Jump to content

DC Cinematic Universe


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

superman einai!

oso arnitika sxolia kai na kanete emeis tha to doume! :)

Όχι αλοίμονο, δεν προέτρεψα κανένα να μην το δεί, αντιθέτος προτείνω να το πρωτοδείτε στο σινεμά γιατι αλλιώς χάνει πολύ στα εφέ.

Απλός πιστεύω οτι θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερο...

...
Link to comment
Share on other sites

ego to perimeno pos kai pos kai malista tora psaxno kai kapou na katevaso to palio to superman 4 me ton klasiko Superman giati to eixa dei mikros kai apo tote ixa porothei...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα τα βγάλει τα λεφτά του...;) Απ'την κουνημένη τράτα τον Τζακ Σπάροου,καλύτερο είναι το Σούπερμαν.:p Τώρα αν κάποιοι την βρίσκουν αστεία...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα τα βγάλει τα λεφτά του...;) Απ'την κουνημένη τράτα τον Τζακ Σπάροου,καλύτερο είναι το Σούπερμαν.:p Τώρα αν κάποιοι την βρίσκουν αστεία...:rolleyes:
Τα λεφτα του δεν θα τα βγαλει, εδω δεν πηγε καλα στην Αμερικη, στην ευρωπη ετσι και αλλιως δεν αναμενοταν να γινει και παταγος... οσο για τους Πιρατες της Καραϊβηκης, νομιζω πως ειναι πολυ καλυτερη ταινια απο τον Σουπερμαν.
Link to comment
Share on other sites

...οσο για τους Πιρατες της Καραϊβηκης, νομιζω πως ειναι πολυ καλυτερη ταινια απο τον Σουπερμαν...

Ακριβώς...!!!Νομίζεις...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...!!!Νομίζεις...!!!;)

 

Μήπως όμως εσύ τελικά ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως ο Superman είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών;; :lol: :lol:

 

Κούλαρε ρε tasosmaroulitsis...δεν μιλάμε και για τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών...

 

Και εγώ fan του superman είμαι αλλά ΟΚ η ταινία δεν ήταν και η επιτομή της 7ης τέχνης!! Ένα wannabe blockbuster είναι...όπως και οι Πειρατές (μόνο που αυτοί ΟΝΤΩΣ είναι blockbuster :lol: ), άσχετα που εμένα οι Πειρατές (το πρώτο που έχω δει τουλάχιστον) δεν μου έκανε και καμία ιδιαίτερη εντύπωση... Μια μέτρια καλοκαιρινή ταινία είναι...όσο για τον Jack "βάρκα-στο-γιαλό" Sparrow, ε δεν νομίζω πως πρέπει να σχολιαστεί... Σαν υβρίδιο του καπτεν Hook με τον Λάκη Γαβαλά τον κάνανε!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το sequel θα'ναι καλύτερο επειδή θα έχει πιο πολύ actιon...Τώρα,αυτό ήταν πιο πολύ character,συναίσθημα,κλπ. ταινία.Αλλά όχι ότι ήταν και αστεία.
Link to comment
Share on other sites

Πόσα sequel θα έχει πια αυτός ο άμοιρος ο Superman μετά από τόσες ταινίες και σειρές; Αφήστε τον να ξεκουραστεί αγκαλιά με τη Λόις!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πόσα sequel θα έχει πια αυτός ο άμοιρος ο Superman μετά από τόσες ταινίες και σειρές; Αφήστε τον να ξεκουραστεί αγκαλιά με τη Λόις!

Κοίτα να δεις...

Μην ξεχνάς,η τελευταία καλή ταινία Superman πριν το Returns,ήταν το Superman:II του 1980...!!!

Οι τελευταίες δύο(Superman:III & Superman:The Quest For Peace)θεωρούνται ξεχασμένες...Άρα ΝΑΙ...!!!

ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν κι'άλλα sequel...:drool:

We want more,we want more...!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Paidia, to eida xtes to Superman.... De mou arese ka8olou... Tzampa ta lefta kai o xronos.... :(

Aπόψεις είναι αυτές.Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι...:)

Αν περιμένατε να δείτε καμιά ταινία με τον ήρωα να μ@μ@ και να δέρνει όλη την ώρα,ατυχήσατε...:rolleyes:

Στο επόμενο αυτά...:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia, to eida xtes to Superman.... De mou arese ka8olou... Tzampa ta lefta kai o xronos.... :(

 

Ερώτηση: πού μένεις; γιατί Ελλάδα η ταινία δεν έχει έρθει! Άρα για ποιά λεφτά μιλάμε;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Mono 2-3 skines drasis eixe oles ki oles re tasosmaroulitsis.... Apo enan Superman 8a perimenes na deis pio polla pragmata se ena dioro....

Στο επόμενο με Zod και άλλους θα πέσει ξύλο.

Κοίτα,δεν γίνεται ο Σούπερμαν να επιστρέφει στην Γη μετά απο 6 χρόνια και ξαφνικά να του την "πέφτουν" όλα τα φρικιά και οι κακοί...Κατάλαβες...Δεν στέκει...;)

Στο επόμενο που θα ξέρουν ότι επέστρεψε θα γίνει το νταραβέρι...Σε αυτήν την ταινία,τα προβλήματά του είναι άλλα...Πως θα ξαναενταχτεί στον κόσμο,πως θα ξανακερδίσει την θέση του,πως θα πάρει πίσω την Λόις και τέτοια...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πού μένεις; γιατί Ελλάδα η ταινία δεν έχει έρθει! Άρα για ποιά λεφτά μιλάμε;

 

Agglia eimai. 5 lires kai 80 pennes eisitirio pana8ema to.

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο με Zod και άλλους θα πέσει ξύλο.

Κοίτα,δεν γίνεται ο Σούπερμαν να επιστρέφει στην Γη μετά απο 6 χρόνια και ξαφνικά να του την "πέφτουν" όλα τα φρικιά και οι κακοί...Κατάλαβες...Δεν στέκει...;)

Στο επόμενο που θα ξέρουν ότι επέστρεψε θα γίνει το νταραβέρι...Σε αυτήν την ταινία,τα προβλήματά του είναι άλλα...Πως θα ξαναενταχτεί στον κόσμο,πως θα ξανακερδίσει την θέση του,πως θα πάρει πίσω την Λόις και τέτοια...:happy:

 

ναι ρε συ ΟΚ. Σύμφωνοι. Οι ταινίες με Superήρωες να μην είναι φλατ... Δηλαδή όχι μπαμ και εκρήξεις όλη την ώρα. Απλά δεν νομίζω πως ο κόσμος γενικά ενδιαφέρεται να δει μια ταινία του στύλ "ψυχολογική ανάλυση" του ήρωα. Το να βλέπεις κοινωνική ταινία προϋποθέτει πως μπορείς (σε κάποιο επίπεδο) να ταυτιστείς με τον ήρωα! Με τον superman πώς μπορείς να ταυτιστείς;; και γενικότερα, άποψή μου είναι πως οι δημιουργοί αυτών των ταινιών "μοχθούν" χωρίς λόγο να κάνουν τις ταινίες αυτές πιο "κοινωνικές" για να μην τους κράξουν οι κριτικοί πως είναι "ανούσιες".

 

π.χ. εγώ θεωρώ από τις πιο ωραίες ταινίες super ηρώων το Fantastic Four... ούτε βαθιές ψυχαναλύσεις, ούτε ανούσια κοινωνικά ερωτήματα...

 

Δεν περιμένω ποτέ πως μια ταινία superηρώων που είναι φτιαγμένη για blockbusteer (δηλ. για να βγάλει λεφτά για την εταιρία παραγωγής) θα μου μάθει να σκέφτομαι, να αγαπάω και να ζω...

 

Υπάρχουν άλλες πολύ πιο κατάλληλες ταινίες για αυτό! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο Superman Returns,το παρακάνανε με το όλο ψυχολογικό του ήρωα.Έχεις δίκιο εδώ.Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως η ταινία δεν είναι ωραία.Πολύ απλά δεν είναι comic-flick όπως το X-MEN 3 που μόνο γραφικά ήταν και τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Απλά στο Superman Returns,το παρακάνανε με το όλο ψυχολογικό του ήρωα.Έχεις δίκιο εδώ.Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως η ταινία δεν είναι ωραία.Πολύ απλά δεν είναι comic-flick όπως το X-MEN 3 που μόνο γραφικά ήταν και τίποτα άλλο.

 

Ναι, αλλά για μένα τα Xmen (αν εξαιρέσουμε το 3 που δεν μου άρεσε για το τι "έπαθαν" σχεδόν όλοι οι ήρωες), τα άλλα δύο είχαν και πολύ δράση και αρκετά κοινωνικά θέματα (π.χ. ρατσισμός, παραβατικότητα, δυσκολία ένταξης σε ένα περιβάλλον λόγω διαφορετικότητας, εξέλιξη κτλ)...

 

Ήταν δηλαδή "ακριβώς" όπως πρέπει (για μένα) να είναι οι ταινίες με ήρωες από comics...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στο Superman Returns ο ήρωας είναι λίγο σαν να μην ξέρει ποιος είναι. Πολλοί χαρακτήρες έχουν εντελώς ρόλο κομπάρσου. Η Λόις νομίζω είναι αγνώριστη σαν χαρακτήρας. Σαν να έβλεπα τον Superman σε μια εναλλακτική πραγματικότητα παρά σαν να συνέχιζε από κάποιο σημείο και πέρα. Δεν ξέρω αν όλα αυτά δουλεύουν υπέρ της εξέλιξης, η οποία δεν είναι φτωχή. Αν μη τη άλλο εκεί δεν μπορώ να πω, έχει πολλές και ενδιαφέρουσες τροπές το σενάριο. Το ότι αδικηθήκαν οι κακοί και θα μπορούσαν να έχουν μεγαλύτερο ρόλο ίσως. Μου άρεσε πως ο Superman είχε συναισθήματα, ίσως αυτή και να είναι ένα μειονέκτημα του ήρωα, δεν μπορεί να είναι σε ΟΛΑ super. Έψαχνε την αναγνώριση από το περιβάλλον του. Αν και μεγάλο το project που ανέλαβε ο σκηνοθέτης νομίζω κάπου ίσως να μπλέχτηκε με τις λεπτομέρειες και μην είδε την μεγαλύτερη εικόνα. Βασικά ίσως να μην είδε τον Superman όπως θα ήθελα εγώ να τον δω και να αδικώ τον Bryan. Όπως και αν έχει περίμενα με πολύ ενδιαφέρον την ταινία αυτή και δεν είμαι σίγουρος αν απογοητεύτηκα ή αν είμαι ικανοποιημένος. Σίγουρα δεν θα πάει τόσο καλά όσο περίμεναν εισπρακτικά. Αλλά αυτά είναι δύο διαφορετικά θέματα. Όταν ωριμάσει μέσα μου αυτό που είδα θα είμαι σίγουρος για το τι απόηχο μου άφησε…:worry:
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Ηταν λες και έβλεπα τον Σουπερμαν σε τηλεοπτική διασκευή, με έναν ηθοποιό που επιλέχτηκε βιαστικά και πρόχειρα. Είναι πραγματικά τελείως διαφορετική ταινία, από την πρώτη και δεύτερη με τον Ρηβς.

Είμαι φαν των δύο πρώτων ταινιών του Σούπερμαν, και όταν άρχισε η νέα ταινία στο σινεμά, με τους τίτλους αρχής και την ίδια μουσική, ανατρίχιασα ολόκληρος. Αλλά δυστηχώς μέχρι εκεί οι ομοιότητες ...

Ειδικά όταν άρχισαν οι διάφορες "αθλιότητες" του σεναριογράφου, κόντεψα να φύγω από το σινεμά. Δεν μπορώ να πω περισσότερα για να μην την χαλάσω για τους φίλους που θα πάνε να τη δουν, όταν παιχτεί στην Ελλάδα.

Πάντως έχει κάποια σημεία η ταινία, που γέλαγαν όλοι στο σινεμά ...

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...!!!Νομίζεις...!!!;)
Κοιτα ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του, επομενως λογικο ειναι να πω νομιζω, ωστοσο ειδα οτι εσυ εισαι φαν του Σουπερμαν και εχεις ενα λογο παραπανω να σου αρεσει πολυ η ταινια...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...