Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερη τιμη!!!

 

ΜΟΛΙΣ 170 ακριβοτερη απο το handit.de...

 

Δηλαδη ποσο επρεπε να ηταν για να το θεωρουσες ακριβο;

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοβερη τιμη!!!

 

ΜΟΛΙΣ 170 ακριβοτερη απο το handit.de...

Ναι αλλά το Handit.de είναι Γερμανικό e-shop, Εγώ μιλάω για Ελλάδα :O.

Δεν το συζητώ στην Γερμανία και σε άλλες χώρες τα περισσότερα προϊόντα είναι φτηνότερα από Ελλάδα :( .

 

 

Δηλαδη ποσο επρεπε να ηταν για να το θεωρουσες ακριβο;

Όχι δεν το θεωρώ ακριβό και θα σου εξηγήσω το γιατί: :)

1ον) Είναι ένα πλήρες pocket pc...

2ον) Ακριβό θα χαρακτήριζα το Qtek 9000 που στο κάτω, κάτω

δεν σου προσφέρει και τίποτα το σπουδαίο για τα λεφτά που ζητάει (προσωπική γνώμη πάντα :O )

3ον) Πες μου ένα φτηνότερο πλήρες pocket pc σε μαγαζί ή e-shop στήν Ελλάδα, αντίστοιχο του Ν560 ;)

Link to comment
Share on other sites

To 9000 εχει μια σημαντικη διαφορα.Ειναι τηλεφωνο και μαλιστα 3G ;)

 

Οσον αφορα τα καταστηματα θα καταλαβαινα να πληρωσεις παραπανω χρηματα αλλα να το παρεις απο καποιο καταστημα επιτοπο,να το ανοιξεις και να το ελεγξεις για καμμενα Pixels πριν το πληρωσεις,κλπ.

 

Απο τη στιγμη που πηγαινεις σε e-shop ομως το να προτιμας καποιο που εχει 170 διαφορα στην τιμη μονο και μονο επειδη ειναι ελληνικο ειναι λαθος.

 

Φιλικα

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλά σε ένα ελληνικό e-shop λογικά θα πάρεις και εγγύηση για Ελλάδα , άσε που δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις και πιστωτική , αφού το φέρνουν με αντικαταβολή.

Παντός το play247 δεν είναι και φτηνό , τσιμπά πολύ τις τιμές μέχρι να το φέρουν και οι υπόλοιποι ελλαδα (τυπου expansys) και μετά το ρίχνει

Link to comment
Share on other sites

1.) Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή και έχει διάρκεια 2 χρόνια.

 

2.) Το αγγλικό eshop (www.clove.co.uk) το αναφέρει με αναμενόμενη τιμή πώλησης 376 λίρες (περίπου 560 ευρώ). Οπότε η τιμή του play247 (με 586 ευρώ) δεν είναι "κακή", αν σκεφτούμε ότι παρέχει και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, όμως, δεν είναι "γερμανική" τιμή, μέχρι στιγμής τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομια κι εγώ ν΄αγοράσω PDA και μάλιστα με πολύ μεγάλες πιθανότητες θα είναι το νέο N560. Η τιμή στ play247 είναι αρκετά ακριβότερη απ΄ότι στην Ευρώπη, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το αγοράσω από έξω λόγω γλώσσας. Αποκλείω τη Γερμανία και η μόνη λύση είναι η Αγγλία, καθώς στα PDA η γλώσσα δεν αλλάζει. Στην Ελλάδα θα είναι στα ελληνικά;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομια κι εγώ ν΄αγοράσω PDA και μάλιστα με πολύ μεγάλες πιθανότητες θα είναι το νέο N560. Η τιμή στ play247 είναι αρκετά ακριβότερη απ΄ότι στην Ευρώπη, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το αγοράσω από έξω λόγω γλώσσας. Αποκλείω τη Γερμανία και η μόνη λύση είναι η Αγγλία, καθώς στα PDA η γλώσσα δεν αλλάζει. Στην Ελλάδα θα είναι στα ελληνικά;

Δεν γνωρίζω άμα θα έχει η όχι, αλλά λογικά τα περισσότερα pda τα φέρνουν με την Αγγλική version

(τον win) και όχι με Ελληνική. Συνεπώς, πιστεύω πώς θα έχει Αγγλικά :O :O

Link to comment
Share on other sites

Όλα με αγγλική έκδοση έρχονται , εκτός από τα qtek που τους κάνει μεταγλώττιση η εδώ αντιπροσωπία , και βέβαια τα χρεώνει και καμιά 100αρα περισσότερο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλούν τα Αγγλικά, ίσα-ίσα που τα προτιμώ κιόλας. Απλώς περιμένω να έρθει να το δω και κυρίως να δω την τιμή του....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Ν560 με αγγλική γλώσσα μπορείτε να το βρείτε στο εξής site στην τιμη των 419€...

http://www.notebook-eshop.de/shop/artikel_detail.php?artnr=A27321&kat_key=06

 

Οσα και να είναι τα έξοδα αποστολής σίγουρα η τιμή δε φτάνει τα 500+ ευρώ που ζητάνε οι #$%!##...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν και τηλέφωνο, δεν θα το συζήταγα καν......:lol: :lol: Αλλά και έτσι είναι το πιθανότερο να είναι η επόμενη αγορά μου.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

The pixel policy of Fujitsu-Siemens is:

 

1 white, 2 black oder 4 coloured subpixels (blue/red/green) are tolerable

 

 

Αυτή ήταν η απάντηση απο handit.de... Τι εννοεί ο ποιητής άραγε?

Σκέφτομαι να το πάρω απο http://www.handit.de ή απο το http://www.kupper-computer.com/shop/art_show.php?artnr=A27321&start=10

το οποίο μου απάντησε: Of course it is possible to send the Loox N560 to Greece.

The delivery takes place by UPS and costs 25,00 € without VAT.

As payment form "prepayment" by bank transfer is accepted

και το έχουν σε στοκ σε αντίθεση με το handit που το περιμένουν...αυτά

Link to comment
Share on other sites

The pixel policy of Fujitsu-Siemens is:

 

1 white, 2 black oder 4 coloured subpixels (blue/red/green) are tolerable

 

 

Αυτή ήταν η απάντηση απο handit.de... Τι εννοεί ο ποιητής άραγε?

Σκέφτομαι να το πάρω απο http://www.handit.de ή απο το http://www.kupper-computer.com/shop/art_show.php?artnr=A27321&start=10

το οποίο μου απάντησε: Of course it is possible to send the Loox N560 to Greece.

The delivery takes place by UPS and costs 25,00 € without VAT.

As payment form "prepayment" by bank transfer is accepted

και το έχουν σε στοκ σε αντίθεση με το handit που το περιμένουν...αυτά

egw tha to xtipaga apo to kupper pou dineis parapanw, kai to handit idia metaforika exei, kai den exei oute to germaniko se stock (poso mallon to aggliko)

Link to comment
Share on other sites

egw tha to xtipaga apo to kupper pou dineis parapanw, kai to handit idia metaforika exei, kai den exei oute to germaniko se stock (poso mallon to aggliko)

αυτό που φοβάμαι είναι τιποτε καμμένα pixels

To Kupper είναι αξιόπιστο;

Μα να μην έχει order by credit...

Ενώ ήμουν ανάμεσα στο eten g500 και το mio 701 λέω να πάω στο N560 μιάς και βλέπω πολλά προβλήματα και στα δύο...ενώ το fs έχει μεγάλη οθόνη+wifi κλπ

Θα μπορώ άραγε με μια κάρτα wifi στο PC να είμαι on line στο internet στην άλλη άκρη του σπιτιού?

Link to comment
Share on other sites

λογικά με τοίχους και μία omni κεραία στο wifi που θα βάλεις στο pc, πας 100 μέτρα .... 2-3 διαμερίσματα πιο πέρα δλδ ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

αυτό που φοβάμαι είναι τιποτε καμμένα pixels

To Kupper είναι αξιόπιστο;

Μα να μην έχει order by credit...

Ενώ ήμουν ανάμεσα στο eten g500 και το mio 701 λέω να πάω στο N560 μιάς και βλέπω πολλά προβλήματα και στα δύο...ενώ το fs έχει μεγάλη οθόνη+wifi κλπ

Θα μπορώ άραγε με μια κάρτα wifi στο PC να είμαι on line στο internet στην άλλη άκρη του σπιτιού?

egw me fritzbox wlan, se spiti 130 m2, exw to router sti mia akri tou spitiou kai syndeomai me to pda-n stin alli akri me isxis simatos73%, ara den tha exeis kanena provlima:D

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα :yahoo: :yahoo: από το PDA4U και θα το έχω την επόμενη εβδομάδα που τους έρχονται τα κομμάτια!!!

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα :yahoo: :yahoo: από το PDA4U και θα το έχω την επόμενη εβδομάδα που τους έρχονται τα κομμάτια!!!

 

Ωραίος!!! :cool:

Άντε να μας κάνεις και ένα review μόλις το πάρεις... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε και πολλά γιατί είναι το πρώτο μου PDA, αλλά σε ότι μπορώ θα βοηθήσω....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...