Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρά και καλώς σας βρήκα! ενδιαφέρομαι για το 8500 αλλά ακουω διαφορα..η τιμή είναι αρκετα καλή αλλά η μπαταρία και το service δεν είναι πολύ καλά. αξίζει να το αγοράσω ή υπάρχει καμμιά καλύτερη πρόταση;:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spatsant

εγω προσωπικα νομιζω οτι ειναι πολυ καλο του λειπει το wifi κατα τ'αλλα για εμενα ειναι οκ

τωρα αν θελεις κατι που να εχει 3g καλυτερη καμερα φλας ενα δυο πραγματακια παραπανω κοιτα και το νοκια 6120

 

Δυστυχώς:worry: άμα ανεβάσεις αρκετά τα db μπουκώνει

 

μπορεις ομως να το επεξεργαστεις καταλληλα και να αφερεσεις καποιες συχνοτητες μεσω ενως καλου editor πχ soundforge ;)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω με τιποτα να κατεβασω το firmware του 8500.εχω εωερ/ση το λογαργιασμο,εστειλα και pm αλλα τιποτα.νομιζω εχει ανεβει στο forum η τελευταια ελληνικη rom,αν ειναι ευκολο ας με παραπεμψει καποιος φιλος με link.ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τo νέo(?) firmware για το 8500 εδώ: http://rapidshare.com/files/28155648/8500_new_firm.rar

Αν μπορείς soterman (ή όποιος άλλος θέλει) τη δοκιμάζεις?

 

Νομίζω είναι η τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα πανε καλα ξαφνικα η αναβαθμιση σταματαει στο 4% και μου γραφει ERROR invalid VENDER ID this update utility can not be used on your smartphone check your vender id....τι σημαινει αυτο??:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από αρκετό παίδεμα, επιτέλους κατάφερα να φτίαξω την πρώτη μου multipage home screen:

 

http://img209.imageshack.us/img209/3618/previewhm5.png

 

Μπορείτε να τη βρείτε εδώ:

http://rapidshare.com/files/57980731/ClockMultiscreen_Home_PAskin.zip

Link to comment
Share on other sites

μπορεί η συσκευή qtek 8500 να συνδεθεί μέσω bluethoth σε gps δεκτη, και να δουλέψει με χάρτες που θα εγκατασταθούν στο κινητό σαν κανονικό gps;
Link to comment
Share on other sites

μπορεί η συσκευή qtek 8500 να συνδεθεί μέσω bluethoth σε gps δεκτη, και να δουλέψει με χάρτες που θα εγκατασταθούν στο κινητό σαν κανονικό gps;

Ναι! το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά!!

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι! το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά!!

 

μπορείς κανείς να έχει φωνητική καθοδήγηση στο αυτοκίνητο όπως συμβαίνει με τις κλασικές συσκευές gps;

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βάλεις destinator 6 με χάρτες NGi και να έχεις φωνητική καθοδήγηση.

Eχω αγοράσει το πακέτο destinator6+Fortuna clip on και είμαι ευχαριστημένος από τη λειτουργία του.

http://www.ngi.gr/page.php?languageid=2&pageid=59&categoryid=1

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βάλεις destinator 6 με χάρτες NGi και να έχεις φωνητική καθοδήγηση.

Eχω αγοράσει το πακέτο destinator6+Fortuna clip on και είμαι ευχαριστημένος από τη λειτουργία του.

http://www.ngi.gr/page.php?languageid=2&pageid=59&categoryid=1

 

το γεγονός ότι δεν έχει οθόνη αφής και πενάκι ή ποντίκι πως διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

με το fake cursor.το καλό είναι ότι μπορεις να εισάγεις διεύθυνση με το πληκτρολόγιο.υπάρχει και έκδοση για smartphones η οποία είναι beta και δεν τη πουλάει η ngi αλλα δουλευει μια χαρα χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες. Μια απορία.... Έχω αλλάξει το color scheme σε guava bubbles. O media player 10, όμως, έχει μπλε background. Θα 'θελα να το αλλάξω, για να ταιριάζει. Ξέρει κανείς πώς?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει με την αλλαγή του color scheme. Υπάρχουν όμως skins για τον WMP. Βρίσκεις και κατεβάζεις αυτά που θέλεις, μεταφέρεις το φάκελο με το θέμα στη συσκευή(νομίζω χρειάζεται να είναι στο root directory της συσκευής ή της κάρτας μνήμης για να τα βρε). Μετά ανοίγεις το WMP και από το μενού -> επιλογές -> εμφανίσεις, αφού περιμένεις λίγο για να ανιχνεύσει για θέματα, με δεξί/αριστερό βελάκι βλέπεις τα διαθέσιμα και επιλέγεις αυτό που θέλεις(μερικά θέματα δεν εμφανίζονται πάντως).
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αντιμετωπιζει κανενας το προβλημα που αναφερω με τα update?δυστυχως δεν γινεται τιποτα θα ηθελα τα φωτα σας..αν ειναι δυνατον.thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αψογος!!

γρηγορο, ευκολο, κατανοητο..

αφου παιδευτηκα με αλλες οδηγιες χρηστων του Myphone, βρηκα αυτες τις οδηγιες και τελειωσα στο πι και φι!

 

τωρα το samsung i320 βλεπει ιντερνετ... ευχαριστω psybill

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει με την αλλαγή του color scheme. Υπάρχουν όμως skins για τον WMP. Βρίσκεις και κατεβάζεις αυτά που θέλεις, μεταφέρεις το φάκελο με το θέμα στη συσκευή(νομίζω χρειάζεται να είναι στο root directory της συσκευής ή της κάρτας μνήμης για να τα βρε). Μετά ανοίγεις το WMP και από το μενού -> επιλογές -> εμφανίσεις, αφού περιμένεις λίγο για να ανιχνεύσει για θέματα, με δεξί/αριστερό βελάκι βλέπεις τα διαθέσιμα και επιλέγεις αυτό που θέλεις(μερικά θέματα δεν εμφανίζονται πάντως).

 

Thx. Κάτι παρόμοιο τώρα. Πως αλλάζει η εικόνα που εμφανίζεται στο background κατα τη διάρκεια εισερχόμενης και εξερχόμενης κλήσης. Απ' όσο έψαξα σε ξένα fora, άκρη για τις αλλαγές που χρειάζονται στη registry δεν έβγαλα....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εδώ αναφέρεται αυτό που θέλεις:

 

-------------------------------------------------------------------------------------

The size of the images is always 176 x 180, however, it appears to work for smaller images as they appear to be aligned bottom right on the screen.

 

The Error, Exclamation. Info and Question dialogs appear to be basically the same, and consist of a title and information. It is best to make sure that the lower part of the display is kept as clear as possible as text may fill the whole of this area depending on the appliction.

 

Lets edit the registry...

Open up PHM Regedit and change the following values...

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Shell/Rai

 

and one of the following:

:Callalert (used for incoming calls)

:ErrorBox (used for error messages)

:ExclamationBox (warning messages)

:InformationBox (information screens)

:QuestionBox (when a question is asked)

:VolDlg (for the volume control)

 

select 'Values'

select 'BKBitmapFile'

and change the path to that of your image (eg. IPSMvolume.gif)

 

If you want to change skins at any time you may want to reset these values back to the original default screens, these are:

:Callalert windowscall.gif

:ErrorBox windowsyell.gif

:ExclamationBox windowsyell.gif

:InformationBox windowsinfo.gif

:QuestionBox windowsques.gif

:VolDlg windowsvolume.gif

 

and thats all there is to it, have fun.

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχα βρει και εγώ αλλά τελικά δεν είναι έτσι.... Στο callalert πχ δεν εχει καμία τιμή *.gif :confused:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχα βρει και εγώ αλλά τελικά δεν είναι έτσι.... Στο callalert πχ δεν εχει καμία τιμή *.gif :confused:

 

Οκ το βρήκα τελικά. Χρειάζεται (για τις εισερχόμενες) να δημιουργήσεις μια τιμή string στο callalert, καθώς δεν προϋπάρχει με όνομα BKBitmapFile και να βάλεις εκεί το path της εικόνας...

 

Με τις εξερχόμενες δε βγάζω άκρη....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό παίδεμα, επιτέλους κατάφερα να φτίαξω την πρώτη μου multipage home screen:

 

http://img209.imageshack.us/img209/3618/previewhm5.png

 

Μπορείτε να τη βρείτε εδώ:

http://rapidshare.com/files/57980731/ClockMultiscreen_Home_PAskin.zip

 

Είναι πολύ καλή! Ευχαριστώ!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

re paidia xerei kaneis poso kostizei allagi tis exwterikis othonis???tin espasa////

 

Δεν έχω ιδέα, αλλά αυτά συνήθως βγαίνουν ακριβούτσικα. Με την τιμή που έχει το κινητό, ίσως συμφέρει να πάρεις καινούριο....... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...