Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Need for Speed

Και για ποιο Fast&Furious μιλάμε!!!

 

Η ταινία είναι ο ορισμός της κόντρας και των κυνηγητων με μπάτσους αλλά με supercars, που καθένα κοστίζει όσο 5 αμάξια του F&F.

Πολύ πιο ρεαλιστική σε αυτά που δείχνει και όχι αμάξια να πετάνε συνέχεια (εκτός 1 σκηνή).

Παντιλικια μέσα στην κίνηση συνέχεια και καταπληκτικό ήχο από τα μοτέρ!!

Αξίζει για αυτούς που θέλουν να δουν κόντρες και όχι την κωμωδία που είχε καταντήσει το F&F.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Need for Speed

Και για ποιο Fast&Furious μιλάμε!!!

 

Η ταινία είναι ο ορισμός της κόντρας και των κυνηγητων με μπάτσους αλλά με supercars, που καθένα κοστίζει όσο 5 αμάξια του F&F.

Πολύ πιο ρεαλιστική σε αυτά που δείχνει και όχι αμάξια να πετάνε συνέχεια (εκτός 1 σκηνή).

Παντιλικια μέσα στην κίνηση συνέχεια και καταπληκτικό ήχο από τα μοτέρ!!

Αξίζει για αυτούς που θέλουν να δουν κόντρες και όχι την κωμωδία που είχε καταντήσει το F&F.

 

Με πρίζωσες να πάω να το δω. :up:

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω την petrolhead Γυναίκα μου και θα πάμε. Μου άρεσε η περιγραφή που έγινε πιο πάνω. Φοβήθηκα ότι είναι μουφα η ταινία.
Link to comment
Share on other sites

thanks για τις πληροφοριες...γριπωσα και δεν παω σημερα..παει για την αλλη εβδομαδα..αντε να αρχισει απο εδω και περα η καλη σεζον για εμας τους ποπκορν cinemaheads.:)

για τον dicaprio σε σχεση με τα οσκαρ εχω να πως το εξης.ειναι ενας τυποπιημενος ηθοποιος μετα τον τιτανικο.σε καμμια περιπτωση δεν λεω οτι δεν ειναι καλος,ειναι ομως ενας της σειρας ,οπως ο πιτ.βεβαια και τα οσκαρ εδω και πολλα χρονια πλην εξαιρεσεων δεν δινονται σε φοβερους ερμηνευτες(υποκειμενικα παντα).καλες εμπορικες ταινιες χωρις ομως αυτην την ξεχωριστη ερμηνεια που σημαδεψε τον ντενιρο,τον πατσινο και αλλους οταν ''μεγαλωναν" σαν ηθοποιοι.αν και ο πατσινο σαν παρουσια οσο μεγαλωνει τοσο καλυτερα γραφει.

ο dicaprio ομως πιστευω οτι τις καλυτερες ερμηνειες του τις εχει κανει μικροτερος.basketball diaries,romeo and juliet και την αλλη με τον deniro....ηταν ενα παιδι θαυμα που εκανε ''υπογειες'' ταινιες.και του αρεσε αυτο.οπως ειχε πει μετα τον τιτανικο , ειναι οτι θα επρεπε να κανει πιο εμπορικες ταινιες και σαν νεος σταρ θα πρεπει να προσεχει πιο πολυ...βεβαια,το χρημα μετα τον τιτανικο ερεε αφθονο οποτε μαλον ξεχασε τι ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γελούσα από την υπερβολή, είναι με τον Ξέρξη.

Πριν την μεταμόρφωση σε Θεό, ήταν στο ίδιο ύψος με την Αρτεμισία.

Μετά, ίσα που της έριχνε και 3 κεφάλια :-P

 

Την είδα κι εγώ την ταινία,χάσιμο χρόνου.

Το μόνο θετικό?η Αρτεμισία με μα πανέμορφα στήθια της και το βιτσιοζικο της sex...μα να μην ολοκληρώσει ο Θεμιστοκλής???:-Pτι κακούργα γυναίκα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Hide Your Smiling Faces

http://www.imdb.com/title/tt1964773/

ατμοσφαιρικη βαρια ταινια...σε συγκριση με αλλες παρομοιες δεν μου αρεσε.

 

Lust for Love 2014

http://www.imdb.com/title/tt2106529/

γκομενομπερδεματα:p..αναλαφρη ταινια,οχι τιποτα φοβερο με προβλεψιμο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα χθες το Νώε. Πολύ κακό για το τίποτα. Δεν μου άρεσε σε βαθμό να βαρεθω σε πολλές στιγμές μέσα στη ταινία. Για Dvd σπίτι φάση, βλέπεται, αλλά τα λεφτά της στο σινεμά δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε R5 DVDRip το I, Frankestein οκ ότι περίμενα αυτό ήταν. Δεν είναι για κινηματογράφο, περνάς όμως την ώρα σου καλά. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

Need for Speed

Και για ποιο Fast&Furious μιλάμε!!!

 

Η ταινία είναι ο ορισμός της κόντρας και των κυνηγητων με μπάτσους αλλά με supercars, που καθένα κοστίζει όσο 5 αμάξια του F&F.

Πολύ πιο ρεαλιστική σε αυτά που δείχνει και όχι αμάξια να πετάνε συνέχεια (εκτός 1 σκηνή).

Παντιλικια μέσα στην κίνηση συνέχεια και καταπληκτικό ήχο από τα μοτέρ!!

Αξίζει για αυτούς που θέλουν να δουν κόντρες και όχι την κωμωδία που είχε καταντήσει το F&F.

 

3D το ειδες ? Αξιζει σε 3D ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε κανονικό

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Need for Speed

Και για ποιο Fast&Furious μιλάμε!!!

 

Η ταινία είναι ο ορισμός της κόντρας και των κυνηγητων με μπάτσους αλλά με supercars, που καθένα κοστίζει όσο 5 αμάξια του F&F.

Πολύ πιο ρεαλιστική σε αυτά που δείχνει και όχι αμάξια να πετάνε συνέχεια (εκτός 1 σκηνή).

Παντιλικια μέσα στην κίνηση συνέχεια και καταπληκτικό ήχο από τα μοτέρ!!

Αξίζει για αυτούς που θέλουν να δουν κόντρες και όχι την κωμωδία που είχε καταντήσει το F&F.

 

+1

Μηδενικά CGI, τρομερά in car πλάνα, λίγες μουφιές. Κλάσεις ανώτερο από τα πρώτα F&F (τα τελευταία έχουν γίνει action movies οπότε δεν τα συγκρίνω).

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Χτες είδα την πρεμιέρα του Captain America II.

Πολύ ξύλο, περισσότερη τεχνολογία από το πρώτο και μια Σκάρλετ απόλαυση.

Για αυτό που περιμένεις είναι μια χαρά.

Για 3D δεν αξίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χτες είδα την πρεμιέρα του Captain America II.

Πολύ ξύλο, περισσότερη τεχνολογία από το πρώτο και μια Σκάρλετ απόλαυση.

Για αυτό που περιμένεις είναι μια χαρά.

Για 3D δεν αξίζει.

 

και εσύ πρόσκληση κέρδισες?:D και εγώ το είδα.. πολύ πιο ωραίο από το πρώτο πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites

και εσύ πρόσκληση κέρδισες?:D και εγώ το είδα.. πολύ πιο ωραίο από το πρώτο πραγματικά..

 

F2g πρεμιέρα.

Και συμφωνώ, πολύ πιο καλό σε όλους τους τομείς από το πρώτο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τους 300 εντάξει διαφορετικά λίγο τα πράγματα με την ιστορία αλλα για ταινία δεν βαρέθηκα καθόλου.

Τσόντα δεν έχει. Μου έλεγαν όλοι εχει γυμνό, σεξ κλπ. Δεν είδα κάτι πέρα απο το βυζι της κακασχημης για εμενα ηθοποιού.

Έβγαλα το αχτι μου.

Ωραίο γενικά και ωραίες μάχες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δε βρήκα κάποιο καταλληλότερο θέμα να ρωτήσω οπότε θα ρωτήσω εδώ. Τη σειρά The Pacific την έχει δει κάποιος; Αξίζει να τη δω; 10 επεισόδια είναι όλα κι όλα απ ότι κατάλαβα με λίγο ψάξιμο..
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάποιο καταλληλότερο θέμα να ρωτήσω οπότε θα ρωτήσω εδώ. Τη σειρά The Pacific την έχει δει κάποιος; Αξίζει να τη δω; 10 επεισόδια είναι όλα κι όλα απ ότι κατάλαβα με λίγο ψάξιμο..

 

Την έχω δει... Σχετικά καλή είναι με πλοκή που σε κάνει να κολλάς... Δεν χάνεις τίποτα να την δοκιμάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει... Σχετικά καλή είναι με πλοκή που σε κάνει να κολλάς... Δεν χάνεις τίποτα να την δοκιμάσεις...

 

Μάλιστα. Εεε θα τη τσεκάρω λογικά γιατί κάτι τέτοιες ταινίες ή σειρές σε αυτό το στυλ μου αρέσουν αρκετά. Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εεε θα τη τσεκάρω λογικά γιατί κάτι τέτοιες ταινίες ή σειρές σε αυτό το στυλ μου αρέσουν αρκετά. Ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Καλό το Pacific αλλά επειδή έχω δει το The band of brothers θεωρώ ότι το 2ο είναι πολύ πολύ ανώτερο, οπότε αν δεν το έχεις δει καλύτερα δες αυτό που σου προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το Pacific αλλά επειδή έχω δει το The band of brothers θεωρώ ότι το 2ο είναι πολύ πολύ ανώτερο, οπότε αν δεν το έχεις δει καλύτερα δες αυτό που σου προτείνω.

 

Όχι, δεν το έχω δει αν και κάπου έχω διαβάσει ότι το The Pacific χρησιμοποίησε σαν βάση το συγκεκριμένο ή κάτι τέτοιο. Γενικά απ ότι κατάλαβα έχουν μεγάλη σχέση!

Link to comment
Share on other sites

Λεω να ξεκινήσω μια σειρά το true detective έχει κανείς άποψη? Μου έχουν πει πολυ καλα λογια και για δεύτερη σεζόν έχουν κάνει πρόταση σε Brad Pitt. Έχει 8 επεισόδια και ειναι μια ιστορία. Στον δεύτερο κύκλο νεα ιστορία και παει λέγοντας
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λεω να ξεκινήσω μια σειρά το true detective έχει κανείς άποψη? Μου έχουν πει πολυ καλα λογια και για δεύτερη σεζόν έχουν κάνει πρόταση σε Brad Pitt. Έχει 8 επεισόδια και ειναι μια ιστορία. Στον δεύτερο κύκλο νεα ιστορία και παει λέγοντας

 

True Detective

καλή σειρά, ενδιαφέροντες χαρακτήρες, διαφορετικό στυλ, αλλά πολύ αργή

 

να προτείνω κι εγώ μία..

Homeland (3 seasons μέχρι τωρα)

εκτός από μερικές κοιλιές, πολύ καλή σειρά περιπέτειας, με παραγωγή σε επίπεδο ταινίας.

Για μένα η καλύτερη πρόσφατη παραγωγή μετά το Breaking Bad

Link to comment
Share on other sites

True Detective

καλή σειρά, ενδιαφέροντες χαρακτήρες, διαφορετικό στυλ, αλλά πολύ αργή

 

να προτείνω κι εγώ μία..

Homeland (3 seasons μέχρι τωρα)

εκτός από μερικές κοιλιές, πολύ καλή σειρά περιπέτειας, με παραγωγή σε επίπεδο ταινίας.

Για μένα η καλύτερη πρόσφατη παραγωγή μετά το Breaking Bad

 

Φιλαρακι γράφεις σε λάθος ενότητα.

Εδώ σχολιάζουμε μόνο ταινίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι γράφεις σε λάθος ενότητα.

Εδώ σχολιάζουμε μόνο ταινίες.

 

Ναι εγω το ξεκινησα φιλε.Δεν ηξερα οτι υπαρζει ενοτητα για σειρες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...