Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εκανα dump στη rom μου.ΚΑΙ ΝΑΙ βρεθηκε επιτελους ο τροπος να flash αρουμε dumped roms.προσπαθω να ετοιμασω το nbh file της rom μου για back up και θα δοκιμασω την aku 3 (αφου ανα πασα στιγμη θα μπορω να περασω τη μαμα rom αν χρειαστω service),γιατι αν περιμενω απο την ace - hellas θα ξημερωσω.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ(ελεγαν για αρχες μαρτιου) ΑΓΑΠΗΤΗ ACE OEO????
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, μόλις πήρα το tytn και θα ήθελα να μάθω, προγραμματάκια για αυτό το κινητό πού μπορώ να βρω ?

Παιχνίδια software κτλ....

 

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν διάβασα και τις 72 σελίδες του topic και ζητώ συγνώμη αν η απάντηση είναι κάπου εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορώ να ρωτήσω κάτι? Καλά, ρωτάω.. :) Λειτουργεί το destinator με το TyTN? Ένας γνωστός μου έχει τη συσκευή αυτή και θέλει να του περάσω πλοηγό αύριο αλλά αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει gps αυτή η συσκευή.. Πληρώνει λέει πλοηγό μέσω gprs.. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα! Μπορώ να ρωτήσω κάτι? Καλά, ρωτάω.. :) Λειτουργεί το destinator με το TyTN? Ένας γνωστός μου έχει τη συσκευή αυτή και θέλει να του περάσω πλοηγό αύριο αλλά αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει gps αυτή η συσκευή.. Πληρώνει λέει πλοηγό μέσω gprs.. Καμιά ιδέα?
μια χαρα δουλευει,αλλα πρεπει να παρει και συσκευη gps,δεν εχει σχεση το gprs
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τι προτείνεις? Αυτό που λέει πως πληρώνει πλοηγό κάθε μήνα έχεις καμια ιδέα τι είναι?
προσωπικα εχω το fortuna slim,κατι δεν εχει καταλαβει καλα,δεν υπαρχει θεμα πλοηγου με τον μηνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και λίγο καιρό ψήνομαι να δοκιμάσω και εγώ την καινούρια έκδοση των Windows Mobile. Προτού τα βάλω όμως έχω τις εξής απορίες:

 

  • Υπάρχει πουθενά να κατεβάσω η τωρινή έκδοση που έχει το TyΤΝ μου, αυτή δηλαδή με την οποία μού ήρθε από την ACE-Hellas; Ή τουλάχιστον να πάρω backup μόνος μου. Το λέω αυτό στην περίπτωση που το μετανιώσω και θελήσω να επιστρέψω στην παλιά ROM... Αν λοιπόν υπάρχει, είναι δυνατό να κάνω downgrade τη συσκευή μετά το πέρασμα των WM6;
  • Στα forums των xda-developers βλέπω μέχρι στιγμής 3 εκδόσεις WM6: τη vanilla, την XDA Live και την LVSW. Ποια προτείνετε; Επίσης, για να βάλω οποιαδήποτε από τις τρεις εκδόσεις χρειάζεται να ξεκλειδώσω το CID της συσκευής μου;
  • Με το hardware πληκτρολόγιο δουλεύουν όλα εντάξει; Στα WM6 λογικά δε θα δουλεύει ο εξελληνισμός της ACE, οπότε τι κάνουμε με το ελληνικό πληκτρολόγιο (ειδικά στο hardware, για το software ξέρω ότι υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα);

 

Ξέρω πως κανονικά αυτές τις ερωτήσεις θα έπρεπε να τις έκανα/έψαχνα στο xda-developers πρώτα, αλλά κυρίως με ενδιαφέρει η υποστήριξη των ελληνικών, κάτι που εδώ θα το γνωρίζουν περισσότεροι :cool: ...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά από ACE δεν θα έχεις σε καμία από αυτές τις περιπτώσεις. Μόνο (ίσως, μπορεί) αν δοκιμάσεις το ελληνικό .exe που δίνει στο forum της, για τα δικά της TyTN's. Και πάλι όμως φοβάμαι οτι ίσως να μη δουλέψει σε WM 6.0 περιβάλλον.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και λίγο καιρό ψήνομαι να δοκιμάσω και εγώ την καινούρια έκδοση των Windows Mobile. Προτού τα βάλω όμως έχω τις εξής απορίες:

 

  • Υπάρχει πουθενά να κατεβάσω η τωρινή έκδοση που έχει το TyΤΝ μου, αυτή δηλαδή με την οποία μού ήρθε από την ACE-Hellas; Ή τουλάχιστον να πάρω backup μόνος μου. Το λέω αυτό στην περίπτωση που το μετανιώσω και θελήσω να επιστρέψω στην παλιά ROM... Αν λοιπόν υπάρχει, είναι δυνατό να κάνω downgrade τη συσκευή μετά το πέρασμα των WM6;
  • Στα forums των xda-developers βλέπω μέχρι στιγμής 3 εκδόσεις WM6: τη vanilla, την XDA Live και την LVSW. Ποια προτείνετε; Επίσης, για να βάλω οποιαδήποτε από τις τρεις εκδόσεις χρειάζεται να ξεκλειδώσω το CID της συσκευής μου;
  • Με το hardware πληκτρολόγιο δουλεύουν όλα εντάξει; Στα WM6 λογικά δε θα δουλεύει ο εξελληνισμός της ACE, οπότε τι κάνουμε με το ελληνικό πληκτρολόγιο (ειδικά στο hardware, για το software ξέρω ότι υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα);

 

Ξέρω πως κανονικά αυτές τις ερωτήσεις θα έπρεπε να τις έκανα/έψαχνα στο xda-developers πρώτα, αλλά κυρίως με ενδιαφέρει η υποστήριξη των ελληνικών, κάτι που εδώ θα το γνωρίζουν περισσότεροι :cool: ...

 

 

Σε ότι αφορά το hardware keyboard, με το AEKMap θα είσαι μια χαρά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανακάνει παρέμβαση για τα off topic σας. Ειδικά στους zaharakis, lagoudakis κλπ. Παιδιά εδώ μπαίνουμε να διαβάσουμε για το TyTN. Αν θέλετε Chat μπορείτε να πάτε στο ομώνυμο forum.

 

Αυτή είναι η τελευταία προειδοποίηση. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

τι τρομερο ειπαν οι zaharakis, lagoudakis;μιλουσαν για τα πληκτρολογια και πανω στο ποστ εκαναν λιγο χιουμορ,φορουμ ειναι κυριοι που και που μια χαλαρωση δεν κανει κακο,προφανως δεν εχετε δει φορουμ του εξωτερικου,στρατοπεδο ειναι;τωρα φυσικα θα διαγραφει το ποστ ετσι;lagoudakis καποτε ειχες πει για ενα μαγαζι στην αθηνα που πουλανε και τοποθετουν screen protector θυμισε μου σε παρακαλω ποιο ειναι,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι τρομερο ειπαν οι zaharakis, lagoudakis;μιλουσαν για τα πληκτρολογια και πανω στο ποστ εκαναν λιγο χιουμορ,φορουμ ειναι κυριοι που και που μια χαλαρωση δεν κανει κακο,προφανως δεν εχετε δει φορουμ του εξωτερικου,στρατοπεδο ειναι;τωρα φυσικα θα διαγραφει το ποστ ετσι;lagoudakis καποτε ειχες πει για ενα μαγαζι στην αθηνα που πουλανε και τοποθετουν screen protector θυμισε μου σε παρακαλω ποιο ειναι,ευχαριστω
http://www.moderntalking.gr υπαρχουν και αλλα βεβαια,πιστευω να μην θεωρηθει οτι κανω διαφημηση στο συγκεκριμενο μαγαζι,απλα επειδη ειπες και για τοποθετηση και ειναι το μονο που ξερω;)
Link to comment
Share on other sites

τι τρομερο ειπαν οι zaharakis, lagoudakis;μιλουσαν για τα πληκτρολογια και πανω στο ποστ εκαναν λιγο χιουμορ,φορουμ ειναι κυριοι που και που μια χαλαρωση δεν κανει κακο,προφανως δεν εχετε δει φορουμ του εξωτερικου,στρατοπεδο ειναι;τωρα φυσικα θα διαγραφει το ποστ ετσι;

 

zaxo ειμαι 44 χρονων πιτσιρικάδες παίζαμε ενα παιχνιδι που λεγότανε Στρατιωτάκια ακούνητα αμίλητα και αγέλαστα

Ο νοών νοείτω

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που αξίζει είναι συγχαρητήρια στους δύο φίλους (Δημήτρη-Γιάννη) για την πολύτιμη βοήθεια που μας έχουν προσφέρει.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

τι τρομερο ειπαν οι zaharakis, lagoudakis;μιλουσαν για τα πληκτρολογια και πανω στο ποστ εκαναν λιγο χιουμορ,φορουμ ειναι κυριοι που και που μια χαλαρωση δεν κανει κακο,προφανως δεν εχετε δει φορουμ του εξωτερικου,στρατοπεδο ειναι;τωρα φυσικα θα διαγραφει το ποστ ετσι;lagoudakis καποτε ειχες πει για ενα μαγαζι στην αθηνα που πουλανε και τοποθετουν screen protector θυμισε μου σε παρακαλω ποιο ειναι,ευχαριστω

 

Η ηλικία πολλές φορές δεν παίζει κανένα ρόλο στην ωριμότητα, ούτε αποτελεί δικαιολογία για να καλύπτει πράξεις μας. Αν ανταλλάσουν εδώ από 10 ποστ πλάκας όχι δύο, αλλά 100 χρήστες, τότε θα πηγαίνεις μόνιμα σε φορουμ του εξωτερικού μιας και εδώ δεν θα βγάζεις άκρη.

 

Όσο για τη χαλάρωση, είναι τόσο μεγάλη που ψάχνουμε κρέμες σύσφιξης...:blink:

 

P.S. Για αλλαγή, λέω να μείνω on topic αναφέροντας στους χρήστες ελληνικών TyTN's οτι η AKU 3.3 ROM είναι έτοιμη και περνάει τις τελευταίες ημέρες beta testing... Δεν έχω παρατηρήσει σημαντικές διαφορές στην ταχύτητα ή στα επιπλέον χαρακτηριστικά πέρα από την ενσωμάτωση Streaming video Player (περίεργο μιας και ο ίδιος ο MPlayer κάνει το ίδιο), τη χρήση ενός Task manager (του γνωστού HTC Button X) και άλλες μικροβελτιώσεις. Τα ελληνικά υπάρχουν και σε αυτή την έκδοση φυσικά. Το πότε θα είναι ευρέως διαθέσιμη πιθανολογώ οτι θα είναι τέλος του μήνα, όπως έχουν αναφέρει οι της ACE Hellas στο φορουμ τους. Μεγαλύτερη ταχύτητα δεν έχω δει, το συνολικό (αρχικό) συναίσθημα όμως είναι οτι πρόκειται για σταθερή ROM.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

προσπερνω την ειρωνια σου για τις κρεμες!!!και για να ειμαι on topic θελω να ρωτησω τα παιδια αν ειναι ικανοποιημενοι με την ταχυτητα του TyTN;η διαφορα του με το Χ500 γενικα;επισης ευχαριστω τον φιλο lagoudakis για την πληροφορια για το screen protector
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου προσωπικα δεν εχω προβλημα με την ταχυτητα του,αν και ειμαι καλομαθημενος απο το 2020i:D το ετεν ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι απο οσο γνωριζω,οι διαφορες ειναι στο πληκτρολογιο,στο 3g και στο gps βασικα,αναλογα με το τι θελεις αποφασιζεις,εγω πηρα τον τιτανα γιατι ηθελα πληκτρολογιο και για gps εχω το φορτουνα,επισης κολησα λιγο στο θεμα ανταλλακτικων,πχ αν ηθελα να αλλαξω προσοψη επειδη την εσπασα θα ειχε το πλαισιο να μου δωσει;η θα το εστελναν εξωτερικο και θα εμενα χωρις μηχανημα για κανενα μηνα;βασικα ειναι και οι 2 πολυ καλες συσκευες και θα μεινεις ευχαριστημενος οτι και να παρεις;)αν θελεις και αλλη ταχυτητα μπορεις να του κανεις overclocking με καποιο προγραμμα,εγω προσωπικα το εχω εδω και 1 μηνα στα 500 και παει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις και αλλη ταχυτητα μπορεις να του κανεις overclocking με καποιο προγραμμα,εγω προσωπικα το εχω εδω και 1 μηνα στα 500 και παει μια χαρα

Lagoudakis, τι χρησιμοποιείς για overclocking ; Στα 500, είναι σημαντική / εμφανής η διαφορά στην όλη χρήση, και στην λειτουργία των διάφορων εφαρμογών (με άλλα λόγια, αξίζει πραγματικά τον κόπο στην πράξη) ; Επηρρεάζει καθόλου την όλη σταθερότητα του συστήματος ; Καμιά άλλη "παρενέργεια" ;

 

θενκς :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Lagoudakis, τι χρησιμοποιείς για overclocking ; Στα 500, είναι σημαντική / εμφανής η διαφορά στην όλη χρήση, και στην λειτουργία των διάφορων εφαρμογών (με άλλα λόγια, αξίζει πραγματικά τον κόπο στην πράξη) ; Επηρρεάζει καθόλου την όλη σταθερότητα του συστήματος ; Καμιά άλλη "παρενέργεια" ;

 

θενκς :)

 

nixx

το XCPUScalar μια χαρα μου δουλευει εδω και 1 μηνα,διαφορα εχω δει,οχι τεραστια βεβαια,μην περιμενεις κατι τρομερο,στην σταθεροτητα δεν εχω δει κατι που με ενοχλησε,το καλο ειναι οτι το ρυθμιζεις εσυ οσο το θελεις;)
Link to comment
Share on other sites

:O:O

 

τι εγινε ρε παιδια???ημουν δουλεια και τωρα γυρισα....

 

παντως να πουμε του στραβου το δικιο δεν ειχε και πολυ αδικο ο μυθος...ημασταν λιγο off topic...

 

παντως και λιγο καλαμπουρι μεσα στην σοβαροφανεια δεν χαλαει κανεναν ισα ισα που φτιαχνει και την διαθεση οσων διαβαζουν αρκει παντα να μην το παρακανουμε..

αλλα ας το αφησουμε εδω και να μην το σχολιασουμε αλλο..μιας και το off topic θα συνεχιστει:)

 

τωρα για την ταχυτητα του τιτανα..

 

ειναι δυνατο μηχανακι αλλα δεν σηκωνει πολλα φορτωματα λογω μικρης ram,οπως αλλωστε και τα περισσοτερα wm που σημερα για μενα εκει πονανε πιο πολυ...οι omap ειναι λιγοι αλλα ο επεξεργαστης του τιτανα δεν εχει καμια σχεση με αυτους και με το overclocking που λεει και ο γιαννης (lagoydakis)

βλεπεις καποια μικρη διαφορα προς το καλυτερο.

 

αν και το xcpuscalar δεν ειναι και οτι καλυτερο για αυτη την δουλεια και μια προσωπικη συμβουλη θα ηταν να μην το εχετε στο auto start..

εμενα με εχει σωσει πολλες φορες η επιλογη του ilauncher με το safe mode που μονο και μονο για αυτην του την δυνατοτητα (και οχι μονο)αξιζει να το εχουμε στα κινητα μας...μας γλυτωνει απο πολλα hard reset;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστη η παρατηρηση του συναγωνιστη Δημητρη για το auto start καλο ειναι να το αποφυγουμε για παν ενδεχομενο,ξεχασα να το αναφερω:O
Link to comment
Share on other sites

Θενκς γκάιζ για τις πληροφορίες για το xCPUScalar, κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω. Μια τελευταία ερώτηση, όταν είναι overclocked, επηρρεάζεται η διάρκεια της μπαταρίας ;

 

Τώρα θα μου πείτε "ωχού, δοκίμασέ το και δες μόνος σου ότι θέλεις", αλλά από την άλλη, έχω και μια παράδοση ...καταιγισμού ερωτήσεων στο forum του TyTN να διατηρήσω :p

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...