Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (18 Φεβ. 2004 , 16:50)

 

1. Μία παρατήρηση από ένα app που έβαλα χτες...

 

Το PHILIPS CAMCORDER PRO 375 είναι κάπως αργό στην απόκριση της θέασης της εικόνας (σε σχέση με το video recorder που έχει η μαμά ΝΟΚΙΑ) και την δείχνει νομίζω με κάποια σχετική απόκλιση-γωνία -- είναι ιδέα μου ή το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος εδώ ???

 

2. Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή που σου δίνει τη δυνατότητα να ορίζεις πλήκτρα (πχ. δεξί αριστερό πάνω κάτω κουνημα του joystick, μολυβάκι κλπ.) που να ανοίγουν κατευθείαν εφαρμογές (ανεξάρτητα ποιά εφαρμογή θέλω να ανοίξω - είτε της νοκια είτε τρίτου κατασκευαστή). Αν ναι ας μου δώσει κάποιος κάποιο link...

 

Ευχαριστώ παιδιά

 

 

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου, υπάρχει το Task Manager της Psiloc το οποίο όμως εγώ το απεγκατέστησα γιατί κάνει πολύ αργή την είσοδο στην Έκθεση του κινητού και γενικά κάνει πιο αργό το μενού. Επίσης μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις στην Μετάβαση και ακόμη και αν το απεγκαταστήσεις, οι συντομεύσεις θα παραμείνουν στην μετάβαση, αλλά όχι και στα πλήκτρα.

http://www.karpathia.gr/images/Evol4.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Yiannis (18 Φεβ. 2004 , 23:52)

 

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου, υπάρχει το Task Manager της Psiloc το οποίο όμως εγώ το απεγκατέστησα γιατί κάνει πολύ αργή την είσοδο στην Έκθεση του κινητού και γενικά κάνει πιο αργό το μενού. Επίσης μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις στην Μετάβαση και ακόμη και αν το απεγκαταστήσεις, οι συντομεύσεις θα παραμείνουν στην μετάβαση, αλλά όχι και στα πλήκτρα.

 

 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Κάποιος από εδω μου το πρότεινε κι όταν το έβαλα, η είσοδος στην έκθεση απέκτησε ταχύτητα σαλίγκαρου... Τέλος πάντων βρήκα άκρη και έφερα το "νεο μήνυμα" στο δεξί πλήκτρο (θα χρησιμεύσει βέβαια μετά την απενεργοποίηση του unicode στα sms της Nokia).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (18 Φεβ. 2004 , 16:50)

 

1. Μία παρατήρηση από ένα app που έβαλα χτες...

 

Το PHILIPS CAMCORDER PRO 375 είναι κάπως αργό στην απόκριση της θέασης της εικόνας (σε σχέση με το video recorder που έχει η μαμά ΝΟΚΙΑ) και την δείχνει νομίζω με κάποια σχετική απόκλιση-γωνία -- είναι ιδέα μου ή το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος εδώ ???

 

Ευχαριστώ παιδιά

 

 

Γενικοτερα το Philips Camcoder ειναι αρκετα προβληματικη εφαρμογη.Δεν ειναι μονο η αποκλιση που αναφερεις.Τρωει πολλα κολληματα και δεν νομιζω να καταφερεις να βιντεοσκοπησεις.Κανε την δουλεια σου προσωρινα με το ΤΙΜ και που θα παει κατι θα βγει και για το κινητο μας :rolleyes: .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Exo 1 provlima me to Nokia 6600. Prospathisa na valo to Handy Reminder pano sto kinito mou alla den douleue. To aferesa meta diladi ekana format tin mmc alla exei mini pano stin othoni to koudounaki gia tin afipnisi kai den feugei me tipota. Ekana xana format tin mmc meta ekana epanafora ergostasiakon rithmiseon alla tipota. Sas parakalo ti mporo na kano gia na figei??

Sas euxaristo!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (19 Φεβ. 2004 , 11:57)

 

Exo 1 provlima me to Nokia 6600. Prospathisa na valo to Handy Reminder pano sto kinito mou alla den douleue. To aferesa meta diladi ekana format tin mmc alla exei mini pano stin othoni to koudounaki gia tin afipnisi kai den feugei me tipota. Ekana xana format tin mmc meta ekana epanafora ergostasiakon rithmiseon alla tipota. Sas parakalo ti mporo na kano gia na figei??

Sas euxaristo!!!

 

 

Καλημερα και παλι...

 

Δοκιμασε να βαλεις μια αφηπνηση απο το standar ρολοι του τηλ.

Aυτη θα παει και θα πεσει πανω απο την υποτηθεμενη υπενθυμηση του handy reminder.

Αυτη που θα βαλεις ορισε την να κτυπησει μετα απο 1-2 λεπτα (για να μη περιμενεις πολυ ωρα).

 

σου ειπα και χθες το reminder δε δουλευει καλα.

 

Το Bugme ειναι το καλυτερο ΟΛΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (19 Φεβ. 2004 , 12:08)

 

Kalimera file mou!! COCOMAT!

Evala to Bugme alla den douleue kai meta prospathisa na valo to Handy Remnder kai egine auto.

Dokimasa tin afypnisi opos mou eipes alla tipota.

Kamia alli isigisi???

 

 

Μηπως εχει μεινει καποια αφυπνηση ενεργοποιημενη (πραγμα απιθανο γιατι εκανε format) η οποια δε φενεται. Για κανε εγκατασταση το systemtools. Εκει λογια θα σου δειξει οτι ειδους αφυπνηση-υπενθιμησ εχεις-ειχες βαλει.

 

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (19 Φεβ. 2004 , 12:25)

 

To Systemtools apo pou to vriskoume? Se euxaristo para poli!!! Ego skeftika na egkatastiso xana to Handy Reminder kai na to afereso xana. Esy ti les?

 

Δοκιμασε και αυτο που λες δε χανεις κατι.

 

σου στελνω στο systemtools με mail τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostaschr (19 Φεβ. 2004 , 12:19)

 

Molis simera exo parei to kinitaki mporeitai na mou peite liges selides me efarmoges kai programmatakia?

 

 

Η πρώτη και η δεύτερη υπογραφή μου έχουν ότι θες. :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Νέα δεδομένα για το MMS-it.

Πρωταγωνιστούν:

Κινητό Nokia 6600 1: Arose

Κινητό Nokia 6600 2: Μπέμπα

Sim 1: Vodafone με πάγιο

Sim 2: Cosmote με πάγιο

Φιλική συμμετοχή Nokia 7250 με Vodafone C.U.

Από	                Προς	                Αποτέλεσμα
Arose + Vodafone 	Arose + Vodafone	Unsupported
Arose + Vodafone 	Μπέμπα + Cosmote	Received and Play 
Μπέμπα + Cosmote 	Μπέμπα + Cosmote	Received and Play
Μπέμπα + Cosmote 	Arose + Vodafone	Unsupported
Arose + Cosmote 	Arose + Cosmote 	Received and Play
Arose + Cosmote 	Μπέμπα + Vodafone 	Unsupported
Μπέμπα + Vodafone 	Μπέμπα + Vodafone	Unsupported
Μπέμπα + Vodafone 	Arose + Cosmote 	Received and Play
Μπέμπα + Cosmote 	Nokia 7250 + C.U.	Unsupported

Η δοκιμή έγινε με το ίδιο πάντα αρχείο.

Αποτέλεσμα : Η κάτοχοι Vodafone δεν μπορούν να λάβουν μηνύματα από το MMS-it.

Αν κάποιος μπορεί να το διασταυρώσει ώστε να μπορέσει ο mikem4600 να εντοπίσει το πρόβλημα και όποτε μπορέσει να προβεί σε διορθώσεις του απίστευτα χρήσιμου προγράμματος. :cool:

Link to comment
Share on other sites

[b]Από	                Προς	                Αποτέλεσμα[/b]
Petran + Vodafone 	Petran + Vodafone	Unsupported

:angry:

Πάντως πρέπει να έχει γίνει αρκετά πρόσφατα. Πριν λίγες εβδομάδες έστειλα επιτυχώς σε Vodafone.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (19 Φεβ. 2004 , 17:52)

 

[b]Από	                Προς	                Αποτέλεσμα[/b]
Petran + Vodafone 	Petran + Vodafone	Unsupported

:angry:

Πάντως πρέπει να έχει γίνει αρκετά πρόσφατα. Πριν λίγες εβδομάδες έστειλα επιτυχώς σε Vodafone.

 

 

Φίλε Petran, από ότι θυμάμαι και εγώ έχω στείλει στο παρελθόν σε Vodafone με επιτυχία.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι παρατήρησα το πρόβλημα μετά από ολοκληρωτικό format όπου αναγκάστηκα να ξαναπεράσω τις ρυθμίσεις για τα mms από την αρχή. Μόνο που την πρώτη φορά τα είχα πάρει από ένα Vodafone center ενώ την δεύτερη μου τα έστειλε με mail η Vodafone. Μπορεί λοιπόν να ήταν διαφορετικά τα settings, δεν θυμάμαι καλά. Εσύ παρατήρησες τίποτα παρόμοιο?

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.

File john74 egkatestisa to spycall sto 6600 mou alla den xero pos douleyei.Pos xekinaei diladi na ihografei?

Kai sto group sou den mporoume na katevasoume ta apps tou 2004

Mporeis na voithiseis?

EYXARISTO!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT (19 Φεβ. 2004 , 19:35)

 

Paidia kalispera.

File john74 egkatestisa to spycall sto 6600 mou alla den xero pos douleyei.Pos xekinaei diladi na ihografei?

Kai sto group sou den mporoume na katevasoume ta apps tou 2004

Mporeis na voithiseis?

EYXARISTO!!!

 

kai gw to idio rwthsa pio prin alla den phra kamia apanthsh... :(

re paidia exw thn entypwsh OTI TO PROGRAMMATAKI DEN DOULEBEI STO KINHTO MAS... toulaxistwn sto diko mou to kinhto den mporesa na hxografhsw me tipota.... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostaschr (19 Φεβ. 2004 , 12:19)

 

Molis simera exo parei to kinitaki mporeitai na mou peite liges selides me efarmoges kai programmatakia?

 

εκτος απο τα yahoo που εχουν τα παιδια, http://www.aivanet.com/gr και το http://www.7650forever.com ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (19 Φεβ. 2004 , 20:31)

 

kai gw to idio rwthsa pio prin alla den phra kamia apanthsh... :(

re paidia exw thn entypwsh OTI TO PROGRAMMATAKI DEN DOULEBEI STO KINHTO MAS... toulaxistwn sto diko mou to kinhto den mporesa na hxografhsw me tipota.... :( :(

 

 

Κι εγω οσο κι αν προσπαθησα δεν καταφερα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (19 Φεβ. 2004 , 20:31)

 

kai gw to idio rwthsa pio prin alla den phra kamia apanthsh... :(

re paidia exw thn entypwsh OTI TO PROGRAMMATAKI DEN DOULEBEI STO KINHTO MAS... toulaxistwn sto diko mou to kinhto den mporesa na hxografhsw me tipota.... :( :(

 

to spycall to kaneis hide ohi EXIT otan vgeis apo to pragramma,den to eho perasei prosopika epeidi eho to power dictaphone kai to extended recorder ara kano ti douleia moy,tora oso afora ta 2004 psiloc apps mipos prepei na ta peraso xehorista epeidi einai megalo file???3mb++
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kelfer (19 Φεβ. 2004 , 19:18)

 

Φίλε Petran, από ότι θυμάμαι και εγώ έχω στείλει στο παρελθόν σε Vodafone με επιτυχία.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι παρατήρησα το πρόβλημα μετά από ολοκληρωτικό format όπου αναγκάστηκα να ξαναπεράσω τις ρυθμίσεις για τα mms από την αρχή. Μόνο που την πρώτη φορά τα είχα πάρει από ένα Vodafone center ενώ την δεύτερη μου τα έστειλε με mail η Vodafone. Μπορεί λοιπόν να ήταν διαφορετικά τα settings, δεν θυμάμαι καλά. Εσύ παρατήρησες τίποτα παρόμοιο?

:wacko:

Μάλλον ήταν απλή σύμπτωση... :( Έχω τις ίδιες ρυθμίσεις που έβαλα την πρώτη ημέρα που το πήρα (το Νοέμβρη). Άλλωστε φαίνεται να είναι θέμα δικτύου κι όχι της συσκευής.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μόνο η Vodafone "φιλτράρει" τα MMS από το MMS_It. Λέω να τους πάρω ένα τηλέφωνο δω μήπως τυχόν μπορεί να γίνει κάτι. Ο Μιχάλης άραγε τι γνώμη έχει για το θέμα μετά από τα παραπάνω;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (19 Φεβ. 2004 , 22:19)

 

to spycall to kaneis hide ohi EXIT otan vgeis apo to pragramma,den to eho perasei prosopika epeidi eho to power dictaphone kai to extended recorder ara kano ti douleia moy,

kai omws pali re file den leitourgei...

sou bgazei mia erwthsh an 8eleis na ksekinhsei h hxografhsh patas yes kai...den kanei tipota....

genika pantws pou eida apo ksena sites to diafhmizoun gia polla kinhta kai sto telos sumplhrwnoun OTI EXEI APLA DOKIMASTEI KAI STO NOKIA 6600 xwris omws na uparxei 100% apotelesma...

se mena pantws kai apo oti eida kai se allous den doulebei... krima giati opws to eida htan to kallutero sthn kathgoria tou....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...