Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια αυτό με τις επαφές δεν με απασχολει και τόσο. Αυτό που με απασχολεί πολύ περισσότερο είναι τα προβλήματα που παρουσιάζονται στις περισσότερες συσκευές απ' όσο μπορώ να καταλάβω με το σήμα και το ακουστικό. Αν δεν είχε αυτά τα προβλήματα θα το παιρνα με κλειστά μάτια. Αλλά είναι 2 πολύ σημαντικά μειονεκτήματα αυτά, τουλάχιστον για μενα.

Οσον αφορά τό σήμα καί τό ακουστικό,κανένα πρόβλημα,ακόμη καί σέ συγκεκριμένο σημείο λήψης πού ζοριζόταν τό 6230 μέ τό 6233 κανένα πρόβλημα,ουτε καί στό ακουστικό,πού ο ηχος ειναι καλός.Ειδικα΄αν ανοίξεις τήν ανοικτή ακρόαση κατά τή συνομιλία(μεγάφωνο) εχεις τήν εντύπωση οτι ακους από car kit.Σέ ολα του τολμω νά πω οτι ειναι τέλειο,εκτός τού θέματος τών επαφων που γιά μένα ειναι απαραίτητο

..The world is not enough....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia to mp3 tou einai kalo????????

Apo to 6230 den eimai ikanopoimenos stin entasi.Diorthothike?

Ftanei to W810i se epidoseis Mp3?

Telos to Radio exei rds?

Eyxaristw ek twn proterwn

τό mp3 του απαιχτο! η ενταση πολυ δυνατη που καμμια φορα σε ησυχο περιβαλλον χρειαζεται να το χαμηλωσεις.μπορεις και τα mp3 να τα μετατρεψεις μέ τόν player της nokia απο το pc suite σε aac για μικροτερο αρχειο χωρίς ακουστικα να καταλαβαινεις τη διαφορα.Για τήν πιοτητα του ηχου,δέν το συζητω.Ασε που μπορεις να ρυθμισεις και το equaliser για να ακους τίς συχνοτητες που σου αρεσουν

 

τό mp3 του απαιχτο! η ενταση πολυ δυνατη που καμμια φορα σε ησυχο περιβαλλον χρειαζεται να το χαμηλωσεις.μπορεις και τα mp3 να τα μετατρεψεις μέ τόν player της nokia απο το pc suite σε aac για μικροτερο αρχειο χωρίς ακουστικα να καταλαβαινεις τη διαφορα.Για τήν πιοτητα του ηχου,δέν το συζητω.Ασε που μπορεις να ρυθμισεις και το equaliser για να ακους τίς συχνοτητες που σου αρεσουν

Τό ραδιοφωνο δέν εχει rds.πιθανον σε μελλοντικη αναβαθμιση να γινει.Ειναι εφικτο,αρκει να το θελουν,εκτός αν το κανουν σε εκδοση i

..The world is not enough....
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,καλο θα ηταν να υπηρχε,αλλα ποσοι ενω περπατανε στον δρομο κοιτανε την οθονη του κινητου τους για να δουν τι γραφει το RDS?Δεν ειναι και κανα τραγικο μειονεκτημα
Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι την ανάγκη να διαμαρτυρηθώ εντόνως γιατί μετά την πρόσφατη αναβάθμιση που έκανα στο 6234 από την έκδοση λογισμικού

coffee 1.06.890 στην έκδοση coffee 1.06.900, το κινητό μου -και παρά τις διαβεβαιώσεις του υπευθύνου της εταιρείας για το αντίθετο-

δεν μου φτιάχνει ελληνικό καφέ παρά μόνο τον φραπέ γλυκό χωρίς γάλα, που έκανε και με το προηγούμενο λογισμικό.Ευτυχώς είμαι ακόμη σε εγγύηση και μπορώ να το επιστρέψω.

Απλά δεν ξέρω που να πάω. Στη Vodafone στη Nokia ή στον Λουμίδη?

 

:rolleyes:

 

Υ.Γ. Για τους "γκρινιάρηδες".....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερει κανεις αν οι συσκευες που πωλουνται τωρα στα καταστηματα εχουν την καινουργια εκδοση λογισμικου (v4.52) ? Ευχαριστω.

 

Kalispera...Nai file mou ena 6233 pou pira prin apo kamia vdomada eixe V4.52 alla itan apo Germany pisteuo omos kai tis AlphaCopy to idio tha exoun!(prepei na pao kapoia stigmi na tou valo ellinika giati den eixe!):mad:

Allitheuei oti to SAR tou 6233 einai 0.80 W/Kg??Mporei na to epiveveosei kai kapoios allos?Thelo na paro to bluetooth HS-21W tis Nokia alla mesa mou grafei simvatous fortistes olous tous allous (3,5mm) ektos apo tous dikous mas (2.0 mm) kserete an stin siskeuasia tou bluetooth exei kai fortisti?Kai telos diavaza prin ligo gia kapoies thikes pou "kovoun"-aporofoun :blink: tin aktinovolia ton kiniton,exete akousei kai eseis tpt?An nai kserete pou mporo na vro plirofories i na agoraso??Apo to site pou diavaza elege oti kanei 15-20E alla den elege tpt parapano....An mporei kapoios as voithisei!

Thnx!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το SAR του 6233 είναι 0.80 W/Kg, το γράφει στη σελίδα 131 του manual.

Όσο για το αν το HS-21W συνοδεύεται από φορτιστή:

 

What is included in the Nokia Wireless Clip-on Headset HS-21W sales package?

 

The sales package includes the headset with a rechargeable Lithium-Polymer battery, a carrying strap and a user guide.

 

Προφανώς δεν περιέχει φορτιστή :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το SAR του 6233 είναι 0.80 W/Kg, το γράφει στη σελίδα 131 του manual.

Όσο για το αν το HS-21W συνοδεύεται από φορτιστή:

 

What is included in the Nokia Wireless Clip-on Headset HS-21W sales package?

 

The sales package includes the headset with a rechargeable Lithium-Polymer battery, a carrying strap and a user guide.

 

Προφανώς δεν περιέχει φορτιστή :(

 

OculatusAbis telika kai ego auto pisteua giati kai sti selida tin Nokia stin Ellada alla kai sto eksoteriko sta periexomena syskeuasias den anefere pouthena fortisti alla pira tilefono sti Nokia kai mou eipan oti ola ta bluetooth sinodeuontai apo ton fortisti tous!Se ena ypokatastima Nokia to eixe 64E eno sto plaisio 49E einai dynaton na yparxei tosi megali diafora?:confused: Mipos den einai authentiko tou Plaisiou?(Den nomizo!!) I to ypokatastima aisxrokerdei?:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω και πάλι χείρα βοηθείας. Ενεργοποίησα από την ΤΙΜ σύνδεση στο Internet για κάτι εξαιρετικά απλό (έτσι πίστευα) να βλέπω τα mail μου στο Yahoo.gr. Ενώ ανοίγουν κανονικά τα διάφορα sites από τον Ιστό (παρόλα αυτά οι περισσότερες επιλογές τους μένουν "ανενεργές" γιατί?) κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω log in στο Yahoo μου βγάζει "incorrect" (ενώ γράφω το ID και το password με Αγγλικά) και κάθε φορά που προσπαθώ να φτιάξω το λογαριασμό μέσα από τα μηνύματα (στο email) μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο και να κοιτάξω τις ρυθμίσεις :mad: Γιατί δεν αναγνωρίζει σωστά τις λέξεις που γράφω στα Αγγλικά; Γίνεται κάτι για αυτό; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πού θα βρώ driver win98 για usb καλώδιο; Δυστυχώς και της nokia και της mobile action αν και λέει οτι είναι για 98 είναι για 2000 η ΧΡ. Δεν μπορώ λοιπόν να συνδέσω το 6233 με τον υπολογιστή παρά μόνο με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Mhn agorazete se ΩΛ afou exoun olo problimata kai pote muo den pira kinto me VL giati apla sucks..

twra teleytaia to handsfree den kanei kali epafi k otan to vazw kanei mono tou restart... exei ginei k se kanena allo???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση και παρατήρησα ότι δεν υπάρχει το παιχνίδι φιδάκι.

Λέτε να έγινε κανένα λάθος ?

M. K.
Link to comment
Share on other sites

twra teleytaia to handsfree den kanei kali epafi k otan to vazw kanei mono tou restart... exei ginei k se kanena allo???

 

Έτυχε να μην το δει και σε μένα(6233) αλλά το εβγάλα και το ξαναέβαλα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πήρα και εγώ το κινητάκι σήμερα το πρωί και μετά από 5 ώρες ξεσκίσματος (μίλησα 30 λεπτά έστειλα 6 sms και ένα mms ) δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα από αυτά που διάβασα.. Το κινητό μου είναι το 6234 με την 3.70///// Είμαι απλά κολόφαρδος ή αλλάξανε κάτι , γιατί στο κατάστημα της γειτονιάς μου στην Θεσσαλονίκη ήρθανε εχτές... Και κάτι τελευταίο γιατί διάβασα πολύ χολή:ninja: .... αν εξαιρέσουμε το σηματάκι που εμένα δεν με ενοχλεί και το ηλίθιο θέμα που φυσικά το άλλαξα τί άλλο φοβερό πρόβλημα έχει η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ voda live συσκευή από την nonbranded???? Ας πούμε το κ750 μου είχε σπάσει τα νεύρα που δεν έπαιρνε mp3 για ήχο και τα ήθελε να τα κάνω drm... Το συγκεκριμένο τί πρόβλημα έχει?????????????
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει; Μπήκα στο site του πριν λίγο και δεν το βρήκα. Είναι σε έλλειψη; Φοβάμαι το Γερμανό μήπως μου τύχει κανένα καλό κομμάτι από Μέση Ανατολή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να μην το δει και σε μένα(6233) αλλά το εβγάλα και το ξαναέβαλα χωρίς πρόβλημα.

den kserw pantws kati exei. polles fores akougetai mousiki mono apo to ena akoustiko tou handsfree. isws exei provlima i ypodoxi tou kinitou. se aytin tin periptwsi ti na kanw??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den kserw pantws kati exei. polles fores akougetai mousiki mono apo to ena akoustiko tou handsfree. isws exei provlima i ypodoxi tou kinitou. se aytin tin periptwsi ti na kanw??

 

Αυτό το κάνει και σε μένα. Πρέπει να βάζεις ταυτόχρονα και τα δυο άγκιστρα της υποδοχής για να μην το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει; Μπήκα στο site του πριν λίγο και δεν το βρήκα. Είναι σε έλλειψη; Φοβάμαι το Γερμανό μήπως μου τύχει κανένα καλό κομμάτι από Μέση Ανατολή...

 

Kalispera!Nosferatu pisteuo pos anaferesai sto HS-21W bluetooth.Eixa parei loipon tilefono sto Plaisio gia na do pote tha erthoun kommatia kai mou eipe mia eugenestati kopelia pos vlepei paralavi stis 28-9 opote kai anameno...Apla anarotiemai pos einai dynaton na yparxei toso megali diafora stin timi apo antistoixa katastimata Nokia pou to exoun 67-68 kai to Plaisio me 49???Einai dynaton???Ti ginetai?To psaxno alla akoma den exo vrei apantisi!Mipos kati kryvetai???An gnorizei kapoios....ta fota tou tha mou itan idiaitera xrisima!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...