Jump to content

Νέο κινητό 300 (350 max)


StePits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά παιδιά,

Κάτοχος του Poco F3 μια χαρά ευχαριστημένος ίσως μόνο αν είχε καλύτερα λίγο μεγαλύτερη μπαταρία.

Διαθέτω μέχρι 300 (με 350 € max ως περιθώριο).

Συνηθισμένος στις 6,67 ίντσες και ίσως λίγο ελαφρύτερο από τα 196γρ του F3.

Αγορά από Ελλάδα πχ΄σκρουτζ ή Amazon ευρώπη (έχω ακούσει για εγγύηση από amazon..) όχι πάντως αναγκαστικά με 2η εγγύηση αντιπροσωπείας Ελλάδα.

Θέλω ναι την 800άρα μπάντα .. κάνω χρήση του 4g παρά του 5g - (Αθήνα είμαι)

Ελληνικό μενού (ή Αγγλικό). NFC + amoled + stereo ηχεία + καλό ήχο + gorilla glass 5 τουλάχιστον (ικανοποιημένος κ με το παραπάνω από το F3) + τουλάχιστον 2 αναβαθμίσεις android & 3 security

Σειρά προτεραιότητας: Ταχύτητα -> Αυτονομία -> Κάμερα   (Παιχνίδια καθόλου)

Ένα φρέσκο με λίγα λόγια F3 του 2023 ή 2024

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Samsung Galaxy A54 σε καλύπτει (εκτός απο το βάρος που είναι στα ~200gr)

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 3:41 ΜΜ, StePits said:

Γεια χαρά παιδιά,

Κάτοχος του Poco F3 μια χαρά ευχαριστημένος ίσως μόνο αν είχε καλύτερα λίγο μεγαλύτερη μπαταρία.

Διαθέτω μέχρι 300 (με 350 € max ως περιθώριο).

Συνηθισμένος στις 6,67 ίντσες και ίσως λίγο ελαφρύτερο από τα 196γρ του F3.

Αγορά από Ελλάδα πχ΄σκρουτζ ή Amazon ευρώπη (έχω ακούσει για εγγύηση από amazon..) όχι πάντως αναγκαστικά με 2η εγγύηση αντιπροσωπείας Ελλάδα.

Θέλω ναι την 800άρα μπάντα .. κάνω χρήση του 4g παρά του 5g - (Αθήνα είμαι)

Ελληνικό μενού (ή Αγγλικό). NFC + amoled + stereo ηχεία + καλό ήχο + gorilla glass 5 τουλάχιστον (ικανοποιημένος κ με το παραπάνω από το F3) + τουλάχιστον 2 αναβαθμίσεις android & 3 security

Σειρά προτεραιότητας: Ταχύτητα -> Αυτονομία -> Κάμερα   (Παιχνίδια καθόλου)

Ένα φρέσκο με λίγα λόγια F3 του 2023 ή 2024

 

Σε αυτά τα χρήματα, για να βρείς και κάτι αντίστοιχο, θα πρότεινα το Χ5 Pro, λόγω της έλευσης του νέου μοντέλου, πιστεύω σε θέμα τιμής θα έχει πέσει προς το budget σου, ίσως είναι μια καλή περίπτωση που μπορείς να κοιτάξεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ως τώρα απαντήσεις.

Samsung A54 μικρό και βαρύ. Καλό

Poco X5 Pro περιμένω να πέσει το 6/128 σίγουρα κάτω από 240€ με το 8/256 στα 260€. Έχει έρθει ήδη το Poco X6 Pro (αυτό κάλο βλέπω).

Edge 40 ενημερώσεις και μπαταρία. Καλό

Ξέρετε αλήθεια για αγορά amazon ευρώπη τί παίζει με εγγυήσεις..?

Link to comment
Share on other sites

Amazon ότι καλύτερο, εκτός από την εγγύηση της εταιρείας έχεις και την εγγύηση της amazon, που στις περισσότερες περιπτώσεις αν έχει προβλήμα η συσκευή σου την αλλάζουν κατευθείαν με άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή CaptainChris καλύτερο από skroutz; Εγώ προτιμώ το skroutz Ελλάδα κυρίως για την υποστήριξη μετά την πώληση.

Αν από amazon σου βγει προβληματικό εξαρχής ή σε μικρό χρονικό διάστημα τί γίνεται με εγγύηση - μεταφορικά?

Μιλάω για amazon de fr es it πλην uk.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις από εκεί που βρίσκεις καλύτερη τιμή σε διαθέσιμο προϊόν. Όσο αφορά το Αμαζον, αν σου βγει προβληματικό τους στέλνεις μύνημα στην φόρμα που έχουν σου στέλνουν ετικέτα που εκτυπώνεις για το που θα το στείλεις με χρέωση δικιά τούς και η στο επισκευάζουν και στο στέλνουν πίσω η σου στέλνουν άλλο, συνήθως σου στέλνουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε το νου σας με το Amazon (ειδικά το es & it) γιατί σε διπλανό φόρουμ τεχνολογίας που πήραν την προσφορά του Pixel 8 Pro πολλοί έλαβαν θήκη κα αντί για το κινητό, και ταλαιπωρήθηκαν για να βγάλουν άκρη. Νομίζω ότι σχετική συζήτηση υπάρχει και στο νήμα του Pixel 8 Pro

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Βρίσκω το poco x6 pro π.χ. στο amazon.nl ή de κλπ. Αγοράζω από το πιο φθηνό μαγαζί ακόμα και αν δεν έχει πολύ καλές κριτικές; Παίρνω εγγύηση από το amazon ή από το μαγαζί μόνο;

Ευχαριστώ

Edited by StePits
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μιλάω τώρα για εγγύηση συνολικά (DOA και μετά).

Αmazon ευρώπης (πωλητής το ίδιο το amazon) ή στο e-shop gr.

Tί ισχύει με το e-shop;

Το φοβάμαι λίγο σε σχέση με amazon...

Την γνώση σας

Link to comment
Share on other sites

Σαν την Αμαζον δεν έχει, είναι καλύτερη και από την αντιπροσωπεία. Όταν τους στέλνεις κάτι χαλασμένο προς επισκευή, πολλές φορές σου στέλνουν άλλο, καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

Κρίμα που βλέπω 15 Απρ. παράδοση.

20 ημέρες δηλαδή που το κινητό θα έχει πέσει σίγουρα 10 - 20 ευρώ κι εδώ Ελλάδα (σκρουτζ).

Ξέρω ότι πολλές φορές έρχεται και νωρίτερα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...