Jump to content

Μαύρη κηλίδα στο πάνω δεξιά μέρος της οθονης


giwrgoser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα το κινητό μου,pixel 7 pro,για αλλαγή κάμερας εφόσον είχε χαλάσει στο irepair και με είχαν ειδοποιήσει ότι υπάρχει περίπτωση να χαλάσει η οθόνη.

Εν τέλει όλα καλά απλώς στο τέρμα πάνω μέρος υπάρχει μια λευκή γραμμή συνεχόμενα ακόμα και όταν η οθόνη είναι κλειστή και πάνω αριστερά ένα "leak"μικρό μαύρου χρωματος.

Δεν με αφήνει να στείλω φωτογραφια μέσω λινκ και δεν γνωρίζω εάν επιτρέπεται να βάλω το λινκ εδώ για τη φωτογραφία αλλά εάν γίνεται μπορώ.

Θα ήθελα να μάθω πόση πιθανότητα έχει να εξαπλωθεί η μαύρη κηλίδα στην οθόνη και πόσο καιρό θα κάνει.

Η οθόνη είναι amoled όχι oled.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σου απαντήσω αλλά γεννήθηκε μια ερώτηση. Το κινητό το έφτιαξες στο irepair?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

δεν μπορώ να σου απαντήσω αλλά γεννήθηκε μια ερώτηση. Το κινητό το έφτιαξες στο irepair?

 

Ναι,και μου είπαν απλά ότι εάν έχω ανταλλακτικό οθόνης(200€) θα την επισκευάσουν χωρίς χρέωση,και μετά από λίγο ψάξιμο διάβασα από άτομα ότι σε κάποιους χάλασε τελείως(προ 2020) και σε άτομα με κινητά μετά του 2020 με αμολεντ οθόνες μέχρι και 6 μήνες μετά ήταν εντάξει,απλώς δεν ξέρω τώρα με την ζέστη και επειδή θα δουλεύω σε εστίαση πόσο αντέξει μέχρι να χρειαστεί αλλαγή.

Γιατί η ερώτηση όμως,δεν είναι καλή εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2024 at 12:39 ΠΜ, giwrgoser said:

 

Γιατί η ερώτηση όμως,δεν είναι καλή εταιρία?

γιατί πάντα αναρωτιόμουνα αν μου χαλάσει που να το πάω...

Ανταλλακτικά τους έδωσες εσύ? Κι αν ναι απο που τα παράγγειλες?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα παρήγγειλα από το garmade διότι δεν υποστηρίζουν κινητά της google όπως τα αιφόν π.χ.,πουλάει γνήσια ανταλλακτικά της google,η κάμερα έκανε 150 στο ifixit και στο garmade 45 ενώ αναλόγως η οθόνη κάνει 300 στο garmade και 200 στο ifixit οπότε είναι ανάλογα την τιμή από πού θα τα πάρεις.Και το τζαμακι που έχουν οι κάμερες πάλι από το garmade,ενώ από την Ελλάδα που είχα παραγγείλει ίδιο τζαμακι ήταν άθλιο και πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...