Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ριξε αυτο το αρχειακι (αφου το ξεζιπαρεις) μεσα στο φακελο windows και μετα θα μπορεις να τα αλλαξεις απο τα settings/system;)

 

Ωραία gadgetιά.

Αφότου το εγκατέστησα πάντως, άρχισε μετά από reset η οθόνη να φορτώνει landscape και όχι portrait!

 

(Ευτυχώς με απλή επέμβαση στην επιλογή Settings/Screen αποκαταστάθηκε).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκέφτομαι να χτυπήσω το s200 αλλά έχω 2-3 ερώτησεις αν μπορούν να μου απαντήσουν οι κάτοχοι : 1)τώρα έχω το νοκια 6600,όσον αφορα την ευκολία γραφής sms με το ένα χέρι στο αμάξι οδηγώντας γίνεται?με το 6600 και λίγο προσοχή το κατάφερνα χωρίς να κοιτάζω το κίνητό(τυφλό σύστημα!),με το s200 θα μπορώ???

 

 

Εννοείται πως μπορείς να γράψεις μύνημα με το ένα χέρι.:D

Απλώς βάζεις για πληκτρολόγιο το phonepad και μετά το χρησιμοποιείς ως πληκτρολόγιο κανονικού τηλεφώνου. Αν θέλεις μάλιστα βάζεις και T9 και γράφεις το μύνημα απίστευτα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, την Τετάρτη θα είναι Καβάλα θέλω να αρχίσω να σας κάνω ερωτήσεις...

 

1) Υπάρχουν εφαρμογές προσωποποίησης, (Όπως για τα S60 όπου αλλάζουν όλα τα χρώματα του menu κτλ;) και αν ναι ποιές είναι αυτές;

 

2) Μπορείτε να μου πείτε σελίδες με full προγράμματα για Windows Mobile PocketPC? (Ή αν θέλετε να μου τις στείλετε με pm ίσως; :confused: )

 

Αυτά για αρχή... :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, την Τετάρτη θα είναι Καβάλα θέλω να αρχίσω να σας κάνω ερωτήσεις...

 

1) Υπάρχουν εφαρμογές προσωποποίησης, (Όπως για τα S60 όπου αλλάζουν όλα τα χρώματα του menu κτλ;) και αν ναι ποιές είναι αυτές;

 

2) Μπορείτε να μου πείτε σελίδες με full προγράμματα για Windows Mobile PocketPC? (Ή αν θέλετε να μου τις στείλετε με pm ίσως; :confused: )

 

Αυτά για αρχή... :D

 

Όπως και στα κανονικά windows υπάρχουν themes που αλλάζουν όλα τα χρώματα και το backround.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εννοείται πως μπορείς να γράψεις μύνημα με το ένα χέρι.:D

Απλώς βάζεις για πληκτρολόγιο το phonepad και μετά το χρησιμοποιείς ως πληκτρολόγιο κανονικού τηλεφώνου. Αν θέλεις μάλιστα βάζεις και T9 και γράφεις το μύνημα απίστευτα γρήγορα.

τελεια αν μπορεις να το κανεις αυτο με το 200:) γιατι στο 100 αστα να πανε
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;

 

Θέλω να βρω ένα freeware πρόγραμμα διαχείρησης επαφών (είχα βρει το photocontacts αλλά ήταν demo!! ).

 

Όταν με καλούσε κάποιος εμδανιζόταν σε όλη την οθόνη το ID του!! Και γενικά ήταν πολύ εύκολο το calling. Μένα απλό κουμπί (περίπου...)

 

Υπάρχει πουθενά που μπορώ να βρω κάτι ανάλογο ή μήπως το έχει κανείς σε full έκδοση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

δωσε μαιλ να σου στειλω το photocontacts;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σύμβαίνει κάτι στην αγορά και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την διαθεσημότητα του Qtek S200; :cry: Το έχω παραγγήλει εδώ και 20 ημέρες από TIM CENTER και συνεχώς μου λένε ότι το κινητό θα είναι σύντομα διαθέσημο :wacko:

 

Μήπως έχει να κάνει κάτι με τήν είδηση ότι η HTC "σκοτώνει" το brand Qtek και περιμένουν να παραχθούν καινούρια S200 με brand HTC; Πάντως έχω κάνει ήδη την αναβάθμιση, έχω υπογράψει νέο συμβόλαιο και έχω παραδώσει και τις δωροεπιταγές που είχα από το πρόγραμμα TIM AVANTAGE.... και έπειτα μετά από εκνευρισμό πήρα στα κεντρικά της TIM τηλέφωνο όπου κάποιος υπεύθυνος μου ανέφερε ότι δεν αναμένεται νέα παραγγελία και δεν ξέρει ούτε ο ίδιος γιατί δεν παραγγέλνει η TIM νέα S200. Καλά και πως με αφήσανε τότε να κάνω την αναβάθμιση επιλέγοντας αυτό το κινητό; Ξέρει κανείς περισσότερα; :(

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σύμβαίνει κάτι στην αγορά και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την διαθεσημότητα του Qtek S200; :cry: Το έχω παραγγήλει εδώ και 20 ημέρες από TIM CENTER και συνεχώς μου λένε ότι το κινητό θα είναι σύντομα διαθέσημο :wacko:

 

Μήπως έχει να κάνει κάτι με τήν είδηση ότι η HTC "σκοτώνει" το brand Qtek και περιμένουν να παραχθούν καινούρια S200 με brand HTC; Πάντως έχω κάνει ήδη την αναβάθμιση, έχω υπογράψει νέο συμβόλαιο και έχω παραδώσει και τις δωροεπιταγές που είχα από το πρόγραμμα TIM AVANTAGE.... και έπειτα μετά από εκνευρισμό πήρα στα κεντρικά της TIM τηλέφωνο όπου κάποιος υπεύθυνος μου ανέφερε ότι δεν αναμένεται νέα παραγγελία και δεν ξέρει ούτε ο ίδιος γιατί δεν παραγγέλνει η TIM νέα S200. Καλά και πως με αφήσανε τότε να κάνω την αναβάθμιση επιλέγοντας αυτό το κινητό; Ξέρει κανείς περισσότερα; :(

 

Γιώργος

 

 

Αγαπητέ Γιώργο,

το πρόβλημα είναι γενικό....με την ΤΙΜ

Εγώ πήρα το δικό μου πριν 10 ημέρες και με καθυστέρησαν περίπου 15 μέρες από την ημέρα που υπόγραψα την αναβάθμιση! Είχα και εγώ κουπόνια από το TIM Avantage και κανένα πρόβλημα!!Τώρα γιατί γίνεται αυτό και κοινώς σε ταλαιπωρούν τι να σου πώ!

 

Εγώ είχα πάει σε 2 TIM Store και παρήγγειλα τελικά στο 2ο!Μετά από 3 ημέρες με πήρε τηλέφωνο το 1ο και μου είπε ότι είνια διαθέσιμο!

 

Τι να σου πω υπομονή....:blink:

Link to comment
Share on other sites

diavasa oti i htc Τα Qtek 9000/9100/S200/8310/8500 θα συνεχίζουν να παράγονται από την HTC κανονικά με το brand name Qtek.apo to site tis qtek.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για sms. Γραφω πολλα αλλα λογο δουλειας.

 

το phonepad+T9 υπάρχει σε όλες τις εφαρμογες και όχι μόνο στα μηνύματα.

 

και εγώ γράφω πολλά ειδικά πολλές εργασίες και ραντεβού. όλα με το ένα χερι.

θέλει απλώς λίγο χρόνο να εξοικειωθείς με το εικονικό phonepad. :rolleyes:

Και φυσικά να μην φοβασαι να πατήσεις την οθόνη με το δαχτυλο:D

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!! Μου ήρθε σήμερα το Qtek S200!!!!

 

Να ρωτήσω κάτι απλό; Επειδή η μπαταρία είναι λιθίου πόσην ώρα την φορτίσατε την πρώτη φορά; Δεν λέει τίποτα στο manual μέσα. Να το αφήσω για κάνα 12ωρό;

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!! Μου ήρθε σήμερα το Qtek S200!!!!

 

Να ρωτήσω κάτι απλό; Επειδή η μπαταρία είναι λιθίου πόσην ώρα την φορτίσατε την πρώτη φορά; Δεν λέει τίποτα στο manual μέσα. Να το αφήσω για κάνα 12ωρό;

 

Γιώργος

kalimera file. na se rwtisw apo pou pires to s200; egw to perimenw apo tim edw kai ena mina!!!!!!!!!! ti symbainei gnwrizeis; eyxaristw:)

Link to comment
Share on other sites

SMS με ενα χερι ΔΕΝ γινετε παιδιά ειδικά στο αυτοκίνητο. Δεν εχει τοσο καλη αποκριση το touch screen δυστυχως!
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

kalimera file. na se rwtisw apo pou pires to s200; egw to perimenw apo tim edw kai ena mina!!!!!!!!!! ti symbainei gnwrizeis; eyxaristw:)

 

Το παρήγγειλα από TIM CENTER Κομοτηνής στης 2 Ιουνίου και σήμερα 19 Ιουνίου το παρέλαβα.... Υπομονή

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!! Μου ήρθε σήμερα το Qtek S200!!!!

 

Να ρωτήσω κάτι απλό; Επειδή η μπαταρία είναι λιθίου πόσην ώρα την φορτίσατε την πρώτη φορά; Δεν λέει τίποτα στο manual μέσα. Να το αφήσω για κάνα 12ωρό;

 

Γιώργος

 

Ε όχι και ένα 12ωρο :wacko: Αυτό ίσχυε στις παλαιές μπαταρίες NiCd.

Στις ιόντων λιθίου όσο χρειαστεί για να φορτίσει (έρχονται μερικώς φορτισμένες).

Σε κάθε περίπτωση μόλις φορτιστεί πλήρως θα σταματήσει αυτόματα και η φόρτιση ακόμα και αν έχεις τον φορτιστή στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

το phonepad+T9 υπάρχει σε όλες τις εφαρμογες και όχι μόνο στα μηνύματα.

 

και εγώ γράφω πολλά ειδικά πολλές εργασίες και ραντεβού. όλα με το ένα χερι.

θέλει απλώς λίγο χρόνο να εξοικειωθείς με το εικονικό phonepad. :rolleyes:

Και φυσικά να μην φοβασαι να πατήσεις την οθόνη με το δαχτυλο:D

 

Ρωταω εγω τωρα. Πως γραφεις πχ ενα ραντεβου με το ενα χερι? Το Phonepad πιανει την μιση οθονη. Αν θελεις να γραψεις κατι πιο κατω πρεπει να σκρολαρεις προς τα κατω. Επισης ελληνικα? Ασφαλως νομιζω οτι ο καθενας κανει οτι τον βολευει και δεν πρεπει να επιβαλουμε την γνωμη μας. Πιστευω παντως οτι οι περισσοτεροι θα συμφωνουν οτι το Τ9 δεν ειναι τοσο λειτουργικο.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω εγω τωρα. Πως γραφεις πχ ενα ραντεβου με το ενα χερι? Το Phonepad πιανει την μιση οθονη. Αν θελεις να γραψεις κατι πιο κατω πρεπει να σκρολαρεις προς τα κατω. Επισης ελληνικα? Ασφαλως νομιζω οτι ο καθενας κανει οτι τον βολευει και δεν πρεπει να επιβαλουμε την γνωμη μας. Πιστευω παντως οτι οι περισσοτεροι θα συμφωνουν οτι το Τ9 δεν ειναι τοσο λειτουργικο.

 

Προφανώς γράφω ελληνικά!!(έχω την ελληνική έκδοση)

 

Προφανώς δεν υπάχει κανένα πρόβλημα που το phonepad πιάνει τη μισή οθόνη !!

 

Σκρολάρεις προς τα κάτω πανεύκολα.

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς σε ενοχλεί και δεν μπορείς να γράψεις με το ένα χέρι.

 

Εχω το pocketplus για τις συντομεύσεις μου : sms , word , file explorer , indicators κτλ..

 

Στην έναρξη έχω βάλει συντομεύσεις την δημιουργία εργασίας , επαφής, ραντεβού , το κλείσιμο των εφαρμογών .

 

Αμεση πρόσβαση σε ότι χρειάζομαι με το ένα χέρι

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γράφω ελληνικά!!(έχω την ελληνική έκδοση)

 

Προφανώς δεν υπάχει κανένα πρόβλημα που το phonepad πιάνει τη μισή οθόνη !!

 

Σκρολάρεις προς τα κάτω πανεύκολα.

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς σε ενοχλεί και δεν μπορείς να γράψεις με το ένα χέρι.

 

Εχω το pocketplus για τις συντομεύσεις μου : sms , word , file explorer , indicators κτλ..

 

Στην έναρξη έχω βάλει συντομεύσεις την δημιουργία εργασίας , επαφής, ραντεβού , το κλείσιμο των εφαρμογών .

 

Αμεση πρόσβαση σε ότι χρειάζομαι με το ένα χέρι

 

 

Καλα αναφερω οτι επειδη βολευει εσενα δεν βολευει και αλλους Επειδη λογο δουλειας γραφω αρκετα δεν υπαρχει περιπτωση να γραφω με το ενα χερι. Τελωςπαντων. Γουστα ειναι αυτα δεν θα τσακωθουμε τωρα γιαυτο. Απλα αναρωτηθηκα πχ οταν θελεις να βαλεις ενα ραντεβου ή οταν θελεις να περασεις μια επαφη ή μια εργασια κτλπ θεωρω μεγαλη ταλαιπωρια το phonepad αν γινεται δηλαδη.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Καλα αναφερω οτι επειδη βολευει εσενα δεν βολευει και αλλους Επειδη λογο δουλειας γραφω αρκετα δεν υπαρχει περιπτωση να γραφω με το ενα χερι. Τελωςπαντων. Γουστα ειναι αυτα δεν θα τσακωθουμε τωρα γιαυτο. Απλα αναρωτηθηκα πχ οταν θελεις να βαλεις ενα ραντεβου ή οταν θελεις να περασεις μια επαφη ή μια εργασια κτλπ θεωρω μεγαλη ταλαιπωρια το phonepad αν γινεται δηλαδη.

 

εννοείται πως δεν θα τσακωθούμε:D

 

Απλώς θα σου έλεγα να προσπαθήσεις λίγο με phonepad+T9 . Στην αρχή θα σε κουράζει λίγο αλλά μόλις το συνηθίσεις θα δεις;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αναφερω οτι επειδη βολευει εσενα δεν βολευει και αλλους Επειδη λογο δουλειας γραφω αρκετα δεν υπαρχει περιπτωση να γραφω με το ενα χερι. Τελωςπαντων. Γουστα ειναι αυτα δεν θα τσακωθουμε τωρα γιαυτο. Απλα αναρωτηθηκα πχ οταν θελεις να βαλεις ενα ραντεβου ή οταν θελεις να περασεις μια επαφη ή μια εργασια κτλπ θεωρω μεγαλη ταλαιπωρια το phonepad αν γινεται δηλαδη.

 

Τότε πήρες λάθος κινητό, για αυτούς που γράφουν πολύ, υπάρχει το 9100 με πλήρες πληκτρολόγιο , που κάνει παπάδες ... Εαν πάλι δεν σου άρεσε , υπάρχουν και άλλα κινητα όπως το hp68xx , 65xx , SIEMENS P51 , με πλήρη πληκτρολόγια ... Εαν πάλι δεν θέλεις πληκτρολόγιο, υπάρχουν αξεσουάρ πτυσόμενα πληκτρολόγια και ούτως καθεξής

Στην περίπτωση που όλα τα παραπάνω δεν σε βολέυουν , τότε η λύση είναι phonepad+T9

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

SMS με ενα χερι ΔΕΝ γινετε παιδιά ειδικά στο αυτοκίνητο. Δεν εχει τοσο καλη αποκριση το touch screen δυστυχως!

Πες μας που κυκλοφορείς να προσέχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήρες λάθος κινητό, για αυτούς που γράφουν πολύ, υπάρχει το 9100 με πλήρες πληκτρολόγιο , που κάνει παπάδες ... Εαν πάλι δεν σου άρεσε , υπάρχουν και άλλα κινητα όπως το hp68xx , 65xx , SIEMENS P51 , με πλήρη πληκτρολόγια ... Εαν πάλι δεν θέλεις πληκτρολόγιο, υπάρχουν αξεσουάρ πτυσόμενα πληκτρολόγια και ούτως καθεξής

Στην περίπτωση που όλα τα παραπάνω δεν σε βολέυουν , τότε η λύση είναι phonepad+T9

 

Εχω και το 9100:O Η γραφιδα με βολευει προσωπικα τελεια!

Να σου αναφερω οτι εχω και ολα τα παραπανω και ακομα περισσοτερα τα οποια αγοραζω στη δουλεια μου. Μεχρις στιγμης το μονο που γουσταρω παραπανω ειναι το S200 και δεν το αλλαζω μεχρι να βγει κατι νεο!

Να ρωτησω κατι αλλο. Το phonepad εμενα δεν βγαζει ελληνικα. Aπο την ACE το s200 μου και επισης το 9100 δεν εχει ελληνικα στο keyboard.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...