Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks sotiris72 για της πληροφοριες...ακομα δεν το εχω πιασει για τα καλα αλλα κατι που μου εκανε εντυπωσει και κοντευω να τρελαθω, εχει sensora για το backlight στο πλητκρολογιο ??? δηλαδει φωτιζει οταν δεν ειναι επαρκης ο φωτισμος στον χωρο ???

 

a) ακομα το wi-fi μου ειναι disable to SSID broadcast και φυσικα το TyTN δεν μπορει να συνδεθει...μπορω να το βαλω manually απο καπου ??? ειμαι σιγουρος οτι γινεται με third-party software αλλα επειδη ακομα δεν εχω ξεκινησει το download ηθελα να δω τι γινεται με τις εφαρμογες που εχει ηδη πανω...

 

b) πηρα επισης μια 512MB SanDisk καρτα και θελω να κανω format μεσα απο το κινητο με το pocketmechanic. τι FAT να βάλω ? FAT16 ή FAT32

 

 

παντως ειναι απιστευτο, εχω παθει πλακα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanks sotiris72 για της πληροφοριες...ακομα δεν το εχω πιασει για τα καλα αλλα κατι που μου εκανε εντυπωσει και κοντευω να τρελαθω, εχει sensora για το backlight στο πλητκρολογιο ??? δηλαδει φωτιζει οταν δεν ειναι επαρκης ο φωτισμος στον χωρο ???

 

ακομα το wi-fi μου ειναι disable to SSID broadcast και φυσικα το TyTN δεν μπορει να συνδεθει...μπορω να το βαλω manually απο καπου ??? ειμαι σιγουρος οτι γινεται με third-party software αλλα επειδη ακομα δεν εχω ξεκινησει το download ηθελα να δω τι γινεται με τις εφαρμογες που εχει ηδη πανω...

 

παντως ειναι απιστευτο, εχω παθει πλακα!!

 

εχει φωτοκυτταρο.οταν εχει φως δεν αναβει αμα κρινει μετα οτι εχει πεσει σκοταδι οχι τελειως αναβει.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από αυτούς που το έχουν, μπορεί κάποιος να κάνει ένα τεστ εγγραφής video, και να μου πει σε πόσα fps γράφει σε 352x288 ? Και επίσης, γράφει σε WMV μόνο ή και σε MJPEG AVI ?

(Το ξέρω ότι το TyTN δεν το παίρνεις για την κάμερα, αλλά θα ήθελα να μάθω έτσι κι αλλιώς).

 

Θενκς :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η ελατωματική σοδειά στην οποία αναφέρεσαι, δεν έχει να κάνει με το πόσο "παίζει" το κινητό σε τζόγο, αλλά κυρίως με προβλήματα στην στοίχηση της οθόνης. Οπότε μην ανησυχείς, το δικό μου ΗΤΑΝ στην σοδειά αυτή και μέσα σε 3 ώρες, μου έβαλαν καινούρια οθόνη και είναι ΤΖΑΜΙ!

 

Ο τζόγος τώρα, είναι αλήθεια πως είναι "λίγο" ενοχλητικός. 'Οσο το συνηθίζεις πάντως γίνεται όλο και λιγότερο σπαστικό. Απλά του φέρεσαι σαν πριγκίπισα... Απαλά το πιάνεις, απαλά το ανοίγεις κτλ :O

 

Εγώ να καταλάβεις, πήρα και άλλη θήκη, για να μην το "σπρώχνω" από κάτω και ανοίγω το πληκτρολόγιο άθελά μου. Μην ανησυχείς πάντως. Είναι μπόμπα η συσκευή! :D

 

Απλά μόλις το ανοίξεις, δούλεψέ το λίγο με το πενάκι για να βεβαιωθείς ότι η οθόνη είναι ΟΚ και δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι... :cool:

 

Επίσης, βάλε ένα φίλο να σου στείλει sms για να δεις αν σου δείχνει τον αριθμό του αποστολέα. Αρχικές εκδόσεις είχαν ένα bag και δεν σου έδειχνε ποιος έστειλε το μήνυμα. Αν πάρεις το μήνυμα και δεις τον αριθμό αυτού που το έστειλε είσαι ΟΚ. ;)

 

Μια απορία: Ρε παιδιά, δοκίμασα να περάσω μέσα κάποια προγραμματάκια που τροποποιούσαν την αρχική οθόνη του σήμερα με διάφορους τρόπους, κάτι άλλα με διάφορα "θέματα" κ.ο.κ. Μήπως είμαι ανώμαλος που δεν μου άρεσαν και τα πέταξα όλα; :confused:

 

Υ.Γ. Το νέο BT δουλεύει ρολόι. Δεν υπάρχει πια echo και δουλεύει και η φωνητική κλήση άριστα... :)

 

 

Το θέμα είναι πως όταν παίρνεις κάτι καινούριο κ σου βγάζει από την αρχή τέτοια ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα, κυρίως σε θέματα οθόνης κτλ, καλύτερα να τους το στέλνεις πίσω κ να στο φέρνουν καινούριο!! :chair: Δεν παίζεις με ένα απλό τηλέφωνο των 100 Euro μιλάμε για 750Euro!

κ όσο αναφορά την οθόνη είναι το Α κ το Ω!! (225.000δρχ+ για να το καταλάβουμε καλύτερα :dizzy: )!

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που δεν το έχουν πάρει (εγώ επίσης) πήγα σήμερα και το δοκίμασα στο Πλαίσιο. Δεν είναι μεγάλο και είναι πολύ όμορφο.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για αυτούς που δεν το έχουν πάρει, και ιδιαίτερα για αυτούς που κάνουν την μετάβαση από Symbian κλπ και είναι λίγο χαμένοι σε Windows Mobile, υπάρχει Windows Mobile 5 emulator για PC από την ίδια τη Microsoft (ψάξτε στο site της MS, το βρίσκεις εύκολα).

Είναι πάρα πολύ καλό, εμένα με βοήθησε να απαντήσω μόνος μου τις μισές απορίες μου σχετικά με το TyTN και τα PPCs !

 

...τώρα αν ήξερα και σε πόσα fps τραβάει video :p (και μερικές ακόμα λεπτομέρειες που κανείς δεν γράφει σε reviews...)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Αα! :happy: Ξέχασα…μπορεί κάποιος που να έχει wireless router να κάνει απομακρυσμένη σύνδεση στο pc του από το pocket…:confused: ?? κ να μου πει πάνω-κάτω την ταχύτητα που έχει…? γιατί εγώ το κάνω με Bluetooth (μιας κ ακόμα δεν έχω πάρει το ΤΕΡΑΣ:cry: ) αλλά παρόλα αυτά είναι γρήγορο ! Thanks! :) :D :p
mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας, έχω πάρει τον τιτανα απο το handit το τιμολόγιο που μου στείλανε δεν γράφει imei.Πως με καλύπει η εγγύηση αφού δεν αναφέρεται στο συγκεκριμένο μηχάνημα και πως μπορώ να διασφαλιστώ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

a) έχω το TyTN english και θέλω να γράφω ελληνικά και με το stylus και με το hardware keyboard. Πήγα στο AekMap που προτείνεται αλλα δεν ξέρω τι να πρωτοκατεβασω...επίσης μου λέει να κάνω activation και να το αγοράσω...δεν είναι free ?? (και εννοώ free όχι σπασμένο)

 

για πείτε μου τι να κατεβάσω ακριβώς ώστε να μπορώ να γράφω ελληνικά...

ευχαριστώ

 

b) επισης, τα voice tags που βαζεις στα contacts που βρισκονται μεσα στο κινητο (εννοω σαν αρχεια) και πόσο χώρο ποιανουν ?

 

θα εκτιμουσα οποιαδηποτε απαντηση στα δυο αυτα ερωτηματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας, έχω πάρει τον τιτανα απο το handit το τιμολόγιο που μου στείλανε δεν γράφει imei.Πως με καλύπει η εγγύηση αφού δεν αναφέρεται στο συγκεκριμένο μηχάνημα και πως μπορώ να διασφαλιστώ?

 

γιατι δεν τους παιρνεις ενα τηλ.να τους ρωτησεις για να εισαι σιγουρος.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Εχω 3 ερωτησεις να κανω!!

1)Πως κανουμε backup ???οταν κανει συγχρονισμο με το pc?και εαν ναι που ειναι το αρχειο?

2)τελικα αλλαζει ο ηχος του ξυπνητηριου?

3)υπαρχει καποιο προγγραμα οπως την φραγη εισερχομενων συγκεκριμενων επαφων κλησεων?

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Εχω 3 ερωτησεις να κανω!!

1)Πως κανουμε backup ???οταν κανει συγχρονισμο με το pc?και εαν ναι που ειναι το αρχειο?

2)τελικα αλλαζει ο ηχος του ξυπνητηριου?

3)υπαρχει καποιο προγγραμα οπως την φραγη εισερχομενων συγκεκριμενων επαφων κλησεων?

 

msn.....:rolleyes::rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το χρειαστώ και εγω αυτό το msn οταν πάρω το τηλέφωνο..!!:D :D

 

ποτε με το καλο??????:D :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για αυτούς που δεν το έχουν πάρει, και ιδιαίτερα για αυτούς που κάνουν την μετάβαση από Symbian κλπ και είναι λίγο χαμένοι σε Windows Mobile, υπάρχει Windows Mobile 5 emulator για PC από την ίδια τη Microsoft (ψάξτε στο site της MS, το βρίσκεις εύκολα).

Είναι πάρα πολύ καλό, εμένα με βοήθησε να απαντήσω μόνος μου τις μισές απορίες μου σχετικά με το TyTN και τα PPCs !

 

nixx

 

 

Κατεβασα την εφαρμογή που πρότεινες. Χρειάζεται όμως και κάποια άλλα για να τρέξει.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα link που χρησιμοποίησες?

 

Ευχαριστώ Πολύ.!!

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογή που πρότεινες. Χρειάζεται όμως και κάποια άλλα για να τρέξει.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα link που χρησιμοποίησες?

 

Ευχαριστώ Πολύ.!!

 

Ενδιαφερον. Για δωστε ενα Link ρε παιδια. Σιγουρα ειναι πολυ χρησιμο

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογή που πρότεινες. Χρειάζεται όμως και κάποια άλλα για να τρέξει.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα link που χρησιμοποίησες?

 

Ευχαριστώ Πολύ.!!

 

Λοιπόν, εδώ βρίσκετε ότι χρειάζεστε :

 

Windows Mobile Emulator Images

 

Κατεβάστε το Microsoft Device Emulator 1.0, έχει και 2.0 αλλά νομίζω είναι ακόμα beta, ενώ το 1.0 δουλεύει μια χαρά.

 

Εδώ θα βρείτε τα αρχεία που χρειάζεστε και οδηγίες για την εγκατάσταση. Όταν τα εγκαταστήσετε όλα και είναι έτοιμα, θα έχετε 3 emulators - PocketPC, Smartphone, και Smartphone QVGA. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το PocketPC. Εξομοιώνει πλήρως τα WM5, μέχρι και αποστολή SMS και τηλεφωνική κλήση ! :)

 

Αν βρείτε δυσκολίες, ρίξτε post ή PM και αν μπορώ να βοηθήσω φυσικά θα το κάνω.

 

@giotamike : Πιθανότατα αυτό που σου λείπει είναι αυτό : Virtual Machine Network Driver for Microsoft Device Emulator. Αν και πάλι έχεις πρόβλημα, ισχύει αυτό που είπα και παραπάνω, πες μου και θα τη βρούμε την άκρη :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το χρειαστώ και εγω αυτό το msn οταν πάρω το τηλέφωνο..!!:D :D

 

 

να μαστε καλα :rolleyes:

 

εδω γυρω θα ειμαστε !!:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Στο s100 μου ειχα καποια προγραμματακια που δεν μπορω να τα βρω τωρα για το HTC TYTN μου...

αν καποιος μπορει να μου πει που μπορώ να τα βρώ ή να του δωσω το email μου και να μου στειλει τα εξης προγραμματα θα ειμαι πολυ ευγνώμων:

 

1) για εμφανιση καταστασης μπαταριας

2) ενα task manager

3) 1 file explorer

 

Και πιο συγκεκριμένα ψαχνω για τα παρακάτω (που ειχα στο s100 μου :

- CALL USAGE (προγραμμα για εμφάνιση διάρκειας χρονου ομιλιας εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων)

 

- DTSYSVIEW (κατι σαν διαχειριση εργασιων οπως τα windows xp)

 

- RESCO FILE EXPLORER

 

- PROGRAM LAUNCHER

 

Ευχαριστω εκ'των προτερων,

Αντωνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...

 

Θα ήθελα μια χάρη, από κάποιον κάτοχο TyTN, που έχει τη δυνατότητα και τη διάθεση να βοηθήσει...

 

Είμαι κοντά στην τελική επιλογή του TyTN για αντικατάσταση του P900, και έχω διαβάζει ότι έχω βρει σχετικά με αυτό και τα WM5 γενικότερα (συμπεριλαμβανομένου και αυτού του forum φυσικά !). Παρ'όλα αυτά όμως, έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη συσκευή, τις δυνατότητές της και τη χρήση της. Απορίες λεπτομερείς & αρκετά συγκεκριμμένες, που δυστυχώς δεν καλύπτονται από κανένα review μέχρι στιγμής. Ευτυχώς τις μισές μου απορίες κατάφερα να τις απαντήσω μόνος μου, χάρη στο WM5 Emulator, αλλά και πάλι, κάποια πράγματα δεν απαντιούνται παρά μόνο από κάποιον που είναι κάτοχος της συσκευής και την χρησιμοποιεί καθημερινά.

 

Αν κάποιος έχει το χρόνο, τη δυνατότητα & τη διάθεση να ασχοληθεί λίγο με το TyTN και να μου απαντήσει κάποιες συγκεκριμμένες ερωτήσεις, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ (ας μου απαντήσει εδώ ή με PM) ! Κι αν είναι και πρώην χρήστης P900/910, ακόμα καλύτερα, μια και αρκετές από τις απορίες μου έχουν να κάνουν με το πώς αντιμετωπίζονται κάποια πράγματα στα WM5 σε σχέση με το UIQ.

 

θενκς :)

 

nixx

 

ΥΓ - Δεν "ρίχνω" απ'ευθείας τις ερωτήσεις μου στο forum, γιατί είναι αρκετές και ίσως να γίνει κουραστικό για κάποιους άλλους. Αν όμως νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα & δεν θα ενοχλήσει, τις ρίχνω :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...

 

Θα ήθελα μια χάρη, από κάποιον κάτοχο TyTN, που έχει τη δυνατότητα και τη διάθεση να βοηθήσει...

 

Είμαι κοντά στην τελική επιλογή του TyTN για αντικατάσταση του P900, και έχω διαβάζει ότι έχω βρει σχετικά με αυτό και τα WM5 γενικότερα (συμπεριλαμβανομένου και αυτού του forum φυσικά !). Παρ'όλα αυτά όμως, έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη συσκευή, τις δυνατότητές της και τη χρήση της. Απορίες λεπτομερείς & αρκετά συγκεκριμμένες, που δυστυχώς δεν καλύπτονται από κανένα review μέχρι στιγμής. Ευτυχώς τις μισές μου απορίες κατάφερα να τις απαντήσω μόνος μου, χάρη στο WM5 Emulator, αλλά και πάλι, κάποια πράγματα δεν απαντιούνται παρά μόνο από κάποιον που είναι κάτοχος της συσκευής και την χρησιμοποιεί καθημερινά.

 

Αν κάποιος έχει το χρόνο, τη δυνατότητα & τη διάθεση να ασχοληθεί λίγο με το TyTN και να μου απαντήσει κάποιες συγκεκριμμένες ερωτήσεις, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ (ας μου απαντήσει εδώ ή με PM) ! Κι αν είναι και πρώην χρήστης P900/910, ακόμα καλύτερα, μια και αρκετές από τις απορίες μου έχουν να κάνουν με το πώς αντιμετωπίζονται κάποια πράγματα στα WM5 σε σχέση με το UIQ.

 

θενκς :)

 

nixx

 

ΥΓ - Δεν "ρίχνω" απ'ευθείας τις ερωτήσεις μου στο forum, γιατί είναι αρκετές και ίσως να γίνει κουραστικό για κάποιους άλλους. Αν όμως νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα & δεν θα ενοχλήσει, τις ρίχνω :)

 

ριχτες ωστε να τις δουνε ολοι για να σου απαντησουνε.αλλιως δεν εχει κανενα νοημα.ετσι μπορουνε να μαθουνε και αλλοι οπως και εγω που ειναι καινουριος στα wm5.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...

 

Θα ήθελα μια χάρη, από κάποιον κάτοχο TyTN, που έχει τη δυνατότητα και τη διάθεση να βοηθήσει...

 

Είμαι κοντά στην τελική επιλογή του TyTN για αντικατάσταση του P900, και έχω διαβάζει ότι έχω βρει σχετικά με αυτό και τα WM5 γενικότερα (συμπεριλαμβανομένου και αυτού του forum φυσικά !). Παρ'όλα αυτά όμως, έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη συσκευή, τις δυνατότητές της και τη χρήση της. Απορίες λεπτομερείς & αρκετά συγκεκριμμένες, που δυστυχώς δεν καλύπτονται από κανένα review μέχρι στιγμής. Ευτυχώς τις μισές μου απορίες κατάφερα να τις απαντήσω μόνος μου, χάρη στο WM5 Emulator, αλλά και πάλι, κάποια πράγματα δεν απαντιούνται παρά μόνο από κάποιον που είναι κάτοχος της συσκευής και την χρησιμοποιεί καθημερινά.

 

Αν κάποιος έχει το χρόνο, τη δυνατότητα & τη διάθεση να ασχοληθεί λίγο με το TyTN και να μου απαντήσει κάποιες συγκεκριμμένες ερωτήσεις, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ (ας μου απαντήσει εδώ ή με PM) ! Κι αν είναι και πρώην χρήστης P900/910, ακόμα καλύτερα, μια και αρκετές από τις απορίες μου έχουν να κάνουν με το πώς αντιμετωπίζονται κάποια πράγματα στα WM5 σε σχέση με το UIQ.

 

θενκς :)

 

nixx

 

ΥΓ - Δεν "ρίχνω" απ'ευθείας τις ερωτήσεις μου στο forum, γιατί είναι αρκετές και ίσως να γίνει κουραστικό για κάποιους άλλους. Αν όμως νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα & δεν θα ενοχλήσει, τις ρίχνω :)

 

Ρίχτες γιατί μπορεί κάποιες από αυτές να είναι και δικές μου και να μην το ξέρω ακόμη! :lol:

Είμαι πρώην Ρ900 και εξερευνώ σιγά σιγά τον Τιτάνα, οπότε, ρίχτες μπας και μπορώ να σου απαντήσω καμία... :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...