Jump to content

Υποτιθέμενες κλήσεις σε άγνωστα τηλέφωνα


user_one
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

χθες δέχτηκα με κλήση από έναν αριθμό (κανονικό όχι απόκρυψη) ο κάτοχος του οποίου ισχυρίστηκε ότι βρήκε αναπάντητη από τον αριθμό μου.

Μετά το τέλος της κλήσης, έλεγξα το ιστορικό κλήσεων μου και διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε καμία εξερχόμενη κλήση προς τον αριθμό από τον οποίο δέχτηκα την κλήση.

Το περίεργο είναι ότι 1-2 μήνες πριν, είχα την ίδια ακριβώς ιστορία..

Να πω ότι το κινητό έχει ελάχιστες, πολύ βασικές εφαρμογές, κατά βάση messengers

Δεν παίζω games, ούτε κατεβάζω "περίεργες" εφαρμογές..

Έτυχε 2 άτομα να κάνουν λάθος;

Μπλέκονται οι γραμμές;

Τι συμβαίνει;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση εσύ να έχεις κάνει κάποιο άλλο τηλέφωνο εκτροπή στο κινητό σου; Επίσης το νούμερο του κινητού σου, πότε το πήρες; Το χεις χρόνια ή πρόσφατα; Είναι της Cosmote του νούμερο ή έχεις έρθει από κάποια φορητοτητα; Υπάρχει και περίπτωση, έτσι όπως το σκέφτομαι, το νούμερο που έχεις αν το πήρες πχ πρόσφατα και να μην είναι καινούργιο, αχρησιμοποιητο, αλλά να είναι κάποιο νούμερο κάποιου που το κατηργησε μεν αλλά αυτοί το έδωσαν σε καινούργιος πελάτη. Και αυτός ο κάποιος να είχε ενεργοποιήσει κάποια εκτροπή σ αυτό το κινητό κάποτε. Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να βρεθεί από την εξυπηρέτηση. Φυσικά μπορεί να μην ισχύει καθόλου αυτό που σου λέω, αλλά θα το κοίταζα προσωπικά.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...