδομένων.Και εγώ TIM έχω αλλά καρτοκινητό.Μονάδες υπήρχαν στην κάρτα.Τώρα τι άλλο μπορεί να παίζει δεν ξέρω.Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

 

 

Εφόσον είναι καρτοκινητό υποπτεύομαι ότι το access point σου είναι μάλλον το:gwap.b-online.gr ,μήπως θέλει η εφαρμογή αυτή να έχεις δεδομένα internet,δηλαδή gint.b-online.gr.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι καρτοκινητό υποπτεύομαι ότι το access point σου είναι μάλλον το:gwap.b-online.gr ,μήπως θέλει η εφαρμογή αυτή να έχεις δεδομένα internet,δηλαδή gint.b-online.gr.

 

Σωστά.Εχω gwap.b-online.gr.Για να το αλλάξω σε gint φαντάζομαι πως θα πρέπει να γίνω συνδρομητής στην b-online σωστα?Πάντως σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Εχω gwap.b-online.gr.Για να το αλλάξω σε gint φαντάζομαι πως θα πρέπει να γίνω συνδρομητής στην b-online σωστα?Πάντως σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

 

Αλλαξε το χειροκίνητα,προσπάθησε μετά ξανά,αν δεν γίνεται τότε μάλλον χρειάζεται συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή text viewer που να παίζει στο 6270;

 

Ευχαριστώ. :)

 

Για δοκιμασε το δωρεαν notepad

http://www.rapidsharing.com/f791f9fb062bad6f8b8883ba7bee8c1e

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το χειροκίνητα,προσπάθησε μετά ξανά,αν δεν γίνεται τότε μάλλον χρειάζεται συνδρομή.

 

To δοκίμασα αλλά τίποτα.Ισως πρέπει να ανοιχτούν άλλες πόρτες αλλά ίσως να χρειάζεται και συνδρομή.Πάντως ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το δωρεαν notepad

http://www.rapidsharing.com/f791f9fb062bad6f8b8883ba7bee8c1e

 

παίζει, αλλά δεν μπορώ να ανοίξω κάποιο αρχείο txt. μπορώ μόνο να δημιουργήσω κάποιο αρχείο και στην συνέχεια να το δω... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Θεματα για το 6270 εχουμε τπτ???

Κανα λινκ!!!:worry:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Θεματα για το 6270 εχουμε τπτ???

Κανα λινκ!!!:worry:

 

Δεν υπάρχουν πάρα πολλά ακόμα. Υπάρχει τουλάχιστον ένα λινκ από τον νέρβους σε αυτό το θέμα. Συνολικά 6 θέματα + αυτά που έχει το κινητό από την μάνα του. Υπάρχουν και κάποια ακόμα αλλά δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα στην εμφάνιση, παρά μόνο ταπετσαρία και το φόντο στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πάρα πολλά ακόμα. Υπάρχει τουλάχιστον ένα λινκ από τον νέρβους σε αυτό το θέμα. Συνολικά 6 θέματα + αυτά που έχει το κινητό από την μάνα του. Υπάρχουν και κάποια ακόμα αλλά δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα στην εμφάνιση, παρά μόνο ταπετσαρία και το φόντο στο μενού.

S40 THEME STUDIO 2.0 κατεβαστε το και ορεξη να εχετε ,πολυ καλο μπορεις να κανεις τα παντα με αυτο....:)http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/445db8bf-9386-4b7c-8264-592e3b2e47ea/Nokia_S40_TS_2_0.html?autoStart=true βεβαια πρωτα πρεπει να εχεις κανει μια απλη εγγραφη

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...