Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το πρωί το φορτίζω, το βράδυ πριν ξαπλώσω κοιτάω την μπαταρία και ήταν πλήρης. Σημερα το πρωί ήταν κλειστο και δεν είχε μπαταρία ούτε για να ανοίξει..Δεν ξέρω τι έγινε ελπίζω να μήν ξανασυμβέι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε κατάστημα της Alpha Copy.

 

Μπορείς να μου πεις σε ποιο ακριβως γιατι θέλω να πάω και εγω αλλα σε 2 που εχω παει εχω φάει δούλεμα και εχω χάσει 4 ώρες χωρίς αποτέλεσμα!!!:wacko: Thnx!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε ποιο ακριβως γιατι θέλω να πάω και εγω αλλα σε 2 που εχω παει εχω φάει δούλεμα και εχω χάσει 4 ώρες χωρίς αποτέλεσμα!!!:wacko: Thnx!!!

:)

 

Σε δυο καταστήματα πηγαίνω και εξυπηρετούμαι άμεσα για μικρό προβλήματα στο Π. Φάληρο όπου τα παιδία είναι αφάνταστα εξυπηρετικά και για αλλαγές συσκευών στα κεντρικά στην Βουλιαγμένης.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις όμως, αν μπορεί να το κάνει κάποιος μόνος του;

 

Όχι το 6233 δεν μπορούμε να το αναβαθμίσουμε από τον χώρο μας.

Γενικά τα τηλεφώνα αυτής της εταιρίας δεν αναβαθμίζονται από εμάς με εξαίρεση ένα τελευταίο μοντέλο.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Στη σύνταξη μηνύματος, αν γράφεις χωρίς Τ9 και θέλεις να αλλάξεις σειρά, πατάς τρεις φορές το 0 και εμφανίζεται το γνωστό βελάκι. Αν όμως γράφεις με Τ9 ΔΕΝ αλλάζει σειρά και πρέπει να ανοίξεις τον πίνακα συμβόλων (και μάλιστα είναι και τελευταίο κάτω κάτω δεξιά και κάνεις μια ώρα για να φτάσεις εκεί :mad: ) Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει ενδεχομένως να κάνω για να αλλάζει αμέσως σειρά; Στις οδηγίες δεν αναφέρει το παραμικρό...

 

Καμμιά βοήθεια; Κάποιος που να ξέρει τη λύση; :(

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά βοήθεια; Κάποιος που να ξέρει τη λύση; :(

Δεν νομίζω να μπορείς να αλλάξεις μέσω πλήκτρου σειρά, αντί όμως να πηγαίνεις: Επιλογές > Εισαγωγή Συμβόλου > αλλαγή σειράς, μπορείς να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο "*", το οποίο σε πηγαίνει κατευθείαν στο μενού επιλογής συμβόλων. Δοκίμασέ το, μήπως σε εξυπηρετεί περισσότερο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς να αλλάξεις μέσω πλήκτρου σειρά, αντί όμως να πηγαίνεις: Επιλογές > Εισαγωγή Συμβόλου > αλλαγή σειράς, μπορείς να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο "*", το οποίο σε πηγαίνει κατευθείαν στο μενού επιλογής συμβόλων. Δοκίμασέ το, μήπως σε εξυπηρετεί περισσότερο :worry:

 

Απο εκεί πηγαίνω, αλλά το έχουν βάλει τελευταίο δεξιά κάτω στον πίνακα και είναι αρκετά άβολο :cry: . Thanx anyway :)

Link to comment
Share on other sites

pata dyo fores to * k meta mia fora to panw sto joystick... einai grigoro, egw etsi kanw!!!

 

Αυτό που λες λειτουργεί μόνο όταν δεν έχεις ενεργοποιημένο το Τ9 :( Απ' ότι φαίνεται με το Τ9 η μόνη λύση είναι να ανοίξεις το πινακάκι με τα σύμβολα και να τρέχεις κάτω δεξιά να βρεις το τοξάκι. Κι από ότι είδα σε άλλα μοντέλα της Nokia όταν πατήσεις το 0 τρεις φορές ΚΑΙ με το Τ9 αλλάζει σειρά. Μάλλον προβληματάκι του συγκεκριμένου μοντέλου πρέπει να είναι :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανένα σας να θέλει να αλλάξει το όνομα της κάρτας μνήμης και να μην μπορεί να πληκτρολογήσει στα ελληνικά!

 

Έκανα μετονομασία της κάρτας και δεν μππορούσα να πληκτρολογήσω στα ελληνικά, για να επαναφέρω το όνομα της όπως ήταν "Κάρτα μνήμης".

Link to comment
Share on other sites

Mερικες καρτες δεν δεχονται ελληινκους χαρακτηρες οποτε προτιμησε μονο τα λατινικα, εξαλλου ειναι σαν σκληροι δισκοι και εχουν ορισμενα ονοματα οπως G,E, και λοιπα. Τωρα για να την επαανφερεις δοκιμασε ενα φορματ.
Link to comment
Share on other sites

Mερικες καρτες δεν δεχονται ελληινκους χαρακτηρες οποτε προτιμησε μονο τα λατινικα, εξαλλου ειναι σαν σκληροι δισκοι και εχουν ορισμενα ονοματα οπως G,E, και λοιπα. Τωρα για να την επαανφερεις δοκιμασε ενα φορματ.

 

Τελίκα αυτό έκανα. Της έδωσα όνομα στα λατινικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και εγώ, αν και μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά είναι πλέον τόσες οι σελίδες που πραγματικά είναι δύσκολο να ψάξει κανείς.Πριν λίγες μέρες αγόρασα και εγώ το 6234 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Του πέρασα κάποιες επαφές από την sim και κάποιες άλλες γράφοντάστες από την αρχή.Όμως όταν κάποιος με καλεί και είναι περασμένο το όνομά του δεν μου το εμφανίζει παρά μόνο τον αριθμό.Οι επαφές είναι περασμένες στην μνήνη του τηλεφώνου και του έχω ενεργοποιήσει να μου βγάζει μόνο τις επαφές που είναι στο τηλέφωνο.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και εγώ, αν και μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά είναι πλέον τόσες οι σελίδες που πραγματικά είναι δύσκολο να ψάξει κανείς.Πριν λίγες μέρες αγόρασα και εγώ το 6234 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Του πέρασα κάποιες επαφές από την sim και κάποιες άλλες γράφοντάστες από την αρχή.Όμως όταν κάποιος με καλεί και είναι περασμένο το όνομά του δεν μου το εμφανίζει παρά μόνο τον αριθμό.Οι επαφές είναι περασμένες στην μνήνη του τηλεφώνου και του έχω ενεργοποιήσει να μου βγάζει μόνο τις επαφές που είναι στο τηλέφωνο.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις > Κλήσεις > Αποστολή στοιχείων μου > επέλεξε "Από δίκτυο". Πιστεύω πως το πρόβλημα θα λυθεί :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ καποιος να απαντησει στα ερωτηματα μου διαβασα πολλες απο τις σελιδες και εχω καποια ερωτηματα σκευτομαι να το παραγειλω απο e-shop και εχω τρομοκρατηθει με καποια λεγομενα για παραεισαγωγες.

 

1 υπαρχουν τελικα συσκευες με κοκκινο και πρασσινο κρυσταλο στο φακο????

 

2 απο που ειναι made in ? εχει σχεση αυτο με το προβλημα για το σημα?

 

3 αν το παρω απο νοια καταστημα θα ειναι καλυτερα?

 

4 τελικα ο ηχος ειναι ικανοποιητικος σ ελογικα επιπεδα παντα?(μεχρι τωρα ειχα 6600 και μου φενοταν οκ)

 

5 απο μπαταρια πως παει ? τι βυσμα χρισημοποιει>?

 

6 η οθονη του μπορει να χαρακτηριστει εξαιρετικη? σε σχεση με 6600 εχει τεραστια διαφορα?

 

εχω να δωσω μεχρι 500 ευρω και το ΜΟΝΟ κινητο που εχει αυτα που θελω και τα λιγοτερα bugs ειναι αυτο εδω δυστηχως η σειρα N ΕΙΝΑΙ για τα μπαζα εκτος ν93.τα δοκιμασα ολα μια εβδομαδα τα ειχα... περιμενω απαντηση ευχαριστω πολυ παιδια

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Στα 280 περιπου που εχει αυτη την στιγμη νομιζω οτι ειναι το καλυτερο η στα 2-3 καλυτερα.το εχω 3.5 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα
:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το καλυτερο απο ολα ειναι εδω λεμε θελω να δωσω λεφτα και δεν μπορω γιατι ολα εχουν προβληματα το ενα μπαταρια το αλλο χαλια φωτο χαλια βιντεο προβλημα εκει...

ν80 σου λεει 500 ευρω ουτε 100 δεν δινω μια βδομαδα το ειχα και καθε μερα φορτιση ηθελε απο σημα το 6600 επιανε πολυ πολυ καλυτερα

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ καποιος να απαντησει στα ερωτηματα μου διαβασα πολλες απο τις σελιδες και εχω καποια ερωτηματα σκευτομαι να το παραγειλω απο e-shop και εχω τρομοκρατηθει με καποια λεγομενα για παραεισαγωγες.

 

1 υπαρχουν τελικα συσκευες με κοκκινο και πρασσινο κρυσταλο στο φακο????

 

2 απο που ειναι made in ? εχει σχεση αυτο με το προβλημα για το σημα?

 

3 αν το παρω απο νοια καταστημα θα ειναι καλυτερα?

 

4 τελικα ο ηχος ειναι ικανοποιητικος σ ελογικα επιπεδα παντα?(μεχρι τωρα ειχα 6600 και μου φενοταν οκ)

 

5 απο μπαταρια πως παει ? τι βυσμα χρισημοποιει>?

 

6 η οθονη του μπορει να χαρακτηριστει εξαιρετικη? σε σχεση με 6600 εχει τεραστια διαφορα?

 

εχω να δωσω μεχρι 500 ευρω και το ΜΟΝΟ κινητο που εχει αυτα που θελω και τα λιγοτερα bugs ειναι αυτο εδω δυστηχως η σειρα N ΕΙΝΑΙ για τα μπαζα εκτος ν93.τα δοκιμασα ολα μια εβδομαδα τα ειχα... περιμενω απαντηση ευχαριστω πολυ παιδια

 

1. Οι φακοί (αν τελικά υπάρχουν πράσινοι και κόκκινοι) δεν κάνουν κάποια διαφορά στη λήψη.

2. Κυρίως από Γερμανία. Όλα έχουν την ίδια λήψη. Πρόβλημα μπορεί να εμφανίσει οποιαδήποτε συσκευή αλλά δεν συνδέεται με το εργοστάσιο παραγωγής. Δεν υπάρχει καλό και κακό εργοστάσιο.

3. Όλα τα εγκεκριμένα καταστήματα έχουν τις ίδιες συσκευές.

4. Ο ήχος είναι πολύ ικανοποιητικος και σαφώς καλύτερος του 6600

5. Μπαταρία πολύ καλή (1100mAh) και αυτονομία περίπου 4 ημέρες με λογική χρήση. Με εντατική χρήση, σίγουρα 2 ημέρες. Δέχεται τους νέους φορτιστές με το λεπτό βύσμα.

6. Έχει πολύ καλή οθόνη και σαφώς καλύτερη του 6600, τόσο σε ανάλυση, όσο και σε απόδοση χρωμάτων.

 

Εν ολίγοις, ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για κόκκινους και πράσινους φακούς αλλά τα 6233 και 6234 που έχω έχουν ΣΙΓΟΥΡΑ διαφορετικούς φακούς και μάλιστα διαφορετική απόδοση στις φωτό.

Από τη ΝΟΚΙΑ μου είπαν ότι είναι θέμα οθόνης αλλά αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα ήταν ίδιες φαντάζομαι και μετά τη μεταφορά των φωτογραφιών σε υπολογιστή....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο προβληματάκι (που ξεκίνησε σαν μικρό αλλά σιγά σιγά γίνεται όλο και μεγαλύτερο :mad: )

Προ καιρού είχε γράψει και κάποιος άλλος ότι το βύσμα των ακουστικών ΔΕΝ κάνει καλή επαφή, το είχα παρατηρήσει κι εγώ. Χρησιμοποιώντας το (ΟΧΙ ιδιαίτερα πολύ) το πρόβλημα έχει γίνει εντονότατο. Με το παραμικρό κούνημα, ο ήχος χάνεται από το ένα ακουστικό ή από το άλλο ή τελείως και πρέπει όλη την ώρα να "ζουλάω" το βύσμα για να επανέλθει κανονικά, μέχρι το επόμενο ...κούνημα. Και το χειρότερο είναι ότι άρχισαν αυτά τα κόλπα και στο καλώδιο μεταφοράς δεδομένων. Πολλές φορές πια το PC δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση και πρέπει να ζουλάω το βύσμα για να "δει" το κινητό. Το SX1 -παρά την πλήρη αποτυχία του σαν τηλέφωνο- στο σημείο αυτό υπερείχε κατά πολύ. Τρία χρόνια το είχα "ξεσκίσει" στο βάλε βγάλε τα ακουστικά και ποτέ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Αναρωτιέμαι πόσο καιρό θα συνεχίσει να κάνει σωστή επαφή; ΄Ισως η ΝΟΚΙΑ έπρεπε να είναι πιο προσεκτική στο θέμα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Με μετρια χρηση των ακουστικων,το βυσμα παραμενει οπως στην αρχη,δεν υπαρχει προβλημα.

Παρολαυτα,δεν καταλαβαινω πραγματικα για ποιο λογο αποφασιζουν και βαζουν αυτο το βυσμα ενω σε ποιο απλα κινητα υπαρχει το κανονικο,απλο και ευκολο στρογγυλο

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο προβληματάκι (που ξεκίνησε σαν μικρό αλλά σιγά σιγά γίνεται όλο και μεγαλύτερο :mad: )

Προ καιρού είχε γράψει και κάποιος άλλος ότι το βύσμα των ακουστικών ΔΕΝ κάνει καλή επαφή, το είχα παρατηρήσει κι εγώ. Χρησιμοποιώντας το (ΟΧΙ ιδιαίτερα πολύ) το πρόβλημα έχει γίνει εντονότατο. Με το παραμικρό κούνημα, ο ήχος χάνεται από το ένα ακουστικό ή από το άλλο ή τελείως και πρέπει όλη την ώρα να "ζουλάω" το βύσμα για να επανέλθει κανονικά, μέχρι το επόμενο ...κούνημα. Και το χειρότερο είναι ότι άρχισαν αυτά τα κόλπα και στο καλώδιο μεταφοράς δεδομένων. Πολλές φορές πια το PC δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση και πρέπει να ζουλάω το βύσμα για να "δει" το κινητό. Το SX1 -παρά την πλήρη αποτυχία του σαν τηλέφωνο- στο σημείο αυτό υπερείχε κατά πολύ. Τρία χρόνια το είχα "ξεσκίσει" στο βάλε βγάλε τα ακουστικά και ποτέ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Αναρωτιέμαι πόσο καιρό θα συνεχίσει να κάνει σωστή επαφή; ΄Ισως η ΝΟΚΙΑ έπρεπε να είναι πιο προσεκτική στο θέμα αυτό...

pragmatika to visma exei provlima, sas to eixa pei k egw. k lysi den einai na kanoume kanoniki xrisi, apo tin stigmi pou an theloume mporoume na akoume k oli tin mera... megalo lathos apo nokia pou prepei na diorthithei ston tomea ayto

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...