Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω απο καπου τι βελτιωνει η εκδοση αυτην.

 

Εχω αναφερει μερικα απο αυτα λιγο πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Μου χάρισε ο ξαδερφός μου το τηλέφωνο του 6233,λόγω αγοράς καινούργιου. Αυτός είχε Wind καθώς κ εγώ και το κινητό δεν του είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το προηγούμενο τηλ μου το 6230i δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Με το που βάζω την SIM στο νέο τηλέφωνο μου έβγαζε ανα τακτά διαστήματα "Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε", και συνέχιζε να παίζει το τηλέφωνο, μόνο που άλλοτε μου ζητούσε να βάλω Pin, και άλλοτε όχι (οπότε στην πρώτη περίπτωση, αν δεν το είχα προσέξει, έχανα κλήσεις).

Η πρώτη μου κίνηση ήταν να πάω στην Nokia για αναβάθμιση και μου βάλανε το λογισμικό 5.43. To πρόβλημα συνέχισε και αφού η κάρτα Sim ήταν περίπου 4 χρονων, πήγα στην Wind και την άλλαξα (Μου δώσαν μια με λογοτυπο TIM επάνω.) Την πρώτη ημέρα δεν μου έκανε τίποτα, το τηλέφωνο ήταν οκ, όμως το βραδάκι μου πέταξε ενα Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε και απογοητεύτηκα. Τώρα έχω βάλει μια κάρτα άλλη TIM την οποία δεν πολυχρησιμοποιώ, και εδώ και μια μέρα δεν μου έχει κάνει τίποτα. Μήπως πήρα πάλι χαλασμένη κάρτα; Μπορεί να φταίει τίποτα άλλο; Στην κάρτα δεν έχω τίποτα επαφές , τα έχω όλα στο τηλέφωνο. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω, θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia tha to spasw to kinito den paei allo...kante kati... to vazw stin mpriza kai den fortizei...prepei na kounisw ton fortisti kai den kanei tpt kounaw to visma apo to kinito kai den kanei tipota... meta apo kana tetarto mporei na katalavei oti mpike o fortistis mesa sto kinito... vazw ton fortisti sto kinito kai den vlepw kinisi...palia ton evaza kai anave to lampaki ite itan stin priza ite oxi...tora den katalavenei tipota...
Link to comment
Share on other sites

Με nokia 6233 οταν ακούω ραδιόφωνο με τα handsfree,και χαμηλώνω την ένταση δεν χαμηλώνει τέρμα.Δηλαδή μου γράφει 1-10 για την ένταση και δεν πάει μηδεν..!Ξέρεις κανείς τίποτα γι'αυτό??Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

re paidia tha to spasw to kinito den paei allo...kante kati... to vazw stin mpriza kai den fortizei...prepei na kounisw ton fortisti kai den kanei tpt kounaw to visma apo to kinito kai den kanei tipota... meta apo kana tetarto mporei na katalavei oti mpike o fortistis mesa sto kinito... vazw ton fortisti sto kinito kai den vlepw kinisi...palia ton evaza kai anave to lampaki ite itan stin priza ite oxi...tora den katalavenei tipota...

 

φιλε μου για ποιο λαμπακι λες???

το κινητο δεν εχει καποιο λαμπακι για οταν φορτιζει.Εαν λες για το φορτιστη μαλλον μιλας για μη γνησιο φορτιστη γιατι της νοκια δεν εχει λαμπακι!!!Το ποιο πιθανο να σου ειναι χαλασμενος ο φορτιστης για δοκιμασετο με καποιον αλλο φοριστη!!!

Link to comment
Share on other sites

nai to kserw oti den exei fotaki o fortistis... thelo na pw oti otan evaza to kinito mou ston fortisti anave i othoni...dld katalavene oti kati tou empene kai meta fortize... eno tora to vazw kai stin mpriza kai pali fortizei opote thimithei...
Link to comment
Share on other sites

nai to kserw oti den exei fotaki o fortistis... thelo na pw oti otan evaza to kinito mou ston fortisti anave i othoni...dld katalavene oti kati tou empene kai meta fortize... eno tora to vazw kai stin mpriza kai pali fortizei opote thimithei...

 

Pigene to stin A/C gia elegxo. Pithanon na xalase i ipodoxi tou fortisti sto kinito i apla egine corrupt kapoio arxeio sto software tou kinitou opote to provlima sou tha lithei ite me allagi vismatos eite me flash

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

to 6233 micro sd karta dn pernei?kserei kaneis an 8a mporesei na shkwsei 2gb mnimh to kinito?giati skeftomai na balw 2gb mnimh oste na to metatrepsw se mp3:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου χάρισε ο ξαδερφός μου το τηλέφωνο του 6233,λόγω αγοράς καινούργιου. Αυτός είχε Wind καθώς κ εγώ και το κινητό δεν του είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Το προηγούμενο τηλ μου το 6230i δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Με το που βάζω την SIM στο νέο τηλέφωνο μου έβγαζε ανα τακτά διαστήματα "Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε", και συνέχιζε να παίζει το τηλέφωνο, μόνο που άλλοτε μου ζητούσε να βάλω Pin, και άλλοτε όχι (οπότε στην πρώτη περίπτωση, αν δεν το είχα προσέξει, έχανα κλήσεις).

Η πρώτη μου κίνηση ήταν να πάω στην Nokia για αναβάθμιση και μου βάλανε το λογισμικό 5.43. To πρόβλημα συνέχισε και αφού η κάρτα Sim ήταν περίπου 4 χρονων, πήγα στην Wind και την άλλαξα (Μου δώσαν μια με λογοτυπο TIM επάνω.) Την πρώτη ημέρα δεν μου έκανε τίποτα, το τηλέφωνο ήταν οκ, όμως το βραδάκι μου πέταξε ενα Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε και απογοητεύτηκα. Τώρα έχω βάλει μια κάρτα άλλη TIM την οποία δεν πολυχρησιμοποιώ, και εδώ και μια μέρα δεν μου έχει κάνει τίποτα. Μήπως πήρα πάλι χαλασμένη κάρτα; Μπορεί να φταίει τίποτα άλλο; Στην κάρτα δεν έχω τίποτα επαφές , τα έχω όλα στο τηλέφωνο. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω, θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.

 

Πήγα πάλι στην WIND μου αλλάξαν πάλι SIM και πάλι μου έβγαλε Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε μετά απο 3 ώρες. Παρεπιπτώντως 2 μέρες είχα μια άλλη ΤΙΜ (με άλλο αριθμό) και δεν μου έκανε τίποτα! Κανεις καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

to 6233 micro sd karta dn pernei?kserei kaneis an 8a mporesei na shkwsei 2gb mnimh to kinito?giati skeftomai na balw 2gb mnimh oste na to metatrepsw se mp3:cool:

 

 

Απο οτι ξερω δεχεται κανονικα την καρτα των 2gb. Νομιζω σε προηγουμενα ποστ το εχουν γραψει αρκετα ατομα που εχουν ηδη 2 gb χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου στειλουν αρχειο μεγαλυτερο της ενσωματωμενης μνημης της συσκευης δεν θα το δεχτει!!!

Καποια στιγμη θα βαλουν μεγαλυτερη που θα παει!!! (εστω να βαλουν την επιλογη των Σ60 που μπορεις να εχεις την καρτουλα σε προτεραιοτητα και να αποθηκευονται εκει τα αρχεια)

τελικα παιδια αυτο το θεμα ισχυει; να μη δεχεται δηλαδη μεγαλυτερα αρχεια απο τη μνημη τηλεφωνου; ενα παιδι πιο πανω απο αυτο το ποστ λεει οτι τα βαζει στην καρτα..

και σε ποια αναβαθμιση και μετα αλλαξε αν αλλαξε;

Με τη μνήμη δεν παίζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Προσωπικά και γεμάτη που την είχα σε κάποια φάση, τα πάντα τα έβαζε μόνο του στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω δεχεται κανονικα την καρτα των 2gb. Νομιζω σε προηγουμενα ποστ το εχουν γραψει αρκετα ατομα που εχουν ηδη 2 gb χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

 

Σε ευχαρηστω φιλε να εισαι καλα!;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πάλι στην WIND μου αλλάξαν πάλι SIM και πάλι μου έβγαλε Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε μετά απο 3 ώρες. Παρεπιπτώντως 2 μέρες είχα μια άλλη ΤΙΜ (με άλλο αριθμό) και δεν μου έκανε τίποτα! Κανεις καμιά ιδέα;

 

Τελικά έλυσα το πρόβλημα μόνος μου! Είχα επιλέξει στις Ρυθμίσεις->Ώρα και ημ/νία ->Αυτ. ενημ.ημ/νίας-ώρας το ναι και αυτό μου έκανε πρόβλημα. Παρατήρησα με τις καινούργιες καρτούλες της WIND (32K) ότι στο Αυτ.ενημ.ημ/νίας-ώρας αν έβαζα "Πρώτα επιβεβαίωση), κάθε 5 λεπτά μου ζήταγε να ενημερώσει την ώρα. Έτσι το απενεργοποίησα και το κινητό οκ. Μπορείτε να το δοκιμάσετε κ εσείς. Με παλιές καρτούλες (1-2 χρόνων) δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα, εκτος απο κατι ψιλοπροβληματακια που ανεφερα εδω και τα οποια ομως δεν τα εχω δει ξανα, οτι η 5.43 δινει στο κινητο ακομα μεγαλυτερη αυτονομια...

Ειναι η δευτερη φορτιση που το παρακολουθω και βλεπω σημαντικη διαφορα στην αναμονη του τηλεφωνου :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να δει καποιος την εκδοση του λογισμικου στο τηλεφωνο ?

 

*#0000#

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζω με το pc suite το καλωδιο δεδομενων αλλα δεν το αναγνωριζει, τι να φταιει και δεν μπορω να κανω δουλεια μου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, γνωριζει κανεις αν μπορουμε να περασουμε παλιοτερη εκδοση λογισμικού σε νοκια 6233? Χρειαζεται γιατι υπάρχει μια πηγη αυτοκινητου με bluetooth που είναι compatible με το 6233 απλα επειδή είναι περασμενη νέα έκδοση και κάνει συχνες συνδέσεις και αποσυνδεσεις με αποτελεσμα να χάνεται η ζεύξη με την πηγη. οποιος γνωριζει ας μου πει, ευχαριστω! (Η πηγη ειναι ενα jvc μοντέλο KD-BT1).
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το οποιο με προβληματιζει εδω κ καιρο??? ειναι δυνατον να δει καποιος τηλεοραση στο κινητο του χωρις να χρησιμοποιει vodafone live ή καποια αλλη ονλινε υπηρεσια κινητων??? αν γνωριζει καποιος ας απαντησει ή ας μου στειλει ενα pm.

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζω με το pc suite το καλωδιο δεδομενων αλλα δεν το αναγνωριζει, τι να φταιει και δεν μπορω να κανω δουλεια μου?

 

Κουνησε λιγο το βυσμα που συνδεεται με το κινητο και ξαναδοκιμασε...

 

Παιδια υπαρχει η δυνατοτητα να κανω αναβαθμιση απο το σπιτι ?

Ειχα ακουσει για τα 60αρια αλλα στο 6233 γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

ναι. Πηγαινε στο site της nokia και βρες το ενημερωση λογισμικου! :D
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update απο την 4.91 στην 5.43 και απο οτι καταλαβαινω το κινητο τρεχει πιο γρηγορα σχεδον σε ολες τις εργασιες του...

Για την αυτονομια δεν μπορω να ξερω ακομα, θα το τσεκαρω παντως...

 

Πραγματικα βοηθησε πολυ η αναβαθμιση :happy: !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...