Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το καλητερο και το ποιο συμβατο bluetooth adaptor;;;;;;;;;;;;;;;;;; to level one mou-0025usb ειναι απο τα e-shop ειναι καλο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
/www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616332

ή αυτο

www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802212

αν ξερετε τιπο τα καλητερο πειτε το ευχαριστω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το GSMArena Forum:

- v4.52 software is now available at UK Nokia service centres.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-reviews-1387.php

 

Από το Iphone Forum:

- Been using 6233 for the past 4 weeks, GOOD phone. Just flashed to v4.52.

- so tell me what are the improvements using the new software?

- Better audio (call) quality, now supports .wav & .wma audio format.

 

http://www.iphone-forum.org/61xx-62xx-63-xx-65xx-66xx-68xx/t-all-about-nokia-6233-118660.html

Link to comment
Share on other sites

Από το GSMArena Forum:

- v4.52 software is now available at UK Nokia service centres.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-reviews-1387.php

 

Από το Iphone Forum:

- Been using 6233 for the past 4 weeks, GOOD phone. Just flashed to v4.52.

- so tell me what are the improvements using the new software?

- Better audio (call) quality, now supports .wav & .wma audio format.

 

http://www.iphone-forum.org/61xx-62xx-63-xx-65xx-66xx-68xx/t-all-about-nokia-6233-118660.html

to katevase kanenas??? einai aksiopisto??? an itan , pistevw tha to eixe k i nokia diathesimo...k 170 mb gia update den einai polla???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να φλασάρουμε το τηλέφωνο από το pc μας?Νόμιζα μόνο στη σειρά 60 ήταν δυνατό.

 

Παιζει επισημα και το 6131 (προς το παρον ?) http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00.html?orig=/softwareupdate

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του 6233 υπάρχει η παρακάτω επιλογή:

 

Ρυθμίσεις -> Διαμόρφωση -> Ρυθμίσεις διαχειρ. συσκ. -> Ενημ. λογισμ. από παροχ. με επιλογή για αυτόματο download.

 

Λογικά η ενημέρωση πρέπει να γίνεται μέσω GPRS ή EDGE σύνδεση.

 

Το πρόβλημα θα είναι το κόστος αν το software update είναι πολλά MBs.

 

Από το http://www.9volto.gr/menu/

Nokia Firmware Upgrade

Νέα έκδοση λογισμικού για Nokia 6233 v4.52

 

Υπάρχει και αυτό το site http://www.nokia6233.org με κάποια θέματα για το 6233.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου αρεσει για το οτι ειναι 3g, εχει ραδιο και καλη καμερα. Λεω να το παρω γιατι τοσο καιρο ειχα ενδοιασμους και ηθελα το Ε60 γιατι μου αρεσει και το wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

re paidia eftiaksa kati themata sto pc me to nokia S40 theme studio 2.1 k otan ta evala sto 6233, k prospathousa na ta kanw efarmogi, mou elege oti to arxeio itan katestrameno... yparxei provlima??? please help
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό. Μιας και και τα πλεονεκτήματά του έχουν ήδη αναφερθεί πολλές φορές, θα ήθελα να σταθώ σε 2 μειονεκτήματα, πιθανά bug, που παρουσιάστηκαν σε μένα. Πρώτον, όταν παω να κάνω ταχεία κλήση τις περισσότερες φορές δεν την πετυχένει με την πρώτη βγάζοντας σφάλμα σύνδεσης. Δεύτερον, μια φορά δοκίμασα να παίξω παιχνίδι για κανένα μισάωρο. Μόλις βγήκα από το παιχνίδι το κινητό κόλλησε, ξεκόλλησε μόνο όταν κρύωσε η μπαταρία και τότε η μπαταρία είχε σχεδόν αδιάσει, ενώ πριν το παιχνίδι ήταν γεμάτη. Έχει παρουσιάσει τίποτα τέτοιο και σε κανένα δικό σας κινητό;
Στου κουφού την πόρτα 3 πουλάκια κάθοντε μεσα σε βαρκούλες που αρμενίζουν...
Link to comment
Share on other sites

Changes/improvements made from MCU SW version 3.70 to version 4.52:

- Call and network management

- Making a voice call when using the speed dial improved

- The redial function improved when making a video call to non 3G

device

- Timing of displaying the number after the call is answered improved

- Functioning of DTMF tones improved

- Connectivity

- Displaying the note when a OMA download fails improved

- Video streaming improved

- Disappearing HomeZone indication during browsing in Internet optimized

- For SVG images Unicode support improved

- Displaying background pictures when editing MMS's improved

- Functioning of the device when trying to stream audio in an unsupported

frequency improved

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ο καταληλος χωρος για να το ρωτησω αυτο, αλλα αμα μπορει να μου πει κανεις πως γινεται να αποθηκευσω μεγαλα αρχεια .txt, δηλαδη πανω απο 16kb και να μπορω να τα διαβαζω απο το κινητο,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να γράφω μονίμως κεφαλαία γράμματα στα SMS; Αν είσαι στα κεφαλαία, κάνεις λάθος και σβήσεις αυτόματα σε γυρνάει μόνο του στα πεζά...
Link to comment
Share on other sites

geia sas!!!tha ithela tin voithia sas!!!!exo to kainourgio 6233 kai exo grafti sto mail.mycosmos.gr.exo kartokinito what's up kai mesa sto kinito iparxi i efarmogi email.ti prepei na kano gia na mporo na stelno email kai na lamvano ?opoios mpori na me vothisi euxaristo!!!to email mou gia plirofories einai arkas2004@hotmail.com
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο φιλο μου σε αλυσιδα και θα παρουμε 2 κομματια ενα εγω και ενα ο πωλητης. Μου αρεσει η ωραια οθονη του και ελπιζω να ερθει αναβαθμισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ακόμα ερωτήσεις κι εγώ. Υπάρχει τρόπος να παραμένει η οθόνη περισσότερη ώρα αναμμένη; Σβήνει υπερβολικά γρήγορα. Αν θέλεις να δείξεις μια φωτογραφία σε κάποιον, δεν προφταίνεις... :(

 

Ποιό είναι το όριο των υπολειπόμενων χαρακτήρων που πρέπει να δείχνει σε ένα sms ώστε να το στείλει σαν ένα μήνυμα; Αφού μετράει ανάποδα, ξεκινώντας από το 1000, κι αφού ένα μήνυμα έχει 120 χαρακτήρες, λογικά θα έπρεπε ένα μήνυμα να φτάνει στο 880. ΄Εχω γράψει όμως μήνυμα που έφτασε στο 850 και το έστειλε σαν ένα. (Δυστυχώς δεν σε προειδοποιεί εκ των προτέρων ότι ενδεχομένως να είναι διπλό το μήνυμα, σου το δείχνει μόνο την ώρα που το στέλνει :mad: )

Thanx εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ακόμα ερωτήσεις κι εγώ. Υπάρχει τρόπος να παραμένει η οθόνη περισσότερη ώρα αναμμένη; Σβήνει υπερβολικά γρήγορα. Αν θέλεις να δείξεις μια φωτογραφία σε κάποιον, δεν προφταίνεις... :(

 

Ποιό είναι το όριο των υπολειπόμενων χαρακτήρων που πρέπει να δείχνει σε ένα sms ώστε να το στείλει σαν ένα μήνυμα; Αφού μετράει ανάποδα, ξεκινώντας από το 1000, κι αφού ένα μήνυμα έχει 120 χαρακτήρες, λογικά θα έπρεπε ένα μήνυμα να φτάνει στο 880. ΄Εχω γράψει όμως μήνυμα που έφτασε στο 850 και το έστειλε σαν ένα. (Δυστυχώς δεν σε προειδοποιεί εκ των προτέρων ότι ενδεχομένως να είναι διπλό το μήνυμα, σου το δείχνει μόνο την ώρα που το στέλνει :mad: )

Thanx εκ των προτέρων :)

 

Η οθόνη δυστυχώς δεν ρυθμίζεται και είναι ένα πρόβλημα.

Οι χαρακτήρες των μηνυμάτων είναι 160 και όχι 120, οπότε θα αλλάξει στα 840 και επάνω δεξιά θα δεις ότι κατά τη διάρκεια σύνταξης του μηνύματος γράφει τον αριθμό 2.

Link to comment
Share on other sites

Tουλαχιστον καλο θα ηταν να μπορουσαμε να ρυθμιζουμε την οθονη οπως θελουμε και φυσικα οταν επιθυμουμε να εξοικονομουμε ενεργεια..
Link to comment
Share on other sites

Tουλαχιστον καλο θα ηταν να μπορουσαμε να ρυθμιζουμε την οθονη οπως θελουμε και φυσικα οταν επιθυμουμε να εξοικονομουμε ενεργεια..

an patiseis stis rythmiseis oti den thes eksikonomisi energeias, i othoni paramenei foteini parapanw, kathws k otan valeis gia profylaksi othonis mia eikona tote paramenei foteini poli parapanw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δυστυχώς δεν ρυθμίζεται και είναι ένα πρόβλημα.

Οι χαρακτήρες των μηνυμάτων είναι 160 και όχι 120, οπότε θα αλλάξει στα 840 και επάνω δεξιά θα δεις ότι κατά τη διάρκεια σύνταξης του μηνύματος γράφει τον αριθμό 2.

 

Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

an patiseis stis rythmiseis oti den thes eksikonomisi energeias, i othoni paramenei foteini parapanw, kathws k otan valeis gia profylaksi othonis mia eikona tote paramenei foteini poli parapanw

 

Η διαφορά είναι 2 δευτερόλεπτα ακριβώς στην περίπτωση εξοικονόμησης ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Diladi re paidia ti lete na to agoraso to kinito??Aksizei?

Me fovisate ligo me ta provlimata alla thelo na pisteuo oti einai mono sto 6234 kai oxi sto 6233 pou thelo ego!Tin antikatastasi (osoi ekanan) sas tin dextikan amesos?Kai pio theoreite pio "kalo" xroma asimenio i mauro...prosopika pisteuo mauro...

Sas euxaristo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Diladi re paidia ti lete na to agoraso to kinito??Aksizei?

Me fovisate ligo me ta provlimata alla thelo na pisteuo oti einai mono sto 6234 kai oxi sto 6233 pou thelo ego!Tin antikatastasi (osoi ekanan) sas tin dextikan amesos?Kai pio theoreite pio "kalo" xroma asimenio i mauro...prosopika pisteuo mauro...

Sas euxaristo!!!!

 

Μαύρο αναμφίβολα! (Εμένα πέρασαν και τα δύο από τα χέρια μου και πήρα και αρκετές γνώμες τρίτων). Το ασημί δείχνει πολύ "ψεύτικο" και το μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω "χάνεται" τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...