Jump to content

Samsung Galaxy S24+


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, hellasdp said:

Γεια σας παιδιά !Έχω βάλει προστατευτικό τζαμάκι στην οθόνη αλλά δεν μπορεί ο αισθητήρας να διαβάσει το δαχτυλικό αποτύπωμα , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο τζαμάκι ή μεμβράνη που αισθητήρας θα δουλεύει κανονικά(κάτι που δοκιμάσατε ή ξέρετε ότι  δουλεύει).Ευχαριστώ!

Καλησπερα.πρωτα βαζεις το δακτυλικο αποτυπωμα και μετα περνας τζαμακι η μεμβρανη...ετσι το παθα και γω οταν το αγορασα...και τωρα που του κανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα πρεπει να βγαλω την μεμβρανη και να περασω ξανα το αποτυπωμα και να ξαναβαλω αλλη...περιεργη συσκευη.στα προηγουμενα μοντελα δεν ειχα τετοιο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρησιμοποιώ το https://www.skroutz.gr/s/49383467/Spigen-Tempered-Glass-2tmch-Galaxy-S24-AGL07432.html

Ξαναέβαλα τα αποτυπώματα μετά τη τοποθέτηση και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Ίσως να χρειάζεται λίγο παραπάνω πίεση το δάχτυλο για να πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 5:24 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Δηλαδή και με την ευαισθησία αφής ενεργοποιημένη, πάλι δεν πιάνει καλά?

Ναι!

Από το Bosch Com 607(2000) και 23 κινητά στο Samsung Galaxy S10 (2017)!:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχει η γυναίκα μου κι έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία του. Καταπληκτική, ένα κλικ καλύτερη κι από το S24 ultra που έχω (κι εννοείται κι από το Fold 5)... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18/3/2024 at 9:53 ΜΜ, v@gelis said:

Το έχει η γυναίκα μου κι έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία του. Καταπληκτική, ένα κλικ καλύτερη κι από το S24 ultra που έχω (κι εννοείται κι από το Fold 5)... 

Από ταχύτητα και κάμερα πόσο υστερεί σε σχέση με τοs24 ultra?Έχω το ultra και δεν με βολεύει καθόλου το μέγεθος και σκέφτομαι για plus

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα χάνεις το ζουμ. Σε όλα τα άλλα σενάρια ίδιες κάμερες βλέπω, κι ας είναι παλιό το setup camera module του plus 

Ταχύτητα υπέρsmooth, φοβερή μπαταρία και παγωμένο κινητό με τον τελευταίο exynos. 

Δε θα χάσεις τίποτα φίλε μου, πέρα από το zoom στην κάμερα... 

Καλύτερο grip, στρογγυλεμενο, ελαφρύ και βολικό στο χέρι... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτοχος δεύτερη μέρα σε σύγκριση με το προηγούμενο S23 Plus μπορώ να πω έχει αρκετές διαφορές ( προς το καλύτερο βέβαια), πρώτα από όλα η οθόνη, φανταστική!! Μπαταρία εφάμιλλη έως λίγο καλύτερη, κάμερες το ίδιο ( δεν ασχολούμαι και πολύ με φωτογραφίες), νομίζω έχει καλύτερη κατανομή βάρους, είναι ποιο ισορροπημένο στο χέρι, και από ταχύτητα ένα κλικ ποιο γρήγορο. Δεν το έχω νιώσει ζεστό,ούτε σε φόρτιση ούτε στο σεταρισμα που έκανα, θα το δουλέψω λίγο ακόμα και θα επανέλθω!!

Αααα, κάτι πολύ σημαντικό, δαχτυλικο αποτύπωμα, ακαριαίο...δεν προλαβαίνω να το ακουμπήσω!!

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, longus said:

Κάτοχος δεύτερη μέρα σε σύγκριση με το προηγούμενο S23 Plus μπορώ να πω έχει αρκετές διαφορές ( προς το καλύτερο βέβαια), πρώτα από όλα η οθόνη, φανταστική!! Μπαταρία εφάμιλλη έως λίγο καλύτερη, κάμερες το ίδιο ( δεν ασχολούμαι και πολύ με φωτογραφίες), νομίζω έχει καλύτερη κατανομή βάρους, είναι ποιο ισορροπημένο στο χέρι, και από ταχύτητα ένα κλικ ποιο γρήγορο. Δεν το έχω νιώσει ζεστό,ούτε σε φόρτιση ούτε στο σεταρισμα που έκανα, θα το δουλέψω λίγο ακόμα και θα επανέλθω!!

Αααα, κάτι πολύ σημαντικό, δαχτυλικο αποτύπωμα, ακαριαίο...δεν προλαβαίνω να το ακουμπήσω!!

Καθ'οσον προέρχεσε σπο το s23plus είναι εύκολο να μου πείς αν ο ήχος στο ακουστικό και γενικά στη συσκευή είναι πιο δυνατός στο s24 plus?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, boymanos said:

Καθ'οσον προέρχεσε σπο το s23plus είναι εύκολο να μου πείς αν ο ήχος στο ακουστικό και γενικά στη συσκευή είναι πιο δυνατός στο s24 plus?

Ναι νομίζω είναι και ο ήχος ένα κλικ ποιο δυνατός τώρα που το λες.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, longus said:

Ναι νομίζω είναι και ο ήχος ένα κλικ ποιο δυνατός τώρα που το λες.

Σε ευχαριστώ, οπότε περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις όταν το δουλέψεις αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Προεχόμενος από το S10+, το S24+ είναι ..από αλλον πλανήτη, οθόνη αυτονομία γρηγοράδα φοβερο....  λίγο με χαλάει η φωτογραφία στα 50m επειδή μετα από αυτόματη επεξεργασία την κανει ( για μενα) πολύ φωτεινή???? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει επιλέξει κανείς την χαμηλοτερη αναλυση απο τις ρυθμισεις;
Αν, ναι, καταλαβε καποια διαφορα στην απεικονιση;
 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Εχει επιλέξει κανείς την χαμηλοτερη αναλυση απο τις ρυθμισεις;
Αν, ναι, καταλαβε καποια διαφορα στην απεικονιση;
 

εχω την ανάλυση  fhd+(2340.1080) με λειτουργία οθόνης "εντονη" και πραγματικά δεν βρισκω διαφορά εκτος απ την γραμματοσειρα,.ειναι λιγο μεγαλύτερη.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...