Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ από το Sky Captain! ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΣΑΣ ΛΕΓΩ!!! εκτός κι αν είστε φαν των κομικς και της κινηματογραφικής νοοτροπίας της δεκαετίας του '40. Προσωπικά το θεωρω το πιο οικτρό κινηματογραφικό μου λάθος εδώ και μια δεκαετία!
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εμένα μου ξίνισε λίγο και το θεώρησα μάπα και επίσης δεν γίνεται να έχουν τέτοια τεχνολογία και να φοράνε τέτοια ρούχα(δεν ταιριάζουν )

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (10 Οκτ. 2004 , 22:47)

 

Εδω γελαμε.Φιλικα παντα ;)

 

To sky captain λεει τιποτα η μονο εφε.Για πατατα μου φενεται

 

 

Χοντρή ζεστή και άσχημα σερβιρισμένη. Ευτυχώς που το είδα σε dvd και δεν κλαίω τα λεφτά μου.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές είδα το THE BOURNE SUPREMACY....

Eπειδή το είδα σε σινεμά εδώ στη ΖΟΥΓΚΛΑ (Σάμος), έχω μια απορία.

Τελικά στο έργο δείχνει τις σκηνές απο το trailer που είναι γυρισμένες στη Μύκονο??? Γιατί μια φορά εδώ, δεν τις έδειξε.... Όσο για το έργο δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα...Μάλλον πολυ προβλεπόμενο το σενάριο..Τελικά μήπως η ταινία ήθελε να μας περάσει το μήνυμα "ΦΟΡΑΤΕ ΖΩΝΗ"??????....

Περιμένω το "Village" αγωνιοδώς...Αν υποψιαστώ οτι θα είναι σαν το "The Signs" (super trailer αλλά απογοήτευση η ταινία), δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινία με ωραίο trailer.....

 

*Imela*

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imela (12 Οκτ. 2004 , 13:14)

 

Περιμένω το "Village" αγωνιοδώς...Αν υποψιαστώ οτι θα είναι σαν το "The Signs" (super trailer αλλά απογοήτευση η ταινία), δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινία με ωραίο trailer.....

 

*Imela*

 

 

χειρότερη είναι...

δες το θέμα που έχουμε μόνο για το Σκοτεινό χωρίο.... και θα δεις πως θα φωτιστεί...

 

:whistle:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (12 Οκτ. 2004 , 13:33)

 

χειρότερη είναι...

 

 

:whistle:

 

 

ειπαμε ρε παιδες δε σας αρεσε η ταινια, αλλα μη το παρακανουμε,

οχι και χειροτερη απο το Signs, αυτο ηταν βλακεια τελειως..... ουτε σεναριο ουτε τιποτα

τουλαχιστον το Village εχει, σεναριο, καστ κτλ, τωρα αν δεν ηταν οσο splatter περιμενατε sorry... αλλα το δεν μ'αρεσει μια ταινια απεχει αρκετα απο το παιρνω το φτυαρι κι αρχιζω θαψιμο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Simera sinevei kati apisteuto..Enw evlepa tin tainia The bourne supremacy sta ster cinemas arxisa na akouw mia varia anapnoh!koitaw dipla mou kai ti na dw...Enas xipis tin eixe pesei kanonika!Hmarton,ma pws ginetai na koimithei kaneis se tetoia tainiara?! To palikari prepei na eixe na koimithei mia vdomada :lol:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imela (12 Οκτ. 2004 , 13:14)

 

Μόλις χθές είδα το THE BOURNE SUPREMACY....

Eπειδή το είδα σε σινεμά εδώ στη ΖΟΥΓΚΛΑ (Σάμος), έχω μια απορία.

Τελικά στο έργο δείχνει τις σκηνές απο το trailer που είναι γυρισμένες στη Μύκονο??? Γιατί μια φορά εδώ, δεν τις έδειξε.... Όσο για το έργο δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα...Μάλλον πολυ προβλεπόμενο το σενάριο..Τελικά μήπως η ταινία ήθελε να μας περάσει το μήνυμα "ΦΟΡΑΤΕ ΖΩΝΗ"??????....

Περιμένω το "Village" αγωνιοδώς...Αν υποψιαστώ οτι θα είναι σαν το "The Signs" (super trailer αλλά απογοήτευση η ταινία), δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινία με ωραίο trailer.....

 

*Imela*

 

 

oi skines sti mikono itan apo to bourne identity sto telos tou ergou .

an eides sto trailer aftes tis skines (egw den eida trailer) tote 8a to diksane apla kai mono gia na enosoun kapws tis 2 tainies, mesa stin tainia pantws elliniko aroma den yparxei ka8olou :(

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για να τραβήξουν το ενδιαφέρον του Έλληνα που κάνει αμάν να ακούσει έστω και μια Ελληνική κουβέντα σε Αμερικάνικη ταινία. Δεν είναι η πρώτη φορά άλλωστε. Θυμηθείτε την πλημμυρισμένη Ακρόπολη στην Επόμενη Μέρα.
Link to comment
Share on other sites

kamia sxesi, i plimirismeni akropoli itan apla mia afisa kai se ka8e xwra tou kosmou eixane apo ena aksio8eato tous pnigmeno eite sta xionia eite sto nero (itan entoli tis eterias proo8isis tis tainias) edw omws pou eidame tin ellada sto trailer itan kanoniko trailer! pou to eide olos o kosmos! opws kai na'xei , mporei na to balane sto trailer eite apla gia na mas 8imisei kalytera to BOURNE IDENTITY eite giati i ellada einai poly tis modas telefaia ;) any way , ...
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Resident Evil 2.

 

Σε όσους άρεσε το 1 σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Πάρα πολύ καλό, συνεχής δράση, πολλές ανατροπές και μία σκηνή με ολόγυμνη την Θεά Mila :o :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Vampyre ξερεις αν ειναι σιγουρο οτι θα γυριστει και το τριτο και τελευταιο μερος?

Πωπω αντε να βγει και στο σινεμα το 2 :D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xourxoulitsos (17 Οκτ. 2004 , 12:24)

 

Vampyre ξερεις αν ειναι σιγουρο οτι θα γυριστει και το τριτο και τελευταιο μερος?

Πωπω αντε να βγει και στο σινεμα το 2 :D

 

 

Ετσι όπως τελειώνει το 2 φάινεται καθαρά ότι θα έχουμε και Resident Evil 3. ;)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μην πάτε να δείτε το La Mala Educaciòn. Έχει καταντήσει αηδία με τον Αλμοδόβαρ. Κάθε πέρυσι και καλύτερα. Το τελευταίο του πόνημα είναι σα να βλέπεις Gay Pride σε ταινία.

 

Χίλιες φορές καλύτερα τα προηγούμενα έργα του. Παραπήρε θάρρος με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις πάντως ακόμα κι η αρνητική διαφήμιση μιας ταινίας είναι διαφήμιση ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις το "Η ιστορια της καμηλας που δακρυσε"?

Ελπιζω να βγει σε ντουβουντου,γιατι δεν μπορω να το βρω σε αλλο σινεμα στη θεσσαλονικη εκτος απο ενα ψιλοντεκαντανς :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

netharis το δυο τι λεει το ειδες?μονο το ενα εχω δει

ειναι τρελλοι αυτοι οι γιαπωνεζοι :rotfl:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

To THE VILLAGE einai mapa.Xasimo xronou einai.Episis den exei kai tromaktikes skines.Kana dio to poli. Emena pali mou arese to BOURNE SUPREMACY.Htan poli prosegmeni tainia...
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή ταινία η "κακή εκπαίδευση".

 

Την είδα χθες βράδυ και ομολογώ ότι το έργο κάθε άλλο παρά ευχάριστο είναι στο θέμα του και στα μηνύματα που περνάει.

 

Σκηνοθετικά είναι αριστούργημα. Σεναριακά επίσης έχει πολύ καλές ανατροπές και σε μπερδεύει, ιδιαίτερα στην αρχή.

 

Απλά μερικές σκηνές με έκαναν να νιώσω πολύ άβολα, επειδή ήταν κάπως "ωμές" και σίγουρα δε τις είχα ξαναδεί.

 

Επίσης οι ερμηνείες των ηθοποιών ήταν πολύ καλές. Οι διάλογοι κάπως ακατάλληλοι. Φυσικά η ταινία είναι για ηλικίες 17+ ;)

 

Το θέμα της ταινίας ουσιαστικά είναι η σεξουαλική παρενόχληση ενός μαθητή από τον δάσκαλο του και οι τραγικές συνέπειες που έχει αυτό στην μετέπειτα ζωή του. Επίσης υπάρχει κι ένας εκβιασμός (μου θύμισε κάπως το οξυγόνο σε αυτό το σημείο).

 

Το καλό είναι ότι η ταινία δε μένει πολύ εκεί, στο τι έγινε στα παιδικά χρόνια του μαθητή, ούτε τόσο στον εκβιασμό αλλά καταφέρνει να κρατάει το ενδιαφέρον καθ' όλη τη διάρκεια της. Επίσης ευτυχώς η ταινία δεν αφιερώνει υπερβολικό χρόνο σε ερωτικές σκηνές. Νομίζω ότι σε αυτό το θέμα ο σκηνοθέτης πέτυχε τη χρυσή τομή.

 

Συμπερασματικά από τις καλύτερες, αλλά και δυσκολότερες ταινίες αυτού του χειμώνα. Πριν πάτε να τη δείτε να είστε προετοιμασμένοι :o

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να δω σήμερα το Before Midnight (κάπως έτσι λεγόταν, με τον Ethan Hawk ήταν). Μία συμβουλή. ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ. Είναι η μόνη φορά στην ζωή μου που ΕΦΥΓΑ από ταινία...μιλάμε πως ΟΛΗ η ταινία ήταν ένας διάλογος...ΟΛΟΚΛΗΡΗ...μεγάλη λακαμία. Σπάστικα τρελά. Τσάμπα το 7ευρω στο villlage...μακριά...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το ηξερα οτι θα ειναι ψιλοπατατα αλλα οι δηθεν κουλτουριαρηδες ελληνες κρητικοι την αποθεωνουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...