Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σας παρακαλούσα να μπείτε στο κόπο να μου πείτε αν τα εργοστασιακά αρχεία περιλαμβάνουν (ειδικά όσους το έχουν αγοράσει πρόσφατα και δεν εχουν προσθέσει ακόμα έτερα θέματα και ήχους πλην των εργοστασιακών) :

 

α) Τρία (3) θέματα

 

β) Πέντε (5) ταπετσαρίες

 

γ) Εννέα (9) έτοιμα εικονίδια

 

δ) Τέσσερα (4) πλαίσια

 

ε) Επτά (7) ήχους κλήσης

 

στ) Έξι (6) τόνους ειδοποίησης

 

ζ) Μηδέν (0) θέματα προστασίας οθόνης (screen savers)

 

η) Ένα (1) παιγνίδι (sudoku)

 

Και τέλος αν στις εφαρμογές υπάρχει η presanter

 

Σήμερα έκανα την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα καλά....Σας ευχαριστώ για την απάντηση...:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia thelw tin voithia sas sto exis provlima:otan stelnw arxeia mesw bluet ta pernaei apefthias sti mnimi tou til,iparxei tropos na ta pernaei stri karta?thelw na valw tragoudia megalitera apo 6 mb kai den mporw
Link to comment
Share on other sites

Ναι, διορθώνω. Ο ήχος στο βίντεο είναι δυνατός. Δεν είναι δυνατός όταν αυτό χρησιμοποιείται ως βίντεο κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Paidia pantws meta tin on line anavathmisi paratirisa oti i siskeui m argei na xekiniseis. Meta to animation tin ora pou xekina menei aspri i othoni gia arketa deuterolepta. Simvainei kai se sas ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μην ξεκινά ο ήχος κλήσης από χαμηλά (τί την έπιασε τώρα την νόκια...:wacko: ) αλλά κατευθείαν από το επίπεδο επιλογής;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μην ξεκινά ο ήχος κλήσης από χαμηλά (τί την έπιασε τώρα την νόκια...:wacko: ) αλλά κατευθείαν από το επίπεδο επιλογής;:worry:

 

Μόνο αν κατεβάσεις μια γραμμή την ένταση του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω πουθενά εφαρμογή "πορτοφόλι" (wallet) όπως είχε και ένα 3310i που είχα; Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να έχεις "κλειδωμένα" στο κινητό σου κάποια προσωπικά στοιχεία και κείμενα. Μπορώ να το κατεβάσω ως εφαρμογή από κάπου ή να το αγοράσω για το 6233 μου?
Link to comment
Share on other sites

σας εχω μερικες ακομα ερωτησουλες...

1) πως αποθηκευονται τα μμ στο pc? επισης πως μπορω να αποθηκευω ηχους, εικονες κ.λ.π.? γινεται μεσω bluetooth?

2) Εχει μετρητη για χρονο εξερχομενων κλησεων και για μνμ;

3) το τ9 ειναι ευχρηστο; υποστηριζει κανονικα ως 160 χαρακτηρες;

4) η καρτα μνημης για να αλλαχτει, πρεπει να το κλεισω ή να βγαλω την μπαταρια;

5) μπορουμε να φτιαχνουμε καταλογους που θα αποθηκευουμε ηχους-φωτο...?

6)ο ηχος στα μνμ ρυθμιζεται σε ενταση; εχει σχεση με την ενταση του ηχου κλησης;

7)ο γωτισμος οθονης εχει επιλογες για αυτοματο ή εξοικονομηση ενεργειας; αν εχει ωρα να πατηθει καποιο πληκτρο, μπορει να δειχνει την ωρα ας πουμε;

8)η δονηση ρυθμιζεται;

9)τα πληκτρα του, μετα απο καποιο καιρο χρησης, εχουν καλη αισθηση;

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

1ο Δοκιμασε με το nokia pc suite οπου μπορεις να κανεις και back up

2οΕχει στο μενου κλησεις και μαλιστα ακομα και μετρητες μηνυματων, τελειο!

3ο Δεν το χρησιμοποιω φιλε μου αλλα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο και αξιζει

4ο Μπορεις να την αφαιρεσεις απο τα δεξια του κινητου απο την ειδικη υποδοχη χωρις να αφαιρεσεις την μπαταρια

5ο Φυσικα και αυτο γινεται ανετα απο την καρτα μνημης με υποκαταλογους

6ο Ρυθμιζεται αλλα εξαρταται απο το προφιλ που εχεις επιλεξει

7ο Εχει εξοικονομηση ενεργειας αλλα ο φωτισμος δεν ρυθμιζεται

8ο Απο οτι θυμαμαι ναι

9ο Μια χαρα ειναι φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω πουθενά εφαρμογή "πορτοφόλι" (wallet) όπως είχε και ένα 3310i που είχα; Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να έχεις "κλειδωμένα" στο κινητό σου κάποια προσωπικά στοιχεία και κείμενα. Μπορώ να το κατεβάσω ως εφαρμογή από κάπου ή να το αγοράσω για το 6233 μου?

Ρίξε μια ματία σε αυτό το post μου.

Κάνουμε και καμιά αναζήτηση... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω το εξής πρόβλημα:

 

Πριν μια εβδομάδα περίπου έκανα backup όλη την μνήμη του τηλεφώνου (συμπεριλαμβανομένων των επαφών), με το pc suite που είχα εγκατεστημένο στο pc απ'το cd που είχε μέσα το κιν (δεν θυμάμαι έκδοση)

 

Σήμερα πήρα το κιν απ'την alpha copy που το είχα πάει επειδή είχε χαλάσει η δόνηση και διαπίστωσα ότι του είχαν κάνει και update την 4.91 (είχα 3.70 χωρίς κάποιο αξιοσημείωτο πρόβλημα πέραν του "λείπει κείμενο" που και που).

 

 

Καλά μέχρι εδώ... Φτάνοντας σπίτι, πάω να κάνω restore το backup και μόλις ολοκληρώνεται το restore, παρατηρώ ότι όχι μόνοδεν έχουν περαστεί τα αρχεία μου (κατα τη διάρκεια του restore περνούσε κάτι αρχεία του τύπου /FILE5 /FILE6 κλπ...), αλλά το σημαντικότερο, δεν περνάει σωστά τις επαφές μου....

 

 

Τι εννοώ:

Πολλές επαφές εμφανίζουν ως όνομα ένα κείμενο του τύπου =CE5..Δ443ΤΡΕ....

και πολλές ενώ εμφανίζονται κανονικά, δεν έχουν αριθμό τηλεφώνου...:X

Παρέλειψα να πω ότι όσο είχα το κιν στην alpha copy, είχα κάνει update το pc suite στην 6.82.

 

Να φταίει αυτό (ξέρει κανείς ποιο pc suite έχει το cd του κινητού για να το κατεβάσω, γιατί έχω χάσει το cd);

Να φταίει ότι είχα κάνει backup με την 3.70

Να φταίει κάτι άλλο;

 

 

Έχω απελπιστεί...:(

 

 

Και κάτι άλλο που πρόσεξα τώρα, ούτε μηνύματα και σημειώσεις μεταφέρονται παρόλο που στο log, μου εμφανίζει ότι περάστηκαν επιτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ανοίξουμε με κάποιο πρόγραμμα τα αρχεία nfb και nfc (εκτός του content copier), για να δούμε τι περιέχουν;

 

 

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το *#7370# για τα series40;

 

Τις ρυθμίσεις τις βάζουμε ξανά απ'την αρχή;

 

 

 

(Τι καλά έκανα backup-restore όταν είχα το 6630 και δεν χανόταν τίποτα, ούτε καν οι ρυθμίσεις...)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλούσα να μπείτε στο κόπο να μου πείτε αν τα εργοστασιακά αρχεία περιλαμβάνουν (ειδικά όσους το έχουν αγοράσει πρόσφατα και δεν εχουν προσθέσει ακόμα έτερα θέματα και ήχους πλην των εργοστασιακών) :

 

α) Τρία (3) θέματα

 

β) Πέντε (5) ταπετσαρίες

 

γ) Εννέα (9) έτοιμα εικονίδια

 

δ) Τέσσερα (4) πλαίσια

 

ε) Επτά (7) ήχους κλήσης

 

στ) Έξι (6) τόνους ειδοποίησης

 

ζ) Μηδέν (0) θέματα προστασίας οθόνης (screen savers)

 

η) Ένα (1) παιγνίδι (sudoku)

 

Και τέλος αν στις εφαρμογές υπάρχει η presanter

 

Σήμερα έκανα την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα καλά....Σας ευχαριστώ για την απάντηση...:)

 

 

ναι αυτά έχει.. το presenter που λες βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (με μία μετακίνηση στην συσκευή είσαι οκ και παίρνεις μεγαλύτερη κάρτα ;)).

 

άσχετο, που κοιτάω το firmware της συσκεύης και αν παίρνει αναβάθμιση, έχει κανένα νόημα (εννοώ φτιάχνει κανα bug (δεν ξέρω αν εχει τπτ, προχτες το αγόρασα :P)) και οι ρυθμίσεις, δεδομένα, μηνύματα θα χαθούν;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο το πήρα!!

Πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσουμε την πρώτη φορα;

Είναι δυνατόν να αλλάξει η προβολή του μενού σε εικονίδια;

Link to comment
Share on other sites

ναι, στο κεντρικό μενού πάτα το αριστερό και εμφάνιση κύριου μενού ;)

 

εγώ το φορτίζω μέχρι να φορτιστεί πλήρως, αλλα μόνο όταν κλείσει απο μπαταρία το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

ναι, στο κεντρικό μενού πάτα το αριστερό και εμφάνιση κύριου μενού ;)

 

εγώ το φορτίζω μέχρι να φορτιστεί πλήρως, αλλα μόνο όταν κλείσει απο μπαταρία το κινητό...

Kai egw to idio....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι, στο κεντρικό μενού πάτα το αριστερό και εμφάνιση κύριου μενού ;)

 

εγώ το φορτίζω μέχρι να φορτιστεί πλήρως, αλλα μόνο όταν κλείσει απο μπαταρία το κινητό...

 

δηλ τωρα που το εχω ανοιξει απο την συσκευασια του, πρεπει να το αφησω να τελειωσει πρωτα η μπαταρια και να το βαλω να φορτιστει, εννοω για αρχικη φορτιση παντα, και για ποσες ωρες...;

 

ναι, στο κεντρικό μενού πάτα το αριστερό και εμφάνιση κύριου μενού ;)

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

μπα..

 

V4.52

 

βλακεία;; χάνω τίποτα σημαντικό απο την επόμενη έκδοση... Βασικά, ξέρεις κάποιος ΑΝ κάνω αναβάθμιση ΤΙ χάνω;; ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεει το κινητο?εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα?μου πε η μητερα μου να ψαξω κινητα και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το 6131..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω για το συγκεκριμενο κινητο αν εχει ηχογραφηση ομιλιας και συνομιλιας.Επισης αν το ραδιοφωνο του ειναι στερεοφωνικο.

 

Και μια τελευταια ερωτηση.Διαβαζω οτι ειναι 3G.Αυτο εχει εφαρμογη μονο στη vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω για το συγκεκριμενο κινητο αν εχει ηχογραφηση ομιλιας και συνομιλιας.Επισης αν το ραδιοφωνο του ειναι στερεοφωνικο.

 

Και μια τελευταια ερωτηση.Διαβαζω οτι ειναι 3G.Αυτο εχει εφαρμογη μονο στη vodafone?

Oμιλίας ναι, συνομιλίας μάλλον όχι.Όλα τα κινητά της νοκια μέσης και ανώτερης κατηγορίας έχουν στέρεο ράδιο.Είναι κανονικό 3G, με δυνατότητα συνομιλίας με λειτουργία της πίσω κάμερας μόνο...Mάλλον αυτό απευθύνεται στον Κόπερφιλδ, τον γνωστό μάγο ή σε πλανόδιους ταχυδακτυλουργούς....Απίστευτο!!!:p

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...