Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις χτύπησα και εγώ το πρώτο μου Series 60, 6260.

Μήπως να κάναμε μια λίστα με τις must have εφαρμογές?

 

Π.χ.

για listening mp3s

για viewing videos

για δε ξέρω τι!

 

Καλό θα ήταν να βάζαμε μία freeware και μία commercial

 

Θα διευκόλυνε πολύ πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cue exun ginei arketes must have lists apo pollus users. opote ena serach tha itan oti kalitero...
Link to comment
Share on other sites

Cue καλοριζικο το 60αρι σου.Υπαρχει ηδη ενα thread το Ποιές εφαρμογές έχετε εγκαταστήσει στο κινητό σας;; στο οποιο μπορεις να δεις αρκετοι χρηστες ποιες εφαρμογες και παιχνιδια προτιμουν. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (18 Οκτ. 2004 , 13:55)

Καλό θα ήταν να βάζαμε μία freeware και μία commercial

 

Θα διευκόλυνε πολύ πιστεύω...

 

Καλοριζικο το 6260 :) .

freeware εφαρμογες/παιχνιδια ειναι ελαχιστες που κυκλοφορουν.

Αλλα μην φοβασαι, μια ματια στο irc καναλι #aivanet και θα τις

βρεις ολοκληρες ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές :D

Ε ντάξει υπάρχει τρόπος standar, αλλά αν υπάρχει κάτι freeware ακόμα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panoramix (16 Οκτ. 2004 , 20:00)

 

ta videos pou travaw me to camcoder, me to EYE CON den ta metatrepw gia na ta dw sto pc??An oxi, me poio?giati ta metatrepw me auto kai pali den mporw na ta anoiksw oute me to media player, oute me to real one player! :(

 

euxaristw prokatavolika !!! :)

 

 

:rolleyes: ??? :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/532490/t-panoramix2.jpg Ο Panoramix μίλησε !
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο καλυτερος τροπος απεγκαταστασης εφαρμογων ποιος ειναι;γιατι απο τη διχειρηση μενουν κατι βλακειουλες στο συστημα.αν διαγραψω αυτα τα αρχειακια θα γινει τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (18 Οκτ. 2004 , 16:36)

 

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές :D

Ε ντάξει υπάρχει τρόπος standar, αλλά αν υπάρχει κάτι freeware ακόμα καλύτερα :)

 

 

Φιλε Cue κατα τη γνωμη μου μονο 2 freeware εφαρμογες χρηζουν προσοχης.Το FExplorer και το Networker.Βασικα δεν νομιζω να υπαρχει και καμμια αλλη αξιολογη η οποια να ειναι freeware.

 

nikoskat οχι αμα απεγκαταστησεις την εφαρμογη τοτε μπορεις να σβησεις οτι ειχε σχεση με αυτην.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο σωστή διαδικασία απεγκατάστασης..??

 

Όταν π.χ. εγκαθιστούμε εφαρμογή στην ΜΜC..Έχουμε δημιουργία:

1) φακέλου με το όνομα της εφαρμογής στο Ε:/System/Apps,

2) αποθήκευση αρχείου <όνομα εφαρμογής>.sis στο Ε:/System/Install,

3) (προαιρετικά) αποθήκευση κάποιων .dll στο Ε:/System/Libs & /System/Programs (κάποια .exe πιο σπάνια)

4) (προαιρετικά) δημιουργία φακέλου όμοιου με το E: στο C:/System/Apps/<όνομα εφαρμογής> και αποθήκευση αρχείου .ini ή .dat (μερικών bytes συνήθως) και

5) (προαιρετικά) αρχεία κ φακέλους στο C:/System/Data & E:/System/Data...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει ότι δημιουργούν οι εφαρμογές. Με λίγα λόγια χρειαζόμαστε ένα Unistaller για Symbian να παρακολουθεί τι αλλαγές γίνονται στο σύστημα αρχείων (όπως παλιά κ τώρα βέβαια στα Windows)...Νομίζω registry file ότι δεν έχει το Symbian...

 

Δυστυχώς ο Διαχειριστής εφαρμογών αφήνει υπολείμματα και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν μπορεί καν να ξεκινήσει απεγκατάσταση εφαρμογής...

 

Καμμιά ιδέα έχει κανένας...

 

gpalouk.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rainmangr (17 Οκτ. 2004 , 22:56)

 

geia sas bre paidia

 

an kserei kaneis na mou pei pos mporo na metafero ola

ta sms mou apo 6600 sto 6260 plz perimeno apantisi soossssss

 

euxaristo polu

 

thes memory card reader oposdipote ego ta metafera apo to 6600 (mmc memory)sto 6260 no problem..cut/copy/paste xereis??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρακαλω καποιον που χρησιμοποιει τον nokia multimedia converter να μου στειλει με pm το product serial number,γιατι χρειαστηκε να το ξαναεγκαταστησω και το εχω χασει.Ευχαριστω.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpalouk (19 Οκτ. 2004 , 11:41)

 

Ποια είναι η πιο σωστή διαδικασία απεγκατάστασης..??

 

Όταν π.χ. εγκαθιστούμε εφαρμογή στην ΜΜC..Έχουμε δημιουργία:

1) φακέλου με το όνομα της εφαρμογής στο Ε:/System/Apps,

2) αποθήκευση αρχείου <όνομα εφαρμογής>.sis στο Ε:/System/Install,

3) (προαιρετικά) αποθήκευση κάποιων .dll στο Ε:/System/Libs & /System/Programs (κάποια .exe πιο σπάνια)

4) (προαιρετικά) δημιουργία φακέλου όμοιου με το E: στο C:/System/Apps/<όνομα εφαρμογής> και αποθήκευση αρχείου .ini ή .dat (μερικών bytes συνήθως) και

5) (προαιρετικά) αρχεία κ φακέλους στο C:/System/Data & E:/System/Data...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει ότι δημιουργούν οι εφαρμογές. Με λίγα λόγια χρειαζόμαστε ένα Unistaller για Symbian να παρακολουθεί τι αλλαγές γίνονται στο σύστημα αρχείων (όπως παλιά κ τώρα βέβαια στα Windows)...Νομίζω registry file ότι δεν έχει το Symbian...

 

Δυστυχώς ο Διαχειριστής εφαρμογών αφήνει υπολείμματα και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν μπορεί καν να ξεκινήσει απεγκατάσταση εφαρμογής...

 

Καμμιά ιδέα έχει κανένας...

 

gpalouk.

 

πολύ σωστά το πρόσεξες έτσι είναι..

δεν έχω ακούσει πάντως για εφαρμογή που να σβήνει όλα τα αρχεία κατά την απεγκατάσταση και δεν νομίζω να υπάρχει.

η λύση είναι να τα σβήνουμε μονοι μας .

αλλα και να μην το κάνουμε δεν πειράζει γιατί όπως και συ είπες είναι πολύ μικρά τα αρχεία (κατάλοιπα) και δεν σου δημιουργούν πρόβλημα.

 

ο λόγος που μένουν είναι για να έχουμε ένα back up ας το πούμε με ότι πληροφορίες έχει συλλέξει το πρόγραμμα μέχρι την τελευταία μέρα που το δουλέψαμε ώστε αν το ξανά εγκαταστήσουμε να το βρούμε όπως το αφήσαμε...

εγώ οποτε περνάω μια βόλτα από τον f.manager κάνω ένα σκουπισματακι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LuckyStriker (19 Οκτ. 2004 , 00:50)

 

to qreader 3eri kanis pou mporw na to vrw se full??

i telos padon kapion reader gia books se .pdb diladi gia palm siskeves an iparxi kapios tetios reader..

thnx

 

perimenw kapia apadisi plz

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agamithite (19 Οκτ. 2004 , 17:28)

 

Καλησπερα.Παρακαλω καποιον που χρησιμοποιει τον nokia multimedia converter να μου στειλει με pm το product serial number,γιατι χρειαστηκε να το ξαναεγκαταστησω και το εχω χασει.Ευχαριστω.

 

 

Πηγαινεις εδω και κανεις παλι Request serial number for this product >>

http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-63,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

mobo άλλαξες την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά κατα την εγκατάσταση; Μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα(bug του firmware 4.09.1);)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (19 Οκτ. 2004 , 22:56)

 

mobo άλλαξες την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά κατα την εγκατάσταση; Μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα(bug του firmware 4.09.1);)

 

Ο player μια χαρά παίζει. Για τον converter στο pc λέω αν υπάρχει πουθενά γιατί η εταιρία το διαθέτει μόνο για επεγγελματικούς σκοπούς πλέον, σε providers και τέτοια. Δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανενας το tomtom_s60_full_symboss.rar το οποιο ειδα σημερα στο #aivanet να δουμε τι ειναι?johner περι τινος προκειται, αξιζει τον κοπο? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (20 Οκτ. 2004 , 00:30)

 

Παιδια εχει δοκιμασει κανενας το tomtom_s60_full_symboss.rar το οποιο ειδα σημερα στο #aivanet να δουμε τι ειναι?johner περι τινος προκειται, αξιζει τον κοπο? :rolleyes:

 

Σίγουρα δεν έχει Ελληνικούς χάρτες γιατί Ελληνικούς tomtom δεν έχω δεί για series 60.

Aυτό λογικά είναι το πρόγραμμα. Μετά μπορείς να βάλεις κάποιον χάρτη.

http://www.tomtom.com/products/section.php?ID=23&Section=24&Language=1

 

Μόλις το κατεβάσω θα ξέρω περισσότερα γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι πολλοι on-line. ;)

 

Όταν μπείς aiva, feel free να μου στείλεις ένα pm.

Θέλω να σου πωωωω! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo (20 Οκτ. 2004 , 13:51)

 

to exw egw katebasmeno me tin dialup mou

 

einai programma pou tou petas kai anoigei xartes ..kati san citymaps...apla prepei na petas mesa sto arxeio pou exei gia tous xartes tous antistoixous gia auto to programma

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Geia xara paides. Exei kaneis sas provlima me to Mediasafe? Exw valei password, tin 1h fora me vazei kanonika mesa, alla otan paw na ksananoiksw tin efarmogi kai vazw kwdiko, mou leei password failed. Dokimasa na valw kai latinikous mono, kai arithmous mono. Parolauta ta idia. Sorry an exei ksananaferthei kati gia to thema, apla exw arketes meroules na mpw
Link to comment
Share on other sites

Φιλε meres δυστυχως αν και πολυ χρησιμη εφαρμογη ολοι το εχουμε αυτο προβλημα.Πρεπει να περιμενουμε καποια νεα εκδοση. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...