Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο καποια περιπλανηση στον κοσμο των windows ppc (Eten g-500 και mio 701) ξαναγυρισα στο πολυαγαπημενο μου ppc το s-200.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολη την παρεα του Forum..Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να στέλνει sms σε προκαθορισμένη μέρα και ώρα?Επίσης ας μου πει κάποιος αν μπορω να κλειδώσω τον φάκελο των εισερχομένων sms με κάποιο κωδικο?Τέλος που μπορώ να βρω το PocketCad σπασμένο?

Thanks

 

advanced sms

 

http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=XE575D4A5C9A4A7ECB179E1AD7268CDD&platformId=2&N=96806&Ntt=a%20sms&productId=174450&R=174450

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλό..Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε σπασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρετε!! Μετά από πολύ καιρό ξαναποστάρω στο forum αυτό, αφού έχοντας το Κ750i και το Dell Axim X5 είχα βρει την υγεία μου :cool: Δυστυχώς όμως ο ιός του gadgetάκια δεν με αφήνει να ησυχάσω, οπότε είναι καιρός να αναβαθμιστώ.

 

1η επιλογή: Κ800 και μάλλον το Dell Axim x51v

 

2η επιλογή: κάποιο εκ των ΜioΑ701, ETEN G500, ή Qtek S200.

 

Το συνολικό κόστος και των δύο λύσεων είναι παραπλήσιο (~600-700€), και έχουν προφανή υπέρ και κατά.

 

Αυτό που θέλω να μάθω (ειδικά από αυτούς που έχουν εμπειρία με 2 ή και τα 3 από τα GSM/PPC που αναφέρω -Mio, ETEN, QTek) είναι πιο από αυτά αποτελεί την καλύτερη stand-alone λύση, έχοντας ως βασικότερο σκοπό την χρήση ως κινητό/agenda, και μετά κάποια -απαραίτητα- προγράμματα. Τελευταία -αλλά όχι άχρηστη- ανάγκη είναι το GPS, άρα και αυτό θα πρέπει να μετρήσει.

 

Tο ποστάρω σε όλα τα σχετικά threads, μήπως και βρω κάποια άκρη....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

gia sas yparxei efarmogi gia na allazoume ta pliktra( imerologio kai epafes) sto s200 kai na kanoume allages stin today screen;(shortcuts ktl)

 

Αρκετα. Κανε μια βολτα στο http://www.handago.com και παρε ματι

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην αρχή άρχισε να κάνει διακοπές το ηχείο, και στο τέλος τα έφτυσε. Σήμερα το πήγα service. Όταν το πίεζα από πίσω μερικές φορές δούλευε. Δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, μάλλον δεν θα έκανε καλή επαφή. Περιμένω τηλέφωνό τους να δω τι θα μου πούνε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει το i-mate JAMin, ξέρει κανείς κανα έλληνικό πληκτρολόγιο που να παίζει καλα με αυτό;

 

Thanx...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποια περιπλανηση στον κοσμο των windows ppc (Eten g-500 και mio 701) ξαναγυρισα στο πολυαγαπημενο μου ppc το s-200.

 

Μήπως μπορείς να μας πεις εντυπώσεις από αυτά τα δύο ppc, τυχόν προβλήματα που μπορεί να συνάντησες, μια μικρή σύγκριση σε σχέση με S200, και γενικότερα τι σε έκανε να ξαναγυρίσεις σε αυτό?? :O

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και απο εμένα

ειχά καιρό να ασχολήθώ με το myphone...αλλα προχτές μου τη κάρφωσε και αποφάσισα να αντικαταστήσω το κ750 μου με το S200

βασικά αυτο που με <<έψησε πολύ>> ειναι η wifi ικανότητα γιατι πιστεύω οτι το wifi είναι το μέλλον...ήδη forthnet έχει αρκετά Hot spots!

h απορία μου είναι η εξής με τον επεξεργαστή που έχει θα μπορώ να κάνω ενα αξιοπρεπές remote desktop με το υπολογιστή μου?το έχει δοκιμάσει κανείς?

το κινιτό το έχω παραγγείλει με επιδότηση απο βονταφον πάτρας και περιμένω για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει να έρθει....

<a href="http://www.freesms4all.tk">http://www.freesms4all.tk</a>

Δωρεάν SmS σε ολα τα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

το αξιοπρεπές είναι σχετικό... Για εμένα είναι αξιοπρεπές αυτό που μπορεί να κάνει και το κάνω συστηματικά
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει το vnc viewer gia pocket pc????

το συγκεκριμένο πρόγραμματο χρησιμοποι΄β για να δουλέβω τον desktop με το λαπτοπ μέσω ίντερνετ...

και βλέπω μετα χαράς οτί υπάρχει έκδοση και για pocket pc

google

vnc viewer for pocket pc

<a href="http://www.freesms4all.tk">http://www.freesms4all.tk</a>

Δωρεάν SmS σε ολα τα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω τη συσκευη(μιας και το P990 φαινεται να καθυστερει αδικαιολογητα) και εχω καποιες ερωστησεις.Εχω διαβασει ολες τις σελιδες του thread και μου εχουν γεννηθει ορισμενες πρακτικες αποριες

 

1)Οσον αφορα τηον επεξεργαστη:Μετα το overclocking στα 240/252MHz η συμπεριφορα ειναι ικανοποιητικη?Σε τομεις οπως η ταχυτητα αποκρισης,η πλοηγηση,το multitasking και η εκτελεση απαιτητικων προγραμματων(Skype,Destinator κτλ) ειναι πλεον αξιοπρεπες η σε αφηνει δυσαρεστημενο?

 

2)Με δεδομενο οτι δεν εχει επεξεργαστη intel με υποστηριξη wireless mmx,ποιες ειναι οι επιδοσεις του στην αναπαραγωγη βιντεο με διαφορα προγραμματα(wmplayer,TMCP)?Μεχρι τι kbps αναπαραγει νορμαλ χωρις σπασιματα και πτωση του frame rate?Γενικοτερα παιζει καλυτερα optimised βιντεακια,δλδ θα πρεπει να τα κανω κωδικοποιηση σε συγκεκριμενο φορμα,αναλυση Refresh rate κτλ?

 

3)Το ηχειακι πισω ειναι τοσο χαλια οσο το περιγραφουν ορισμενοι εδω μεσα?Δεν περιμενω ηχο hi-fi φυσικα,αλλα αν ειναι πολυ χαμηλη η παραμορφωμενη η ενταση θα κινδυνευω να χανω κλησεις μηνυματα κτλ

 

4)Υπαρχει δυνατοτητα να τραβηξει βιντεο σε αναλυση μεγαλυτερη απο 176x144 με τη βοηθεια καποιου προγραμματος?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον επεξεργαστή, πιστεύω ότι η κατάσταση δεν είναι και τόσο τραγική. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα, τουλάχιστον στο Destinator που έχω χρησιμοποιήσει (που είναι το πιο βαρύ από τα προγράμματα που τρέχω). Εντάξει, έχω δει και το Mitac Mio A701 που είχε μια γενικότερα πιο γρήγορη αίσθηση, αλλά και πάλι, δεν αισθάνομαι άσχημα όταν το χρησιμοποιώ.

 

Σχετικά με το ηχείο, πράγματι η κατάσταση δεν είναι και πολύ καλή. Νομίζω ότι τα κύρια προβλήματά του είναι (α) η γενικά χαμηλή ένταση (για το οποίο νομίζω υπάρχει κάποιο hack που το δυναμώνει κάπως), και (β) το γεγονός ότι (μάλλον) κοιτάει προς το πίσω μέρος του S200, επομένως όταν το κινητό είναι στη φυσική του θέση (ξάπλα), μειώνεται η ένταση περισσότερο. Στην όλη κατάσταση δεν βοηθάνε και τα αρχικά ringtones, τα οποία επίσης δεν ακούγονται και πολύ. Τελευταία βρήκα ένα που έχει αρκετά «πρίμα» και ακούγεται αρκετά καλά, πλέον δεν χάνω τις κλήσεις :-)

 

Σαν γενική αίσθηση πάντως προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις δυνατότητες που μου παρέχει το μηχανάκι σε ένα πολύ κομψό πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Θέλω να αγοράσω κινητο και εχω πάει προ το παρόν στο s200.Κάπου διάβασα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με handsfree bluetooth.Είναι αλήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Θέλω να αγοράσω κινητο και εχω πάει προ το παρόν στο s200.Κάπου διάβασα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με handsfree bluetooth.Είναι αλήθεια?

 

Συνδεεται με ολα τα συμβατα bt handsfree.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τι bitrate/framerate υποστηριζει το s200 για αναπαραγωγη video fullscreen απροβληματιστα δλδ χωρις σπασιματα χαμενα καρε κτλ?

Γενικα αν το κλοκαρεις στα 260 ειναι νορμαλ η να κοιταξω κατα eten μερθα?

 

thanx mates

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το ΤΙΜ plus (3.5 ευρώ το μήνα για απεριόριστο όγκο δεδομένων σε wap sites μόνο). Το ζήτημα είναι η χρήση του φθηνού αυτού πακέτου (τα πακέτα data είναι πανάκριβα) για περιήγηση σε σελίδες web.

 

Η λύση: Opera mini. Αν κατάλαβα καλά, το site της opera λειτουργεί ως web to wap proxy και μετατρέπει για εσένα όλες τις σελίδες web (τις περισσότερες επιτυχώς κιόλας) σε wap για να τις δεις σε σμίκρυνση στο κινητό ή ppc. Ξέρετε αν όντως δουλεύει αυτό στο s200;

 

Και κάτι άλλο. Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε τον proxy του opera για αν δούμε τις ίδιες (web to wap) σελίδες στον υπολογιστή; Δηλαδή αν ο vnc viewer που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω λειτουργεί και αντίστροφα (δείχνει την οθόνη του ppc στον υπολογιστή) τότε είμαστε οκ. Απεριόριστο web (έστω και ως web to wap) στον υπολογιστή :)

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τι bitrate/framerate υποστηριζει το s200 για αναπαραγωγη video fullscreen απροβληματιστα δλδ χωρις σπασιματα χαμενα καρε κτλ?

Γενικα αν το κλοκαρεις στα 260 ειναι νορμαλ η να κοιταξω κατα eten μερθα?

 

thanx mates

 

 

260? Μπα πολλα ειναι. εγω το εχω στα 240 και ειναι μια χαρα.Νομιζω απο κει και πανω ειναι λιγο ασταθες.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Θέλω να αγοράσω κινητο και εχω πάει προ το παρόν στο s200.Κάπου διάβασα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με handsfree bluetooth.Είναι αλήθεια?

 

 

Όντας και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού σου το προτίνω ανεπιφύλακτα:wink: .

 

-Κορυφαία εμφάνιση για pda

-Επαρκής επεξεργαστής για τις περισσότερες δραστηριότητες

-Πολύ καλή κάμερα

-Μέγεθος που παραπέμπει περισσότερο σε κινητό παρά σε ppc.

 

Στα αρνητικά του είναι ο σχετικά μικρός επεξεργαστής που όμως αν τον κλοκάρεις στα 240 θα είσαι άνετος και το απαίσιο ηχείο του που ακόμα και στο full να το βάλεις άμα κάνει λίγο θόρυβο μπορεί να χάσεις κάναν ήχο.

 

Πάντως άμα το αγοράσεις τελικά να πάρεις οπωσδήποτε screen protector και κάποια καλή θήκη μεταφοράς γιατί οι μικρογρατσουνιές στην οθόνη και τα πεσίματα είναι συχνό φαινόμενο:cry:

 

 

Υ.Γ Ρε παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το wi-fi??? Εγώ πάντως δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο wi-fi της σχολής μου και έχω τρελαθεί:blink: .Μήπως παραλείπω τίποτα ρυθμίσεις??

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Ρε παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το wi-fi??? Εγώ πάντως δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο wi-fi της σχολής μου και έχω τρελαθεί:blink: .Μήπως παραλείπω τίποτα ρυθμίσεις??

 

Έχω δοκιμάσει το wi-fi με το ασύρματο router που έχω για το adsl και συνδέεται στο δίκτυο χωρίς πρόβλημα αν το ασύρματο δίκτυο είναι «ελεύθερο», χωρίς κωδικούς κ.λπ. Το έχω δοκιμάσει και σε ένα άλλο δίκτυο επίσης ελεύθερο και συνδέθηκε επίσης εύκολα. Δεν έχω κάνει δοκιμές σε προστατευμένα ασύρματα δίκτυα.

Μήπως το δίκτυο της σχολής σου έχει περιορισμούς που δεν γνωρίζεις; Το έχεις χρησιμοποιήσει π.χ. από laptop;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...