Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι ψιλο καινούργιος στο θέμα εφαρμογων και επειδη μόλις πήρα το κινητό μου απο τήν AC θα ήθελα να με βοηθήσει καποιος οσο ανφορα τις εφαρμογές οι οποιες δουλέυουν με την νέα εκδοση!

Εστειλα το seleq v 1.5 και δεν μου ανοίγει το μήνυμα μετα.

τι να κάνω? :confused:

Second is the first of the losers...!
Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai apo mena.katevasa to veto gia ta sms kanonika to evala sto kinhto evala to pin kai to password alla mou lei oti einai la8os ta stoixeia pou vazw.3erei kaneis pou 8a to vrw full ? kai to system tools full ? koita3a kai sto aivanet kai sto pathfinder alla dn vrhka tipota full.as me voh8isei kapoios!
THE BEST MOBILE N93
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreenHell ( 6 Απρ. 2004 , 23:05)

 

kalhspera kai apo mena.katevasa to veto gia ta sms kanonika to evala sto kinhto evala to pin kai to password alla mou lei oti einai la8os ta stoixeia pou vazw.3erei kaneis pou 8a to vrw full ? kai to system tools full ? koita3a kai sto aivanet kai sto pathfinder alla dn vrhka tipota full.as me voh8isei kapoios!

 

 

Λοιπον αδερφε κατεβασε αυτο το Veto v 1.2 και μεσα στο *.nfo ειναι ο κωδικος που χρειαζεσαι.Για το system tools δεν το εχω ψαξει να σου πω την αληθεια. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα μπορεί να καταγράφει τις εξερχόμενες κλήσεις και τα sms σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο και να υπολογίζει το κόστος τους.

Ευχαριστώ

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bakolaz ( 7 Απρ. 2004 , 09:11)

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα μπορεί να καταγράφει τις εξερχόμενες κλήσεις και τα sms σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο και να υπολογίζει το κόστος τους.

Ευχαριστώ

 

 

Kατι τετοιο κανει το

Extended Log

Δοκιμασε το

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bakolaz ( 7 Απρ. 2004 , 09:11)

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα μπορεί να καταγράφει τις εξερχόμενες κλήσεις και τα sms σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο και να υπολογίζει το κόστος τους.

Ευχαριστώ

 

 

Οπως επισης πολυ καλο ειναι και το Dashfly Minutes το οποιο εχει peak & off-peak hours,free time, υπολογιζει τα μυνηματα του μηνα,GPRS usage,κτλ.Αλλα απ'οτι λενε στο site τους η εκδοση που θα ειναι συμβατη με το 6600 θα ειναι διαθεσιμη συντομα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανένας στο νέο firmware το GINA ή το Blacklist και του λειτούργησε ??

Σε εμένα το Blacklist τρέχει κανονικά αλλά δεν μπλοκάρει τίποτα και το Gina στην εγκατάσταση μου λέει αν θέλω να προχωρήσω σε εγκατάσταση γιατί το προίον δεν είναι γιαυτο το hardware. Του λέω ναι, κάνει την εγκατάσταση αλλά παλι δεν μπλοκάρει τίποτα ούτε και αυτό.

 

Εκάνα format και το ξαναδοκίμασα αλλά και πάλι τίποτα !!

 

Ξέρετε αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα - και αν το έχει δοκιμάσει καποιος με το νεο firmware ??

 

Ευχαριστώ

http://www.danasoft.com/sig/jgs69.jpg

JGS

Link to comment
Share on other sites

Paides yparxei kapoio software pou na mporeis na orizeis pollapla alarms se 6600? (px allo gia Deutera allo gia Trith ktl)
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DimitrisAndNiki ( 7 Απρ. 2004 , 16:22)

 

Paides yparxei kapoio software pou na mporeis na orizeis pollapla alarms se 6600? (px allo gia Deutera allo gia Trith ktl)

 

 

Την δουλεια αυτην την κανει το System Tools της Psiloc.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DimitrisAndNiki ( 7 Απρ. 2004 , 16:22)

 

Paides yparxei kapoio software pou na mporeis na orizeis pollapla alarms se 6600? (px allo gia Deutera allo gia Trith ktl)

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Psiloc World Clock Pro.

Έχει πολλαπλά ξυπνητήρια, αν και δεν είναι αυτό που ζητάς. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

Θα ηθελα παρaκαλω να μου εξηγεισετε πως εγκαθιστω τα app. files στο 6600 -ετσι ωστε να μπορεσω να τα κανω αντικατασταση στις εφαρμογες και στα games - μια που οποτε προσπαθω να τα εγκαταστησω αφου βεβαια πρωτα τα εχω μεταφερει με υπερυθρες ως sms το κινητο μου, δεν μπορει να γινει η εγκατασταση.

Προκαταβολικα υποχρεος για καθε βοηθεια.....

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FR33Z3R ( 7 Απρ. 2004 , 20:40)

 

Παιδια γεια σας

Θα ηθελα παρaκαλω να μου εξηγεισετε πως εγκαθιστω τα app. files στο 6600 -ετσι ωστε να μπορεσω να τα κανω αντικατασταση στις εφαρμογες και στα games - μια που οποτε προσπαθω να τα εγκαταστησω αφου βεβαια πρωτα τα εχω μεταφερει με υπερυθρες ως sms το κινητο μου, δεν μπορει να γινει η εγκατασταση.

Προκαταβολικα υποχρεος για καθε βοηθεια.....

 

 

Θα τα μεταφερεις με καποιον file manager στον

φακελο του προγραμματος. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jgs69 ( 7 Απρ. 2004 , 14:03)

 

εχει δοκιμάσει κανένας στο νέο firmware το GINA ή το Blacklist και του λειτούργησε ??

Σε εμένα το Blacklist τρέχει κανονικά αλλά δεν μπλοκάρει τίποτα και το Gina στην εγκατάσταση μου λέει αν θέλω να προχωρήσω σε εγκατάσταση γιατί το προίον δεν είναι γιαυτο το hardware. Του λέω ναι, κάνει την εγκατάσταση αλλά παλι δεν μπλοκάρει τίποτα ούτε και αυτό.

 

Εκάνα format και το ξαναδοκίμασα αλλά και πάλι τίποτα !!

 

Ξέρετε αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα - και αν το έχει δοκιμάσει καποιος με το νεο firmware ??

 

Ευχαριστώ

 

Εμενα το Blacklist δουλευει μια χαρα :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω απο κάποιον που γνωρίζει ή έχει ringtone με ήχο κλίσης παλαιού τηλεφώνου (εκείνο το κλασσικό ντριν ντριν) ,να μου πεί πώς θα μπορέσω να το στείλω σε ένα φιλαράκι που το ψάχνει απεγνωσμένα και έχει το 8310.
Link to comment
Share on other sites

nervous said..............Θα τα μεταφερεις με καποιον file manager στον

φακελο του προγραμματος...........

 

@nervous ...>>>αρχικα much tnx φιλε μου για τη βοηθεια σου,

αλλα μαλλον δεν εγινε κατανοητο το προβλημα που αντιμετωπιζω...ενω λοιπον παιρνω ως σμσ το app file οταν προσπαθω να το εγκαταστησω λαμβανω το ακολουθο μυνημα ...>>> " η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας" επισης ως sms(οταν το εχω μεταφερει στο 6600) δε μπορω να το εντοπισω (εχωντας χρησιμοποιησει μεχρι και τη λειτουργια find files) για να το κανω copy n paste μεσω καποιου file manager οπως τα FE xplorer /SeleqQ kai Handy File... τα οποια χρησιμοποιω.

Επειδη μαλλον κατι δεν κανω σωστα θα εκτιμουσα παρα πολυ εαν καποιος μου εξηγουσε τη διαδικασια βημα προς βημα....(μπας και κανω καμμια εφαρμογη να μου δουλέψει απροβληματιστα;-)

...και παλι ευχαριστω παιδια (in advance;-) για καθε ενδεχομενη βοηθεια στο newbie προβλημα μου....

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FR33Z3R ( 8 Απρ. 2004 , 05:17)

 

nervous said..............Θα τα μεταφερεις με καποιον file manager στον

φακελο του προγραμματος...........

 

@nervous ...>>>αρχικα much tnx φιλε μου για τη βοηθεια σου,

αλλα μαλλον δεν εγινε κατανοητο το προβλημα που αντιμετωπιζω...ενω λοιπον παιρνω ως σμσ το app file οταν προσπαθω να το εγκαταστησω λαμβανω το ακολουθο μυνημα ...>>> " η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας" επισης ως sms(οταν το εχω μεταφερει στο 6600) δε μπορω να το εντοπισω (εχωντας χρησιμοποιησει μεχρι και τη λειτουργια find files) για να το κανω copy n paste μεσω καποιου file manager οπως τα FE xplorer /SeleqQ kai Handy File... τα οποια χρησιμοποιω.

Επειδη μαλλον κατι δεν κανω σωστα θα εκτιμουσα παρα πολυ εαν καποιος μου εξηγουσε τη διαδικασια βημα προς βημα....(μπας και κανω καμμια εφαρμογη να μου δουλέψει απροβληματιστα;-)

...και παλι ευχαριστω παιδια (in advance;-) για καθε ενδεχομενη βοηθεια στο newbie προβλημα μου....

 

 

Τα .app αρχεία δε μπορούν να εγκαταστηθούν , σε αντίθεση με τα .sis ή άλλα είση αρχείων.Τώρα αν το .app το βρίκες σε φάκελο κάποιου άλλου προγράμματος τότε πιθανό είναι να είναι κάποιο patch του προγράμματος (μάλλον και cr.ack ) και για να το χρεισιμοποιήσεις θα κάνεις ότι σου είπε ο nevrous :o :) ;)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FR33Z3R ( 8 Απρ. 2004 , 05:17)

 

nervous said..............Θα τα μεταφερεις με καποιον file manager στον

φακελο του προγραμματος...........

 

@nervous ...>>>αρχικα much tnx φιλε μου για τη βοηθεια σου,

αλλα μαλλον δεν εγινε κατανοητο το προβλημα που αντιμετωπιζω...ενω λοιπον παιρνω ως σμσ το app file οταν προσπαθω να το εγκαταστησω λαμβανω το ακολουθο μυνημα ...>>> " η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας" επισης ως sms(οταν το εχω μεταφερει στο 6600) δε μπορω να το εντοπισω (εχωντας χρησιμοποιησει μεχρι και τη λειτουργια find files) για να το κανω copy n paste μεσω καποιου file manager οπως τα FE xplorer /SeleqQ kai Handy File... τα οποια χρησιμοποιω.

Επειδη μαλλον κατι δεν κανω σωστα θα εκτιμουσα παρα πολυ εαν καποιος μου εξηγουσε τη διαδικασια βημα προς βημα....(μπας και κανω καμμια εφαρμογη να μου δουλέψει απροβληματιστα;-)

...και παλι ευχαριστω παιδια (in advance;-) για καθε ενδεχομενη βοηθεια στο newbie προβλημα μου....

 

to .app ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ το c ***** καποιου προγραμματος το στελνεις σαν μην μετα το βρισκεις με το SeleqQ στα μην το κανεις cut μετα χωρις να βγεις απο το seleqQ πας στο προγραμμα που θελεις να το βαλεις βρισκεις το .app του προγραμματος και το κανεις PASTE
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FR33Z3R ( 8 Απρ. 2004 , 05:17)

 

nervous said..............Θα τα μεταφερεις με καποιον file manager στον

φακελο του προγραμματος...........

 

@nervous ...>>>αρχικα much tnx φιλε μου για τη βοηθεια σου,

αλλα μαλλον δεν εγινε κατανοητο το προβλημα που αντιμετωπιζω...ενω λοιπον παιρνω ως σμσ το app file οταν προσπαθω να το εγκαταστησω λαμβανω το ακολουθο μυνημα ...>>> " η εκτελεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας" επισης ως sms(οταν το εχω μεταφερει στο 6600) δε μπορω να το εντοπισω (εχωντας χρησιμοποιησει μεχρι και τη λειτουργια find files) για να το κανω copy n paste μεσω καποιου file manager οπως τα FE xplorer /SeleqQ kai Handy File... τα οποια χρησιμοποιω.

Επειδη μαλλον κατι δεν κανω σωστα θα εκτιμουσα παρα πολυ εαν καποιος μου εξηγουσε τη διαδικασια βημα προς βημα....(μπας και κανω καμμια εφαρμογη να μου δουλέψει απροβληματιστα;-)

...και παλι ευχαριστω παιδια (in advance;-) για καθε ενδεχομενη βοηθεια στο newbie προβλημα μου....

 

 

Well...

 

Στο zip υπάρχουν το sis και το app. Τα κάνεις unzip.

 

Αρχικά κάνεις κανονικά εγκατάσταση το .sis, το οποίο είναι το trial.

Στη συνέχεια στέλνεις το αρχείο app μέσω BT ή IR στο κινητό. Το αρχείο έρχεται σαν μήνυμα.

Με τη βοήθεια ενός file manager (οι πιο γνωστοί είναι seleq, filemanager...) πας στον φάκελο c:\system\mail\? ή Ε:\system\mail\? και το βρίσκεις σε κάποιον από τους υποφακέλους. Όταν τον βρείς πατάς options--> edit--> cut.

Στη συνέχεια μεταφέρεσαι στο φάκελο της εφαρμογής της οποίας θέλεις να αλλάξεις το .app.

Δηλαδή c:\system\app\(όνομα εφαρμογής) ή (e:\system\app\(όνομα εφαρμογής) αν η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη στην MMC. Εκεί πατάς options--> edit--> paste. Ζητάει επιβεβαίωση αν θέλεις να αντικαταστήσεις το αρχείο. Εσύ πατάς σε όλα "yes".

 

Το αρχείο έχει εγκατασταθεί και η εφαρμογή είναι πλήρης!

 

Αν δεν καταλαβες δεχόμαστε απορίες! ;)

Link to comment
Share on other sites

ανεβηκε στο aivanet εκδοση ADD-ON για τα tubes:

"LondonRI" (London Rail map)

δεν εχει τα Nodes,εχει τα σημεια

στασης των τρενων και πληροφοριες για τις διαθέσιμες εταιριες(και γραμμες) που εξυπηρετουν την κάθε σταση

 

(αυτη η εκδοση ειναι μεταβατικο σταδιο για να ανεβασω μετα χαρτη London-street

για SX1 και 6600, μιας και δεν λειτουργουν τα citymaps για SX1 και δεν υπαρχει citymaps για athens)

 

 

 

αυτη με τα 209KB release 8/4/2004

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati, tora pou xari sto neo firmware mporoume na grafoume me to eti camcoder aperiorista k me ixo kserei kaneis pos mporoume na vlepoume ta arxeia tou pou einai .eye sto pc? me poio programma dld. toulaxiston to tim to paizei to quicktime, to eti omos? Kapoios paliotera mou eixe pei oti ginete meso enos programmatos eyecomp to katevasa alla den ginete tpt. Plz help!

K kati akoma, eipate oti eksaitias tou neou firmware den mporeis na metafereis arxeia sis apo to pc sto kinito meso BT an exeis ellinika?? ego xrisimopoio to handset manager alla epeidi tora eimai ektos spitiou k tha giriso meta tis giortes den mporo na to elenxo. ti ginete me autoi to thema?

Euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera exw mia aporia sxetica me to eti camcorder to exw kani egatastasi sto kinito alla den mporo na grapso video enw anigi kanonika i kamera iparxi kamia lisi mipos ekana tipota lathos,isos paizi rolo oti exw kai to programma tis tim mazi mipos prepi na to sviso.

 

euxaristo kai na exoume kales giortes kai kali anastasi se olus

SAMOUR
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coots ( 8 Απρ. 2004 , 16:09)

 

paidia kalispera exw mia aporia sxetica me to eti camcorder to exw kani egatastasi sto kinito alla den mporo na grapso video enw anigi kanonika i kamera iparxi kamia lisi mipos ekana tipota lathos,isos paizi rolo oti exw kai to programma tis tim mazi mipos prepi na to sviso.

 

euxaristo kai na exoume kales giortes kai kali anastasi se olus

 

 

Μήπως στις ρυθμίσεις ο ήχος είναι στο ON ??? Βάλτον στο OFF και πρέπει να δουλέψει ;)

 

Επίσης Καλή Ανάσταση !!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coots ( 8 Απρ. 2004 , 16:09)

 

paidia kalispera exw mia aporia sxetica me to eti camcorder to exw kani egatastasi sto kinito alla den mporo na grapso video enw anigi kanonika i kamera iparxi kamia lisi mipos ekana tipota lathos,isos paizi rolo oti exw kai to programma tis tim mazi mipos prepi na to sviso.

 

euxaristo kai na exoume kales giortes kai kali anastasi se olus

 

 

πρεπει να εχεις την version 4.09.1 στο κινητο σου για να δουλεψει κανονικα ο eti. ;)

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...