Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ για αυτό το θαυμάσιο εργαλείο

Είδα στο Πλαίσιο το έχουν προσφορά στα (569 ευρώ άκυρο πλέον έχει έκπτωση μόνο 10 ευρώ στα 609 αντί 619 ευρώ) αν το αγοράσεις μέσω ιντερνετ.

Η μειωμένη τιμή ισχύει και αν κάνεις αγορά με σύνδεση (αν έχει κάνει κανείς) γιατί δεν το διευκρινίζουν και επίσης επικοινώνησα μαζί τους με e-mail αλλά έχει περάσεικαι καμία εβδομάδα και απάντηση δεν πήρα.

 

Η τιμη αυτη απο οτι ξερω ειναι για αγορα μεσω internet χωρισ συνδεση. Υπαρχει και το 0800 του πλαισιου. Αμα περιμενει απο email αστα να πανε.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει κανείς απο δω μέσα στο s200 του κάρτα sd με ταχύτητα 30x??? μήπως σέρνεται?βρήκα 2g 30χ με 45ευρω και με 150χ 75 ευρω,kingston και οι δύο.τι προτεινεται?
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς απο δω μέσα στο s200 του κάρτα sd με ταχύτητα 30x??? μήπως σέρνεται?βρήκα 2g 30χ με 45ευρω και με 150χ 75 ευρω,kingston και οι δύο.τι προτεινεται?

 

Νομιζω καπου εχει αναφερθει οτι απο καποια ταχυτητα και πανω ειναι το ιδιο γιατι το s200 διαβαζει μεχρι μια ταχυτητα.Ψαξε λιγο πιο πισω να το βρεις.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία 2GB της Sandisk μονής ταχύτητας, απλή (μάλιστα είναι minSD με μετατροπέα, απομεινάρι από το 9100) και πάει μια χαρά! Το S200 δεν έχει πρόβλημα, αν τη βάλεις όμως σε card reader και πας να μεταφέρεις κανένα GB μουσικής... τότε ψήνεις και έναν καφέ μέχρι να τελειώσει!... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νεο firmware απο την ACE. Το εβαλε κανεις?

 

Πως κάνουμε αναβάθμιση το firmware?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μια μπαταρια για S200 ξερει κανεις ποσο μπορει να κοστιζει?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια "φοβερη και τρομερη" πρωτη φορτιση και οπως καταλαβαινετε χρειαζομαι μπαταρια τωρα. δεν κραταει πανω απο 8 ωρες!χεχεχε...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , πως στέλνω με bluetooth ενα αρχείο ήχου από την κάρτα σε άλλο τηλέφωνο;:worry:

 

Πατάω με τη γραφίδα πάνω στο αρχείο αλλά δεν μου βγάζει αυτήν την επιλογή!!:cry:

 

Help

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε ότι κυκλοφόρησε νεο Firmware στην σελιδα όμως της Qtek δεν υπάρχει κάποιο link Στο firmware update http://www.qtek.gr/s200.html

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ανακαλύψατε?

 

Και κάτι άλο...

 

εκανα ενα install ενα application demo tou winampaQ το πρόβλημα είναι ότι δεν γίνετε uninstall και αναγκάστηκα να το ξηλώσω με το χέρι και απο την Registry όμως δυστυχώς εξακολουθεί να βρίσκετε ενα lnk μεσα στα programs.. εχετε καμια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια "φοβερη και τρομερη" πρωτη φορτιση και οπως καταλαβαινετε χρειαζομαι μπαταρια τωρα. δεν κραταει πανω απο 8 ωρες!χεχεχε...

 

Μα δεν εχει να κανει η πρωτη φορτιση. Περιμενε καμια 10αρια φορτισεις και μετα δες. Και εξαρταται απο την χρηση (wifi, bt, etc). Εγω το φορτιζω καθε βραδυ και με βγαζει μια μερα (15 ωρες πανω κατω)

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , πως στέλνω με bluetooth ενα αρχείο ήχου από την κάρτα σε άλλο τηλέφωνο;:worry:

 

Πατάω με τη γραφίδα πάνω στο αρχείο αλλά δεν μου βγάζει αυτήν την επιλογή!!:cry:

 

Help

 

Πατωντας ασυρματη αποστολη θα σου βγαλει οτι ασυρματο υπαρχει στην εμβελεια απο bt και ir.

Βαλε το resco που θα σε ευκολυνει.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε ότι κυκλοφόρησε νεο Firmware στην σελιδα όμως της Qtek δεν υπάρχει κάποιο link Στο firmware update http://www.qtek.gr/s200.html

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ανακαλύψατε?

 

Και κάτι άλο...

 

εκανα ενα install ενα application demo tou winampaQ το πρόβλημα είναι ότι δεν γίνετε uninstall και αναγκάστηκα να το ξηλώσω με το χέρι και απο την Registry όμως δυστυχώς εξακολουθεί να βρίσκετε ενα lnk μεσα στα programs.. εχετε καμια ιδέα??

 

 

Θα πρεπει να γραφτεις στο forum της qtek. Απο εκει μεσα θα το βρεις. Το Lnk το σβυνεις απο καποιο file explorer. Ειναι μεσα στα windows/start_menu/προγραμματα

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

το wmp τρωει πολλη μπαταρια? γιατι επαιζα κανα 2ωρο τραγουδια και τα ψιλοεφτυσε..ε ειχα και πολυ data transfer ...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

το wmp τρωει πολλη μπαταρια? γιατι επαιζα κανα 2ωρο τραγουδια και τα ψιλοεφτυσε..ε ειχα και πολυ data transfer ...

 

Γενικα μην περιμενεις πολλα απο αυτονομια. Αλλες οι χαρες του S200;)

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα να το πάρω απο το eshop τιμή 609 τελική

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή δεν έχω ξανα-ασχοληθεί αν και ποιο gps receiver μπορώ να του συνδέσω ώστε στο αυτοκίνητο να το έχω και για σύστημα πλοήγησης.

Απο εμπειρίες σας ρωτάω ποιο δουλεύει καλύτερα και μιας και φαντάζομαι ότι θα είναι bluetooth άρα θα έχει δικιά του μπαταρία το gps υπάρχουν τροφοδοτικά για αυτοκίνητο και για αυτά ώστε να μην ανησηχώ για μπαταρίες όσο είμαι μέσα στο αυτοκίνητο ;

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα να το πάρω απο το eshop τιμή 609 τελική

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή δεν έχω ξανα-ασχοληθεί αν και ποιο gps receiver μπορώ να του συνδέσω ώστε στο αυτοκίνητο να το έχω και για σύστημα πλοήγησης.

Απο εμπειρίες σας ρωτάω ποιο δουλεύει καλύτερα και μιας και φαντάζομαι ότι θα είναι bluetooth άρα θα έχει δικιά του μπαταρία το gps υπάρχουν τροφοδοτικά για αυτοκίνητο και για αυτά ώστε να μην ανησηχώ για μπαταρίες όσο είμαι μέσα στο αυτοκίνητο ;

 

Εχω το fortuna slim με destinator6. Πολυ καλο. Τα περισσοτερα gps εχουν φορτιστη μονο για αυτοκινητο. Αν και κραταει αρκετες ωρες χωρις φορτιση.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα το ψάξω και αυτό και βέβαια επειδή έχω δει το destinator το θεωρώ και εγώ το καλύτερο που υπάρχει με ελληνικούς χάρτες

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

paidia giati proti fora xrisimopoio windows mobile thelo tin voitheia sas ta themes se poio fakelo ta vazo? episis p vazo ta files me format .cab

 

Τα cab ειναι εκτελεσιμα αρχεια. Βαλτα καπου που θα μπορεις να τα βρεις ευκολα και να τα εκτελεσεις. Μετα την εκτελεση τα περισσοτερα διαγραφονται μονα τους. Τα themes εγω προσωπικα εχω κανει ενα folder themes στο Mobile device και παιζουν κανονικα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, εγω πηρα ένα screen protector της μπραντο απο το play247 για G100 μιας και αυτο μου προτεινανε και το #@!$!#$! δεν μπαινει με τιποτα.για 1 χιλιοστο δεν εφαπτεται στην οθονη με αποτελεσμα να δημιουργει περιμετικα κενο αερος και να μην μπορω να πατησω στην οθονη.

Ξεκιναω να κολαω το προτεκτορ απο κατω προς τα πανω. Κατω κατω και δεξια δεξια εφαπτεται ακριβως μολις τελειωνει το πλαστικο και αρχιζει η οθονη και ειναι σουπερ. ΟΜΩΣ πανω και αριστερα αντι να ακουμπαει στο τελος της οθονης ακουμπαει στο πλαστικο μιας και ειναι μεγαλυτερο κατα 1 χιλιοστο. Έτσι δεν εφαπτεται στην οθονη με αποτελεσμα να μην μπορει αυτη να πατηθει σε ολο το πανω και δεξι σημειο. Εσυ τι προτεκτορ πηρες?Μηπως βγηκε το δικο μου μεγαλυτερο?

Τα εχω παρει τωρα γιατι το ειχα με το εργοστασιακο πλαστικο 3 μερες τωρα και μολις το εβγαλα για να βαλω το προτεκτορ αλλα τωρα ******@.Το στελνω πισω και πρεπει να περιμενω παλι.

 

 

Τελικά ποιό protector εφάπτεται κανονικά ρε παιδιά.Βοηθήστε λίγο...Δεν ξέρω ποιό να παραγγείλω:worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...