Jump to content

Harry Potter Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;  

250 members have voted

  1. 1. Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;

    • Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
      28
    • Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
      22
    • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
      32
    • Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
      38
    • Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
      31
    • Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
      32
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
      40
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
      1
    • Όλες
      22
    • Καμία
      4


Recommended Posts

Προφανώς μιλάς για τον Ντράκο Μαλφόι. Όλοι οι μάγοι, ανεξαρτήτως αντιλήψεων, φοιτούν στη σχολή για μαγείες και ξόρκια Χόγκουαρτς. Δεν μπορούν να τον διώξουν από τη σχολή, από τη στιγμή κιόλας που ένας από τους ιδρυτές της ήταν υπέρ της σκοτεινής μαγείας. Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να του υποβάλλουν ποινές για τυχόν παραβάσεις των κανονισμών της σχολής.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις ειδα την ταινια στο σινεμα και εχω μια ερωτηση κρισεως....υπ οψιν οτι δεν εχω διαβασει κανενα βιβλιο

 

ο ξανθος ο *********ρας που την μπαινει στον ποττερ απο την αρχη και που ο ξανθος πατερας του ειναι με το κακο γιατι δεν διωχνεται με τις κλοτσιες απο την σχολη???

 

μαλφοΪ λεγεται νομιζω και νομιζω οτι ειναι πατερας και γιος

Αν τον διώξουν είναι που θα τον έχουν χάσει οριστικά.

Όσο παραμένει μαθητής στη σχολή πάντα υπάρχει ελπίδα να σωθεί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hταν ακομα χειροτερο. Μεταφραστηκε Δωματιο της Αναγκης (κοινως αποχωρητηριο :lol:)

 

Ή άλλο: Στην αρχή, όταν πάνε να πάρουνε τον Χάρι, ο Τρελομάτης λέει στην Τονκς όταν αυτή ανέφερε το αρχηγείο.... "Not now Nymphadora!" και αυτή απαντά "DON'T call me Nymphadora!" (Είναι το όνομά της, αλλά προτιμά να τη φωνάζουν με το επίθετο.)

 

Μετάφραση: "Όχι τώρα ανόητη!"

"Μη με λες ανόητη!"

 

:lol:

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Ή άλλο: Στην αρχή, όταν πάνε να πάρουνε τον Χάρι, ο Τρελομάτης λέει στην Τονκς όταν αυτή ανέφερε το αρχηγείο.... "Not now Nymphadora!" και αυτή απαντά "DON'T call me Nymphadora!" (Είναι το όνομά της, αλλά προτιμά να τη φωνάζουν με το επίθετο.)

 

Μετάφραση: "Όχι τώρα ανόητη!"

"Μη με λες ανόητη!"

 

:lol:

Το Τρελομάτης φαντάζομαι δε σε ενοχλεί;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Τρελομάτης φαντάζομαι δε σε ενοχλεί;

 

Το τρελοματης υπαρχει απο τα βιβλια οποτε ετσι το μαθαμε-συνηθισαμε και ας ειναι τελειως κουλο!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχθές είδα κι εγώ την ταινία,μιας και δεν προλάβαινα πιο πριν.Η ταινία ου άρεσε πολύ,συγκινήθηκα όμως με τη Λούνα που της παίρναν τα παράγματα...Μπορεί εσείς να το θεωρήσετε αστείο,αλλά εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Το Τρελομάτης φαντάζομαι δε σε ενοχλεί;

 

Το τρελοματης υπαρχει απο τα βιβλια οποτε ετσι το μαθαμε-συνηθισαμε και ας ειναι τελειως κουλο!!!!

Τι προβλημα εχει το Τρελοματης? :blink:

 

Καλημέρα.Εχθές είδα κι εγώ την ταινία,μιας και δεν προλάβαινα πιο πριν.Η ταινία ου άρεσε πολύ,συγκινήθηκα όμως με τη Λούνα που της παίρναν τα παράγματα...Μπορεί εσείς να το θεωρήσετε αστείο,αλλά εγώ...

 

Κι εγω συγκινηθηκα :O Και μου αρεσε και η Λουνα. Εξαιρετικη επιλογη ηθοποιου και γαματη ερμηνεια :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συγκινηθηκα :O Και μου αρεσε και η Λουνα. Εξαιρετικη επιλογη ηθοποιου και γαματη ερμηνεια :)

 

Κι εγώ πιστέυω πως είναι πολύ όμορφη!Και γενικά όλοι οι γυναικείοι ρόλοι ήταν τέλειοι (Ειδικά η Τονκς...)!:shifty: Το κατεβάζω από Ίντερνετ τώρα να το ξαναδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστέυω πως είναι πολύ όμορφη!Και γενικά όλοι οι γυναικείοι ρόλοι ήταν τέλειοι (Ειδικά η Τονκς...)!:shifty: Το κατεβάζω από Ίντερνετ τώρα να το ξαναδώ.

 

Τι ειπες τωρα!!! Μιλας για τον ερωτα τον αγιατρευτο... Που μολις εμφανιστηκε στην ταινια μου κοπηκε η ανασα!!

:love: Tonks forever :love:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Λουνα επαιζε παρα πολυ καλα!Καλυτερα μην σας πω κι απο καποιους που ειναι απο την αρχη σε ολες τις ταινιες...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Η Λουνα επαιζε παρα πολυ καλα!Καλυτερα μην σας πω κι απο καποιους που ειναι απο την αρχη σε ολες τις ταινιες...:rolleyes:

 

+1000!Πολύ καλή επιλογή τόσο εμφανισιακά όσο και ερμηνευτικά;)

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

χτες πηγα την ειδα πολυ ωραια γραφικα αλλα σαν ιστορια μπορω να πω πως ψιλοβαρεθηκα οι αλλες είχαν περισσότερη δράση :ninja:.

τελικα θα βγει και επόμενη ταινια απ οτι καταλαβα δεν δινει ενα τελος

ή ετσι καταλαβα;:wacko:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

χτες πηγα την ειδα πολυ ωραια γραφικα αλλα σαν ιστορια μπορω να πω πως ψιλοβαρεθηκα οι αλλες είχαν περισσότερη δράση :ninja:.

τελικα θα βγει και επόμενη ταινια απ οτι καταλαβα δεν δινει ενα τελος

ή ετσι καταλαβα;:wacko:

 

Θα υπάρξουν άλλες 2 ταινίες (όσα είναι και τα βιβλία δλδ.7)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.... και τα παιδια μου χαρι ποτερ θα βλεπουνε :lol: εστω και σε επαναληψη.....
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.... και τα παιδια μου χαρι ποτερ θα βλεπουνε :lol: εστω και σε επαναληψη.....

 

Καλυτερα να διαβαζουνε χαρι ποτερ παρα να βλεπουνε....;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα βγούνε 7 ταινίες είναι δεδομένο. 7 είναι τα βιβλία και θα γίνουν όλα ταινίες. Απορώ που πολλοί λένε "Πω πω κι άλλη ταινία; Δε βαρέθηκαν; Η επανάληψη κουράζει". Αφού και τα 7 βιβλία θα γίνουν ταινίες πως να το κάνουμε. ;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να διαβαζουνε χαρι ποτερ παρα να βλεπουνε....;)

 

ta diavasame kai ta 7, theloume na ta doume kiolas

opos kaname ston arxonta kai opos tha kano kai stin trilogia tou kosmou

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ta diavasame kai ta 7, theloume na ta doume kiolas

opos kaname ston arxonta kai opos tha kano kai stin trilogia tou kosmou

 

Εννοειται πως θα τα δουμε!!!!

δεν εννοουσα οτι δε θα τα δω... Πρωτος πρωτος!!!;)

 

Απλα επειδη η evvi μιλησε για το μελλον ειπα πως οχι μονο να τα βλεπουν αλλα και να τα διαβαζουν...;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

ta diavasame kai ta 7, theloume na ta doume kiolas

opos kaname ston arxonta kai opos tha kano kai stin trilogia tou kosmou

 

Την τριλογία του Πούλμαν εννοείς; Με το κοριτσάκι και την πυξίδα της αλήθειας; Μην ξύνεις πληγές. Γιατί θέλω κι εγώ να το διαβάσω, αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω φέτος.:worry: Εδώ το Χάρι Πότερ δεν ξέρω πότε θα προλάβω να διαβάσω. :worry:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Την τριλογία του Πούλμαν εννοείς; Με το κοριτσάκι και την πυξίδα της αλήθειας; Μην ξύνεις πληγές. Γιατί θέλω κι εγώ να το διαβάσω, αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω φέτος.:worry: Εδώ το Χάρι Πότερ δεν ξέρω πότε θα προλάβω να διαβάσω. :worry:

 

ego pou ta diavasa kai eida to trailer

 

ama einai pisto sto vivlio, sigouri epitixia

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Εχω νεα για την 6η ταινια!!Εχουν ειδη γινει οι οντισιον για νεους χαρακτηρες.Αρκετα απο τα γυρισματα θα γινουν σε ενα χωριο στο λακοκ οπου γυρισαν καποιοες σκηνες της 1ης.Θα αρχισουν να γυριζουν τις πρωτες σκηνες τον Οκτωβριο!Λεγεται επισης πως θα παιξει ο Liam Neeson!Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

O Liam Neeson an 8a pexei 8a einai o Slughorn?

 

οχι, Θα ειναι ο Scrimgeour(οπως κι αν γραφεται), ο νεος υπουργος μαγιας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...