Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Logika 8a er8ei telh martiou, arxes apriliou gt panta etsi kanei h nokia, ta phone ths bgainoun sthn agora 1 me 2 bdomades prin lh3h to trimino.

Tora sxetika me thn timh 8a einai 500+19%=590E :( (akribo)--> (me prolabe o -orestis-)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του τα ιδια θα ειναι σαν του Ν70 οπως ειπε και καποιος φιλος παραπανω μαλλον θα βγαλουν για το Ν80 μπαταρια μεγαλυτερης διαρκειας....αλλα τι να κανουμε...τα γουστα πληρωνονται.

 

h mpataria tou N80 einai 820 mAh (BL-5B)

enw tou N70 970 mAh (BL-5C)

 

Distixos i mpataria tou N80 einai mikroteri, ala pisteuw tha exoume tin dinatotia gia megaliteri. Akoma den kseroume poso tha krataei giati den exoume xrisimopihsh to kinito (Egw pisteuw 1,5-2 meres) :)

Link to comment
Share on other sites

Emena me fobizei to oti to phone den uparxei akoma sto site tis nokia.gr. Kai to lew auto giati exei balei thlefwna pou anakoino8hkan polu argotera apo to n80. Lete na eimaste oi atuxoi ths upo8eshs kai na mhn erthei to n80 Ellada?
Link to comment
Share on other sites

Erotisi einai pia kinita tha bgoune to 1Q tou 2006

 

Sorry About That, Your Question Was, When Will Each N Series Phone Come Out.

 

N91 = April 2006

N80 = May 2006

N71 = Middle Of March 2006

N92 = July2006

 

If You Have Any further Questions, Please Ask. Thank You.

 

Nokia Management

-----------------

 

Den pisteuw na doume to N80 prin ton aprilio :(

(Ta stixia den kserw kata poso alitheuoun)

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, τι ακούω? Το 6280 θα έχει καλύτερες επιδόσεις στην κάμερα (φωτογραφίες και βίντεο) από το Ν80???? Στο μισό της τιμής??? Αν ισχύσει κάτι τέτοιο, είναι απαράδεκτο!
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, τι ακούω? Το 6280 θα έχει καλύτερες επιδόσεις στην κάμερα (φωτογραφίες και βίντεο) από το Ν80???? Στο μισό της τιμής??? Αν ισχύσει κάτι τέτοιο, είναι απαράδεκτο!

 

Όντως στο video θα υπερισχύει το 6280.....

Όσο για τις φωτογραγίες δεν πιστεύω να γίνεται χειρότερες από αυτές που κυκλοφορούν κατα καιρούς από το 6280.

Αν και δεν νομίζω να είναι από τηλέφωνα παραγωγής.:confused:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Όντως στο video θα υπερισχύει το 6280.....

Όσο για τις φωτογραγίες δεν πιστεύω να γίνεται χειρότερες από αυτές που κυκλοφορούν κατα καιρούς από το 6280.

Αν και δεν νομίζω να είναι από τηλέφωνα παραγωγής.:confused:

 

Ε, μετά από αυτό, δε νομίζω να αλλάξω το 3230 μου τόσο σύντομα όσο περίμενα. Πιστεύω ότι αυτό που περιμένουμε ή περιμέναμε ορισμένοι (εγώ πάντως σίγουρα) από το Ν80 μάλλον θα το βρούμε σε επόμενο μοντέλο. Τα 600Ευρώ ή και παραπάνω είναι πάρα πολλά για να μην έχεις στη διάθεσή σου κορυφαία κάμερα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα ενα κινητο με 3,2mp ειναι δυνατον να μην εχει καλη ληψη βιντεο και φωτογραφιας?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβαει σε CIF και το 6280 σε VGA στα ιδια fps τοτε γινεται.Απο την αλλη το Ν80 εμφανιζεται να εχει συστημα σταθεροποιησης στο βιντεο αλλα και παλι αμφιβαλλω για το αν θα συγκρινεται με το Steadyshot π.χ.

Οσο για τα MP ειναι σαν να λες οτι ο 2λιτρος της hyundai του coupe θα ειναι λογικα τοσο καλος οσο ο 2λιτρος του Honda S2K.

Στο τελικο αποτελεσμα παιζει ρολο ο τυπος του αισθητηρα,ο τυπος της εστιασης,ο φακος,το λογισμικο συμπιεσης,ο επεξεργαστης κτλ.Tα ΜP ειναι απλα κραχτης για τις μαζες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως νομιζω οτι ειμαι κοντα στην κατακτηση του κινητου αυτου...αν υπαρχει στο Τουμπαι ..οποτε θα μου το φερουν απο εκει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως νομιζω οτι ειμαι κοντα στην κατακτηση του κινητου αυτου...αν υπαρχει στο Τουμπαι ..οποτε θα μου το φερουν απο εκει.

Τοινκ:wacko: ! Πές να 'ρθω Σταυρούπολη όταν είναι:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!

 

Φανατικός και υπερήφανος κάτοχος ενος Νόκια 7650,προσπαθώ εδω και καιρό να δώ πιο θα είναι το επόμενο κινητό που θα κοσμεί τη τσέπη μου αφαιρώντας βέβαια τα χρήματα που υπάρχουν μέσα:rolleyes: .Σίγουρα το Ν80 αποτελεί την επόμενη επιλογή στον τομέα των smartphones που τόσο αγαπώ..

 

Το πότε θα κυκλοφορίσει πάνω κάτω πιστεύω μετά το Πάσχα,κάτι που συμφέρει για να μπορέσω να διαθέτω τα 590 ευρώ (αν δεν είναι παραπάνω).Για τη μπαταρία δεν νομίζω να γίνει καμία κίνηση-έκπληξη απο τη Νόκια ώστε να δούμε στο πακέτο μια δυνατότερη στο θέμα αυτονομίας.Τι πειράζει στο κάτω κάτω..Μια ζωή με smartphones ασχολούμαι και οι δύο μέρες θα μου φαινόντουσαν παράδεισος..:O .

 

Αλήθεια,κάποιος εδώ δεν έγραψε πως το είχε για λίγες ώρες:worry: ;Καμία πληροφορία...;

 

Υπομονή λοιπόν και λίγο μετά τα αρνάκια και τις μαγειρίτσες,θα ξεκουράζουμε το στομαχάκι μας παίζοντας κάποιο παιχνίδι στην υπέροχη οθόνη του ή πίνωντας καφέ στα Starbucks και βλέπωντας τα τεκνενόμενα μέσω ίντερνετ.Πώς;Μα μέσω του ενσωματωμένου wi-fi:D !

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,κάποιος εδώ δεν έγραψε πως το είχε για λίγες ώρες:worry: ;Καμία πληροφορία...;

 

 

μάλλον μπαρούφες έλεγε

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να έχω δώσει τα ωραία μου ζεστά 600 Ευρώπουλα και να έρχεται από δίπλα ο πιτσιρικάς με το 6280 και να με πατάει κάτω στο θέμα της κάμερας?? Και μάλιστα να του "ρίχνω" και 1 Megapixel παραπάνω??

Όχι! Ποτέ!!!:lol: :p :w00t:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ κρίμα να απορίψεις ένα τέτοιο τηλέφωνο σκεπτόμενος τις δυνατότητες της κάμερας, οι οποίες στην τελική θα είναι και από τις καλύτερες της αγοράς κινητών
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ κρίμα να απορίψεις ένα τέτοιο τηλέφωνο σκεπτόμενος τις δυνατότητες της κάμερας, οι οποίες στην τελική θα είναι και από τις καλύτερες της αγοράς κινητών

 

Όχι, προς Θεού. Δεν το απέρριψα το Ν80, θα ήμουν ανόητος άλλωστε αν το είχα απορρίψει πριν καν βγει, και μάλιστα κρίνοντάς το μόνο από τις δυνατότητες της κάμεράς του. Ό,τι έγραψα στο post συνοδεύονταν και από smilies, με τα οποία έδειξα ότι αναφέρομαι μόνο σαρκαστικά στο θέμα και όχι επί της ουσίας. Άλλωστε θα ήταν εντελώς άκυρη η σύγκριση μεταξύ μιας συσκευής Series 60 και μίας Series 40. Μάλλον δεν έδωσα να καταλάβετε επαρκώς τι εννοούσα και συγγνώμη γι' αυτό :)

Το τηλέφωνο αυτό με έχει προβληματίσει αρκετά, από την άποψη του ότι δεν έχω κλείσει ακόμα ούτε χρόνο με το 3230 μου και σκέφτομαι σοβαρά να επενδύσω προς την κατεύθυνση του Ν80 τα επόμενα 600 μου Ευρώ, παρόλα τα όποια αγκάθια έχει, παρόλο που ίσως να προτρέχουμε καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλάδα, και καθώς δεν ξέρουμε αν κάποια από τα λιγοστά του "μειονεκτήματα" έρθουν διορθωμένα στο προς πώληση μοντέλο.

Φτάνει να δούμε πότε επιτέλους θα μας κάνει την τιμή η μαμά Nokia να μας το διαθέσει προς πώληση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το κινητό να βρεθεί στα χέρια μας,μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.Μέχρι τότε μπορούμε να συλλέγουμε πληροφορίες αλλά χωρίς να θεωρούμε κάτι δεδομένο..Εκτός ίσως,απο το γεγονός οτι το κινητό αυτό θα είναι ''όλα τα λεφτά'':D !Κυριολεκτικά και μεταφορικά:shifty: ...
Link to comment
Share on other sites

kalimera... eixa trexamata me tin douleia mou kai sen mpika katholou mesa... nai itan sigoura paidia!!! o tipos einai 2 meres ellada kai meta germania.. kai ante pali apo tin arxi... den ton petyxa oxi... eimai poly apogoitevmenos pou den eixa tin aykereia na to epeksergasto ligaki akoma...
ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ ΤΩΝ ΜΗΝΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΕΣ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ!!! ΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ?
Link to comment
Share on other sites

kalimera... eixa trexamata me tin douleia mou kai sen mpika katholou mesa... nai itan sigoura paidia!!! o tipos einai 2 meres ellada kai meta germania.. kai ante pali apo tin arxi... den ton petyxa oxi... eimai poly apogoitevmenos pou den eixa tin aykereia na to epeksergasto ligaki akoma...

 

εμένα πάντως αν μου τύχαινε τέτοια περίπτωση το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να το βγάλω photo για να μην βγαίνει ο κάθε βλάκας σαν και μένα :D να αμφισβητεί..επίσης πάνω στο πεντάλεπτο θα μπορούσα να βγάλω και καμιά φώτο να δω ποιότητα..θα κοίτουσα και την μνήμη..ταχύτητα συσκευής..τεσπά ας κάνουμε υπομονή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum,η γνωμη μου σαν χρηστης symbian συσκευων,ειναι οτι εαν η καμερα ειναι καλυτερη η λιγο χειροτερη η δεν εχει την καθαροτητα ενος αλλου τηλεφωνου ειναι το Τελευταίο που θα τον απασχολησει οταν θα επιλεξει ενα τετοιο εξελιγμενο series60 τηλεφωνο! υπαρχουν και τα sharp η και αλλα με 3mp και δεν ξερω ποσα θα φτασουν αλλα σε δυνατοτητες ειναι απλα τηλεφωνα σε δυνατοτητες..αλλα δεν μπορουμε να τα συγκρινουμε μην τα κανουμε ολα ισα κ ομοια λογω καμερας!!SYMBIAN RULEZ φιλικα.
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum,η γνωμη μου σαν χρηστης symbian συσκευων,ειναι οτι εαν η καμερα ειναι καλυτερη η λιγο χειροτερη η δεν εχει την καθαροτητα ενος αλλου τηλεφωνου ειναι το Τελευταίο που θα τον απασχολησει οταν θα επιλεξει ενα τετοιο εξελιγμενο series60 τηλεφωνο! υπαρχουν και τα sharp η και αλλα με 3mp και δεν ξερω ποσα θα φτασουν αλλα σε δυνατοτητες ειναι απλα τηλεφωνα σε δυνατοτητες..αλλα δεν μπορουμε να τα συγκρινουμε μην τα κανουμε ολα ισα κ ομοια λογω καμερας!!SYMBIAN RULEZ φιλικα.

 

Η κάμερα είναι σημαντική για πολλούς. Εγώ συνήθιζα να κουβαλάω μαζί μου την ψηφιακή συνέχεια. Οπότε εάν δώσω τόσα λεφτά και αφού πλέον τα κινητά έχουν όλα κάμερες (και πολλα πολύ καλές) θέλω να τα έχω όλα, και κάμερα καλή, να μπορώ να στιριχτώ επάνω της. Σίγουρα δεν φτάνει την ψηφιακή αλλά δεν θα ειναι αυτός ο ρόλος της. Απαράδεκτο να δώσω 590 και να πρέπει να κουβαλάω και την ψηφιακή μαζί.

Για να πούμε την αλήθεια όσοι έχουν ήδη smartphone και θέλουν να αναβαθμίσουν κοιτάνε και τέτοια χαρακτηριστικά. Εφαρμογές και λειτουργικότητα ήδη έχουν. Και το π.χ. wifi δεν θα το χρησιμοποιήσουν και πολλοί.

 

Από την άλλη προχθές βρέθηκε για λίγο στα χέρια μου ένα Ν90 και έπαθα πλάκα με την οθόνη του (και με τον όγκο του :p). Η ανάλυση του κάνει τεράστια διαφορά. Την ερωτεύτηκα. Σίγουρα βοηθάει τρομερά σε προγράμματα browsing, word, excel, τύπου route66

Το Ν80 έχει ίδια ανάλυση οπότε από οθόνη θα σκίζει. Δεν ξέρω εάν έχει και το ίδιο μέγεθος οθόνης. Μου φαίνεται ναι.

 

Δίνω ++ στην οθόνη :)

Δίνω προς το παρόν ένα - στην κάμερα. Είδομεν ;)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί)..

Οι εφαρμογές που έχουν βγεί για Ν90 και Ν70 θα είναι συμβατές με το Ν80;Ρωτάω γιατί αν όντως είναι συμβατές,να αρχίσω απο τώρα το ''κατέβασμα'' να είμαι έτοιμος...:D !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...