Jump to content

[Επίσημο] Nokia N92


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέποντας τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου τηλεφώνου και αφού είμαι ήδη κάτοχος του Ν90 δεν θα το αγοράσω. Οι λόγοι είναι πολλοί:

1) Η Ανάλυση της οθόνης είναι μικρότερη του Ν90

2) Είναι το 1ο κινητό με υποστήριξη ψηφιακής τηλεόρασης, 1ης γενιάς με οτι συνεπάγεται αυτό. Όχι τέλεια κίνηση, θαμπή εικόνα, bugs κ.λ.π.

3) Είναι πάρα πολύ μεγάλο και βαρύ

4) Τα υπόλοιπα τεχνικά του χαρακτηριστικά παραμένουν τα ίδια με τις υπόλοιπες συσκευές. 2 mp κάμερα, 4χ ψηφιακό zoom, κ.λ.π.

 

Οταν θα βγεί η επόμενη έκδοση του τηλεφώνου με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης, καλύτερη κάμερα και φυσικά βελτιωμένες δυνατότητες τηλεόρασης τότε θα το αγοράσω κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 552
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αναλυση της οθονης ειναι ιδιας αναλογιας με τις αναλυσεις της τηλεορασης(4:3), προφανως για να πιανει ολη την τεραστια οθονη του :).

το θεμα για μενα ειναι αν θα εχει καλη ληψη, νομιζω οτι θα παιζει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ''κοβω το κεφαλι μου'',που λενε, οτι το ψηφιακο zoom της καμερας δεν ειναι μονο 4x.ΕΙΝΑΙ 100% ΑΔΥΝΑΤΟΝ,θα εχει γινει καποιο λαθος στα τεχνικα χαρακτηριστικα,σιγουρα....Δεν ειναι δυνατον,μοντελο που θα κυκλοφορησει σε 6-9 μηνες απο σημερα,να εχει zoom 4x.Σκεφτειτε το λιγο...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει 4χ οπτικο ζουμ και καμια 100αρα χ ψηφιακο.

Λιγο απιθανο 4χ ψηφιακο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ayto exei kykloforhsei?se ti timh?

 

Mα σου απαντησα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=93857

τι κυκλοφορησε

Οχι

The Nokia N92, which is based on S60 3rd Edition and Symbian OS, is planned to be commercially available in mid 2006 in Europe, Africa and Asia, in countries where DVB-H services are available, with an estimated, unsubsidized sales price of approximately 600 euros.

 

Ειπαμε και πριν, ψαξε λιγο ,μην τα περιμενεις ολα ετοιμα :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λένε βάλτο εκεί και άστο να υπάρχει. Το ψηφιακό ζούμ είναι τζάμπα. Το λογικό είναι να έχει κάμποσο και αν μην περιορίζεται μόνο στο 4x.

 

Επιστημονικά τεκμηριωμένη άποψη, ε; :) :p :D

Link to comment
Share on other sites

A, μπορει να εννοει αλλο, δηλαδη στα 2mp να εχει 4χ και αν το ρυθμισεις να βγαζει μικροτερης αναλυσης φωτογραφιες (1,3, 0,8, 0,3) να ανεβαινει το ζουμ.

Δεν αποκλειεται.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

To ψηφιακό zoom είναι βλακεία για μένα.

Πάντα βγάζω τη φωτό ολόκληρη χωρίς zoom και αν θέλω να το κάνω, το κάνω στο pc.

Είτε πριν, είτε μετά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αν το κάνω μετά μου μένει και ολόκληρη η photo!:D

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το Ν70 αλλά στιγμιαία όταν κλείνω κάποια εφαρμογή με το κόκκινο ακουστικό και επιστρέφει αμέσως στην οθόνη αναμονής. Καλά και αυτός κολλημένο βρήκε να το φωτογραφίσει;
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε. η οθονη τεραστια πραγματικα, οπως και το κινητο βεβαια. η αναλυση ειναι απλως καλη σε σχεση με το μεγεθος της οθονης, δε νομιζω οτι θα εντυπωσιαζει(φανταζομαι).

 

ασχετο, αλλα δε ξερω και που να το αναφερω :)

το os9.1 εχει αρκετες καινουργιες λεπτομερειες που θα μας βολευουν. οπως εμφανιση σε καθε μηνυμα στα σταλθεντα για το αν παραδοθηκε με αναλογο εικονιδιο. ή περισσοτερες επιλογες στις ρυθμισεις της δονησης. βεβαια ολα τα καλουδια δεν ειναι βεβαιο οτι θα τα δουμε σε ολα τα καινουργια κινητα αλλα απλως το λειτουργικο τα υποστηριζουν.

Link to comment
Share on other sites

To ψηφιακό zoom είναι βλακεία για μένα.

Πάντα βγάζω τη φωτό ολόκληρη χωρίς zoom και αν θέλω να το κάνω, το κάνω στο pc.

Είτε πριν, είτε μετά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αν το κάνω μετά μου μένει και ολόκληρη η photo!:D

 

Σωστός;) και εγώ αυτό κάνω :cool: Το κινητούλι φαίνεται τρέλα!Και εγώ περιμένω πως και πώς. Όσο για τις διαστάσεις, αν πλησιάζει του N90 (με αριθμούς και χάρακες δεν βγάζω άκρη,πρέπει να το βάζω δίπλα δίπλα με αυτό που έχω) τότε είναι πολύ συμπαθητικό. Γιατί το Ν90 ήταν μόνο ελάχιστα πιο χοντρό από το 7610 μου :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Δες την φωτο που έχω παραθέσει. Είναι πολύ πιο μεγάλο απο το Ν90.

Link to comment
Share on other sites

Δες την φωτο που έχω παραθέσει. Είναι πολύ πιο μεγάλο απο το Ν90.

 

Σιγουρα μεγαλυτερο απο Ν90,αλλα

πιστευω οτι οποιος σκεφτεται πραγματικα να το αγορασει ,θα παραβλεψει

το μεγεθος του, σε σχεση με τα ειδικα χαρακτηριστικα που εχει .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guys,το κινητο ειναι ΤΕΛΕΙΟ..!!! :love: :yahoo: Απλα,πρεπει να περιμενουμε καποιους μηνες ακομα..!! :)
Link to comment
Share on other sites

Δες την φωτο που έχω παραθέσει. Είναι πολύ πιο μεγάλο απο το Ν90.

 

Ευχαριστώ για την φωτό,αλλά μήπως θα μπορούσες να τα συγκρίνεις με κλειστό το πορτάκι?Δεν συνηθίζω να βάζω τα clamshell με ανοιχτό πορτάκι στην τσέπη :p Όταν τα χρησιμοποιώ δεν με ενδιαφέρει και πολύ το μέγεθος :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

καλα εεε!! και η οθονη ειναι τεραστια,ετσι???καλα τι διαστασεις εχει??

Active matrix color 2.8" QVGA main display (320x240, 16 M colors) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...