Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αριστούργημα;; Θα διαφωνήσω....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν θα πω περι ορέξεος, είναι θέμα αισθητικής και επιπέδου και η αλήθεια είναι το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό. Οταν το αριστούργημα του trier, nymfomaniac vol 1 παίχτηκε μόλις 1 βδομάδα στο ηράκλειο με 80-100 θεατές συνολικά και η συγκεκριμένη σαχλαμάρα θα χει γεμάτες αίθουσες για 3 βδομάδες δυστυχώς λέει πολλά.

 

Σιγά το αριστούργημα το νυμφομανιακ. Ακόμα και το προηγούμενο του (μελαγχολία) μια μετριότητα ηταν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

300 rise of an empire.

Να το δειτε σε 3D,ολα τα λεφτα!

Εντυπωσιασμενος......

 

Το είδα σε 3d. Αξίζει κάθε δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το αριστούργημα το νυμφομανιακ. Ακόμα και το προηγούμενο του (μελαγχολία) μια μετριότητα ηταν.

 

Συμφωνώ απολύτως.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το αριστούργημα το νυμφομανιακ. Ακόμα και το προηγούμενο του (μελαγχολία) μια μετριότητα ηταν.

 

Το melacholia ήταν όντως μετριότητα γι αυτό και πήγα αρνητικά προκατειλημμένος στο nymfomaniac. Ομως Το volume 1 ήταν εξαιρετικό, το volume 2 θα το δω αυτές τις μέρες για να το κρίνω συνολικά. Δεν περίμενα το 2ο dogville μήτε το 2ο dancer in the dark. Τα τελευταία χρόνια δεν γίνονται ταινίες που να με αφήνουν με ανοιχτό το στόμα, οπότε κρίνω με τα δεδομένα του σήμερα. Ακόμα και το ''12 χρόνια σκλάβος'' που πήρε κάμποσα oskar, δεν με εντυπωσίασε. Το τέλος του ήταν απίστευτα σύντομο.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά. Να είστε καλα. Πομπηία είδατε? Λεει τίποτα?

 

Έχω γράψει για αυτό στο 5638.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασίζεται σε κόμικ. Μην περιμένετε ντοκιμαντέρ. Ηλεος δηλ σας έπιασε το ιστορικό σας τώρα....

 

 

Η αλήθεια είναι ότι ΔΕΝ βασίζεται ούτε σε κόμικ μιας και ο Frank Miller δεν το έχει ολοκληρώσει ακόμη. Αν το πρώτο το έσωζε η "πατούρα" που έκαναν πάνω στο στόρυ του κόμικ νομίζω ότι στο δεύτερο που δεν υπάρχει ούτε αυτό ας περιμένουμε να δούμε μία καθαρή αμερικανιά αφιερωμένη στους ελληνικούς κοιλιακούς και την ελληνική ανδρεία :)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έστω και έτσι διαφημιζόμαστε σαν λαός. Η ιστορία και η μυθολογια μας είναι αυτο που μας σώνει κάπως.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την είχα χτες.

Όπως τους περίμενα τους 300 και το 3D αξίζει γιατί είναι όλη γυρισμένη σε 3D, ακόμα και οι τίτλοι τέλους.

Οι μάχες πολύ καλές στο σώμα με σώμα και τα γραφικά τέλεια.

Βέβαια είχε κάποια τρελά ψέματα, όπως το άλογο που περνούσε μέσα από φωτιά και θάλασσα ή που έπεφταν από ύψος δεκάδων μέτρων και δεν έσπαγαν τα πόδια τους, αλλά οκ ταινία είναι.

Τρομερός χαρακτήρας η Αρτεμισία, που στηρίζεται πάνω της όλη η ταινία, πιο πολύ από ότι στον Θεμιστοκλή αλλά και με πλούσια προσόντα. :-)

Αλήθεια η Σπάρτη πού τα βρήκε τα καράβια αφού είναι 50χλμ από θάλασσα;; :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχε ναυτικό η Σπάρτη, πιο αδύναμο από των Αθηναίων προφανώς, αλλά είχε :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Άρχοντας των δακτυλιδιών ίσως να είναι η καλύτερη τριλογία όλων τον εποχών μετά τον Νόνο. Είναι οι ταινίες που βγαίνουν μια φόρα στης εκατό, αυτές οι ταινίες βελτιώνουν το είδος τον ταινιών που ανήκουν και προαφαιρούν ωραίο θέαμα σε οποίον έχει την υπομονή να της παρακολουθήσει από την αρχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την νέα ταινία για τους 300 ξέρουμε κάτι?

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έστω και έτσι διαφημιζόμαστε σαν λαός. Η ιστορία και η μυθολογια μας είναι αυτο που μας σώνει κάπως.

 

Ρε πάτε καλά;;; Επιμένετε οτι μ αυτες τις σαχλαμάρες διαφημιζόμαστε σαν λαός;;; Δε ξέρω τι άλλο να πω πια, σηκώνω τα χέρια. Μεγαλύτερη σάχλα απ τους 300 δεν υπάρχει. Μην δίνετε λεφτά να βλέπετε τέτοιες βλακείες. Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά;;; Επιμένετε οτι μ αυτες τις σαχλαμάρες διαφημιζόμαστε σαν λαός;;; Δε ξέρω τι άλλο να πω πια, σηκώνω τα χέρια. Μεγαλύτερη σάχλα απ τους 300 δεν υπάρχει. Μην δίνετε λεφτά να βλέπετε τέτοιες βλακείες. Ελεος.

 

Η Ελληνική Ιστορία, η Μυθολογία και οι Επιστήμες των αρχαίων πάντα συγκινούσαν τους ξένους. Όταν γυρίζεται μία ταινία με θέμα αυτά, εφόσον δεν καταπατά παράφορα τα γεγονότα (όπως πχ με τους 300 που δυσφήμισαν τους Πέρσες) είναι διαφήμιση. Σου κινεί το ενδιαφέρον να γνωρίσεις τη χώρα κι αν ενδιαφέρεσαι για τα πραγματικά γεγονότα, είναι στο χέρι σου να τα μάθεις. Αλλά αν δεν σε τσιγκλήσει κάποιος δε θα μπεις ποτέ στη διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική Ιστορία, η Μυθολογία και οι Επιστήμες των αρχαίων πάντα συγκινούσαν τους ξένους. Όταν γυρίζεται μία ταινία με θέμα αυτά, εφόσον δεν καταπατά παράφορα τα γεγονότα (όπως πχ με τους 300 που δυσφήμισαν τους Πέρσες) είναι διαφήμιση. Σου κινεί το ενδιαφέρον να γνωρίσεις τη χώρα κι αν ενδιαφέρεσαι για τα πραγματικά γεγονότα, είναι στο χέρι σου να τα μάθεις. Αλλά αν δεν σε τσιγκλήσει κάποιος δε θα μπεις ποτέ στη διαδικασία.

 

Θα συμφωνήσω..ο αδερφός μου βρίσκεται στο Μεξικο για δουλειά και προχθες πηγαν ειδαν την ταινια με φιλους Μεξικανους..Μετα το τελος της ταινιας περισσοτερο συζητουσαν για τα πραγματικα γεγονοτα στις Θερμοπυλες και στη Σαλαμίνα,για το πως εφυγαν τελικα οι Περσες απο την Ελλαδα, εκαναν συγκρισεις με την "εισβολη" των Ισπανων στο Μεξικο, ρωτούσαν για την Ελλάδα σήμερα, για τη δημοκρατια και για τον πολιτισμο μας..Βεβαια οπως μου ειπε ειδικα οι Μεξικανοι εχουν μεγάλη συμπαθεια για τη χωρα μας κι εχουν κάνει στο σχολειο καποια μαθηματα για την αρχαία Ελλάδα...

Επειδη την ταινια την ειδα, μπορω να πω πως ηταν μια ωραια περιπετειουλα με την οποια περασα ευχαριστα σχεδον 2 ωρες..ηξερα οτι δεν πηγα να δω μια ιστορικη ταινια..οποιος νομιζει κάτι τέτοιο ας μην παει

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά;;; Επιμένετε οτι μ αυτες τις σαχλαμάρες διαφημιζόμαστε σαν λαός;;; Δε ξέρω τι άλλο να πω πια, σηκώνω τα χέρια. Μεγαλύτερη σάχλα απ τους 300 δεν υπάρχει. Μην δίνετε λεφτά να βλέπετε τέτοιες βλακείες. Ελεος.

 

Nαι ρε, πάμε μια χαρά. Σάχλα μπορεί να είναι.. είναι όμως και μια χαρά διαφήμιση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γελούσα από την υπερβολή, είναι με τον Ξέρξη.

Πριν την μεταμόρφωση σε Θεό, ήταν στο ίδιο ύψος με την Αρτεμισία.

Μετά, ίσα που της έριχνε και 3 κεφάλια :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να δω κριτικες για need for speed

 

Δευτέρα θα σου πω :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά;;; Επιμένετε οτι μ αυτες τις σαχλαμάρες διαφημιζόμαστε σαν λαός;;; Δε ξέρω τι άλλο να πω πια, σηκώνω τα χέρια. Μεγαλύτερη σάχλα απ τους 300 δεν υπάρχει. Μην δίνετε λεφτά να βλέπετε τέτοιες βλακείες. Ελεος.

 

Έχω college friends από Κίνα και Ινδία και έχουν πάθει παροξυσμο, νομίζουν οτι οι Έλληνες άντρες κάνουμε "ουγκ" ουγκ όταν πορωνόμαστε ακόμα :p

 

Διαφήμιση πάντως είναι. Και θετική διαφήμιση, ότι και να πει κανείς.

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

"Ο λύκος της Wall Street" τι ήθελε ακριβώς να πει ο ποιητής επί τρεις ώρες δε μπόρεσα να καταλάβω. Όντως ο ντι κάπριο καλός στο ρόλο ενός μαστουρωμένου, sex addict, απατεώνα χρηματιστή αλλά μέχρι εκεί. Ούτε για Όσκαρ ούτε τίποτα. Σαφέστατα έχει κάνει και καλύτερες ταινίες. Για το δε σκηνοθέτη τι να πω; Σκέτη απογοήτευση. Ο άνθρωπος που μας έδωσε taxi driver, New York New York μέχρι τα departed, gangs of New York & shutter island μας έδωσε και αυτή την μπούρδ..... Συγγνώμη ταινία. Στα συν πάντως της ταινίας η ηθοποιός η οποία κυκλοφορούσε όποτε μπορούσε ημίγυμνη συν τις δευτερεύουσες δροσερές παρουσίες
Link to comment
Share on other sites

"Ο λύκος της Wall Street" τι ήθελε ακριβώς να πει ο ποιητής επί τρεις ώρες δε μπόρεσα να καταλάβω. Όντως ο ντι κάπριο καλός στο ρόλο ενός μαστουρωμένου, sex addict, απατεώνα χρηματιστή αλλά μέχρι εκεί. Ούτε για Όσκαρ ούτε τίποτα. Σαφέστατα έχει κάνει και καλύτερες ταινίες. Για το δε σκηνοθέτη τι να πω; Σκέτη απογοήτευση. Ο άνθρωπος που μας έδωσε taxi driver, New York New York μέχρι τα departed, gangs of New York & shutter island μας έδωσε και αυτή την μπούρδ..... Συγγνώμη ταινία. Στα συν πάντως της ταινίας η ηθοποιός η οποία κυκλοφορούσε όποτε μπορούσε ημίγυμνη συν τις δευτερεύουσες δροσερές παρουσίες

 

Sex,drugs and deception

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται υπήρχε Σπαρτιάτικος στόλος. :rolleyes:

 

Νομίζω η Σπάρτη έκανε στόλο αφού διώξανε οι Έλληνες τους Πέρσες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η Σπάρτη έκανε στόλο αφού διώξανε οι Έλληνες τους Πέρσες.

 

 

Εννοείται ότι η Σπάρτη είχε από πολύ πιο πριν ναυτικό στόλο με τον ναύσταθμο τους να είναι στην Τρίνησα όπου και ήταν το μέρος όπου απέπλευσε ο Στόλος τους για τον Τρωϊκό Πόλεμο κάπου το 1100πχ. Οπότε είχαν και χρόνο να τον εξελίξουν κιόλας. Δεν έφτασαν ποτέ βεβαια την δυναμική των Αθηναίων αλλά κατι κάνανε και αυτοί ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...