Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ κι εγώ να γράψω πολλά σχόλια αλλά δεν θα πέσω στο επίπεδο σου.

 

Ωστόσο αν αισθάνεσαι "λαουτζίκος" επειδή δεν βρίσκεις κάτι καλό στις ταινίες του λανθιμου, είναι δικαίωμα σου.

 

Τώρα όσον αφορά το σοκ που προκαλούν κάποιες σκηνές από τις ταινίες του, και επειδή έδω πανω απ'όλα συζήτηση κάνουμε και προτείνουμε καμία ταινία [εξαιρώντας κάποια τρόλς που μπαίνουν για να την πουν στο άλλον επειδή έχει διαφορετική άποψη και γνωμη]

Θα προτείνω στα παιδιά που αντέχει το στομάχι τους τις 3 πρώτες που μου ήρθαν στο μυαλό και είναι οι: martyrs 2008, human centipede, a Serbian film.

 

Αν κάποιος θεωρεί τον κυνόδοντα βαρύ ας μη μπει καν στο κόπο γτ μπροστά σε αυτές είναι κωμωδία.

 

ΥΓ. Ασχετο αλλα για κάποιους που ίσως δεν γνωρίζουν, ο κυνοδοντας δεν είναι ταινία του 2009 αλλά ουσιαστικά remake του μεξικάνικου Εl Castillo de la Pureza παραγωγής 1973.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Δεν πιάνεις την ειρωνεία, οπότε δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Όλο το ποστ σου είναι άκυρο

 

Απλά, αν το είδες, έφερα επιχειρήματα για την άποψή μου. Και εσύ λες ότι δεν θα πέσεις στο επίπεδό μου.. ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

..είναι ταινίες "εναλλακτικές" και ποιοτικές, όπου βλέπουμε ποικίλες καλλιτεχνικές εκφράσεις, όπως τα θαμνώδη γεννητικά όργανα του πατέρα, του γιου, των δύο κορών και μίας πληρωμένης. Όπως την κόρη να ξαπλώνει πάνω τον πατέρα για να τον καλοπιάσει γλείφοντάς τον, την αιμομιξία μεταξύ κόρης/γιου και άλλες δωροδοκίες με αντάλλαγμα σεξουαλικές πράξεις.. Καλλιτεχνικές εκφράσεις όπως η αρρώστια/εμμονή δύο γονιών να φυλακίζουν τα παιδιά τους, πράγμα που ποτέ δεν εξηγείται.. Οι χαρακτήρες ήταν ρηχοί, αργοπορημένοι, αναίσθητοι και αντιπαθητικοί. Το τέλος; Βαρετό και ρηχό (όπως και όλη η ταινία).

 

Μετά το Ιερό Ελάφι, δεν περίμενα να δω κάτι χειρότερο και όμως, μπροστά στον Κυνόδοντα ήταν όντως αριστούργημα.

 

Ό,τι έχω δει προς το παρόν από αυτόν τον σκηνοθέτη (Κυνόδοντας, Ιερό Ελάφι) πραγματικά δεν απευθύνεται σε κάποιο εκλεκτό και ξεχωριστό κοινό. Αλλά μάλλον στο κοινό που νομίζει ότι είναι εκλεπτυσμένο, με ιδιαίτερα γούστα, που εμείς οι λαουτζίκοι δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

 

Προτείνω τον Κυνόδοντα σε όσους θέλουν βοήθεια στην.. αυτοκτονία :wacko:

 

2/10 (και μόνο για την έξυπνη ιδέα του σεναρίου, που ωστόσο υλοποιήθηκε με τον πιο άτεχνο τρόπο)

 

*Βάζουμε Κιούμπρικ και Λάνθιμο στην ίδια κατηγορία.. Τραγικό

 

Εκτός του ότι συμφωνώ απολύτως (λαουτζίκος κι εγώ γαρ) αυτή η περιγραφή με τα θαμνώδη γεννητικά, ήταν ό,τι καλύτερο έχει γραφτεί για τον δημιουργό τον μέγιστο! :lol:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ο Λάνθιμος είναι σίγουρα η ψυχή της παρέας του.

Σαν να το βλέπω μπροστά μου... στα παιδικά του χρόνια, τον βλέπουν οι φίλοι του να ζυγώνει και είναι όλοι: "ωχ μλκς έρχεται..."

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο Λάνθιμος είναι σίγουρα η ψυχή της παρέας του.

Σαν να το βλέπω μπροστά μου... στα παιδικά του χρόνια, τον βλέπουν οι φίλοι του να ζυγώνει και είναι όλοι: "ωχ μλκς έρχεται..."

Χαχαχα!!!

Τι σκέφτηκες ρε μαν!

 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κι εγώ να γράψω πολλά σχόλια αλλά δεν θα πέσω στο επίπεδο σου.

 

Ωστόσο αν αισθάνεσαι "λαουτζίκος" επειδή δεν βρίσκεις κάτι καλό στις ταινίες του λανθιμου, είναι δικαίωμα σου.

 

Τώρα όσον αφορά το σοκ που προκαλούν κάποιες σκηνές από τις ταινίες του, και επειδή έδω πανω απ'όλα συζήτηση κάνουμε και προτείνουμε καμία ταινία [εξαιρώντας κάποια τρόλς που μπαίνουν για να την πουν στο άλλον επειδή έχει διαφορετική άποψη και γνωμη]

Θα προτείνω στα παιδιά που αντέχει το στομάχι τους τις 3 πρώτες που μου ήρθαν στο μυαλό και είναι οι: martyrs 2008, human centipede, a Serbian film.

 

Αν κάποιος θεωρεί τον κυνόδοντα βαρύ ας μη μπει καν στο κόπο γτ μπροστά σε αυτές είναι κωμωδία.

 

ΥΓ. Ασχετο αλλα για κάποιους που ίσως δεν γνωρίζουν, ο κυνοδοντας δεν είναι ταινία του 2009 αλλά ουσιαστικά remake του μεξικάνικου Εl Castillo de la Pureza παραγωγής 1973.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

"a Serbian Film"...για πολυ λιγους.Παρολα αυτα υψηλη ποιοτητα κινηματογραφου

Link to comment
Share on other sites

Και το sacred deer και ο αστακός, και ο κυνοδοντας δεν είναι ταινίες της σειράς, είναι ταινίες για λιγους. Προσωπικά μου αρέσουν κ οι 3.

 

Ούτε η οδύσσεια του διαστήματος το κουρδιστό πορτοκάλι ή η έβδομη σφραγίδα είναι ταινίες για πολλούς, αλλα έχουν το κοινό τους.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Λεω να το δω αποψε τον Κυνοδοντα.

Ο αστακος δεν μου αρεσε καθολου...το ιερο ελαφι ειναι αριστουργημα.

Αμα εβλεπα την ταινια χωρις να γνωριζω τον σκηνοθετη...θα ελεγα Κιουμπρικ η Χανεκε

Link to comment
Share on other sites

Brimstone (2016)

6/10

Αρκετό δραμα κ ανωμαλία... θα περίμενα κ καλύτερο τέλος

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ο Λάνθιμος είναι σίγουρα η ψυχή της παρέας του.

Σαν να το βλέπω μπροστά μου... στα παιδικά του χρόνια, τον βλέπουν οι φίλοι του να ζυγώνει και είναι όλοι: "ωχ μλκς έρχεται..."

Πάντως η πρώτη του ταινία ηταν κωμωδία. " Ο καλύτερός μου φίλος " το 2001 με Λαζόπουλο, Καφετζόπουλο και Καρύδη. Επίσης σκηνοθέτησε και βίντεο κλιπ του Σάκη Ρουβά, συγκεκριμένα το Αντεξα και το Θέλεις ή δε θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος, σκηνοθέτησε και τη διαφήμιση της Νόβα με τον αστυνομικό στο χωριό που έλεγε πουτ δε κοτς ντάουν σλοουλι.

 

Δε νομίζω να είναι τόσο δυσάρεστος τύπος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, σκηνοθέτησε και τη διαφήμιση της Νόβα με τον αστυνομικό στο χωριό που έλεγε πουτ δε κοτς ντάουν σλοουλι.

 

Respect απο μενα τοτε :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Mom and dad (2017/2018)

 

Απορω για ποιον λογο την ειδα ολόκληρη, ενω απ την αρχη φανηκε ποσο πατατα ειναι....

 

Μαρεσει που παίζει και ο Νίκολας Κέιτζ.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την βρηκα ιδιαιτερα διασκεδαστικη! Δεν ειναι σε καμια περιπτωση αριστουργημα, αλλα για μενα ειναι ενα τιμιο και πολυ "διασκεδαστικο" 6-6,5/10 και περναει ανετα η ωρα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Mom and dad (2017/2018)

 

Μαρεσει που παίζει και ο Νίκολας Κέιτζ.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αυτός θα έπρεπε να είναι ένας λόγος να μην την δεις.

 

 

Σε άλλα νέα...

Είδα για πολλοστή φορά το Stalker του Ταρκόφσκι.

Αριστούργημα!!!

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Mom and dad (2017/2018)

 

Απορω για ποιον λογο την ειδα ολόκληρη, ενω απ την αρχη φανηκε ποσο πατατα ειναι....

 

Μαρεσει που παίζει και ο Νίκολας Κέιτζ.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τι είπες τώρα.

Όλες οι ταινίες που παίζει ο CAGE τα τελευταία 5+ χρόνια είναι μούφα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα.

Όλες οι ταινίες που παίζει ο CAGE τα τελευταία 5+ χρόνια είναι μούφα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

κοίτα.. το Knowing δεν ήταν άσχημο, είχε καλή υπόθεση και εντυπωσιακά εφέ καταστροφής

απλά απο ενα σημείο και μετά ήταν αρκετά προβλέψιμο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την βρηκα ιδιαιτερα διασκεδαστικη! Δεν ειναι σε καμια περιπτωση αριστουργημα, αλλα για μενα ειναι ενα τιμιο και πολυ "διασκεδαστικο" 6-6,5/10 και περναει ανετα η ωρα

Η αληθεια είναι οτι στο κυνηγητό των 3 γενεών πεθανα στο γέλιο!

Τι είπες τώρα.

Όλες οι ταινίες που παίζει ο CAGE τα τελευταία 5+ χρόνια είναι μούφα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Τόσο μουφας ο κειτζ???

Δεν ειμαι φαν του, απλα ηλπιζα οτι εχει ενα επίπεδο!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι οτι στο κυνηγητό των 3 γενεών πεθανα στο γέλιο!

 

Τόσο μουφας ο κειτζ???

Δεν ειμαι φαν του, απλα ηλπιζα οτι εχει ενα επίπεδο!

 

 

Είχε... τώρα έχει πέσει αναδουλειά μάλλον και παίζει σε ότι να 'ναι

Link to comment
Share on other sites

Είχε... τώρα έχει πέσει αναδουλειά μάλλον και παίζει σε ότι να 'ναι

 

To οποίο ''τώρα'' είναι τα τελευταία 15 χρόνια και οι 2000+ ταινίες που έχει πρωταγωνιστήσει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καπου διάβασα οτι υποστηρίζει ο κειτζ οτι το mom and dad ειναι η καλύτερη ταινια που έπαιξε την τελευταία δεκαετία :lol:

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε... τώρα έχει πέσει αναδουλειά μάλλον και παίζει σε ότι να 'ναι

 

Δεν ειναι αναδουλεια ακριβως... Γενικα ειναι καλος ηθοποιος αλλα με τραγικες επιλογες ταινιων και παιζει στα παντα γενικα

 

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...