Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια χάλασε το κινητό μου.Βαζω την κάρτα sim και μου λέει οτι δεν υπάρχει κάρτα sim.Οπότε αποφάσησα να περάσω απο τα γραφεία της ace hellas να το πάω για service.Το θέμα είναι οτι έχω χάσει την απόδειξη και διαωάζω στο site οτι η απόδειξη απαιτείται.Είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο;Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω παραπάνω αλλά όχι και να μην το παίρνουν καθόλου!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανεις που να πουλαει το qtek 8500 του?το εχει στο expansys αλλα μονο σε ροζ:(

 

εαν υπαρχει καποιος ας μου πει.ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θελω να φλασαρω το 8500 της κοπελας μου (οχι ace)αλλα η διαδικασια ξεκλειδωματος με μπερδευει στο p3300 που εχω ετρεξα απλα το αρχειο να ξεκλειδωσω το slp.στο xda γραφει για διαφορα βηματα για regeditSTG2 κτλ.πολυ μπιζιλο ειναι να το κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως μπορω να κανω το qtek 8500 σε windows mobile 6.1?ειναι απο ace hellas.ευχαριστω προκαταβολικα..
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως μπορω να κανω το qtek 8500 σε windows mobile 6.1?ειναι απο ace hellas.ευχαριστω προκαταβολικα..

Δες το μηνυμα #128 στο παρόν thread

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και καιρο το καιζερ και ειμαι οκ αλλα ειπα να παρω και το 8500 για το καλοκαιρι μιας και ειναι μικρο.αλλα δεν κανει synchronize με τιποτα.εχω το 4.5 και το καιζερ κανει μια χαρα.δοκιμασα και το 4.1 που ειχε στο κουτι του αλλα και παλι τιποτα.το κινητο απλα φορτιζει οταν το συνδεω στο pc και τιποτα αλλο.μπορει κανεις να με βοηθησει??

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την wm6.1 pro ρομ αυτή τη στιγμή και δε θυμάμαι που ακριβώς είναι η συγκεκριμένη ρύθμιση(πιθανόν στα connections -> usb to pc) αλλά συνήθως αν υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης με το activesync λύνεται με το να μην είναι τσεκαρισμένη η επιλογή:

Enable advanced network fanctionality

Link to comment
Share on other sites

Δύο ακόμη νέες εκδόσεις με wm6 έχουν ήδη βγει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368715

η μια βασισμένη στην τελευταία cingular ρομ και η άλλη στην qtek(η πρώτη δεν αφήνει πολύ ελεύθερο χώρο στη συσκευή, ενώ η δεύτερη αφήνει γύρω στα 13MB).

Το ελληνικό language pack λειτουργεί και στην qtek rom, αλλά χρειάζεται η αντικατάσταση του rootgsm για να υπάρχουν στις ρυθμίσεις οι επιλογές για την εξωτερική οθόνη και για ελληνικά το αντίστοιχο mui που έχω μεταφράσει:

 

http://rapidshare.com/files/92202511/rootgsm.cpl.zip

αντιγραφή και των δύο αρχείων στον κατάλογο windows της συσκευής

Εγώ έχω βάλει την wm6 clean και εχω παρατηρησει οτι δε δουλευει ο light sensor (πότε φωτίζει το keyboard, πότε όχι). Έχει κανείς κάποια σχετική εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται τιποτα.και με το bluetooth το συνδεσα αλλα και παλι γραφει απλα connexted και συυχρονισμο παλι δεν κανει ενω το καιζερ κανει και παλι μια χαρα.μηπως αν του περασω τα 06 θα κανει δουλεια?για το πως κανουμε εγκατασταση τα 06 υπαρχει καπου κανενα manual στυλ για να δω τη διαδικασια καλυτερα?συγνωμη ομως ειμαι λιγο ασχετος.

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον δεν βλεπω να βγαζω ακρη,σε οποιον ενδιαφερεται το δινω στο κουτι του με ενα χρονο ακομα εγγυηση.ειναι απο ace hellas.εχει ελληνικο μενου.μαζι δινω και αλλες 2 καινουργιες μπαταριες των 950 mAh και ενα bluetooth για το pc στα 90 ευρω ολα μαζι.οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα μαιλ.

 

ευχαριστω και παλι

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χάλασε το κινητό μου.Βαζω την κάρτα sim και μου λέει οτι δεν υπάρχει κάρτα sim.Οπότε αποφάσησα να περάσω απο τα γραφεία της ace hellas να το πάω για service.Το θέμα είναι οτι έχω χάσει την απόδειξη και διαωάζω στο site οτι η απόδειξη απαιτείται.Είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο;Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω παραπάνω αλλά όχι και να μην το παίρνουν καθόλου!

 

Dokimases na 3anaperaseis tin rom mipws erthei sta isa tou?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε όλους,

Ψάχνω, για δεύτερη συσκευή, μια Qtek 8500 σε μαύρο, ελληνικό μενού κι όλα τα παρελκόμενα. Εάν υπάρχει διαθέσιμη και είναι σε άριστη κατάσταση, ας μου στείλει ένα pm.

Link to comment
Share on other sites

90 euro + 20 μεταφορικά απο expansys. το παρέλαβα σήμερα, το αναβάθμισα σε wm6.1 και ειναι ΑΨΟΓΟ. μόνο τα ελληνικά σμσ μένουν.

 

μπορείς να δώσεις ορισμένα παραδείγματα για τα οποία αξίζει η "αναβάθμιση" σε wm6? (πέρα από το περισσότερο όμοφρο interface) :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος το πουλα ας ενημερωσει

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειναι απλα πολυ πιο σβελτο...

 

σοβαρά μιλάς; :superman: εγώ θα φανταζόμουνα ότι ... θα γινότανε πολύ περισσότερο αργό!!! :rocket::kill::hunter::dash:

 

παιδια οποιος το πουλα ας ενημερωσει

 

χλωμό να το πουλήσει κανείς... για τα λεφτά του (κάτω από 200€) ΛΕΕΙ!!! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

για αυτο και πηρα ενα xda graphite που ειναι ανωτερο:cool:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρα και απο μενα

μου χαρισαν προσφατα το εν λογω κινητο , αλλα δε μπορω με τπτ να το κανω να δουλεψει ο μινι οπερα με wind plus non stop ( o mobile IE δουλευει "μια χαρα"). ειτε με το αρχικο ROM , ειτε με τα wm 6.1 που του περασα (ελπιζοντας να εχει περισσοτερες ρυθμισεις για τον proxy).Αν υπαρχει καποιος με Qtek8500/HTC Startrek που να εχει ρυθμισει και να δουλευει ο μινι οπερα(και ποια εκδοση) με wind plus non stop (και με ποιον midlet manager) , ας ποσταρει και εδω τις ρυθμισεις του , μπας και δω ασπρη μερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και καμιά βδομάδα, του πέρασα Windows 6.1 PRO. Ναι καλά διαβάσατε! PRO! Μια χαρά τα πάει, αν και δεν έχει touch screen :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα! , περασα και εγω δοκιμαστικά την PRO ROM , και δεν εχω καταφέρει να κανω να δουλέψουν το ελληνικό Τ9 ,(ουτε το exT9) με αποτελεσμα να μην μπορώ να γράψω πουθενα ελληνικα , επισης, μηπως ξέρεις πώς ρυθμίζω να μου δείχνει μονο τις επαφές της συσκευής και όχι της SIM ?Τελος η οθονη φαίνεται λες και εχουν βάλει 16bit χρωμα στην οθονη αντι για "32" , αυτο γιατι εχει εντονο "banding" (τον τελευταιο καιρο το γεμίζω ταινίες και τις βλέπω με τον coreplayer) εκει που φαίνονταν ΑΨΟΓΑ στα WM 6.1 std , εδω φαίνονται πολύ χάλια λόγω του πιο πάνω.Any Ideas ???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι ξεκλειδωμα χρειαζεται το 8500 για cooked rom?αρκει το registry unlock?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά SOS, κάτι έπαθε το κινητό μου και θέλω να περάσω όλες μου τις επαφές στη sim. Δοκιμάζω με το sim manager πατάω contacts to sim και στη συνέχεια save και μου βγάζει bad parameter. Εντωμεταξύ κάτι έχει πάθει και δεν συγχρονίζει καλά με το activesync και δεν τις έχει πάρει και στο outlook. ΣΟΣ, όλες οι επαφές είναι στη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...