Jump to content

Rumours και μελλοντικά μοντέλα S60 3rd Edition


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα δούμε ποτέ τον διάδοχο του Ν91 ?

Ωραία όλα αυτά τα μοντέλα, αλλά ένα αμιγώς μουσικό κινητό θα ήταν πολύ ευχάριστη είδηση!

Με τα σημερινά δεδομένα στον τομέα του αποθηκευτικού χώρου (microSDHC->16GB ή ακόμα και παραπάνω) δεν πιστεύω ότι θα υπήρχε ανάγκη για άμεσο αντικαταστάτη του Ν91, δηλαδή κάποιο κατεξοχήν "μουσικό" κινητό. Η Nokia θα μπορούσε κάλλιστα να ενσωματώσει το κορυφαίο Audio DSP chip του Ν91 σε κάποιο από τα "μεγάλα" Nseries, όπως το Ν78 ή το Ν96 ή σε κάποιο από τα επερχόμενα, γεγονός το οποίο θα τα καθιστούσε απευθείας διαδόχους του Ν91, αλλά δε νομίζω να το έχουν πάρει ακόμα απόφαση οι Φινλανδοί. Ίδωμεν. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον ήταν μια απάτη... Κρίμα! :(

 

εχουμε καιρο μεχρι την Δευτερα..:ninja:

Nokia N97 and N98 to come up?

http://symbianworld.wordpress.com/2008/07/05/nokia-n97-and-n98-to-come-up/

http://img388.imageshack.us/img388/9886/nseriessg4.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στο http://www.openatownrisk.com/. :rolleyes:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε ποτέ τον διάδοχο του Ν91 ?

Ωραία όλα αυτά τα μοντέλα, αλλά ένα αμιγώς μουσικό κινητό θα ήταν πολύ ευχάριστη είδηση!

 

To N91 ήταν και είναι το μεγαλύτερο άλμα που έγινε ποτέ στη φορητή μουσική.. Είναι τρελό που η ΝΟΚΙΑ παρακολουθεί με απάθεια το ΔΕΥΤΕΡΟ IPhone να "θερίζει" τους επίδοξους αγοραστές ενός ανανεωμένου Ν91 που έχει μακράν υποδιέστερες ηχητικές δυνατότητες..

 

Είναι αλήθεια πως ο κόσμος θέλει και το design του τι να κάνουμε τώρα.. Το τελευταίο χρόνο έχω βαρεθεί ν' ακούω.. "καλά ρε Δημήτρη, πως ξέμεινες εσύ με τη κουμούτσα" και φυσικά έχω βαρεθεί να εξηγώ κάθε φορά πως το Ν91 είναι μπλα μπλα και έχει το καλύτερο μπλα μπλα..

 

Και το απίθανο είναι πως η ΝΟΚΙΑ μόλις ανακάλυψε το touch screen και το stylus και το προοωθεί τρελά με το cube λες και ζούμε 3-4 χρόνια πριν..

Η Apple 2 χρόνια πριν εγκατέλειψε το stylus όπως σήμερα η samsung και ακολουθεί σιγα-σιγα και η HTC..

Ήμαρτον Θεέ μου..

Νομίζω πως δεν τα πανε πολυ καλά τελευταία οι Φινλανδοί..:fool:

(αα και ξέχασα.. τη στιγμή που πραγματικά έχουν ανάγκα από κάτι νεωτεριστικό και ριζοσπαστικό για να ανανεώσεουν τη φίρμα τους έχουν βγάλει 3-4 πανομοιότυπα κινητά Ν81, Ν96 κλπ.. :blink:

Το φαντάζεστε αυτό από κάποια άλλη εταιρεία? Να βγάλει ας πούμε η SE το P1 και άλλα 3-4 μοντέλα που θα δείχνουν εντελώς ίδια? Δε θα τη παίρνανε με τις πέτρες? Η νοκια τρώει δυστυχώς από τα έτοιμα και κάποια στιγμή το όνομα δε θα σώζει τη ξεφτύλα..)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα και η htc το ιδιο κανει HTC Artemis- HTC Touch Cruise- HTC Touch DIAMOND λιγο πολυ στα τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι ιδια σχεδον ιδια.Αλλα αυτη η nokia το εχει παρακανει.Ν95 ασημι-μαυρο-Ν96 ελεος....χωρια τα δεκαδες Νseries που ειναι σχεδον ιδια και κατι που εχει το ενα δεν εχει το αλλο.Η Nokia ειχε επαναπαυτει στις δαφνες αλλα μολίς βκηκε το iphone και οι κλωνοι του η μαμα Nokia αρχισε την κατρακυλα.Αντι να κοιταξει το ρευμα της εποχης κοιταει πως να τα αρπαξει.Απαγοητευσει.Ημουν Φανατικος της Νοκια αλλα μετα το Ν73ΜΕ που ειχα πηρα το cruise.Απλα δεν ξαναγυρναω σε Nokia για πολλους λογους.Το iphone ανοιξε τον δρομο ..-..ακομη και η παραδοσιακη ericsson αλλαξε με το κινητο Sony Ericsson - XPERIA (πολυ μπροστα) νεες εταιριες μπαινουν στο παιχνιδι Google android (λογισμικο) - Samsung SGH-i900 και το ΜΕΛΛΟΝ απο την Nvidia (Επεξαργαστης σε συνδιασμο με καρτα γραφικων)

http://www.youtube.com/watch?v=U3leaa38L48

με HD οθονη.

Η ΝΟΚΙΑ γι ολα αυτα πως αντιδραει?Βγαζει το Ν96...οκ!!!!!!!!!Εκτος αν στους επομενους μηνες παρουσιασει αυτο

οπως εχει αναφερθει και στις προηγουμενες σελιδες (touch με πενακι λες και εχει windows mobile)....lol

σε συνδιασμο με αυτα->

η καλυτερα αυτο ->

και να τους βγαλει ολους απο το παιχνιδι LOL!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))

 

 

Και αν δεν πιστευετε το τελευταιο ριξτε μια ματια εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=79IoEn7zecs&feature=related

 

Τι εχουν να δουν τα ματια μας παντως...............

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερα αυτο ->

και να τους βγαλει ολους απο το παιχνιδι LOL!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))

 

Εγώ νόμιζα πως θα το φορούσε σερβιέτα στην αρχή...:lol::lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα μου φαινετε περιμεναμε να γινει ανακοινωση σημερα,αντιστροφη μετρηση και κολοκυθια με τη ριγανη........
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στεναχωριέμαι πολύ με τη ΝΟΚΙΑ..:(

Έχει καταντήσει να βγάζει κλιπάκια "Final Fantasy" για τα μελλοντικά της κινητά και δεν βλέπει πως στην πραγματικότητα τα τηλέφωνά της παραλίγο να είχανε ξεμείνει με καντράν..:down:

Αν είναι να το κλείσουνε το μαγαζί ας βγάλουν το διάδοχο του Ν91 πρώτα.. pleaseee!!:music:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

To N91 ήταν και είναι το μεγαλύτερο άλμα που έγινε ποτέ στη φορητή μουσική.. Είναι τρελό που η ΝΟΚΙΑ παρακολουθεί με απάθεια το ΔΕΥΤΕΡΟ IPhone να "θερίζει" τους επίδοξους αγοραστές ενός ανανεωμένου Ν91 που έχει μακράν υποδιέστερες ηχητικές δυνατότητες..

 

Είναι αλήθεια πως ο κόσμος θέλει και το design του τι να κάνουμε τώρα.. Το τελευταίο χρόνο έχω βαρεθεί ν' ακούω.. "καλά ρε Δημήτρη, πως ξέμεινες εσύ με τη κουμούτσα" και φυσικά έχω βαρεθεί να εξηγώ κάθε φορά πως το Ν91 είναι μπλα μπλα και έχει το καλύτερο μπλα μπλα..

 

Και το απίθανο είναι πως η ΝΟΚΙΑ μόλις ανακάλυψε το touch screen και το stylus και το προοωθεί τρελά με το cube λες και ζούμε 3-4 χρόνια πριν..

Η Apple 2 χρόνια πριν εγκατέλειψε το stylus όπως σήμερα η samsung και ακολουθεί σιγα-σιγα και η HTC..

Ήμαρτον Θεέ μου..

Νομίζω πως δεν τα πανε πολυ καλά τελευταία οι Φινλανδοί..:fool:

(αα και ξέχασα.. τη στιγμή που πραγματικά έχουν ανάγκα από κάτι νεωτεριστικό και ριζοσπαστικό για να ανανεώσεουν τη φίρμα τους έχουν βγάλει 3-4 πανομοιότυπα κινητά Ν81, Ν96 κλπ.. :blink:

Το φαντάζεστε αυτό από κάποια άλλη εταιρεία? Να βγάλει ας πούμε η SE το P1 και άλλα 3-4 μοντέλα που θα δείχνουν εντελώς ίδια? Δε θα τη παίρνανε με τις πέτρες? Η νοκια τρώει δυστυχώς από τα έτοιμα και κάποια στιγμή το όνομα δε θα σώζει τη ξεφτύλα..)

 

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό , αφου εσένα σε καλύπτει , τι σε νοίαζει τι λενε οι άλλοι?

Μην γινόμαστε υπερκαταναλωτές χωρίς λόγο..

Προσωπικά βρίσκω το n91 απο τα πιο όμορφα κινητά ever

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό , αφου εσένα σε καλύπτει , τι σε νοίαζει τι λενε οι άλλοι?

Μην γινόμαστε υπερκαταναλωτές χωρίς λόγο..

Προσωπικά βρίσκω το n91 απο τα πιο όμορφα κινητά ever

 

Κι εγώ φίλε μου γι'αυτό και το έχω..:)

Το παράδειγμα το είπα θέλοντας να δώσω από πρώτο χέρι την εικόνα που έχουν οι άλλοι βλέποντας το Ν91 σήμερα.. Με παρεξήγησες..:(

 

Για την υπερκατανάλωση τώρα δεν ξέρω, αλλά λίγο πολύ είμαστε καταλανωτές όλοι εδώ στο myphone, να μη λέμε ψέματα τώρα..

 

Δεν είναι λίγο πάντως να μην αγοράζεις ένα iphone και να κρατάς το N91 σου.. :superman:

Νομίζω πως κάτι λέει αυτό έτσι δεν είναι?

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το κλείσουνε το μαγαζί ας βγάλουν το διάδοχο του Ν91 πρώτα.. pleaseee!!:music:

 

.

 

Δεν είναι λίγο πάντως να μην αγοράζεις ένα iphone και να κρατάς το N91 σου.. :superman:

 

Αν το θες μονο για μουσικη (γιατι το Ν91 ειναι και symbian...) + κινητο το iphone ειναι μονοδρομος μεχρι στιγμης.....με ανεπαναληπτο music interface.Ολα τα αλλα αστα να λεγονται ...walkman....Οσο για τον ηχο που παραγει επειδη τα εχω συγκρεινει και τα δυο το iphone ειναι ποιο μπροστα.Βεβαια γνωμες ειναι αυτες....

 

Παρεπιπτοντως ειμαι off topic........

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες μονο για μουσικη (γιατι το Ν91 ειναι και symbian...) + κινητο το iphone ειναι μονοδρομος μεχρι στιγμης.....με ανεπαναληπτο music interface.Ολα τα αλλα αστα να λεγονται ...walkman....Οσο για τον ηχο που παραγει επειδη τα εχω συγκρεινει και τα δυο το iphone ειναι ποιο μπροστα.Βεβαια γνωμες ειναι αυτες....

 

Φίλε μου είμαστε τυχεροί γιατί μείναμε στην άκρη με το πρώτο και το δεύτερο σκάει σχεδόν ταυτόχρονα με Ευρώπη.. Επίπεδo 3.5mm audio jack και A2DP και ακούγεται πως θα φοράει καλύτερο audio chip.. Μακάρι..

Πες μου ειλικρινά.. Γιατί σου φάνηκε καλύτερο το iphone απο το Ν91..?

Εμένα μου φάνηκε πιο soulless χωρίς ψυχή, πιο επίπεδο και χωρίς τα ακραία μπάσα το Ν91.. Θα έλεγα πως το iphone είναι ένα πολύ καλό ψηφιακό player ενώ το Ν91 ένα πολύ "δυνατό πικάπ"..:happy:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο το review του Eldar :

(http://www.mobile-review.com/articles/2008/birulki-6-en.shtml)

 

By the time Apple’s third phone arrives, the Nokia E77 will already be up for grabs and the truth is, it will simply destroy that new iPhone

 

SE C905 :

This is the first 8Mpix handset that will hit the mainstream, but unfortunately it’s likely to follow in the footsteps of the Sony Ericsson K850i. It seems that the C905 has it all, but at the same time you can’t get rid of the feeling that something isn’t right, something is missing. Over at Nokia they are probably jiggling right now, while preparing their “Hello again!” operation. Their offering with a mind-blowing megapixel count is set to launch right before the C905’s release day and it will start shipping immediately.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Να τα μααααας!:D

Καλως τα δεχτηκαμε!

λεπτοτερο και κοντυτερο λεει...:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nokia to hit markets with mid-range Touchscreen phone

http://www.symbian-freak.com/news/008/07/nokia_is_planning_to_hit_markets_with_midrangef_touchscreen_phone.htm

 

Ποιο να ειναι αραγε ? :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το 5800 Cube θεωρείται mid-range συσκευή. Παρόλο που τα τεχνικά του χαρακτηριστικά θα είναι σε πολλούς τομείς ανώτερα απο αυτά του iPhone, δεν θεωρείται premium συσκευή όπως αυτό.

 

Αυτό που λέγεται, είναι οτι αμέσως μετά το 5800, θα ακολουθήσει ένα high-end touch, το οποίο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ανήκει στα N series.

 

Σύμφωνα με το παρακάτω άρθρο, το 5800 (πιθανότατα αναφέρεται σε αυτό και όχι σε κάποιο άλλο μοντέλο touch), θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2ο μισό του 2008 και όχι αρχές του 2009, όπως λεγόταν στην αρχή.

 

Nokia Touch Screen Devices To Hit Market Before End Of 2008

 

Nokia Main Pick Nokia has been teasing all of us for a while now when it comes to their new touch screen based Symbian devices. It appears that this week Nokia has decided to let the cat out of the bag, releasing news of a final market date, and what type of phones will be featured...sort of.

 

First lets start with the type of phones Nokia plans to push out. According to Kai Oistamo who heads up the Nokia device division, the handset manufacturer will focus on their mid-level range of smartphones, keeping them out of competition with the likes of the iPhone, but still offering up devices to a large market.

 

A market so large in fact that Nokia says they decided to go after the mid-range market because it occupies nearly 50% of all handset sales.

 

For the most exciting news however we need only turn to the release date. Nokia is planning on a ship date sometime before the second half of 2008 ends, meaning Symbian based touch screens should hit the market in the next 5-6 months at the latest.

 

Πηγή: http://www.mobiletopsoft.com/board/2881/nokia-touch-screen-devices-to-hit-market-before-end-of-2008.html

 

Επίσης, στην νέα ταινία του Batman Dark Knight, που έκανε μόλις χθες πρειμιέρα, εμφανίζεται το 5800 Tube. Ίσως αυτό να σημαίνει οτι το κινητάκι βρίσκεται σε τελικό στάδιο και δεν αργήσει να παρουσιαστεί.

 

http://www.tech2.com/media/images/2008/Jul/img_76491_nokia_tube_batman_450x360.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στην νέα ταινία του Batman Dark Knight, που έκανε μόλις χθες πρειμιέρα, εμφανίζεται το 5800 Tube. Ίσως αυτό να σημαίνει οτι το κινητάκι βρίσκεται σε τελικό στάδιο και δεν αργήσει να παρουσιαστεί.

Αν και λίγο off topic, είδα εχθές τη ταινία (παρεμπιπτόντως καταπληκτική!) και σε κάποια φάση αντικρίζω το Tube, γυρνάω δίπλα στον κολλητό μου και του κάνω «ρε μ... το 5800 με το S60 Touch UI»... περιττό να πω πως παραλίγο να με ακούσει όλη η αίθουσα.:lol:

 

Και γενικότερα όλη ταινία έχει άρωμα Nokia...

Λίγο το 6630, λίγο το 6680, δεν ήθελε και πολύ!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...