Jump to content

TelePassport update


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μή σου είναι καθόλου αδιάφορο γιατί εγώ στο δικό μου λογαριασμό αναφέρθηκα. Και αφού κόπτεσαι τόσο (αν κι απ' ότι φαίνεται θα βγεις και θ' απαντήσεις ότι και καλά σου είναι αδιάφορο κι αυτό) ξοδεύω πάνω από 10000 Ε με την κάρτα μου ετησίως και πληρώνω πάντα την κάρτα μου στην ώρα της. Ε, πάει πολύ να γίνω "ψιλικατζής" για μισό Ε!!!!!

 

 

Ναι μόνο που αυτό που ανέφερα εγώ περί κλιμακωτών μειώσεων δεν το ανέφερες στο δικό σου μήνυμα αφήνοντας να εννοηθούν άλλα...........

 

Αν το είχες αναφέρει (γιατί εγώ από που να το ξέρω ότι πρέπει να κάνω τόσο μεγάλη χρήση της κάρτας που εν πάσει περιπτώσει δεν είναι και προφανές) τότε θα ήταν απλούστερα τα πράγματα. Δεν το έκανες όμως..... Τώρα πας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.

 

Εξάλλου ακόμα περιμένω από τον Τeleps να μου πει σε ποιό σημείο στο φόρουμ είχε αναφερθεί (πολλές φορές μάλιστα!!) ότι υπάρχει κλιμακωτή χρέωση στη βίζα.......

 

Αν αναφερόσουν στον ευατό σου όφειλες να το ξεκαθαρίσεις μαζί με την υποσημείωση ότι πρέπει επιπλέον να γίνεται η χρήση της κάρτας αλλιώς η έκπτωση είναι μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spartak:

Για την πιστωτική κάρτα δεν μίλησα γιατί ΠΟΤΕ δεν ασχολήθηκα με πιστωτικές κάρτες και ούτε θέλω/πρόκειται!Αναφέρομαι σε αυτά που έγραψα πιο πάνω τα οποία τα αγνοείς συνεχώς!

 

Απλώς μου την έδωσε που κάποιοι εδώ μιλάτε για νταβάδες και ότι προτιμάτε τον ΜΕΓΑ ΝΤΑΒΑ ΟΤΕ!Όταν ακούω τέτοιες......(μην τις σχολιάσω με άλλες λέξεις),περιμένεις να μην μιλήσω;

 

Προσωπικά θα προτιμούσα να έβαζα Telepassport ή Vivodi παρά να μείνω στον κωλΟΤΕ!Αν εσείς θέλετε να τον πληρώνετε αυτόν τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ....μπράβο σας!Αν και από ότι βλέπω κάποιοι μένουν εκτός Ελλάδας για αυτό δεν τους "αγγίζουν" αυτά τόσο και λένε αυτά που λένε!

 

 

Δε θυμάμαι να αναφέρθηκα σε σένα για την πιστωτική. Οπότε άσχετο αυτό που λες.

 

Τα άλλα που λες είναι φυσικά θέματα που δε μπορούμε να τα συζητήσουμε γιατί δεν εμπεριέχουν επιχειρήματα (π.χ. ότι θέλω πληρώνω αυτόν τον απατεώνα ΟΤΕ επειδή επικρίνω κάποια στραβά της telepassport ή άλλων εναλλακτικών κλπ). Τι θες να σχολιάσω ακριβώς από αυτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Αμπελοκηποι, Περιστέρι, Δάφνη, Ρέντης, Χαλάνδρι,

Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Ξάνθη, Καβάλα, Σέρρες, Βέροια, Κατερίνη, Κοζάνη, Ιωάννινα, Λάρισα, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Κέρκυρα, Βόλος, Αγρίνιο, Μυτιλήνη, Πάτρα, Κόρινθος, Τρίπολη, Καλαμάτα, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Ρόδος.

 

Οι περισσότεροι κόμβοι βρίσκονται στο κέντρο των ανωτέρω περιοχών και (χοντρικά) καλύτουν τις γραμμές σε ακτίνα 2 χλμ.

Σε πολλές περιοχές όπως Κέρκυρα, Ρόδος, Τρίκαλα, Μυτιλήνη καλύπτεται σχεδόν ολη η πόλη (λογω της μικρής έκτασης)

 

Αν θές τωρα να το βάλουμε κάτω πληθυσμιακά. Σκέψου πως η tp καλύπτει το κέντρο των 34 μεγαλύτερων δήμων της Ελλάδας.

Αν αυτά δεν τα ήξερες, δικαιολογείται η άγνοια σου σχετικά με την κάλυψη. Μάλλον αγνοείς οτι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα...

 

 

Ωραία, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Απαραίτητη προυπόθεση για να συζητήσουμε για τη σοβαρότητα μιας υπηρεσίας (και να την συγκρίνουμε με άλλες πανελλαδικά διαθέσιμες όπως μου ζητάς να κάνω) είναι φυσικά να υπάρχει η δυνατότητα καταρχήν σε ένα σημαντικό κομμάτι του πληθυσμού να έχει πρόσβαση σε αυτήν. Αν όχι δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.

 

Αυτό είναι το πρώτο. Οσον αφορά αυτό Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα προφανώς αλλά από ότι παρατηρώ ούτε στη Θεσσαλονίκη καλύπτεται μεγάλο μέρος. Αν λάβεις υπόψιν ότι στις μεγάλες πόλεις (Ηράκλειο, Πάτρα) καλύπτετει ένα μόνο μερος (από αυτά που γράφεις τουλάχιστον προκύπτει και όχι μόνο) τότε καταλαβαίνεις τι σημαίνει.

Αν συνυπολογίσεις ότι η μεγάλη πλειοψηφία του πληθυσμού που μπαίνει με ευρυζωνικές συνδέσεις στο δίκτυο κατοικεί στις μεγάλες πόλεις (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο, Πάτρα κλπ) τότε κατανοείς ότι οι δυνητικοί χρήστες της υπηρεσίας sdsl είναι πιθανά λιγότεροι από το αν λάβουμε υπόψιν τον πληθυσμό ως μόνο κριτήριο. Ακόμα μένει εκτός ένα μεγάλο μέρος της περιφέρειας εκτός πρωτέυουσας νομών. Πληθυσμιακά λοιπόν είναι νωρίς η εταιρία συμπεραίνω

 

Το δεύτερο ζήτημα έχει να κάνει και με το γεγονός ότι ο χρόνος σύνδεσης είναι μεγάλος (μπορεί να φτάσει ως τρεις μήνες) και επίσης υπάρχει έμμεσα υποχρέωση παραμονής για ένα χρόνο στο δίκτυο (μπορεί να θέλω να δοκιμάσω την υπηρεσία τους, αν δεν μείνω ικανοποιημένος γιατί θα πρέπει να τη λουστώ ένα ολόκληρο χρόνο;). Ακριβώς επειδή είναι εναλλακτικός και θέλει να προσελκύσει κόσμο θα επρεπε αυτά να τα προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

spartak:

Αναφέρθηκες άμεσα σε άλλον χρήστη και ΕΜΜΕΣΑ ελλείψη επιχειρημάτων σε μένα!Για δες πιο πάνω που έκανες παράθεση το Post μου!Δεν θα με βγάλεις και τρελό τώρα!

 

Για τα άλλα.........όταν μου λες(έστω και έμμεσα) ότι πχ. θα προτιμήσεις τον ΟΤΕ ο οποίος μάλιστα τώρα τελευταία ανακοίνωσε και ΑΥΞΗΣΕΙΣ στον ΕΠΑΚ συν ότι μας έχει κατακλέψει ΟΛΑ αυτά τα χρόνια......εκεί σταματάμε να μιλάμε εεε;ΟΚ τότε!Όπως θες!,

 

Δεν είπα να μην επικρίνεις τα στραβά των εναλλακτικών (ίσα ίσα καλό είναι αυτό) αλλά όχι και να μας λες ότι επειδή έχει π.χ. 1-2-3 στραβά ο κάθε εναλλακτικός να τον απαξιώνεις έτσι και να μας προτείνεις να παραμείνουμε στον ΟΤΕ!ΕΛΕΟΣ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αμπελοκηποι, Περιστέρι, Δάφνη, Ρέντης, Χαλάνδρι,

Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Ξάνθη, Καβάλα, Σέρρες, Βέροια, Κατερίνη, Κοζάνη, Ιωάννινα, Λάρισα, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Κέρκυρα, Βόλος, Αγρίνιο, Μυτιλήνη, Πάτρα, Κόρινθος, Τρίπολη, Καλαμάτα, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Ρόδος.

 

Οι περισσότεροι κόμβοι βρίσκονται στο κέντρο των ανωτέρω περιοχών και (χοντρικά) καλύτουν τις γραμμές σε ακτίνα 2 χλμ.

Σε πολλές περιοχές όπως Κέρκυρα, Ρόδος, Τρίκαλα, Μυτιλήνη καλύπτεται σχεδόν ολη η πόλη (λογω της μικρής έκτασης)

 

Αν θές τωρα να το βάλουμε κάτω πληθυσμιακά. Σκέψου πως η tp καλύπτει το κέντρο των 34 μεγαλύτερων δήμων της Ελλάδας.

Αν αυτά δεν τα ήξερες, δικαιολογείται η άγνοια σου σχετικά με την κάλυψη. Μάλλον αγνοείς οτι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα...

Για Πάτρα, που το τονίζει ο συνεργάτης της ΤΡ, καλύπτει ΜΟΝΟ το κέντρο. ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΤΗΣ VIVODI. Τον κόμβο Πέλοπας. Δηλαδή πολύ λίγα σπίτια και όσες επιχειρήσεις είναι στο κέντρο. Αλλά η Πάτρα έχει 10χλμ απόσταση το ένα άκρο της από το άλλο και τα περισσότερα σπίτια είναι εκτός του κόμβου της. Συν τοις άλλοις χίλιες φορές θα προτιμούσα να έχω Vivodi.Χωρίς πλασιέ,μόνο με την φήμη της και τις επενδύσεις της.

έχω ξαναπεί κι αλλού ότι η ΤΡ είναι ΑΚΟΜΑ ακριβότερη από τον ΟΤΕ για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι με 50 ευρω εχω το handytone 486 και μιλαω κανονικα με το ασυρματο dect μου ακομα και αν το pc ειναι κλειστο. Νουμερο εχεις και με πολλες αλλες εταιριες, αλλα δυστυχως δεν εχεις Ελληνικο νουμερο. Αυτο βεβαια δεν δικαιολογει τις (ορισμενες) εξωφρενικες χρεωσεις των tp& vivodi.

Υπάρχει VoIP και VoIP φίλτατε, δεν είναι όλα ίδια.

Το VoIP που αναφέρεις εσύ είναι VoIP από το σπίτι σου μέχρι τον πάροχο που καλείς. Δηλαδή αν εσύ με το πρόγραμμα που έχεις καλέσεις το +302101234567 τότε η φωνή θα ταξιδεύει μέσω του Ιnternet μέχρι να φτάσει στον ΟΤΕ.

Αποτέλεσμα;

Καμία αξιοπιστία στην ποιότητα, επειδή πολύ απλά το ΙΡ δεν προσφέρει κανένα απολύτως QoS. Συνήθως μιλάς αρκετά καλά, αλλά τυχαίνει πολλές φορές κάποιος ενδιάμεσος router να έχει υψηλό traffic, με αποτέλεσμα να χάνονται πακέτα και να μην έχεις καλή ποιότητα στην επικοινωνία σου.

 

Το VoIP της Telepassport και της Vivodi είναι VoIP μόνο από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο της εταιρίας, και από εκεί μέχρι το δίκτυο όπου καλείς οι κλήσεις περνάνε από κανονικό δίκτυο φωνής. Δηλαδή αν καλέσεις το +302101234567 από Vivodi DSLphone, η φωνή θα ταξιδέψει μέσα από το Ιnternet μέχρι τον κόμβο της, μετά μέσω του ΑΤΜ δικτύου της θα φτάσει στο σημείο όπου διασυνδέεται με τον ΟΤΕ, και μετά μέσω του ΑΤΜ δικτύου του ΟΤΕ θα φτάσει στο 2101234567.

Όπως βλέπεις σε αυτήν την περίπτωση τα ΙΡ πακέτα δεν αφήνονται στο έλεος του διεθνούς internet, αλλά ταξιδεύουν εντός του ΙΡ δικτύου της εταιρίας, στο οποίο αυτή έχει τον απόλυτο έλεγχο.

Αποτέλεσμα;

Είναι στο χέρι της να έχει φροντίσει οι (4-5 το πολύ) ενδιάμεσοι routers να έχουν αρκετή χωρητικότητα για να εξυπηρετηθούν όλοι οι συνδρομητές ταυτόχρονα.

 

Δεν ισχυρίζομαι ότι Vivodi και Telepassport έχουν τέλεια ποιότητα μιας και δεν έχω ίδια άποψη, αυτό που εξηγώ είναι ότι με το να περιμένεις την ίδια τιμολόγηση με αυτή του VoIPbuster επειδή "και τα δύο είναι VoIP" είσαι λάθος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

spartak:

Αναφέρθηκες άμεσα σε άλλον χρήστη και ΕΜΜΕΣΑ ελλείψη επιχειρημάτων σε μένα!Για δες πιο πάνω που έκανες παράθεση το Post μου!Δεν θα με βγάλεις και τρελό τώρα!

 

Για τα άλλα.........όταν μου λες(έστω και έμμεσα) ότι πχ. θα προτιμήσεις τον ΟΤΕ ο οποίος μάλιστα τώρα τελευταία ανακοίνωσε και ΑΥΞΗΣΕΙΣ στον ΕΠΑΚ συν ότι μας έχει κατακλέψει ΟΛΑ αυτά τα χρόνια......εκεί σταματάμε να μιλάμε εεε;ΟΚ τότε!Όπως θες!,

 

Δεν είπα να μην επικρίνεις τα στραβά των εναλλακτικών (ίσα ίσα καλό είναι αυτό) αλλά όχι και να μας λες ότι επειδή έχει π.χ. 1-2-3 στραβά ο κάθε εναλλακτικός να τον απαξιώνεις έτσι και να μας προτείνεις να παραμείνουμε στον ΟΤΕ!ΕΛΕΟΣ!

 

Οτι θες γράφεις μου φαίνεται....... Ποτέ δεν υποστήριξα όσα λες παραπάνω. Παρακαλώ τεκμηρίωσε ειδάλως άστο καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Συν τοις άλλοις χίλιες φορές θα προτιμούσα να έχω Vivodi.Χωρίς πλασιέ,μόνο με την φήμη της και τις επενδύσεις της.

έχω ξαναπεί κι αλλού ότι η ΤΡ είναι ΑΚΟΜΑ ακριβότερη από τον ΟΤΕ για αυτά που προσφέρει.

1ον Ξέχασες την ταχύτητα της Vivodi... :lol:

2ον Τι σε πειράζει ο πλασιέ; Το ψωμί του πάει να βγάλει. Χώρια του οτι θα μπορεί να σε βοηθήσει προσωπικά όποτε χρειαστείς κάτι.

3ον Ακριβότερη απο τον ΟΤΕ;.... μιλάμε για την υπηρεσία τηλεφωνίας TP Voice and Web. Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος.

 

Φίλε spartak δεν θα βγάλουμε άκρη με τους κόμβους. Κολοκυθιά παίζουμε :(

Πίστευε οτι η κάλυψη δεν είναι καλή. Δικαίωμα σου. Μακάρι να επεκταθούνε κι άλλο. Κι εγώ το εύχομαι.

Εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι τυχεροί όσοι βρίσκονται σε κόμβο.

Η tp128 πλέον συμφέρει ακόμα και τον χρήστη που μπαίνει μισή ωρα την μέρα με ΕΠΑΚ!!!!!!

Sorry αλλα ειλικρινα δεν έχω τον χρόνο να ψάξω που είχα πεί για την ATE. Νομίζω όμως οτι είναι στο 1ο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει VoIP και VoIP φίλτατε, δεν είναι όλα ίδια.

Το VoIP που αναφέρεις εσύ είναι VoIP από το σπίτι σου μέχρι τον πάροχο που καλείς. Δηλαδή αν εσύ με το πρόγραμμα που έχεις καλέσεις το +302101234567 τότε η φωνή θα ταξιδεύει μέσω του Ιnternet μέχρι να φτάσει στον ΟΤΕ.

Αποτέλεσμα;

Καμία αξιοπιστία στην ποιότητα, επειδή πολύ απλά το ΙΡ δεν προσφέρει κανένα απολύτως QoS. Συνήθως μιλάς αρκετά καλά, αλλά τυχαίνει πολλές φορές κάποιος ενδιάμεσος router να έχει υψηλό traffic, με αποτέλεσμα να χάνονται πακέτα και να μην έχεις καλή ποιότητα στην επικοινωνία σου.

 

Το VoIP της Telepassport και της Vivodi είναι VoIP μόνο από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο της εταιρίας, και από εκεί μέχρι το δίκτυο όπου καλείς οι κλήσεις περνάνε από κανονικό δίκτυο φωνής. Δηλαδή αν καλέσεις το +302101234567 από Vivodi DSLphone, η φωνή θα ταξιδέψει μέσα από το Ιnternet μέχρι τον κόμβο της, μετά μέσω του ΑΤΜ δικτύου της θα φτάσει στο σημείο όπου διασυνδέεται με τον ΟΤΕ, και μετά μέσω του ΑΤΜ δικτύου του ΟΤΕ θα φτάσει στο 2101234567.

Όπως βλέπεις σε αυτήν την περίπτωση τα ΙΡ πακέτα δεν αφήνονται στο έλεος του διεθνούς internet, αλλά ταξιδεύουν εντός του ΙΡ δικτύου της εταιρίας, στο οποίο αυτή έχει τον απόλυτο έλεγχο.

Αποτέλεσμα;

Είναι στο χέρι της να έχει φροντίσει οι (4-5 το πολύ) ενδιάμεσοι routers να έχουν αρκετή χωρητικότητα για να εξυπηρετηθούν όλοι οι συνδρομητές ταυτόχρονα.

 

Δεν ισχυρίζομαι ότι Vivodi και Telepassport έχουν τέλεια ποιότητα μιας και δεν έχω ίδια άποψη, αυτό που εξηγώ είναι ότι με το να περιμένεις την ίδια τιμολόγηση με αυτή του VoIPbuster επειδή "και τα δύο είναι VoIP" είσαι λάθος.

 

 

Νομιζω πως κανεις λαθος. Καποια στοιχεια θα ηταν χρησιμα, αν τα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

1ον Ξέχασες την ταχύτητα της Vivodi... :lol:

2ον Τι σε πειράζει ο πλασιέ; Το ψωμί του πάει να βγάλει. Χώρια του οτι θα μπορεί να σε βοηθήσει προσωπικά όποτε χρειαστείς κάτι.

3ον Ακριβότερη απο τον ΟΤΕ;.... μιλάμε για την υπηρεσία τηλεφωνίας TP Voice and Web. Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος.

 

Φίλε spartak δεν θα βγάλουμε άκρη με τους κόμβους. Κολοκυθιά παίζουμε :(

Πίστευε οτι η κάλυψη δεν είναι καλή. Δικαίωμα σου. Μακάρι να επεκταθούνε κι άλλο. Κι εγώ το εύχομαι.

Εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι τυχεροί όσοι βρίσκονται σε κόμβο.

Η tp128 πλέον συμφέρει ακόμα και τον χρήστη που μπαίνει μισή ωρα την μέρα με ΕΠΑΚ!!!!!!

Sorry αλλα ειλικρινα δεν έχω τον χρόνο να ψάξω που είχα πεί για την ATE. Νομίζω όμως οτι είναι στο 1ο θέμα.

 

 

Για το θέμα της κλιμακωτής έκπτωσης της ΑΤΕ κάνεις μια αναζήτηση και το βρίσκεις..... Δε θέλει και τόσο πολύ ψάξιμο. Εξάλλου δεν είσαι μόνος σου....Εκτός και αν δεν υπάρχει.........

 

Για το θέμα των κόμβων τώρα το τοποθέτησες σε σωστή βάση: Οσοι βρίσκονται κοντά σε κόμβο της tp. Μόνο που αυτοί από ότι φαίνεται δεν είναι πολλοί.

 

Καμμιά κολοκυθιά δεν παίζουμε. Για να αποτελεί αξιόπιστο αντίπαλο του ΟΤΕ μια εταιρία θα πρέπει να απευθύνεται σε ευρύ κοινό. Η TP ακόμα δεν απευθύνεται όσον αφορά το sdsl. Η ΤP απευθύνεται ακόμα σε μικρό κομμάτι του πληθυσμού (το οποίο είναι και δύσκολα προσδιορίσιμο επακριβώς εφόσον δεν καλύπτει όλη την πόλη αλλά τμήμα της όπως φαίνεται, π.χ. Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης εκτός και αν είναι μικρή η πόλη)

 

Αν δεν γίνουν σοβαρές επενδύσεις δε μπορούμε να μιλάμε συγκρίνοντας τον ΕΠΑΚ με το sdsl 128 εφοσον το ένα αφορά όλους ενώ το δεύτερο λίγους....

 

Υ.Γ. Πόσοι είναι οι συνδρομητές της υπηρεσίας sdsl αυτή τη στιγμή περίπου;

 

Υ.Γ. Η Ρόδος δεν καλύπτεται όλη (η πόλη). Ανακριβής η πληροφορία που έχεις.....

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΙΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ!ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΡΕΛΟ!

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από runner

Όπως είπα και σε άλλο topic.....αφού κύριοι δεν προτιμάτε να πληρώνετε τα "νταβατζιλίκια" της Telepassport όπως τα αποκαλείτε τότε.....πληρώστε τον ΜΕΓΑ ΝΤΑΒΑ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ που μας προσφέρει ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ PSTN/ISDN σε κλήσεις ΕΠΑΚ!!!

 

Άντε μην τρελαθούμε κιόλας με αυτά που μας λέτε κάποιοι εδώ μέσα!

 

 

 

Για δυο λεπτά.....

 

Aντί να εξοργιστούμε εμείς για το ότι υπερπροβάλλουν ορισμένοι εδώ την Tph και μάλιστα αποκρύβοντας πράγματα (για τα οποία δε λες φυσικά κουβέντα-σε αυτό με την πιστωτική αναφέρομαι) εξοργίζεσαι εσυ; Και μαλιστα θέτοντας ένα ζήτημα που δεν θέτουμε στη συζήτηση.. Για ξανασκέψου το.....

 

ΤΕΛΟΣ από μένα γιατί τελικά άλλος είναι αυτός που γράφει ότι θέλει και σίγουρ ααυτός ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΙΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ!ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΡΕΛΟ!

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από runner

Όπως είπα και σε άλλο topic.....αφού κύριοι δεν προτιμάτε να πληρώνετε τα "νταβατζιλίκια" της Telepassport όπως τα αποκαλείτε τότε.....πληρώστε τον ΜΕΓΑ ΝΤΑΒΑ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ που μας προσφέρει ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ PSTN/ISDN σε κλήσεις ΕΠΑΚ!!!

 

Άντε μην τρελαθούμε κιόλας με αυτά που μας λέτε κάποιοι εδώ μέσα!

 

 

 

Για δυο λεπτά.....

 

Aντί να εξοργιστούμε εμείς για το ότι υπερπροβάλλουν ορισμένοι εδώ την Tph και μάλιστα αποκρύβοντας πράγματα (για τα οποία δε λες φυσικά κουβέντα-σε αυτό με την πιστωτική αναφέρομαι) εξοργίζεσαι εσυ; Και μαλιστα θέτοντας ένα ζήτημα που δεν θέτουμε στη συζήτηση.. Για ξανασκέψου το.....

 

ΤΕΛΟΣ από μένα γιατί τελικά άλλος είναι αυτός που γράφει ότι θέλει και σίγουρ ααυτός ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!

 

Εχω τις αμφιβολίες μου για το αν θα μπορέσουμε να συνενοηθούμε αλλά παρόλαυτά θα κάνω μια προσπάθεια.

 

Στο συγκεκριμένο ποστ μου που κάνεις quote αναφέρομαι σε σένα μόνο ως προς το ότι δε σχολιάζεις καθόλου (δε λες κουβέντα) για το θέμα που ανάφερα σχετικά με την πιστωτική. Εχεις πλήστα όσα θετικά να μας πεις για το sdsl( το οποίο δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου όπως λες....) αλλά για αυτό που ανέκυψε δε λες κουβέντα-το αφήνεις ασχολίαστο.

 

Οσον αφορά τα υπόλοιπα αστήρικτα (κλασικη τακτική σπίλωσης του συνομιλητή) περι ΟΤΕ και μένα κλπ καλά θα κάνεις να τα τεκμηριώνεις γιατί αλλιώς δε μπορούμε να συζητήσουμε ......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να απαντήσει στο ερώτημά μου για την ποιότητα στη λήψη/αποστολή φαξ, είτε μέσω Η/Υ, είτε με συσκευή φαξ;

Αλήθεια τι εξοπλισμός παρέχεται από την tp για το sdsl;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!Δεν είπα την γνώμη μου γιατί δεν έχω σκοπό να παραπληροφορήσω κάποιον με το να πετάξω κάποια κοτσάνα λόγω των ελλιπών γνώσεων πάνω σε αυτό το θέμα!Για αυτό το τόνισα και πιο πριν ότι δεν ασχολούμαι με αυτό το θέμα!Δεν είπα ότι δεν έχεις δίκιο για την πιστωτική!ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτό που ανέφερα εγώ περί κλιμακωτών μειώσεων δεν το ανέφερες στο δικό σου μήνυμα αφήνοντας να εννοηθούν άλλα...........

 

Αν το είχες αναφέρει (γιατί εγώ από που να το ξέρω ότι πρέπει να κάνω τόσο μεγάλη χρήση της κάρτας που εν πάσει περιπτώσει δεν είναι και προφανές) τότε θα ήταν απλούστερα τα πράγματα. Δεν το έκανες όμως..... Τώρα πας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.

 

Αν αναφερόσουν στον ευατό σου όφειλες να το ξεκαθαρίσεις μαζί με την υποσημείωση ότι πρέπει επιπλέον να γίνεται η χρήση της κάρτας αλλιώς η έκπτωση είναι μικρότερη.

Αν ήθελα σκόπιμα να παραπλανήσω κάποιους ή να δημιουργήσω εντυπώσεις ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα μου επιρρίψεις δεν θα παρέπεμπα με τόση ακρίβεια όποιον ενδιαφέρεται στην ιστοσελίδα της telepassport!

Λες πώς "αν αναφερόμουν στον εαυτό μου" τι σε κάνει να αμφιβάλλεις; Εσύ όταν μιλάς για τον εαυτό σου εννοείς κάποιον άλλο; Δόξα τω Θεώ κρίση συνείδησης δεν έχω!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελα σκόπιμα να παραπλανήσω κάποιους ή να δημιουργήσω εντυπώσεις ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα μου επιρρίψεις δεν θα παρέπεμπα με τόση ακρίβεια όποιον ενδιαφέρεται στην ιστοσελίδα της telepassport!

Λες πώς "αν αναφερόμουν στον εαυτό μου" τι σε κάνει να αμφιβάλλεις; Εσύ όταν μιλάς για τον εαυτό σου εννοείς κάποιον άλλο; Δόξα τω Θεώ κρίση συνείδησης δεν έχω!

 

Αντε πάλι τα ίδια..... Μου είναι αδιάφορο αν η έκπτωση αφορούσε εσένα, τον πατερα, σου κάποιο συγγενή σου ή κάποιο γνωστό σου. Αυτό που με ενδιαφερει είναι ότι παρέλειψες να αναφέρεις ότι προκειμένου να έχει εφαρμογή η έκπτωση απαιτείται να συντρέχουν μια σειρά από προυποθέσεις που δεν είναι διόλου ευνόητες (μεγάλη χρήση της πιστωτικής κάρτας), που δεν θυμάμαι να έχουν αναφερθεί σε άλλο σημείο του φόρουμ παρότι δεν είναι η πρώτη φορά που αναφερεται κάποιος στη συγκεκριμένη πιστωτική κάρτα.

 

Ελπίζω τώρα να το κατανόησες και να μην επανέρχεσαι χωρίς λόγο....

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι τα ίδια..... Μου είναι αδιάφορο αν η έκπτωση αφορούσε εσένα, τον πατερα, σου κάποιο συγγενή σου ή κάποιο γνωστό σου. Αυτό που με ενδιαφερει είναι ότι παρέλειψες να αναφέρεις ότι προκειμένου να έχει εφαρμογή η έκπτωση απαιτείται να συντρέχουν μια σειρά από προυποθέσεις που δεν είναι διόλου ευνόητες (μεγάλη χρήση της πιστωτικής κάρτας), που δεν θυμάμαι να έχουν αναφερθεί σε άλλο σημείο του φόρουμ παρότι δεν είναι η πρώτη φορά που αναφερεται κάποιος στη συγκεκριμένη πιστωτική κάρτα.

 

Ελπίζω τώρα να το κατανόησες και να μην επανέρχεσαι χωρίς λόγο....

 

Για όνομα του Θεού. Τι είναι αυτά που λες;;;

Την λογοκρίνεις επειδή υποστήριξε οτι λαμβανει 7% κάθε μήνα;;

Τι μας νοιάζει και που θές να ξέρει ο καθένας τι θέλεις να μάθεις εσύ; :mad:

Τοση έκπτωση εισπράτει σαν πελάτης και καλά κάνει.

 

Επειδή εισαι προκλητικός και σε λίγο θα με πείς και ψεύτη. Παρτο... και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι η μοναδική αναφορα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=421927#post421927

:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να απαντήσει στο ερώτημά μου για την ποιότητα στη λήψη/αποστολή φαξ, είτε μέσω Η/Υ, είτε με συσκευή φαξ;

Αλήθεια τι εξοπλισμός παρέχεται από την tp για το sdsl;

 

φιλε sorry για την καθυστερημένη απάντηση.

Αποστολή fax γινεται κανονικά. Τιποτα ιδιαίτερο.

 

Παρέχονται Αμερικάνικα modem + router μάρκας Verso και Clarent.

http://www.verso.com

http://www.pulsewan.com/about_clarent.htm

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του Θεού. Τι είναι αυτά που λες;;;

Την λογοκρίνεις επειδή υποστήριξε οτι λαμβανει 7% κάθε μήνα;;

Τι μας νοιάζει και που θές να ξέρει ο καθένας τι θέλεις να μάθεις εσύ; :mad:

Τοση έκπτωση εισπράτει σαν πελάτης και καλά κάνει.

 

Επειδή εισαι προκλητικός και σε λίγο θα με πείς και ψεύτη. Παρτο... και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι η μοναδική αναφορα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=421927#post421927

:X :X :X

 

 

Ορισμένοι εδώ που ειναι εργαζόμενοι (έστω συνεργάτες) το έχουν παρακάνει με την υποστήριξη στην tph. Είναι προφανές ότι κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεκτό ( το φόρουμ δε φτιάχτηκε για να υποστηρίζει την εταιρία σας) και φυσικά όταν δεν έχετε δίκιο ('ξεχνάτε να αναφέρετε πράγματα κλπ) θα παίρνετε την κατάλληλη απάντηση. Τα περί λογοκρισίας(άσε που προφανώς δε γνωρίζεις και τι σημαίνει η λέξη) να τα πεις αλλού. Δεν περνάνε :mad:

Επίσης η αλληλεγγύη που υπάρχει μεταξύ των συνεργατών της tph (ειδικά μεταξύ της Chrisapatra kai εσένα) είναι αξιοσημείωτη. Ούτε στα συνδικάτα τέτοια υποστήριξη.......

Μήπως υπάρχει συνδικάτο εργαζομένων στην εταιρία και δεν το ξέρουμε; :lol: :lol:

Μου δείχνεις ένα ποστ 1,5 χρόνο πριν(Ιούνιος 2004) που μιλά για κλιμακωτή έκπτωση πάλι χωρίς συνδρομή στην προυπόθεση...

 

Δείξε μου μου λοιπόν και τα υπόλοιπα (με διαβεβαιώνεις πως δεν είναι το μοναδικό ποστ και πριν είχες πει ότι είναι πολλές οι φορές). Περιμένω......

Link to comment
Share on other sites

να περιμένεις.....

φιλε spartak πολυ ασχοληθήκαμε μαζί σου.

Οσο ευσταθούν αυτά που λές, τόσο ευσταθεί το οτι παραμένω ενεργός συνεργάτης ενώ πλέον κατοικώ στην Αγγλία.

 

φιλάκια.... :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν...Που είναι η ΤΡ? (Κατά το που ναι η γυάλα)? Που είναι η ΤΡ?

 

Γιατί δεν έχει κόμβο στον Πειραιά? Δεν είναι μεγάλο επιχειρησιακό κέντρο με τις ναυτιλιακές κτλ κτλ? Δεν έχει και η Vivodi, στο κέντρο του? Στην Φρεαττύδα που είμαστε εμείς (άλλο dslam) με πληθυσμό πολλών χιλιάδων κατοίκων, που είναι όλες?

 

ΟΤΑΝ πετύχουν πλήθυσμιακή κάλυψη >50% (γιατί προς το παρόν ονειρεύονται, αμφότερες) ΤΟΤΕ θα τις θεωρήσω σοβαρές σε δίκτυο...Και όχι νωρίτερα!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

να περιμένεις.....

φιλε spartak πολυ ασχοληθήκαμε μαζί σου.

Οσο ευσταθούν αυτά που λές, τόσο ευσταθεί το οτι παραμένω ενεργός συνεργάτης ενώ πλέον κατοικώ στην Αγγλία.

 

φιλάκια.... :p

 

 

Τι έγινε;;; Μας τέλειωσαν τα επιχειρήματα;

 

Ετσι φαίνεται ε;;; Οι προσωπικές διαβεβαιώσεις σου πάνε περίπατο... Εχεις φαίνεται την εντύπωση ότι μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι θες χωρίς να το τεκμηριώνεις;; Πλανάσαι πλάνην οικτράν! :mad:

 

Αλλωστε το οτι προσφέρει 3% - 7% εχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές στο forum.

 

:whistle: :whistle:

 

Παρτο... και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι η μοναδική αναφορα

 

:whistle: :whistle:

 

 

 

Το αν είσαι ή όχι συνεργάτης ακόμα φαίνεται από αυτά που γράφεις στο φόρουμ. Η πλειοψηφία των δημοσιεύσεων σου συνεχίζει να αφορά την εταιρία, την οποία υπερασπίζεσαι με σθένος σε κάθε περίπτωση σαν να ήταν δικιά σου :lol: . Αυτό νομίζω είναι αρκετό....

 

Δεν πειράζει. Ολοι κρινομαστε για αυτά που γράφουμε.

 

Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσες μέχρι και πρόεδρος να είσαι στο συνδικάτο συνεργατών στην εταιρία..... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε spartak

δεν είναι κακό κανείς να υπερασπίζεται το σπίτι του . Επιβάλεται μάλιστα .

τώρα η τακτική του να προβάλει κανείς τα πλεονεκτήματα και να αποσιωπά τα μειωνεκτήματα είναι σύνηθης στην αγορά .

Η ABG VISA ας πούμε έχει και μηνιαία έξοδα λογαριασμού ( κανείς δεν το έχει γράψει μέχρι στιγμής )

Link to comment
Share on other sites

Φίλε spartak

δεν είναι κακό κανείς να υπερασπίζεται το σπίτι του . Επιβάλεται μάλιστα .

τώρα η τακτική του να προβάλει κανείς τα πλεονεκτήματα και να αποσιωπά τα μειωνεκτήματα είναι σύνηθης στην αγορά .

Η ABG VISA ας πούμε έχει και μηνιαία έξοδα λογαριασμού ( κανείς δεν το έχει γράψει μέχρι στιγμής )

Α, ναι! Έχεις δίκιο! Έχει έξοδα αποστολής λογαριασμού 0,29Ε. Μου διέφυγε να αναφερθώ σε τόσο σοβαρό ποσόν!!! Ήταν θέμα τακτικής κι αυτό, φαίνεται!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι εδώ που ειναι εργαζόμενοι (έστω συνεργάτες) το έχουν παρακάνει με την υποστήριξη στην tph. Είναι προφανές ότι κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεκτό ( το φόρουμ δε φτιάχτηκε για να υποστηρίζει την εταιρία σας) και φυσικά όταν δεν έχετε δίκιο ('ξεχνάτε να αναφέρετε πράγματα κλπ) θα παίρνετε την κατάλληλη απάντηση. Τα περί λογοκρισίας(άσε που προφανώς δε γνωρίζεις και τι σημαίνει η λέξη) να τα πεις αλλού. Δεν περνάνε :mad:

Επίσης η αλληλεγγύη που υπάρχει μεταξύ των συνεργατών της tph (ειδικά μεταξύ της Chrisapatra kai εσένα) είναι αξιοσημείωτη. Ούτε στα συνδικάτα τέτοια υποστήριξη.......

Μήπως υπάρχει συνδικάτο εργαζομένων στην εταιρία και δεν το ξέρουμε; :lol: :lol:

Άκουσε ! Αν ενδιαφέρεσαι για το πού εργάζομαι, μάθε ότι εργάζομαι σε ιατρείο. Πολύ πιθανόν να σου φανώ χρήσιμη εκεί αφού δραστηριοποιείσαι "παντού και πάντα" κι απ' ότι έχω διαπιστώσει άλλα διαβάζεις κι άλλα καταλαβαίνεις.

Σε προηγούμενη σελίδα διαφώνησα με τον TelePS (επειδή μιλάς για αλληλεγγύη μεταξύ μας).

Τέλος, αφού κόπτεσαι τόσο για την πιστωτική πήγαινε στην Αγροτική της γειτονιάς σου και ρώτα. Όλο και κάτι θα βρεις που . . . εσκεμμένα σου . . . αποκρύψαμε! Ε Λ Ε Ο Σ. Α Μ Α Ν ΠΙΑ !!!!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...