Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολιs εγινα και εγω κατοχοs σημερα τηs συσκευηs αυτηs.τωρα βεβαια φορτιζει και το ειδα ελαχιστα.επειδη παιρνω 1φορα τετοια συσκευη μαλλον θα σαs ζαλισω.:) η συσκευασια εχει ενα cd??:rolleyes: το εβαλα και ειδα οτι δεν εχει προγραμμα να παιρναs αρχεια??:confused:

 

Όπως σου τα λέει ο Σωτήρης.

Το πρώτο βήμα κατά τη γνώμη μου είναι να εξοικειωθείς με τη συσκευή. Ψάξετα μενού, τις ρυθμίσεις, τα πάντα. Μάθε να το δουλεύεις γρήγορα χρησιμοποιώντας όσο το δυνατόν περισσότερο το jog dial και τα hardware κουμπιά.

Στη συνέχεια πας στη σύνδεση με το pc. Αυτό γίνεται με το activesync. Υπάρχει λογικά στο cd αλλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το site της Microsoft. Με αυτό θα καταφέρεις να συγχρονίσεις το outlook στο pc σου με το tytn. Επίσης με αυτό το πρόγραμμα μπορείς να αντιγράφεις αρχεία στο tytn μέσω του κουμπιού explore που έχει το activesync στο menubar. Με το activesync επίσης μπορείς να εγκαθιστάς προγράμματα στο pda σου.

Στη συνέχεια θα κινηθείς στο χώρο των επιπλέον προγραμμάτων που μπορείς να βρεις και να εγκαταστήσεις τα οποία θα σου προσφέρουν επιπλέον χρηστικότητα και ευκολίες...

Καλή τύχη και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα είπαν όλα οι φίλοι παραπάνω...... θα προσθετα ότι είναι σημαντικό το backup καθημερινά (ή τουλάχισον όποτε συνδέεις το HTC με το PC). Την πρώτη μέρα από λάθος δικό μου :O εξαφανίστηκαν όλες οι επαφές μου ( !!!!!! ) :cry: κατά τη διάρκεια συνχρονισμού και ευτυχώς που είχα backup και το έσωσα :wacko:

 

Επίσης είναι συχνό το φαινόμενο (τουλάχιστον σε εμένα) το μαγουλο να βρίσκει ,στην οθόνη και να ανοίγε διάφορα προγράμματα ..... απλά θέλει συνήθεια και τακτ :p

 

Τέλος απλά μόλις αγόρασες ένα από τα καλύτερα ppcs που υπάρχουν ..... απόλαυσε το ;)

 

@sotiris ..... για το handsfree ....... έχω κάνει και εγω παραπάνω την ίδια ερώτηση ..... δυστηχώς mini usb handsfree δεν έχω βρεί στο νετ ακόμα :worry:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σαs ευχαριστω ολουs.μια ακομα ερωτηση το εβαλα να φορτιζει απο τιs 13 μεχρι 23 που θα βγει 10ωρεs.ελα ομωs που ειδα οτι δεν ητανε τελειωs κλειστο και ητανε σε υπνο.λετε να το κανω παλι απο την αρχη??η δεν παιζει ρολο??:Oπηρα και μια καρτουλα 1gb.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@sotiris ..... για το handsfree ....... έχω κάνει και εγω παραπάνω την ίδια ερώτηση ..... δυστηχώς mini usb handsfree δεν έχω βρεί στο νετ ακόμα :worry:

 

Ακόμα δεν υπάρχει κάτι. Κυκλοφορούν σχέδια για έναν DIY αντάπτορα mini usb --> headphone jack

Link to comment
Share on other sites

Σαs ευχαριστω ολουs.μια ακομα ερωτηση το εβαλα να φορτιζει απο τιs 13 μεχρι 23 που θα βγει 10ωρεs.ελα ομωs που ειδα οτι δεν ητανε τελειωs κλειστο και ητανε σε υπνο.λετε να το κανω παλι απο την αρχη??η δεν παιζει ρολο??:Oπηρα και μια καρτουλα 1gb.

 

Όταν λες έπεσε για ύπνο τί εννοείς? Απλά έσβησε η οθόνη? Ήταν κλειστό και δεν άνοιγε (έχει αναφερθεί ένα τέτοιο πρόβλημα)?

Ό,τι κι αν είναι πάντως λογικά η φόρτιση δε σταμάτησε...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έπεσε για ύπνο τί εννοείς? Απλά έσβησε η οθόνη? Ήταν κλειστό και δεν άνοιγε (έχει αναφερθεί ένα τέτοιο πρόβλημα)?

Ό,τι κι αν είναι πάντως λογικά η φόρτιση δε σταμάτησε...

 

εννοω οτι εσβησε η οθονη.δεν ητανε τελειωs κλειστο.δεν το ειχα σβησει εντελωs.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι εσβησε η οθονη.δεν ητανε τελειωs κλειστο.δεν το ειχα σβησει εντελωs.:O

 

Φιλε Αρη καλωσηρθες στον κοσμο των winmobil2005! Σου ευχομαι να το αξιποιησεις στο επαρκο το ppc...και να μην το δωσεις σε ενα μηνα..!:p :lol:

 

Το παληκαρι εννοει οτι ειχε πατησει το κουμπι on-off μια φορα , για να ειναι εντελως σβηστη η οθονη...(η γνωστη ''νάρκη'') παρολο που το κινητο βρισκόταν σε λειτουργία. Δεν πειραζει...μην σε ανησυχει.., Στην επομενη φορτιση να το εχεις σβηστο.:happy:

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Sandisk Micro SD sta multirama 1GB 56 eyro....Arketa kali timi...To plaisio eixe max 128MB.....enw 1GB eixe mia Motorolla sta 95 eyro...!!!

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Sandisk Micro SD sta multirama 1GB 56 eyro....Arketa kali timi...To plaisio eixe max 128MB.....enw 1GB eixe mia Motorolla sta 95 eyro...!!!

 

Και του Πλαισίου SanDisk είναι... απλά ο αντάπτορας microsd --> sd που περιέχει είναι Motorolla.

Αδικαιολόγητη η διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αρη καλωσηρθες στον κοσμο των winmobil2005! Σου ευχομαι να το αξιποιησεις στο επαρκο το ppc...και να μην το δωσεις σε ενα μηνα..!:p :lol:

 

Το παληκαρι εννοει οτι ειχε πατησει το κουμπι on-off μια φορα , για να ειναι εντελως σβηστη η οθονη...(η γνωστη ''νάρκη'') παρολο που το κινητο βρισκόταν σε λειτουργία. Δεν πειραζει...μην σε ανησυχει.., Στην επομενη φορτιση να το εχεις σβηστο.:happy:

 

Ουπς! Τι βλέπουν τα ματάκια μου; :confused: Γιατί ρε παιδιά στη φόρτιση να είναι κλειστό; Έχασα κανένα επεισόδιο; :blink: Δηλαδή εγώ που το έχω 24ώρες ανοιχτό φορτίζω δε φορτίζω, μ@μ@κία κάνω; :cry: Πείτε μου γιατί θα φρικάρω! :worry:

Πρέπει να είναι κλειστό στη φόρτιση; :worry:

 

Μα ήταν ανάγκη να είμαι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο στραβάδι;

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα manual των μέχρι τώρα ppc μου δεν έλεγε να φορτίζεται κλειστό! Φυσικά όσα είχα (και έχω) τα φορτίζω ανοιχτά (σε ύπνο, suspend) και ποτέ δεν είχα πρόβλημα μπαταρίας...

Δεν ξέρω το TyTN και δεν έχω διαβάσει τις οδηγίες του αλλά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πρέπει να φορτίζεται κλειστό. Αν κάποιος ξέρει καλύτερα, ας μας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι το 2ο ppc (στραβάδι είμαι και εγω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) και ξέρω ότι τα ppcs δεν κλέινουν ΠΟΤΕ.

 

Πως είναι δυνατόν το manual να λέει κάτι τέτοιο ?

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να τα ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:

 

Δεν υπάρχει κανείς απολύτως λόγος να είναι κλειστό κατά τη φόρτιση, εκτός του ότι, όταν κλειστό, φορτίζεται ταχύτερα (όπως ταχύτερα φορτίζεται κι απ' τον φορτιστή της παροχής ρεύματος, σε αντιδιαστολή με το USB Sync Cable).

 

Κι ακόμη, δεν υπάρχει κανείς απολύτως λόγος να μπει κανείς στη διαδικασία της εξάντλησης της μπαταρίας κατά τις πρώτες φορές χρήσης (οι μπαταρίες Λιθίου Ιόντων δεν παρουσιάζουν φαινόμενα "μνήμης") -αν και είναι καλή πρακτική, ούτως ή άλλως.

 

Το πλήρες δυναμικό της μπαταρίας αξιοποιείται μετά μερικούς κύκλους φόρτισης - αποφόρτισης (RTFM φίλοι ;) ), αλλά αυτό συμβαίνει ανεξάρτητα απ' το αν θα εξαντλήσει κανείς την μπαταρία κάθε φορά.

 

Εν ολίγοις, συμπεριφερθείτε του από την πρώτη στιγμή ως να "φορούσε" μια 'ώριμη' και δουλεμένη μπαταρία...

 

-s.

iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

παιδια μισο λεπτο γιατι τα πραγματα μπερδευετηκαν.δεν αναφευρθικε κατι τετοιο οτι η συσκευη πρεπει να ειναι κλειστη,ουτε λεει μεσα στι οδηγιεs τετοιo πραγμα.εννοουσα οτι 1μερα που το παιρνειs το htc λεει 10ωρεs φορτιση.εγω το εβαλα να φορτισει 10ωρεs AΛΛΑ δεν ητανε εντελωs κλειστο ητανε σε ναρκη........καταλαβατε...και ειπα μηπωs δεν εγινε σωστα η φορτιση.

 

και τελοs πηρα την vodafone να μου στειλει τιs ρυθμισειs για internet και μου ειπανε οτι θα μου στειλουνε email,εσειs πωs τιs περασατε??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδιά μέρες παιδεύομαι με το Bluetooth ....... ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΑΝΤΟΛΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και όχι από το μικρόφωνο του BT!!!!!

 

Δηλαδή ---> είστε στο αυτοκίνητο .... το HTC στην τσέπη του μπουφάν ή στην τσάντα σας και φοράτε το BT handsfree και λέτε ( ( ΜΑΡΙΑ ) ) :lol: ..... μπιπ .... τιποτα ..... πρέπει να βγάλεις το HTC από την τσέπη να το βάλεις κοντά σου να πιάσει το ( ( ΜΑΡΙΑ ) ) :lol: για να δουλέψει :p

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μισο λεπτο γιατι τα πραγματα μπερδευετηκαν.δεν αναφευρθικε κατι τετοιο οτι η συσκευη πρεπει να ειναι κλειστη,ουτε λεει μεσα στι οδηγιεs τετοιo πραγμα.εννοουσα οτι 1μερα που το παιρνειs το htc λεει 10ωρεs φορτιση.εγω το εβαλα να φορτισει 10ωρεs AΛΛΑ δεν ητανε εντελωs κλειστο ητανε σε ναρκη........καταλαβατε...και ειπα μηπωs δεν εγινε σωστα η φορτιση.

 

και τελοs πηρα την vodafone να μου στειλει τιs ρυθμισειs για internet και μου ειπανε οτι θα μου στειλουνε email,εσειs πωs τιs περασατε??:rolleyes:

 

Νομίζω πως όταν γράφηκε οτι κατά τη φόρτιση να είναι κλειστό το νόημα ήταν να είναι σε ύπνο, σε suspend, όχι ανοιχτό με την οθόνη ανοιχτή. Όλοι το ίδιο λέμε με άλλα λογια. Άλλωστε ένα ppc δεν κλείνει ποτέ - εκτός κι αν βγάλεις τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδιά μέρες παιδεύομαι με το Bluetooth ....... ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΑΝΤΟΛΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και όχι από το μικρόφωνο του BT!!!!!

 

Δηλαδή ---> είστε στο αυτοκίνητο .... το HTC στην τσέπη του μπουφάν ή στην τσάντα σας και φοράτε το BT handsfree και λέτε ( ( ΜΑΡΙΑ ) ) :lol: ..... μπιπ .... τιποτα ..... πρέπει να βγάλεις το HTC από την τσέπη να το βάλεις κοντά σου να πιάσει το ( ( ΜΑΡΙΑ ) ) :lol: για να δουλέψει :p

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

 

Τί σύστημα car kit χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Τί σύστημα car kit χρησιμοποιείς?

Δεν νομίζω ότι o Nick μιλάει για κάποιο car kit, μια και αναφέρει "φοράτε το BT handsfree"...

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

 

και τελοs πηρα την vodafone να μου στειλει τιs ρυθμισειs για internet και μου ειπανε οτι θα μου στειλουνε email,εσειs πωs τιs περασατε??:rolleyes:

 

με το που διαβαζει την καρτα sim το τηλ περναει και τις ρυθμισεις mms και gprs

αυτοματα το τηλ!ειναι ηδη περασμενες μεσα στο λειτουργικο του τηλ οι ρυθμισεις για ολους τους providers;)

 

δεν χρειαζεται να τις περασεις μονος σου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1. Λογικά θα είναι το ελληνικό. Στα υπόλοιπα ελληνικά της αγοράς έχεις την επιλογή να το γυρισείς σε αγγλικό περιβάλλον. Επειδή όμως η vodafone πολύ συχνά κάνει τα δικά της καλό είναι να επιβεβαιώσεις μαζί τους. Αν έχουν τη συσκευή για επίδειξη η αλλαγή γίνεται μέσα από τα settings. Μπορείς ίσως να το τσεκάρεις και μόνος σου.

 

2. Καμία σχέση με το S200 καθώς εδώ έχεις hardware keyboard. Όταν το συνηθίσεις είναι σα να γράφεις με πληκτρολόγιο (σχεδόν...)

 

3. Η συσκευασία περιέχει: συσκευή, hands-free, θήκη, μπαταρία, manuals, usb καλώδιο & CD. Η θήκη προσωπικά μου άρεσε πολύ και δε σκοπεύω να την αλλάξω.

 

4. Η κάμερα όντως είναι πολύ μέτρια. Αν θες κινητό με υψηλές δυνατότητες κάμερας θα χρειαστεί να δεις κάτι άλλο (κάποιο πιο "multimedia" κινητό...)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ afoundas για την πολυτιμη βοηθεια σου!!! Νομιζω οτι πλεον ειμαι πολυ κοντα στον Τιτανα...

 

Ρε παιδια μπορει κανεις να σηκωσει καμμια φωτο στη μεγιστη αναλυση να παρουμε καμμια ιδεα??? Αν καποιος κανει το καλο, ας το κανει και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου! Θα βοηθησει πολυ.

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο

1) Ηλιθια ερωτηση, αλλα PPC ειναι αυτο και οχι κινητο, οποτε... EΧΕΙ ΔΟΝΗΣΗ...???

2) Το συγκεκριμενο PPC εκμεταλλευεται την ταχυτητα της microSD Ultra II? Ή ειναι το ιδια με το να παρουμε μια απλη. Ρωταω διοτι ηδη εχω αρχισει να ψαχνω για καρτουλες, και επειδη ενδιαφερομαι να παρω μια 2GB, απο οτι εχω δει ΔΕΝ κυκλοφορει η Ultra II στα 2gb. Μεχρι τωρα Ultra II εχω βρει στα 1 Gb και η διαφορα με την απλη ειναι ΜΟΝΟ μερικα ΕΥΡΩ.

Και κατι τελευταιο... ΨΑΞΤΕ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ!!!! Παραπανω ειδα οτι η φθηνοτερη 1GB ειναι στα 56 ευρω. Ριξτε μια ματια στο skroutz.gr και θα βρειτε καρτες στα 2GB απο 77 ΕΥΡΩ!!!! Νομιζω οτι ο μονος λογος που θα επαιρνα 1 Gb θα ηταν το Ultra II (αν αξιζει η διαφορα στην ταχυτητα)!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι o Nick μιλάει για κάποιο car kit, μια και αναφέρει "φοράτε το BT handsfree"...

 

nixx

 

Σε αυτή την περίπτωση το πρόβλημα είναι πιθανότατα "device specific". Στο xda developers (http://forum.xda-developers.com/front_page.php) έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα συμβατότητας με BT ακουστικά τα οποία λύνονται με την αλλαγή ακουστικού.

Ρίξε μια ματιά εκεί και θα βρεις κάποια ακουστικά τα οποία βεβαιωμένα λειτουργούν με το tytn. Διαφορετικά στο επερχόμενο rom update αναμένεται να αντιμετωπιστούν κάποια από τα προβλήματα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ afoundas για την πολυτιμη βοηθεια σου!!! Νομιζω οτι πλεον ειμαι πολυ κοντα στον Τιτανα...

 

Ρε παιδια μπορει κανεις να σηκωσει καμμια φωτο στη μεγιστη αναλυση να παρουμε καμμια ιδεα??? Αν καποιος κανει το καλο, ας το κανει και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου! Θα βοηθησει πολυ.

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο

1) Ηλιθια ερωτηση, αλλα PPC ειναι αυτο και οχι κινητο, οποτε... EΧΕΙ ΔΟΝΗΣΗ...???

2) Το συγκεκριμενο PPC εκμεταλλευεται την ταχυτητα της microSD Ultra II? Ή ειναι το ιδια με το να παρουμε μια απλη. Ρωταω διοτι ηδη εχω αρχισει να ψαχνω για καρτουλες, και επειδη ενδιαφερομαι να παρω μια 2GB, απο οτι εχω δει ΔΕΝ κυκλοφορει η Ultra II στα 2gb. Μεχρι τωρα Ultra II εχω βρει στα 1 Gb και η διαφορα με την απλη ειναι ΜΟΝΟ μερικα ΕΥΡΩ.

Και κατι τελευταιο... ΨΑΞΤΕ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ!!!! Παραπανω ειδα οτι η φθηνοτερη 1GB ειναι στα 56 ευρω. Ριξτε μια ματια στο skroutz.gr και θα βρειτε καρτες στα 2GB απο 77 ΕΥΡΩ!!!! Νομιζω οτι ο μονος λογος που θα επαιρνα 1 Gb θα ηταν το Ultra II (αν αξιζει η διαφορα στην ταχυτητα)!

 

Ασφαλώς κι έχει δόνηση. Επίσης μπορείς να κάνεις αρκετό customization με τη δόνηση. Π.χ. να τη βάλεις μόνο όταν έρχεται email.

Για το (2) δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε ένα ppc δεν κλείνει ποτέ - εκτός κι αν βγάλεις τη μπαταρία...

 

Μην είσαι απόλυτος, μερικά κλείνουν (εντελώς και χωρίς να βγάλεις τη μπαταρία). Π.χ. τα 9100 & S200 κλείνουν κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

με το που διαβαζει την καρτα sim το τηλ περναει και τις ρυθμισεις mms και gprs

αυτοματα το τηλ!ειναι ηδη περασμενες μεσα στο λειτουργικο του τηλ οι ρυθμισεις για ολους τους providers;)

 

δεν χρειαζεται να τις περασεις μονος σου ;)

 

Έτσι υποτίθεται ότι είναι. Εμένα δε μου δούλεψαν οι ρυθμίσεις της cosmote και χρειάστηκε να σβήσω τις υπάρχουσες και να τις ξαναπεράσω manually...

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος, μερικά κλείνουν (εντελώς και χωρίς να βγάλεις τη μπαταρία). Π.χ. τα 9100 & S200 κλείνουν κανονικότατα.

 

Δεν το ήξερα αυτό και μου κάνει εντύπωση. Κλείνει με το υπάρχον εγκατεστημένο software όπως έρχεται από τη μαμά του ή εννοείς με κάποιο extra software (π.χ. spb pocket plus)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...