Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα, εχω το TYTN με τα windows mobile 6 και το GPS receiver της nokia LD-3W. Εχω στησει το destinator 7. Μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια συνδεσης του GPS με το tytn, δηλαδη τι παιζει με τις com port γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη και το destinator δε το βλεπει με τιποτα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά και Χρόνια σας Πολλά!!!

ρε παιδιά έχω ερώτηση... ΠΑΛΙ!!!

Προσπαθώ να ενωθώ με wifi (free και μη), καταφέρνω σύνδεση μεταξύ του τιτάνα και του router... αλλά δεν έχω πρόσβαση στο internet.

τι μπορεί να φταίει? έχω βάλει ip address όταν συνδέομαι στο σπίτι αλλά και άλι τσίφος...

περιμένω επιφώτιση

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το TYTN με τα windows mobile 6 και το GPS receiver της nokia LD-3W. Εχω στησει το destinator 7. Μπορειτε να μου πειτε την διαδικασια συνδεσης του GPS με το tytn, δηλαδη τι παιζει με τις com port γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη και το destinator δε το βλεπει με τιποτα.

 

Ευχαριστω

 

Πας στις ρυθμίσεις του Bluetooth κάνεις Add new device και συνεχίζεις μέχρι το τέλος.(αν σου ζητήσει κωδικό τα περισσότερα GPS receiver έχουν 0000, το nokia δεν ξέρω).Μετά πας com port και δημιουργείς νέα εξερχόμενη, εκεί βάζεις μία port π.χ 6 και ξετσεκάρεις την ασφαλή σύνδεση.Μετά πας στο destinator/Επιλογές/Ρυθμίσεις/Σήμα GPS/Ρύθμιση και κάνεις αναζήτηση GPS και θα σταματήσει στην COM που έχεις βάλει π.χ 6 μετά οκ και καλές πλοηγήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει από Ελληνικά WM6 τα αρχεία

shellres.dll.0408.mui και shellresapps.dll.0408.mui που είναι μέσα στο φάκελο των windows?

:superman:ακούς?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει από Ελληνικά WM6 τα αρχεία

shellres.dll.0408.mui και shellresapps.dll.0408.mui που είναι μέσα στο φάκελο των windows?

:superman:ακούς?:lol:

 

δεν εχω τιτανα πλεον περικλη :D

 

αλλα και το καιζερ μου δεν ειναι ελληνικο;)

 

χρονια πολλα και ευτυχισμενος ο νεος χρονος σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις του Bluetooth κάνεις Add new device και συνεχίζεις μέχρι το τέλος.(αν σου ζητήσει κωδικό τα περισσότερα GPS receiver έχουν 0000, το nokia δεν ξέρω).Μετά πας com port και δημιουργείς νέα εξερχόμενη, εκεί βάζεις μία port π.χ 6 και ξετσεκάρεις την ασφαλή σύνδεση.Μετά πας στο destinator/Επιλογές/Ρυθμίσεις/Σήμα GPS/Ρύθμιση και κάνεις αναζήτηση GPS και θα σταματήσει στην COM που έχεις βάλει π.χ 6 μετά οκ και καλές πλοηγήσεις ;)

 

Δυστηχώς δε δουλέυει. Το destinator δε βρίσκει την com που το συνδέω. Οταν συνδεω το gps receiver και εμφανιζεται στις bluetooth συσκευες, επιλεγω επεξεργασια, πρεπει το serial port να ειναι λογικα ενεργοποιημένο? γιατι η default ρυθμιση ειναι να ειναι απενεργοποιημένο.Δε μπορω πραγματικα να καταλαβω τι γινετε λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δε δουλέυει. Το destinator δε βρίσκει την com που το συνδέω. Οταν συνδεω το gps receiver και εμφανιζεται στις bluetooth συσκευες, επιλεγω επεξεργασια, πρεπει το serial port να ειναι λογικα ενεργοποιημένο? γιατι η default ρυθμιση ειναι να ειναι απενεργοποιημένο.Δε μπορω πραγματικα να καταλαβω τι γινετε λαθος.

 

Ναι να είναι ενεργοποιημένο.Μετά κάνεις νέα εξερχόμενη θύρα?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τιτανα πλεον περικλη :D

 

αλλα και το καιζερ μου δεν ειναι ελληνικο;)

 

χρονια πολλα και ευτυχισμενος ο νεος χρονος σε ολους :)

 

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα υγεία και ότι άλλο ποθείς τον νέο χρόνο να το βρείς.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλησπέρα παιδία. Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να ψάχνω, μια βοήθεια... Ενώ το tytn μου συνδέεται ασύρματα με το wifi modem (Belkin G Mimo+) δεν μπορώ να ανοίξω καμιά σελίδα απο τον pocket ie. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω και το firewall του modem αλλα τιποτε...
Link to comment
Share on other sites

Σου ζητησε να βαλεις κωδικο για να συνδεθεις?Θα πρεπει να σου ζητησει για να μπορεσεις να αρχισεις να κατεβαζεις.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

ναι φιλε μου.αυτο ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης και το πιο σταθερο απο ολες τις εκδοσεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι στιγμης.

 

και εχει 4 πλευρες στον κυβο ;)

 

οχι 3:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

na se kala file. an thelis meta mporis na epanelthis? an ne pls pes pou ke pos

 

φιλε μου υπαρχουν ολες οι πληροφοριες και οι οδηγιες εκει μεσα στο λινκ που σου εδωσα ;)

 

απλα διαβασε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

ναι φιλε μου.αυτο ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης και το πιο σταθερο απο ολες τις εκδοσεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι στιγμης.

 

και εχει 4 πλευρες στον κυβο ;)

 

οχι 3:lol::lol:

 

Δημήτρη μπορώ να το βάλω και στο 9100?

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μπορώ να το βάλω και στο 9100?

 

ε λογικα περικλη πρεπει να χωραει :lol::lol:

 

ολοκληρο θηριο ειναι το 9000:D:D

 

δοκιμασε το φιλε δεν ειναι τπτ ;)

 

ουσιαστικα μονο το flash lite 2.1 ειναι που κανεις κανονικη εγκατασταση.ακιμη και το touch flo του efrost ενα μικρο cabακι ειναι :)

 

αφαιρειται ευκολα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

AUTO DEN KATALAVA TI PREPI NA KANO (*PLEASE NOTE : YOU WILL NEED TO EDIT THE PATH FOR ADOBE FLASHLITE IN THAT FILE AS YOUR LOCATION OF FLASH LITE MAY BE DIFFERENT ON YOUR DEVICE!!!!*

*If this is you please edit this file : /FTouchFlo/FTouchFloConfig.txt)

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

AUTO DEN KATALAVA TI PREPI NA KANO (*PLEASE NOTE : YOU WILL NEED TO EDIT THE PATH FOR ADOBE FLASHLITE IN THAT FILE AS YOUR LOCATION OF FLASH LITE MAY BE DIFFERENT ON YOUR DEVICE!!!!*

*If this is you please edit this file : /FTouchFlo/FTouchFloConfig.txt)

 

Εγκατέστησε το ένα από τα δύο .Cab αρχεία (θα σου πρότεινα το δεύτερο αφού σου εγκαθηστά και το Flash Lite 2.1 ενώ το άλλο όχι)πού θα βρείς εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354715 και δε θα έχεις πρόβλημα νομίζω.Ο τύπος έχει απλοποιήσει αρκετά τη διαδικασία. Βέβαια και εδώ πρέπει πρώτα να διαβάσεις καλά τις οδηγείες που δίνονται στο πρώτο Post και κυρίως οτι έχει να κάνει με αυτά που πρέπει να απεγκαταστήσεις(Flash Lite, FtouchFLO κ.λ.π.) και διαγράψεις από το τηλέφωνό σου πριν την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

TI NA DIAGRAPSO APO TO TILEFONO MOU

 

τπτ να μην διαγραψεις !!

 

απλα μετα την εγκατασταση κανε μια επανεκινηση και μετα πηγαινε στα προγραμματα και πατα το touch flo.δεν θα δεις να κανει τπτ αλλα μολις συρεις το δαχτυλο σου πανω στην οθονη απο κατω προς τα πανω θα ενεργοποιηθει ο κυβος!

 

αν φυσικα εχεις κανει οτι λεει στις οδηγιες.

δεν χρειαζεται να κανεις edit τπτ,ακομη..

 

ενεργοποιησε το κυβο οπως σου λεει στις οδηγιες και μετα τα λεμε..αν και τα λεει ολα μεσα μια χαρα,τωρα να διαβασεις και κανα μηνυμα πιο κατω εκει στο thread του κυβου ,δεν θα σου κανει κακο ;)

 

παντα υπαρχουν ατομα με αποριες και εκει θα λυθουν και των αλλων διαβαζοντας τα...

 

και σε παρακαλω...κανε μου μια χαρη...

 

 

σταματα να γραφεις και greekglish αλλα και κεφαλαια :O

 

ειναι πολυ κουραστικο να διαβαζει ο αλλος τα μηνυματα αυτα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

ναι φιλε μου.αυτο ειναι το καλυτερο μεχρι στιγμης και το πιο σταθερο απο ολες τις εκδοσεις που εχουν κυκλοφορησει μεχρι στιγμης.

 

και εχει 4 πλευρες στον κυβο ;)

 

οχι 3:lol::lol:

 

 

Δημήτρη στο TyTN παίζει μια χαρά από βδομάδα θα το δοκιμάσω και στο Qtek.

Ευχαριστώ:lol:

Link to comment
Share on other sites

στην διαθεση σου περικλη παντα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...