Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera sas k pali...eho katevasei to route 66 apo xxxxxxxxxxxxx...mporeite na mou peite pos na to egkatastiso sto N71?upopsin oti eimai ligo ashetos me nokia kathos hrisimopio windows phone...vrika mesa sta arheia ena arheio ***** pou ekane egkatastasi tin efarmogi stin karta mnimis alla ehei k ena arheio pou legetai mmc/system/apps/route66/k ekei 4 arheia lang-maps-speech-res auta ta arheia den ksero pou na ta apothikeuso..me voithate
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει σχετικό θέμα για το εν λόγω πρόγραμμα. Διαβάζοντάς το θα λυθούν όλες σου οι απορίες.

 

Route 66 [symbian 9.1]

 

Για να σε βοηθήσω, θα σου πω εν συντομία τι πρέπει να κάνεις.

 

-Συνδέεις το κινητό με το καλώδιο ή βάζεις την κάρτα μνήμης σε ένα card reader.

-Μεταφέρεις τον φάκελο route66 στο E:/system/apps

-Μεταφέρεις το αρχείο .prm στον φάκελο maps

-Κάνεις εγκατάσταση του sis στην κάρτα μνήμης

-Κάνεις επανεκκίνηση

 

Τρέχεις την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά υπάρχει πιθανότητα το Ν71 να γίνει ποτέ συμβατό με το vodafone live! για να έχω απεριόριστο live!?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι εντελώς ασχετος απο κινητά θέλω να ρωτήσω καποια πραγματα! εχω ενα ν71 και δεν ξέρω τι εφαρμογές μπορεί να παρει! εχω καποια sis προγραμματάκια αλλα οταν προσπαθώ να τα βάλω μου λεει πωσ δεν υποστηρίζεται κάνω κατι λάθος ή όντως δεν τα υποστηρίζει?
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι εντελώς ασχετος απο κινητά θέλω να ρωτήσω καποια πραγματα! εχω ενα ν71 και δεν ξέρω τι εφαρμογές μπορεί να παρει! εχω καποια sis προγραμματάκια αλλα οταν προσπαθώ να τα βάλω μου λεει πωσ δεν υποστηρίζεται κάνω κατι λάθος ή όντως δεν τα υποστηρίζει?

 

Μάλλον τα προγράμματα που προσπαθείς να περάσεις δεν είναι 3rd edition. Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα 3G κλήση διάρκειας 20 λεπτών (δίκτυο Vodafone), σε γενικές γραμμές η συσκευή απέδωσε αξιοπρεπώς αναπτύσσοντας όμως εξαιρετικά υψηλή θερμοκρασία σχεδόν σε όλο το κάτω τμήμα της (οι λαμαρίνες καίγανε) και φυσικά στην μπαταρία σε σημείο που διέκοψα την κλήση -είχα την συσκευή ακουμπισμένη σε έπιπλο, δεν την κρατούσα.

 

Καταλαβαίνω βέβαια πως το 3G αναγκάζει την συσκευή να δουλεύει στο maximum από κάθε άποψη (ηλεκτρικά, υπολογιστικά κτλ) - έχει παρατηρήσει κανένας σας κάτι παρόμοιο; .. (σε 2G παραμένει πάντα δροσερή ).

 

* Δυστυχώς δεν διαθέτω κάποιο ψηφιακό θερμόμετρο αν και θα ήθελα πολύ να μετρούσα την θερμοκρασία της εκείνη την στιγμή.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Απέκτησα κι εγώ πρόσφατα το υπέροχο Ν71 κι έχω κάποιες απορίες.

 

1)γίνεται να βάλουμε σαν ήχο ξυπνητηριού ένα mp3? αν ναι, πως;

2)Όταν εγκαθιστώ μια εφαρμόγη ή ένα παιχνίδι στο κινητό μου, αν και την εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης παρατηρώ ότι μετά την απεγκατάσταση αφήνει "υπόλοιπα" στη μνήμη του κινητού, με αποτέλεσμα να μειώνεται.ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ και να καθαρίσω τα "υπόλοιπα" αυτά;

3)ποια fonts δουλεύουν με ελληνικά γράμματα; έχετε κάτι όμορο να προτείνετε; κι επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει ακόμα: σε τι τα μετονομάζουμε;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι

Με εκτίμηση

Μαρία

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Απέκτησα κι εγώ πρόσφατα το υπέροχο Ν71 κι έχω κάποιες απορίες.

 

1)γίνεται να βάλουμε σαν ήχο ξυπνητηριού ένα mp3? αν ναι, πως;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι

Με εκτίμηση

Μαρία

 

Για να 2 και 3 δε γνωρίζω αλλά όσον αφορά το 1, [μενού -> ρολόι -> επιλογές -> ρυθμίσεις -> ήχος αφύπνισης].

Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει application που εντοπίζει που υπαρχουν μπλόκα στον δρόμο??

 

 

Οχι ,υπαρχει ομως σχετικο θεμα για εφαρμογες οπου συζηταμε αναλογως..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία ".rar" πως τρέχουν στο Ν71?

 

Απ' όσο γνωρίζω μόνο για .zip αρχεία υπάρχει symbian εφαρμογή. Για .rar δεν υπάρχει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Απέκτησα κι εγώ πρόσφατα το υπέροχο Ν71 κι έχω κάποιες απορίες.

 

1)γίνεται να βάλουμε σαν ήχο ξυπνητηριού ένα mp3? αν ναι, πως;

2)Όταν εγκαθιστώ μια εφαρμόγη ή ένα παιχνίδι στο κινητό μου, αν και την εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης παρατηρώ ότι μετά την απεγκατάσταση αφήνει "υπόλοιπα" στη μνήμη του κινητού, με αποτέλεσμα να μειώνεται.ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ και να καθαρίσω τα "υπόλοιπα" αυτά;

3)ποια fonts δουλεύουν με ελληνικά γράμματα; έχετε κάτι όμορο να προτείνετε; κι επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει ακόμα: σε τι τα μετονομάζουμε;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι

Με εκτίμηση

Μαρία

 

Φίλε μου πρέπει να βάλω τα mp3 σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο?

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas, k ego prosfatos katoxos tou n71

 

auto pou exo paratirisei einai oti poli sixna otan to kinito eite stin enarksi eite otan zorizetai emfanizei aspri othoni i aspra plaisia.

 

einai fisiologiko? me to firmware update stamataei na emfanizetai auto to fainomeno?

 

tnx

;-)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρέπει να βάλω τα mp3 σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο?

 

Το default είναι στο e:\sounds\digital (τουλάχιστον μετά από παραλαβή μηνύματος Bluetooth εκεί πηγαίνουν αυτόματα) αλλά πιστεύω πως όπου κι αν τα βάλεις, αν ανιχνευθούν από τη μουσική βιβλιοθήκη θα τα βρεί η εφαρμογή της αφύπνισης.

 

kalispera sas, k ego prosfatos katoxos tou n71

 

auto pou exo paratirisei einai oti poli sixna otan to kinito eite stin enarksi eite otan zorizetai emfanizei aspri othoni i aspra plaisia.

 

einai fisiologiko? me to firmware update stamataei na emfanizetai auto to fainomeno?

 

tnx

 

Εφόσον ζορίζεται ναι, τώρα για το εάν βοηθά η αναβάθμιση του firmware δεν ξέρω.

 

Το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει ποτέ τέτοια συμπεριφορά ούτε όταν το ζορίζω.

 

ξέρετε αν εχει βγει ir remote control για ν71?

 

Όχι ακόμα. Το περιμένουμε με ανυπομονησία αλλά... για να μην είσαι off topic, την επόμενη φορά εδώ. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξανά

έχω κάποιες ανησυχίες. Μήπως το κινητό μου είναι ελαττωματικό?

εκτός από τα άσπρα πλαίσια και γραμμές που προανέφερα πιο πάνω, όταν λαμβάνω κλήσεις καμιά φορά ο ήχος παραμορφώνεται λες κ έχουν χαλάσει τα μεγάφωνα. μήπως φταίει που ο ήχος κλήσης είναι mp3?παρατήρησα ότι εκείνη τη στιγμή είχε χαμηλό σήμα και δεν έχω απενεργοποιήσει το 3G. παίζει κάποιο ρόλο?

 

Ευχαριστώ

;-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξανά

έχω κάποιες ανησυχίες. Μήπως το κινητό μου είναι ελαττωματικό?

εκτός από τα άσπρα πλαίσια και γραμμές που προανέφερα πιο πάνω, όταν λαμβάνω κλήσεις καμιά φορά ο ήχος παραμορφώνεται λες κ έχουν χαλάσει τα μεγάφωνα. μήπως φταίει που ο ήχος κλήσης είναι mp3?παρατήρησα ότι εκείνη τη στιγμή είχε χαμηλό σήμα και δεν έχω απενεργοποιήσει το 3G. παίζει κάποιο ρόλο?

 

Ευχαριστώ

 

Κανένα ρόλο δεν παίζουν αυτά που αναφέρεις. Είναι καθαρά προβληματική συμπεριφορά. Δοκίμασε μια αναβάθμιση (ή re-flash αν έχεις την τελευταία έκδοση) κι αν δε διορθωθεί τότε βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να κανω αναβάθμιση.το re-flash που ανεφερες τι είναι?και ποια ειναι η τελευταία έκδοση?
;-)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει παρουσιάσει ποτέ τέτοια συμπεριφορά ούτε όταν το ζορίζω.

 

Το δικό μου φαίνεται είναι πιο ασθενικό :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να κανω αναβάθμιση.το re-flash που ανεφερες τι είναι?και ποια ειναι η τελευταία έκδοση?

 

Η τελευταία έκδοση είναι η [V 4.0642.1.05 24-11-2006 RM-67]. Reflash είναι το να ξαναεγκαταστήσεις την ίδια έκδοση στην περίπτωση που έχεις την τελευταία και άρα δεν υπάρχει καινούρια. Αρκετοί είναι αυτοί που έχουν αναφέρει οτι διορθώθηκαν προβλήματα μετά από reflash.

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε πως μπορω να ενεργοποιήσω το PTT? Kαι ξέρετε μηπως γιατι αν και εχω ενεργοποιήσει το wap με μηνυμα απο την Q μπορω να μπαινω στο myq μόνο?
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε πως μπορω να ενεργοποιήσω το PTT? Kαι ξέρετε μηπως γιατι αν και εχω ενεργοποιήσει το wap με μηνυμα απο την Q μπορω να μπαινω στο myq μόνο?

 

1.Δεν υποστηριζεται απο τα ελληνικα δικτυα

2. Ρωτας στην αναλογη ενοτητα για Q ή στο Ccare της q

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update την 2.χχχ στην τελευταία 4.χχχ και έχω να πω ότι οι άσπρες οθόνες εξαφανίστηκαν δια μαγείας:)

Μάλλον οφειλόταν στην ταχύτητα φόρτωσης των δεδομένων η οποία έχει αυξηθεί απίστευτα.

Όσον αφορά για την παραμόρφωση του ήχου δε ξέρω θα δείξει αν το ξαναπαρουσιάσει εν καιρώ

;-)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...