Jump to content

The Mall Athens


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ”The Mall Athens”, το πρώτο και μεγαλύτερο διεθνούς επιπέδου Εμπορικό και Ψυχαγωγικό Κέντρο της Ελλάδας, ανοίγει τις πύλες του στο κοινό στις 25 Νοεμβρίου, εγκαινιάζοντας μια νέα εποχή στις αγοραστικές και ψυχαγωγικές επιλογές των Αθηναίων.

 

Στο Μαρούσι, δίπλα στο σταθμό Νερατζιώτισσα, επί της Αττικής οδού και με πρόσβαση από κάθε σημείο της Αττικής, ένας μοναδικός χώρος συγκεντρώνει για πρώτη φορά τη μεγαλύτερη ποικιλία επιλογών σε αγορές, διασκέδαση και φαγητό, για κάθε ηλικία.

 

Οπως επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση, 200 επώνυμες εμπορικές αλυσίδες, 25 εστιατόρια και καφέ, 15 πρωτοποριακές κινηματογραφικές αίθουσες, χώροι αναψυχής και διασκέδασης για όλη την οικογένεια αναπτύχθηκαν σε 4 επίπεδα με 58.500 τ.μ. συνολικού διαθέσιμου χώρου από τους εμπόρους - συνεργάτες του The Mall Athens.

 

Με μελετημένο καταμερισμό, σύγχρονο αρχιτεκτονικό σχεδιασμό, πρότυπες βοηθητικές υπηρεσίες και 3 υπόγειους χώρους στάθμευσης, το The Mall Athens εξασφαλίζει την άνετη, ευχάριστη και ασφαλή περιήγηση των επισκεπτών σε όλους τους χώρους του κέντρου, ώστε να επιλέγουν εύκολα και αποτελεσματικά αυτό που τους ενδιαφέρει.

 

:) Μάλλον θα γίνει το στέκι μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα θα γίνει το στέκι μου μετά το πρώτο εξάμηνο... γιατί θα γίνεται επιεικώς πανικός εκει.
Link to comment
Share on other sites

25 του μηνός θα είμαι εκεί και θα πάω να χτυπήσω το νέο iMac 20" απο το fnac πανικός ξεπανικός :p .

Καλά μιλάμε για τό στέκι και κοντά μου,επιτέλους ένα εμπορικό με πρότυπα εξωτερικού,κάθε φορά που είμουνα ασία αναρωτιόμουνα γιατί δεν κάνουμε κάτι τέτοιο και στην ελλάδα μιλάμε για την απόλυτη πόρωση άσε που τρώς ώρες εκεί μέσα και ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και μια λιστα με τα καταστηματα που θα υπαρχουν μεσα.. ;)

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι αναλογο του Mediterranian Cosmos εδω στη Θεσσαλονικη απο οτι ειδα στο αρχειακι πανω κατω τα ιδια καταστηματα εχει!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι αναλογο του Mediterranian Cosmos εδω στη Θεσσαλονικη απο οτι ειδα στο αρχειακι πανω κατω τα ιδια καταστηματα εχει!

Eεεε όχι ακριβώς fnac δεν έχει στην Θεσσαλονίκη. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.fnac.com/

Αν και στα γαλλικά μπορείς να πάρεις μία γεύση περί του τίνους πρόκειται. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε καταστήματα fnac στο Παρίσι και το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι τέτοιο κατάστημα δεν υπάρχει στην Ελλάδα... Αν εξαπλώθει και στη χώρα μας θα κλείσει πολλούς Κωτσόβολους, Σαραφίδιδες κλπ...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε καταστήματα fnac στο Παρίσι και το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι τέτοιο κατάστημα δεν υπάρχει στην Ελλάδα... Αν εξαπλώθει και στη χώρα μας θα κλείσει πολλούς Κωτσόβολους, Σαραφίδιδες κλπ...

Ανοίγει ένα τώρα και έχουν πρόγραμμα μέχρι το τέλος του 2007 να έχουν ανοίξει άλλα 5 σου λέει κάτι αυτό? :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.fnac.com/

Αν και στα γαλλικά μπορείς να πάρεις μία γεύση περί του τίνους πρόκειται. :)

 

μας την επεσαν οι Γαλλοι και παλι, πρωτα με τα carrefour τωρα με αυτα.....καλα κανουν, τουλαχιστον δεν ειναι αμερικανακια

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

μας την επεσαν οι Γαλλοι και παλι, πρωτα με τα carrefour τωρα με αυτα.....καλα κανουν, τουλαχιστον δεν ειναι αμερικανακια

Και ποια ειναι η διαφορα? :confused: Καλο ειναι να μην κλεινουν ή εξαγοραζονται ελληνικες επιχειρησεις,απο οποιονδηποτε... :!:

Γιατι ομως εχω την εντυπωση πως τα καρφουρ ειναι γερμανικα? :alien:

Link to comment
Share on other sites

Και ποια ειναι η διαφορα? :confused: Καλο ειναι να μην κλεινουν ή εξαγοραζονται ελληνικες επιχειρησεις,απο οποιονδηποτε... :!:

Γιατι ομως εχω την εντυπωση πως τα καρφουρ ειναι γερμανικα? :alien:

 

Είναι γαλλικά και το πρώτο άνοιξε το 1960 στο Annecy.

Link to comment
Share on other sites

Kala 8a xareite oti den einai Amerikanika?? Olh h Ellada anyway exei trela8ei me thn Amerikh: Ola ta amerikanika jeep ksafnika, fridays kai applebees, ta Abercrombie, etc.

 

Sorry alla auto pou deixnete einai ena aploustato mega-mall. Tetoia malls uparxoun pollapla se ka8e polh sthn Amerikh, kai apo ekei arxisane. Giauto 8a exei mesa kai katastimata pou exoun ta malls sthn amerikh...opos 8a er8ei to Ruby Tuesdays gia paradeigma pou einai to kalhtero version tou applebees kai fridays. Kai polu wraio...8a exei Hooters!

Link to comment
Share on other sites

http://www.fnac.com/

Αν και στα γαλλικά μπορείς να πάρεις μία γεύση περί του τίνους πρόκειται. :)

under construction to .gr

αυτο ειναι το μαγαζι που κανει καθε τοσο τρελες προσφορες ?

Link to comment
Share on other sites

Και ποια ειναι η διαφορα? :confused: Καλο ειναι να μην κλεινουν ή εξαγοραζονται ελληνικες επιχειρησεις,απο οποιονδηποτε... :!:

Γιατι ομως εχω την εντυπωση πως τα καρφουρ ειναι γερμανικα? :alien:

 

Καμια διαφορα οσον αφορα τα Ελληνικα συμφεροντα φιλε Δημητρη, εγω απλα δεν γουσταρω τους Αμερικανους - ειναι προσωπικη μου αποψη.

 

 

Τερμα το off topic απο μενα

 

Κλαη επιτυχια ευχομαι στο εμπορικο κεντρο ( που σιγουρα θα εχει ) και μια ερωτηση, ξερουμε εαν θα εχει φαγαδικα που θα λειτουργουν 24/7? καλο θα ηταν

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ειλικρινά έχετε να δείτε πολλά διαφορετικά από τη FNAC!!

 

Περιμένετε και θα δείτε!! :D :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ειλικρινά έχετε να δείτε πολλά διαφορετικά από τη FNAC!!

 

Περιμένετε και θα δείτε!! :D :D

 

Ναι μαι παγκοσμια αλυσιδα supermarket που θελει να πουλαει τα παντα. :wacko:

 

Στην Ελλαδα ομως βιβλιο = Ελευθερουδάκης!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι παγκοσμια αλυσιδα supermarket που θελει να πουλαει τα παντα. :wacko:

 

Στην Ελλαδα ομως βιβλιο = Ελευθερουδάκης!

 

Χα χα χα χα χα!!! Να 'σαι καλά!! Ήταν όντως αστείο αυτό που έγραψες.

 

Μόνο σαν αστείο μπορώ να δω το γεγονός οτι το πιο ακριβό βιβλιοπωλείο της Αθήνας σου φαίνεται το πιο καλό. Εκτός και αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα για τις τιμές του (πχ για το Da Vinci Code είχα δώσει 29 ευρώ!)

 

Δε μιλάω καν για το οτι μπορείς (και καλά!!) να κάτσεις και να διαβάσεις το βιβλίο που θελεις, ενώ εγώ όποτε έχω πάει βλέπει τις πωλήτριες να κάθονται και να διαβάζουν και να σε βλέπουν να ψάχνεις που να κάτσεις και ΟΥΤΕ ΚΑΝ να ενδιαφέρονται!!

 

 

Για μένα ένα ανταγωνιστικό της FNAC βιβλιοπωλείο είναι η Πρωτοπορία, ή ίσως η Πολιτεία. Αλλά ο Ελευθερουδάκης....χα χα χα χα!! :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον υπαρχουν, εγω πιστευω κιολας πως σε βοηθανε, ενω οταν δεν υπαρχουν οπως στα supermarket τυπου fnac εξορισμου δε μπορουν να σε βοηθησουν.

 

Ο Παπασωτηριου καλος και αγιος αν σε βολευει το κεντρο και εχεις ενδιαφερον στις τεχνικες εκδοσεις. Ο Ελυθερουδάκης φερνει ποικιλια και στις γειτονιες, να μη μηλησω για το 8οροφο του κεντρου.

 

Οσο για τις τιμες και η Easyjet ειναι ισως φτηνοτερη, αλλα κατι θυσιαζεις για αυτη τη τιμη ετσι δεν ειναι? εδω για ποσο μηλαμε? 1-2 ευρω σε καποιους τιτλους?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάπου έχετε χάσει το νόημα τα fnac δεν είναι απλά ένα βιβλιοπωλείο,μεταξύ άλλων θα πουλάει και υπολογιστές (όπως mac). :)
Link to comment
Share on other sites

Mallon den exete katalabei oti to mall pou 8a anoiksei einai MALL....epomenos einai ksexorista ola ta katastimata mesa, me ksexoristous upalilous. Einai apla anti gia na einai eksaplomena ta magazia sth Metaxa ths Glufadas...einai mazemena se 3-4 orofous...THATS IT! An American invention gentlemen.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάπου έχετε χάσει το νόημα τα fnac δεν είναι απλά ένα βιβλιοπωλείο,μεταξύ άλλων θα πουλάει και υπολογιστές (όπως mac).

 

Ναι ρε παιδιά τα FNAC δεν είναι βιβλιοπωλείο... Πουλάνε βιβλία,CD (μουσική, software, games, ταινίες) και κάθε είδους ηλεκτρονική συσκευή π.χ τηλεοράσεις, ηχεία, dvd players, φωτογραφικές μηχανές, βιντεοκάμερες, mp3 players κλπ.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω )όπως καταλαβαίνεις απ' έξω τον τιμοκατάλογο της FNAC αυτό όμως που μπορώ να ξέρω είναι πως φημίζεται ακριβώς για τις χαμηλές τιμές της στα βιβλία και αυτό είναι αδιαμφισβητιτο!

 

Όσο για τους πωλητές, είναι προφανές πως δεν έχεις ξανακούσει για τη FNAC! Οπότε για να μην νομίζεις οτι τα λέω με σκοπό το κέρδος ή κάτι άλλο, μπες σε κάποιο chat room, βρες έναν Γάλλο, έναν Πορτογάλο ή έναν Ισπανό (κάποιον δηλαδή που να έχει σχέση με τη FNAC!) και ρώτα ότι θες.

 

Όχι για να μη συγκρίνουμε την ... με τη βούρτσα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...