Jump to content

Samsung Galaxy A55 5G


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Ευχαριστώ!Θα δω αν παίζει τιποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το Samsung Galaxy s21 και σκέφτομαι να το αλλάξω και να πάρω το A55 . Αξίζει η αλλαγή λέτε; Να πω ότι το θελω κυρίως για την μπαταρία του και την μεγάλη οθόνη. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια. Ισως λίγο hearthstone . Πιο πολύ για σερφαρισμα στο ίντερνετ και για διάβασμα(Ebooks). 

Link to comment
Share on other sites

Είναι normal να γραφει πίσω στη πλάτη εκεί που εχει το CE να γράφει UK CA, έναν αριθμό και μετά Dublin IE; Yateley GU46  6GG UK. Και τα δικά σας έτσι γράφουν; Σαν να είναι απο Αγγλία μου φένεται;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα στον υπολογιστή με καλώδιο το έκλεισα και πάτησα το κουμπί on off και το πάνω του ήχου. 

Αλλά δε μπήκε στο μενού να κάνω wipe case.

Καμιά ιδέα?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για wipe catch

https://m.youtube.com/watch?v=NtQRQStVT3A

Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

νεα κατοχος του κινητου μια ερωτηση εχω.στην αρχικη ορονη δεν φαινεται πανω πανω η μπαρα με την ωρα το σημα και το shma toy wifi η τωνδεδμενων.γνωριζει καποιος πως φτιαχνεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους το smart view λειτουργεί σε εσάς? Γιατί σε μένα σε lg τηλεόραση δεν προβάλει  την οθόνη του κινητού υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastasiah said:

νεα κατοχος του κινητου μια ερωτηση εχω.στην αρχικη ορονη δεν φαινεται πανω πανω η μπαρα με την ωρα το σημα και το shma toy wifi η τωνδεδμενων.γνωριζει καποιος πως φτιαχνεται?

Δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Siberian Tiger said:

Δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση; 

to εφτιαξα απο τον nova ουτε κατάλαβα πως

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο κάποια πατήματα του δαχτυλικού( για ξεκλείδωμα οθόνης,εφαρμογές τραπεζών κτλ.) για ασφάλεια σου λέει να πληκτρολογείς το pin που έχει για δευτερεύον ασφάλεια. Ξέρει κανείς πώς πατώντας το 4ψήφιο pin να μήν χρειάζεται να πατάμε και το ok; Το είχα στο Α52 αλλα δεν θυμάμαι πώς το βγάζω και σ'αυτό...Νομίζω έχει ξανα απαντηθεί κάπου αλλα εάν κάποιος έχει την όρεξη να απαντήσει θα ήμουν υπόχρεος..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nikos_96 said:

Μετά απο κάποια πατήματα του δαχτυλικού( για ξεκλείδωμα οθόνης,εφαρμογές τραπεζών κτλ.) για ασφάλεια σου λέει να πληκτρολογείς το pin που έχει για δευτερεύον ασφάλεια. Ξέρει κανείς πώς πατώντας το 4ψήφιο pin να μήν χρειάζεται να πατάμε και το ok; Το είχα στο Α52 αλλα δεν θυμάμαι πώς το βγάζω και σ'αυτό...Νομίζω έχει ξανα απαντηθεί κάπου αλλα εάν κάποιος έχει την όρεξη να απαντήσει θα ήμουν υπόχρεος..

Έχω την εντύπωση ότι κάθε 3 μέρες σου ζητάει το pin για επιβεβαίωση. 

Νομίζω στο android 14 έχει φύγει αυτή η ρύθμιση 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Siberian Tiger said:

Έχω την εντύπωση ότι κάθε 3 μέρες σου ζητάει το pin για επιβεβαίωση. 

Νομίζω στο android 14 έχει φύγει αυτή η ρύθμιση 

ναι όντως κάθε 72 ώρες αλλα και στο Α52 είχα android 14 και το OK το είχα καταργήσει και πατούσα μόνο το 4ψήφιο πάντα όταν το ζήταγε στις εφαρμογές...

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_96 said:

ναι όντως κάθε 72 ώρες αλλα και στο Α52 είχα android 14 και το OK το είχα καταργήσει και πατούσα μόνο το 4ψήφιο πάντα όταν το ζήταγε στις εφαρμογές...

Λοιπόν ψαχνοντας βρήκα ότι αν βάλεις 6 ψηφία στο pin σου εμφανίζεται η επιλογή να μην πατάς το οκ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Siberian Tiger said:

Λοιπόν ψαχνοντας βρήκα ότι αν βάλεις 6 ψηφία στο pin σου εμφανίζεται η επιλογή να μην πατάς το οκ. 

Δέν ξέρω άν ισχύει αλλα εάν ναί είναι αστοχο γιατί να πληκτρολογώ 6 πλήκτρα αντί για 5 μαζί με το ok;😏

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Δέν ξέρω άν ισχύει αλλα εάν ναί είναι αστοχο γιατί να πληκτρολογώ 6 πλήκτρα αντί για 5 μαζί με το ok;😏

Καλημέρα στην παρέα.Οταν ανοίγω το nfc μου πετάει συνέχεια το μήνυμα το ενημερωτικό πως να το χρησιμοποιήσω.ξερει κάνεις αν υπάρχει τρόπος να τι απενεργοποησω αυτο;...είναι πολύ σπαστικό...

Επίσης στο πορτοφόλι κάθε λίγο και λιγάκι ζητάει επιβαιβεωση με δακτυλικο πριν την πληρωμή...αυτό βγαίνει η το παντρευτηκαμε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, monster1971 said:

Επίσης στο πορτοφόλι κάθε λίγο και λιγάκι ζητάει επιβαιβεωση με δακτυλικο πριν την πληρωμή...αυτό βγαίνει η το παντρευτηκαμε;

Από τις ρυθμίσεις επαλήθευσης της εφαρμογής δες αν γίνεται.

On 21/7/2024 at 5:57 ΜΜ, monster1971 said:

Ευχαριστώ!Θα δω αν παίζει τιποτε

Το είδες αν παίζει;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό τζαμακι? Γιατί αυτό που έχω δεν είναι full, αρχίζει και ανοίγει στις άκρες. Το full σπάει εύκολα στις άκρες. Υπάρχει κάποιος άλλο που να μη χαλαει? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evris2013 said:

Από τις ρυθμίσεις επαλήθευσης της εφαρμογής δες αν γίνεται.

Το είδες αν παίζει;

Καλησπέρα. Κατέβασα μερικά που έλεγε ότι θα δούλευε αλλά κάνα 2 μόνο το βίντεο και άλλα δεν άνοιγαν καθόλου.Μια ερώτηση αν ξέρεις.Στο TCL της γυναίκας μου όταν παίρνει άγνωστος αριθμός ακαταχωρητος στις επαφές κάνει αναγνώριση,δεν ξέρω πως με ποια εφαρμογή....ξέρεις κάτι για αυτό πως μπορούμε να το βάλουμε στο δικό μας;

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, monster1971 said:

Καλησπέρα. Κατέβασα μερικά που έλεγε ότι θα δούλευε αλλά κάνα 2 μόνο το βίντεο και άλλα δεν άνοιγαν καθόλου.Μια ερώτηση αν ξέρεις.Στο TCL της γυναίκας μου όταν παίρνει άγνωστος αριθμός ακαταχωρητος στις επαφές κάνει αναγνώριση,δεν ξέρω πως με ποια εφαρμογή....ξέρεις κάτι για αυτό πως μπορούμε να το βάλουμε στο δικό μας;

Παίζει να έχει την εφαρμογή τηλεφώνου της google. 

Οπότε κατεβάζεις αυτή και την κάνεις default. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, monster1971 said:

Επίσης στο πορτοφόλι κάθε λίγο και λιγάκι ζητάει επιβαιβεωση με δακτυλικο πριν την πληρωμή...αυτό βγαίνει η το παντρευτηκαμε;

Το παντρευτήκαμε δυστυχώς. Ανά τακτά διαστήματα θα ζητάει πλέον και δακτυλικό 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, monster1971 said:

Καλημέρα στην παρέα.Οταν ανοίγω το nfc μου πετάει συνέχεια το μήνυμα το ενημερωτικό πως να το χρησιμοποιήσω.ξερει κάνεις αν υπάρχει τρόπος να τι απενεργοποησω αυτο;...είναι πολύ σπαστικό...

Επίσης στο πορτοφόλι κάθε λίγο και λιγάκι ζητάει επιβαιβεωση με δακτυλικο πριν την πληρωμή...αυτό βγαίνει η το παντρευτηκαμε;

Δε μου ζητάει επιβεβαίωση με δακτυλικό. Απλά πρέπει το τηλ να είναι ξεκλειδωμενο. Δε γίνεται να πληρώνεις ενώ είναι κλειδωμένο γιατί ενέχει κίνδυνο να σου πάρουν χρήματα χωρίς να το καταλάβεις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Siberian Tiger said:

Παίζει να έχει την εφαρμογή τηλεφώνου της google. 

Οπότε κατεβάζεις αυτή και την κάνεις default. 

Ευχαριστώ φίλε.θα την δοκιμασω

4 ώρες πριν, monster1971 said:

Ευχαριστώ φίλε.θα την δοκιμασω

....κατέβασα την εφαρμογή τηλεφώνου της google.οντως αυτή είχε το TCL. Όλα καλά.την κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...