Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαιρουμένου βεβαίως του γνωστού bug (Ραδιόφωνο και Προφίλ πτήσης).

 

Δεν ειναι bug βρε παιδια , το ιδιο ισχυει και σε αλλες συσκευες

και εχει να κανει με το visual radio .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι bug βρε παιδια , το ιδιο ισχυει και σε αλλες συσκευες

και εχει να κανει με το visual radio .

 

Κι έτσι να είναι φίλε nervous για μένα είναι bug, αφού θέλω ν' ακούσω ράδιο και δεν μπορώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι έτσι να είναι φίλε nervous για μένα είναι bug, αφού θέλω ν' ακούσω ράδιο και δεν μπορώ. ;)

 

Δικιο εχεις φιλε Teacher,μου θυμιζεις την ηττα που φαγαμε οταν πρωτοβγηκε το Ν70 αν δεν κανω λαθος (και στην συνεχεια ολα τα υπολοιπα ). Μετα το πηραμε αποφαση :rolleyes: Δεν προκειται να διορθωθει και δε ειναι bug αν το

παρεις τεχνικα ,αφου για να λειτουργησει το visual radio πρεπει να αντλησει πληροφοριες απο το δικτυο.

(Να δουλευε και αυτο ,παει και ερχοταν :lol: )

(Διορθωστε με ,αλλα νομιζω οτι το ιδιο ισχυει με το ραδιοφωνο ,και στα SE k750i κλπ οχι ομως λογω το vr )

 

Κριμα παντως ,η νοκια επρεπε (ή δεν ηθελε ) να το παρακαμψει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αγορασα και εγω , δεν αντεξα το πηρα, μεχρι στιγμης ολα οκ . το ηχειο που ακους τον αλλων δεν ειναι τελικα τοσο τραγικο σιγουρα δεν ειναι σαν το νοκια 1100 αλλα οχι και αθλιο , (εχω και ενα μικρο προβλημα ακοης)

 

να ρωτησω κατι , απο οτι καταλαβα απο αυτα που λετε ,περι προβληματων , μηπως εχετε το 6234 (vodafone) και οχι το 6233 , ενω ειναι ιδια μηπως διαφερουν λογο software στο προβλημα με το σημα. ΚΑΛΟ ειναι με το προβλημα που εχετε να λετε τι συσκευη εχετε να δουμε μηπως ειναι αυτο που λεω.

 

Αλήθεια αυτό είναι ενδιαφέρον. Μήπως είναι μόνο από vodafone μεριά το πρόβλημα (6234);

 

Αυτό που λέει ο gold για το χαρτί που σου δίνουν στη vodafone, σε περίπτωση που παρουσιάσει πρόβλημα σε 7 μέρες άμεση αντικατάσταση, ισχύει και στην ΤΙΜ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αύριο θα πάω να πάρω το κινητό. Επειδή είμαι μεγάλος γκαντέμης και αν έχει ένα ελλατωματικό κινητό το μαγαζί αυτό θα τύχει να αγοράσω, θα ήθελα να ρωτήσω όσους παρουσίασε πρόβλημα το κινητό τους, αν το παρουσίασε από την πρώτη στιγμή που το ανοίξατε; Αν ναι, τότε να έχω υπόψειν μου να το δοκιμάσω στο μαγαζί πριν το πάρω.
Στου κουφού την πόρτα 3 πουλάκια κάθοντε μεσα σε βαρκούλες που αρμενίζουν...
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις φιλε Teacher,μου θυμιζεις την ηττα που φαγαμε οταν πρωτοβγηκε το Ν70 αν δεν κανω λαθος (και στην συνεχεια ολα τα υπολοιπα ). Μετα το πηραμε αποφαση :rolleyes: Δεν προκειται να διορθωθει και δε ειναι bug αν το

παρεις τεχνικα ,αφου για να λειτουργησει το visual radio πρεπει να αντλησει πληροφοριες απο το δικτυο.

(Να δουλευε και αυτο ,παει και ερχοταν :lol: )

(Διορθωστε με ,αλλα νομιζω οτι το ιδιο ισχυει με το ραδιοφωνο ,και στα SE k750i κλπ οχι ομως λογω το vr )

 

Κριμα παντως ,η νοκια επρεπε (ή δεν ηθελε ) να το παρακαμψει.

Re paidia pws ginete na min einai bug apo ti stigmi pou i siskeui kanei restart ti stigmi pou den tha prepe na kanei ?

Ok se flight mode den prepei na leitourgei to radio. alla logiko einai na se vgazei ena msg box kai na sou lei"radio is not availabe while you are in flight mode" dioti an einai na kanei restart sto asxeto tote ti evalan to flight mode kalitera na evazan to "restart mode" kai na ekane o,ti kanei to flight mode apla kathe fora pou pigenne kapoios na kanei mia klisi i na steilei ena msgto kinito na kanei restart xwris kapoio logo...........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αύριο θα πάω να πάρω το κινητό. Επειδή είμαι μεγάλος γκαντέμης και αν έχει ένα ελλατωματικό κινητό το μαγαζί αυτό θα τύχει να αγοράσω, θα ήθελα να ρωτήσω όσους παρουσίασε πρόβλημα το κινητό τους, αν το παρουσίασε από την πρώτη στιγμή που το ανοίξατε; Αν ναι, τότε να έχω υπόψειν μου να το δοκιμάσω στο μαγαζί πριν το πάρω.

 

to kinito to parousiazi meta apo kanena dioro pou to exeis anoikto mpori kai parapano opote den mporis na to diapistosis amesos se emena pantos se 2 meres exase to sima 4 fores opote ligo diskolo na to diapistosis sto magazi!

Link to comment
Share on other sites

to kinito to parousiazi meta apo kanena dioro pou to exeis anoikto mpori kai parapano opote den mporis na to diapistosis amesos se emena pantos se 2 meres exase to sima 4 fores opote ligo diskolo na to diapistosis sto magazi!

btw panta na koitazete na min exete ti siskeui se dual modean den exete 3g sim, dioti auto mporei na prokalei to "provlima" merikes fores. alles fores einai i siskeui pou exei provlima

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia pws ginete na min einai bug apo ti stigmi pou i siskeui kanei restart ti stigmi pou den tha prepe na kanei ?

Ok se flight mode den prepei na leitourgei to radio. alla logiko einai na se vgazei ena msg box kai na sou lei"radio is not availabe while you are in flight mode" dioti an einai na kanei restart sto asxeto tote ti evalan to flight mode kalitera na evazan to "restart mode" kai na ekane o,ti kanei to flight mode apla kathe fora pou pigenne kapoios na kanei mia klisi i na steilei ena msgto kinito na kanei restart xwris kapoio logo...........

 

 

Απο την στιγμη που κανει restart , φυσικα και ειναι μπαγκ .

Εγω μιλησα για την συγκεκριμενη μη λειτουργια του ραδιοφωνου σε flight mode

,βγαζοντας απ εξω τα restart .

Λογικα στην επομενη αναβαθμιση θα λυθει :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που κανει restart , φυσικα και ειναι μπαγκ .

Εγω μιλησα για την συγκεκριμενη μη λειτουργια του ραδιοφωνου σε flight mode

,βγαζοντας απ εξω τα restart .

Λογικα στην επομενη αναβαθμιση θα λυθει :)

a orea twra milame kai katalavainomaste.:O

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

to kinito to parousiazi meta apo kanena dioro pou to exeis anoikto mpori kai parapano opote den mporis na to diapistosis amesos se emena pantos se 2 meres exase to sima 4 fores opote ligo diskolo na to diapistosis sto magazi!

 

Και όταν λέτε ότι χάνει το σήμα, για να το ξαναβρεί μετά πρέπει να του κάνεις restart ή επανέρχεται μόνο του μετά από κάποια ώρα και αν ναι, μετά από πόση ώρα περίπου επανέρχεται;

Link to comment
Share on other sites

to kinito pou mou parousiase xasimo simatos (eine to 6234) epanafora tou simatos mono me epanekinisi kai na po oti exo 3g sim.

akoma den pira to kinito piso gia na ksero kai tous logous tou provlimatos.

Link to comment
Share on other sites

Στο κουμπάκι ΡΤΤ έχετε το σημα του ασυρμάτου?Το δικό μου δεν το έχει αλλά ένας γνωστός μου με το ίδιο τηλέφωνο το έχει.

auto p den exei exei kai dioretiko fako i camera. prokeite gia 2 diaforetikes paragwges

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν το 6233 κυκλοφορεί και σε ασημένιο χρώμα !!?? η μονο σε μαύρο κυκλοφορεί ??

to eida to asimenio kikloforei se liges posotites. den einai akrivws asimi einai asimi pou prasinizei ligo pros to xrwma tis elias

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

prasinizi !!!!!?????:blink:

ne elaxista min fantasteis tipota to spoudaio. Toulaxiston etsi to eida egw.........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλει μαύρο στο Γερμανό (μου το στείλανε με courier λόγω του ότι ήταν αναβάθμιση συσκευής από Tim) και από λάθος μου έστειλαν το ασημί. Δεν νομίζω ότι πρασινίζει, το πληκτρολόγιο είναι στο χρώμα του σκούρου χάλυβα και το υπόλοιπο ασημί. Εννοείται ότι το έστειλα πίσω και μου έφεραν το μαύρο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το ασημί ΔΕΝ είχε Ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο, ενώ το μαύρο έχει :wacko:

Τρεις μέρες τώρα που το λειτουργώ συνέχεια δεν έχασε ούτε μια στιγμή το σήμα του (το έβαλα στο δίκτυο 3G και η SIM μου είναι ...παμπάλαια, από τον καιρό της Telestet!)

Επίσης (έχω δει πολλά σχετικά posts) ο ήχος του ακουστικού (όταν τον βάλεις στο 10) είναι εξαιρετικά δυνατός ΚΑΙ σε εξωτερικό χώρο. Να επισημάνω ότι αν βάλεις στο 10 τον ήχο στον mp3 player ή το ραδιόφωνο, ΔΕΝ έχει μπει στο 10 ΚΑΙ το ακουστικό (από default είναι στο 5, δηλαδή στο μισό). Πρέπει να το δυναμώσετε την ώρα της κλήσης (από το ίδιο κουμπί). Το ίδιο ισχύει ΚΑΙ για την ανοιχτή ακρόαση. Ο ήχος δυναμώνει και εκεί χωριστά, πάντα από το ίδιο κουμπί.

Επειδή βλέπω μια μεγάλη ...αναστάτωση με το θέμα του ραδιοφώνου σε flight mode, αν δεν απατώμαι, απαγορεύεται ΡΗΤΑ κατά την ώρα πτήσης η χρήση ηλεκρονικών μέσων που "συλλαμβάνουν" ραδιοκύματα, για λόγους ασφαλείας (για να μην "ακουστούν" οι συζητήσεις των πιλότων με τους πύργους ελέγχου) συνεπώς πώς θα ήταν δυνατόν να λειτουργεί το ραδιόφωνο; Εξάλλου το αναφέρει και το βιβλιαράκι των οδηγιών...:)

 

8a psaksew mpas kai to brw se asimenio na to do kai apo konta an prasinizi ligo :happy: . pntos sto plaisio den to exoune feri se asimenio alla kai ote sta kentrika tis nokia sthn 8essaloniki !
Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι διαφορές μεταξύ 6233 και 6234?Γιατί στον τιμοκατάλογο της βόνταφον το 6233 κοστίζει περίπου 20 ευρώ παραπάνω (274,85).Τελικά ποιό να προτιμήσω?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...