Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@insane45

1)Oταν εισαι στο κεντρικο μενου,πατα το αριστερο πληκτρο.επιλογες- ->εμφανιση κυριου μενου- - ->πλεγμα

2)Μηνυματα- - ->ρυθμισεις μηνυματων- - ->υποστηριξη χαρακτηρων- - ->περιορισμενη

 

@mpampis8

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ την 04.52.

Έχω το εξής πρόβλημα.

Στις επαφές επιλέγω : Προβολή ονομάτων - Επώνυμο πρώτα.

Πηγαίνω στον τηλ. κατάλογο και όλα ΟΚ.

Κλείνω και ξαναανοίγω το τηλέφωνο.

1) Οι επαφές που έχουν επώνυμο + όνομα, εμφανίζονται στην σωστή σειρά μεν, αλλα πρώτα εμφανίζεται το Όνομα και μετά το Επώνυμο!:wacko:

2) Δεν λειτουργεί η αναζήτηση. :wacko:

Άν πάω ρυθμίσεις και ξαναεπιλέξω το ήδη επελεγμένο "Επώνυμο πρώτα" ξαναλειτουργούν όλα καλα... μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση.:O

Buq;:dizzy:

Οι ταχείες κλήσεις δουλεύουν σωστά (πάλι καλά)...:X

Και...πού πήγε το ΦΙΔΑΚΙ ΟΕΟ;

 

Κανείς...;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο forum ότι έχει βγει έκδοση λογισμικού 4.91 για το 6233 με ημερομηνία 10 Νοεμβρίου.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6233-reviews-1387.php

 

"just upgradedmy nokia 6233 firmware to 4.91. Heard from the nokia service centre that this version was released on 10 Nov"

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χρηστης nokia 6233.

αγορασα μια καρτα μνημης micro-sd 512 mb και την χρησιμοποιω εδω και καιρο χωρις προβλημα. Ομως πλεον η καρτα μου εχει ελευθερο χωρο 66,6 mb και το κινητο μου λεει οτι η καρτα ειναι γεματη. το ιδιο συνεβαινε και με την αρχικη καρτα των 64mb που υπηρχε στο κουτι, αφου ειχε 7 mb ελευθερη μνημη και μου εγραφε ακριβως το ιδιο πραγμα. υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το αντιμετωπισω?? ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι χρηστης nokia 6233.

αγορασα μια καρτα μνημης micro-sd 512 mb και την χρησιμοποιω εδω και καιρο χωρις προβλημα. Ομως πλεον η καρτα μου εχει ελευθερο χωρο 66,6 mb και το κινητο μου λεει οτι η καρτα ειναι γεματη. το ιδιο συνεβαινε και με την αρχικη καρτα των 64mb που υπηρχε στο κουτι, αφου ειχε 7 mb ελευθερη μνημη και μου εγραφε ακριβως το ιδιο πραγμα. υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το αντιμετωπισω?? ευχαριστω

 

πως προκύπτει οτι εχεις ακομη χωρο?μηπως κανεις αφαιρεση π.χ. 512(χωρητικοτητα)-450(συνολο αρχειων στην καρτα)=6...οποτε δηλ υποθετεις πως θα πρεπε να εχει κι αλλο χωρο?

το λεω γιατι η ονομαστικη χωρητικοτητα στις καρτες ειναι π.χ. 512,αλλα η πραγματικη τελικα είναι πολύ λιγότερη ~450....

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες, ομως μου γραφει οτι η μνημη συνολικα ειναι 483 mb (και οχι 512 mb) και παρ'ολ'αυτα εχω ελευθερο χωρο κοντα στα 67 mb. δηλαδη χρησιμοποιω τωρα 416 mb. γιατι μου λεει οτι ειναι γεματη???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@insane45

 

Μπορείς να ρυθμίσεις τον ισοσταθμιστή με όλες τις συχνότητες στη μέγιστη αύξηση έντασης. Αυτό θα αυξήσει αρκετά την ένταση της αναπαραγωγής αλλά και αυτή του ήχου κλήσης :)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia...... Exo to eksis provlima....otan pao na valo mp3 apo to pc sto kinito paei kai ta apothikeuei sto tilefono prota kai meta prepei na ta pao ego stin karta...alla sto tilefono iparxei mono 2MB eleuthera kai pleon den mporo na metafero mousiki.....H erotisi einai yparxei epilogi oste na tou leo na ta apothikeuei kat'eutheian stin karta kai oxi sto tilefono????:(

Kai gia kapoion pio pano pou pano stin anavathmisi tou stamatise to kinito mou sinevei kai se emena kai epeidi eimai apo eparxia den eixa kinito gia 3 vdomades :mad: mexri na paei Athina kai na erthei pali!!! Ypomoni file mou...exo akousei para polla 6233 me to idio provlima...tora pleon exo

v 04.52 06-07-06 RM-145

Paidia opoios gnorizei gia to provlima pou rotao tha me voithisei poly poly!!!!THNX!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia...... Exo to eksis provlima....otan pao na valo mp3 apo to pc sto kinito paei kai ta apothikeuei sto tilefono prota kai meta prepei na ta pao ego stin karta...alla sto tilefono iparxei mono 2MB eleuthera kai pleon den mporo na metafero mousiki.....H erotisi einai yparxei epilogi oste na tou leo na ta apothikeuei kat'eutheian stin karta kai oxi sto tilefono????:(

Kai gia kapoion pio pano pou pano stin anavathmisi tou stamatise to kinito mou sinevei kai se emena kai epeidi eimai apo eparxia den eixa kinito gia 3 vdomades :mad: mexri na paei Athina kai na erthei pali!!! Ypomoni file mou...exo akousei para polla 6233 me to idio provlima...tora pleon exo

v 04.52 06-07-06 RM-145

Paidia opoios gnorizei gia to provlima pou rotao tha me voithisei poly poly!!!!THNX!!!!!!

Αν συνδέεις το κινητό με το pc μέσω USB έχεις 2 επιλογές. Μόλις γίνει η σύνδεση (αφού πρώτα εγκαταστήσεις το Nokia PC Suite) το κινητό σε ρωτά τι είδους σύνδεση θέλεις να κάνεις. Οι επιλογές σου είναι "Προεπιλεγμένη λειτουργία" και "Καλώδιο δεδομένων USB".

 

1. Αν επιλέξεις "Προεπιλεγμένη λειτουργία", θα μπορείς να χειριστείς το κινητό σου μέσω PC Suite. Τότε θα πας στον Windows Explorer και στο folder tree, στο κάτω μέρος θα δεις ένα εικονίδιο που λέει "Nokia PC Suite Browser". Εκεί κάνεις κλικ και σου εμφανίζει ως υποκατηγορίες τη μνήμη του κινητού, την κάρτα μνήμης και τα μηνύματα. Χρησιμοποιώντας τον Windows Explorer με τον γνωστό τρόπο (drag & drop ή copy-paste) αποθηκεύεις αυτά που θέλεις στην κάρτα μνήμης.

 

2. Αν επιλέξεις "Καλώδιο δεδομένων USB", η κάρτα μνήμης θα εμφαζίνεται στον Windows Explorer ως "Αφαιρούμενος Δίσκος" κοινώς σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος και αντιγράφεις στην κάρτα μνήμης αυτά που θέλεις.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Τώρα αν δεν συνδεθείς με καλώδιο δεδομένων αλλά πχ με σύνδεση bluetooth, ο τρόπος που μπορείς να στείλεις δεδομένα στην κάρτα μνήμης είναι ο "1" που περιέγραψα πιο πάνω. Φυσικά πρέπει να κάνεις "pairing" το κινητό σου με το bluetooth dongle.

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

S'euxaristo poly OculatusAbis.....:) exeis apolyto dikio,etsi ginetai....apla ego pigaina sto tragoudi pou ithela na steilo kai ekana "send to"---->kinito (me bluetooth)!!! kai to pigaine sto kinito kai oxi stin karta!Alla me ton tropo pou perigrafeis exeis ton apolyto elegxo ton arxeion!! Thnx a lot!!!!:) :)
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia eimai katoxos toy 6230i k tha ithela na rotiso to 6233 k to 6234 exoun kapoia diafora?nomizo pos to 6234 einai pio lepto se paxos.yparxei periptosi na vrethei 6233 se asimi k pou??to 6234 ths vodaphone exei kapoia meion k pioa einai ayta???????skeftomai na to agorsaso alla se mayro k me tetoio paxos den mou polyaresei.na paro to 6234 skeftomai all me provlimatizei pou grafei vodaphone:wacko: as me voithisei kapoios thanks
Link to comment
Share on other sites

exw tin ekdosi firmware 3.70 kai skeftomai na tin anavathmisw. Ginetai auto stin alpha copy stin agia paraskeui? ti parapanw exei i kainouria ekdosi tou firmware? kostizei i anavathmisi i einai dwrean? enexei kapoious kindunous? poso krataei i anavathmisi, dld uparxei to endexomeno na meinw kapoies meres xwris kinito?

 

euxatistw polu...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παρει bluetooth ma-730 mobile action . Το αναγνωριζει κανονικα ο υπολογιστης αλλα οχι το pc-souite. μπορω να κανω μεταφορα αρχειων αλλα δεν μπορω να κανω εγκατασταση εφαρμογων. Γνωριζει καποιος για να μην αγοραζω καλωδιο?

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά του 6233 με το 6234 (εκτός φυσικά από τις εξωτερικές διαφορές...) είναι ότι το τελευταίο είναι συσκευή Vodafone live με ό,τι καλό ή κακό αυτό συνεπάγεται... Πρόσθεσε και το γεγονός ότι κάποια από τα δεδομένα του τηλεφώνου (θέματα, παιχνίδια και ήχοι) έρχονται πακέτο από τη Vodafone μαζί με το 6234.
[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παρει bluetooth ma-730 mobile action . Το αναγνωριζει κανονικα ο υπολογιστης αλλα οχι το pc-souite. μπορω να κανω μεταφορα αρχειων αλλα δεν μπορω να κανω εγκατασταση εφαρμογων. Γνωριζει καποιος για να μην αγοραζω καλωδιο?

 

φιλαράκι έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο, δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω στο pc-souite. Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω, περιμένω και εγώ από κάποιον άλλο που ξέρει. Έχω πάντως την εντύπωση ότι αυτό το μπλουτουθ, είναι για τον... Δεν το αναγνωρίζουν αυτόματα τα ΧΡ και για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει η συσκευή σου να είναι συμβατή με αυτό. Με το προγραμματάκι πάντως που έχει στο CD δουλεύει η επικοινωνία με το κινητό αλλά δεν μπορεί ας πούμε να αντιγράψει ένα αρχείο από τον υπολογιστή στο κινητό που είναι πάνω από 500Κ... απαράδεκτο!!! μάλλον είναι όπως είπα και πριν για τον...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 04.52.

Έχω το εξής πρόβλημα.

Στις επαφές επιλέγω : Προβολή ονομάτων - Επώνυμο πρώτα.

Πηγαίνω στον τηλ. κατάλογο και όλα ΟΚ.

Κλείνω και ξαναανοίγω το τηλέφωνο.

1) Οι επαφές που έχουν επώνυμο + όνομα, εμφανίζονται στην σωστή σειρά μεν, αλλα πρώτα εμφανίζεται το Όνομα και μετά το Επώνυμο!:wacko:

2) Δεν λειτουργεί η αναζήτηση. :wacko:

Άν πάω ρυθμίσεις και ξαναεπιλέξω το ήδη επελεγμένο "Επώνυμο πρώτα" ξαναλειτουργούν όλα καλα... μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση.:O

Buq;:dizzy:

Οι ταχείες κλήσεις δουλεύουν σωστά (πάλι καλά)...:X

Και...πού πήγε το ΦΙΔΑΚΙ ΟΕΟ;

 

Το παρατήρησα και εγώ φίλε, αλλά δεν είχα παρατηρήσει ότι γίνεται σε κάθε σβήσιμο... Νόμιζα ότι γίνεται όποτε αλλάζω theme... Έχεις δίκιο τελικά... Αλλά και εγώ δεν ξέρω τι παίζει, δεν μπορώ να βοηθήσω... Ας μας πει κάποιος που ξέρει ή τέλος πάντων ας το δοκιμάσουν και άλλοι και ας μας πουνε αν γίνεται και σε αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia eimai katoxos toy 6230i k tha ithela na rotiso to 6233 k to 6234 exoun kapoia diafora?nomizo pos to 6234 einai pio lepto se paxos.yparxei periptosi na vrethei 6233 se asimi k pou??to 6234 ths vodaphone exei kapoia meion k pioa einai ayta???????skeftomai na to agorsaso alla se mayro k me tetoio paxos den mou polyaresei.na paro to 6234 skeftomai all me provlimatizei pou grafei vodaphone:wacko: as me voithisei kapoios thanks

 

Ηvoda το 'εχει φέρει και σαν 6233 στο ασημί .Είναι πολύ πιο όμορφο απο το 6234. http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2290032&tid=

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παρει bluetooth ma-730 mobile action . Το αναγνωριζει κανονικα ο υπολογιστης αλλα οχι το pc-souite. μπορω να κανω μεταφορα αρχειων αλλα δεν μπορω να κανω εγκατασταση εφαρμογων. Γνωριζει καποιος για να μην αγοραζω καλωδιο?

 

Εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα με ένα bluetooth της Fujitsu-Siemens.

Λύθηκε αυτόματα μόλις κατέβασα την τελευταία τελευταία έκδοση του PC-Suite.

Δοκίμασε το... :wink:

 

Υ.Γ. Δε φταίει η εταιρία που βγάζει το ma-730 mobile action, αλλά η εμμονή της Nokia να έχει δύσκολη συνδεσιμότητα με πολλές συσκευές.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

kalhmera, ekane kanenas anaba8mish thn kainourgia ekdosh 4.91? ly8hkan ta gnwsta problhmata(akoustiko,epafes,bluetooth ktl)?

ekana egw alla deutera tha paralavw to kinito telika kai tha sas pw entipwseis

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε την έκδοση του λογισμικού του τηλεφώνου;

Αναβάθμιση μόνοι μας μπορούμε να κάνουμε;

 

Πληκτρολογεις *#0000# σε κατασταση αναμονης.

Αναβαθμιση σε νοκια shop .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...