Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mporei kapoios na mou pei an telika einai grhgoro toulaxiston oso ena s100?

 

kai kati akoma to XDA ATOM mporei na ta vrei kapoios sthn elliniki agora? tha kukloforisei kapoia stigmh sthn ellada?

 

thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mporei kapoios na mou pei an telika einai grhgoro toulaxiston oso ena s100?

 

kai kati akoma to XDA ATOM mporei na ta vrei kapoios sthn elliniki agora? tha kukloforisei kapoia stigmh sthn ellada?

 

thanks

Όχι, δεν είναι τόσο γρήγορο όσο το S100.

 

To Xda Atom κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά μέσω Expansys, αλλά με εγγύηση Hong Kong.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα το S200 μου!!!ειναι τελειο..!

θελω βοηθεια ομως σε κατι. εχω παραγγειλει απο e-shop καρτουλα SD 2GB, την οποια ομως δεν εχω ακομη στα χερια μου. δοκιμασα να περασω ενα mp3 για να το χρησιμοποιησω ως ringtone αλλα δεν τα καταφερα. ακολουθωντας τις οδηγιες που ελεγε στο manual (RTFM!!!) ειδα πως πρεπει μεσω του activesync να γινει συγχρωνισμος απο το mediaplayer του pc μου και να μεταφερθει το αρχειακι στο folder /windows/rings του S200. το folder οντως το βρηκα, αλλα στο "δεντρο" ενω διπλα στο rings εχει "+" που σημαινει και καλα πως ανοιγει περαιτερω το δεντρο, τελικα δεν μπορω να το ανοιξω, με αποτελεσμα να εχω κανει 2 φορες transfer του mp3 και να μην ξερω που εχει παει και εχει κατσει το ρημαδι!!!μηπως προαπαιτειται SD καρτουλα για να κανω τετοιου ειδους sync σε ringtone???

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια, και σορρυ για το μεγαλο ποστ

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη, ειναι η πρωτη μου επαφη με Qtek και windows mobile!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να το κάνεις sync. Πήγαινε στο My computer στον υπολογιστή σου , μπες στην κινητή συσκευή (mobile device) και κάνε copy-paste στο windows/rings το mp3...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου ειναι οτι ενω μεσω του active sync και του mediaplayer το εν λογω path (windows/rings) το βρισκω, μεσω του windows explorer δεν μπορω να το "δω"!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηταν πολυ ευκολο και απλο: περνας το αρχειο μεσα στο SD card και μετα με δεξι κλικ επιλεγεις το "set as ringtone"!!!λολ, ειμαι ασχετος..!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Δεν βρισκω πουθενα documentation για το configuration των καρτων δικτυου του S200. Τι ειναι ολες αυτες που εχει? Μπορω να ρυθμισω καποια ωστε να βαλω το s200 στο δικτυο του σπιτιου μου?(δηλαδη ip,gateway,dns)Αν ναι πια ειναι αυτη?

Βασικα θελω να του δωσω προσβαση στο ιντερνετ μεσω δικτυου.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν εννοεις το wi fi ε?

γιατι αν λες γιαυτο απο δευτερα που θα ειμαι στο γραφειο θα σε εχω νεα που θα το δοκιμασω..

να κανω και αλλη μια ερωτηση (συγνωμη που ρωταω πολλα αλλα ειναι η πρωτη μου επαφη με qtek και windows mobile): γιατι υπαρχει ενα εκνευριστικο οριο χαρακτηρων στα sms στους 70 χαρακτηρες? μετα με χρεωνει 2 sms? αλλαζει καπως αυτο?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε λαγουδακη!και παλι συγνωμη για τις χαζες ερωτησεις!!που θα παει θα μαθω!δε θυμαμαι να με ειπε κανεις οτι ειμαι ανεπιδεκτος μαθησεως..:p :p

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

exei prosexi kaneis pos eno to bluethooth tou s-200 einai energopiimeno an sfisi o fotismos den se vlepi kaneis!!!! I to kanei mono to diko mou;
Link to comment
Share on other sites

exei prosexi kaneis pos eno to bluethooth tou s-200 einai energopiimeno an sfisi o fotismos den se vlepi kaneis!!!! I to kanei mono to diko mou;

 

εαν κατάλαβα καλά τι εννοείς....το δικό μου s200 δεν το κάνει. Με σβηστό τον φωτισμό δέχτηκε ένα ΜΡ3 3 και κάτι ΜΒ απο το κινητό χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

exei prosexi kaneis pos eno to bluethooth tou s-200 einai energopiimeno an sfisi o fotismos den se vlepi kaneis!!!! I to kanei mono to diko mou;

 

Εμενα λειτουργει κανονικα. Τσεκαρε αν η επιλογη ανιχνευσιμο ειναι τικαρισμενη.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

τελικα τη ρυθμισουλα για τους 160 χαρακτηρες ουδεποτε την βρηκα. οταν γραφω sms και γραφω με greeklish μου βγαζει 160, ενω με το που θα εισαγω εστω και 1 ελληνικο χαρακτηρα μου τα γυρναει σε οριο 70. εφαγα ηττα!

υπαρχει κανα utility σε στυλ winamp για s200? αυτο το windows media που εχει δε με βολευει καθολου θα ελεγα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

 

Μία ερωτησούλα:

 

1. Το δικό μου το S200 μπαίνει στο αθόρυβο μόνο του και οι ήχοι !!!!!!!

Δεν το κλείνω καθόλου οπότε λειτουργεί όλο το 24ωρο. Αλλά γιατί να μπαίνει σε αθόρυβη λειτουργία, από μόνο του; Και ύστερα για να το επαναφέρω πρέπει να κάνω soft reset!!! Μήπως γνωρίζει κανείς ή έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

τελικα τη ρυθμισουλα για τους 160 χαρακτηρες ουδεποτε την βρηκα. οταν γραφω sms και γραφω με greeklish μου βγαζει 160, ενω με το που θα εισαγω εστω και 1 ελληνικο χαρακτηρα μου τα γυρναει σε οριο 70. εφαγα ηττα!

υπαρχει κανα utility σε στυλ winamp για s200? αυτο το windows media που εχει δε με βολευει καθολου θα ελεγα!

 

Αν δεν ειναι απο την ACE δεν θα εχεις επιλογη για 160 χαρακτηρες. Αν ειναι απο την ACE τοτε θα πας στο μενου γλωσσα στο συστημα και θα το δεις.

Για player θα σου προτεινα το freeware GSplayer που ειναι και free. Πολυ καλο και δεν κολαει ποτε. http://www.pdagold.com

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

για να μην εχω αυτη την επιλογη σημαινει πως ΔΕΝ ειναι απο την ACE. ωραια πακετωθηκα...γκρρρ!

ευχαριστω για το utility!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργει κανονικα. Τσεκαρε αν η επιλογη ανιχνευσιμο ειναι τικαρισμενη.
ola ta exo tikarismena edo einai to koufo tis ipothesis!!!skeutome na paro ena tilefono tin ace na kano mia erotisoula mias kai me provlimatise auto to simvan an einai etsi na perno mazi mou kai ton fortisti!!!! mias kai an xreiazete na anavi i othoni tha exo katanalosi megali aaa kai kati allo to eikonidio me to striwimo tis othonis exei vrei kaneis tropo na einai prosta na min mpenoume stis rithmisis mias kai volevi sto destinator;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ για αυτό το θαυμάσιο εργαλείο

Είδα στο Πλαίσιο το έχουν προσφορά στα (569 ευρώ άκυρο πλέον έχει έκπτωση μόνο 10 ευρώ στα 609 αντί 619 ευρώ) αν το αγοράσεις μέσω ιντερνετ.

Η μειωμένη τιμή ισχύει και αν κάνεις αγορά με σύνδεση (αν έχει κάνει κανείς) γιατί δεν το διευκρινίζουν και επίσης επικοινώνησα μαζί τους με e-mail αλλά έχει περάσεικαι καμία εβδομάδα και απάντηση δεν πήρα.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση νέου και απο εδώ: μπορώ να κατεβάζω videos αρχεια κτλ σερφάροντας απο το s200 μου????αν ναι πώς?γιατι απο τον ιντερνετ explorer που έχει μέσα μάλλον δεν γίνεται.υπάρχει μήπως άλλο πρόγραμμα?

και ακόλουθη παρεμφερής ερώτηση : μπορώ να ανοίγω 2-3 παράθυρα με internet explorer????πάντα ρωτάω σερφάροντας μέσω του s200.:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...