Jump to content

Τηλεπαιχνίδια


sallax
 Κοινοποίηση

Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?  

116 members have voted

  1. 1. Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?

    • Το Σόου των Εκατομμυρίων
      6
    • Τα Τετράγωνα των Αστέρων
      5
    • Μονομάχος
      26
    • Ομιλείτε Ελληνικά;
      10
    • Ποιος Θέλει να Γίνει Εκατομμυριούχος;
      34
    • Θησαυροφυλάκιο
      11
    • Κινητομάνια κλπ παρεμφερή 9011
      3
    • Άλλο
      4
    • Είναι όλα για τα μπάζα!
      17


Recommended Posts

Οι απαντησεις στο επομενο τευχος :p

 

Ειχαν μεγαλη δυσκολια γιατι δεν μπορουσες να αποκλεισεις ευκολα καποια απαντηση. Επισης εκανε show ο τυπος.. Ολα τα λεφτα ηταν!

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αν και το είδα μόνο στην τελευταία ερώτηση και όχι με ησυχία, έχω την εντύπωση ότι επειδή ο Σπύρος τον είχε συμπαθήσει, τον ψιλοέσπρωξε όταν πήγε να τα παρατήσει και του το 'βαλε το χρήμα στην τσέπη...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Soulman πες και τις απαντήσεις!! Μην μας σκας... :mad:

 

 

Μα γιατί,δεν τις ξέρεις; :whistle:

 

Χωρίς να τις ξέρω πάντως,επιμένω ότι μπορούσαν να είναι και πιο δύσκολες για τελευταίες ερωτήσεις.

Οπως στο θησαυροφυλάκιο που ρωτάνε : "Ποιο ήταν το όνομα του ηθοποιού Σούλη Καρασούλη στη σειρά του 1964 <Η πασίγνωστη>" :whistle:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Μα γιατί,δεν τις ξέρεις; :whistle:

 

Χωρίς να τις ξέρω πάντως,επιμένω ότι μπορούσαν να είναι και πιο δύσκολες για τελευταίες ερωτήσεις.

Οπως στο θησαυροφυλάκιο που ρωτάνε : "Ποιο ήταν το όνομα του ηθοποιού Σούλη Καρασούλη στη σειρά του 1964 <Η πασίγνωστη>" :whistle:

 

 

Για να ρωτάω προφανώς δεν τις ξέρω!!!

Για πεστες μας εσύ που τις ξέρεις.. :whistle:

 

Όσο για το θησαυροφυλάκιο έχεις απόλυτο δίκιο!

2 ερωτήσεις από τις 10 είναι απίθανες μιλάμε... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Ολυμπιακή εκεχειρία:

http://www.mfa.gr/images/photos/satelites/olympic_truce_01_thumb.jpg

=150.000 Ευρώ!!!!

 

 

Ολυμπικαή φλόγα προφανώς εε? :p :wacko:

Μήπως εκείνη η μαύρη σκιά περνιέται για φλόγα;; :eek: :blink: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

Χωρίς να τις ξέρω πάντως ,επιμένω ότι μπορούσαν να είναι και πιο δύσκολες για τελευταίες ερωτήσεις.

 

 

Τι έλεγες Bayern; :whistle:

 

Ευγε csk4023,μάθαμε τη σημαία μετά από αυτό :happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

Μήπως εκείνη η μαύρη σκιά περνιέται για φλόγα;; :eek: :blink: :whistle:

 

Μάλλον. Αν δεν κάνω λάθος το κλαδί ελιάς ήταν η απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Μάλλον. Αν δεν κάνω λάθος το κλαδί ελιάς ήταν η απάντηση...

 

Κι εκείνο που έχει στο ράμφος του το περιστέρι τι είναι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Κι εκείνο που έχει στο ράμφος του το περιστέρι τι είναι; :worry:

 

Φτέρη??? :confused: (ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τη βοτανολογία)...

 

Για τα 150.000

 

Τι απο τα παρακατω δεν υπαρχει στην σημαια της Ολυμπιακης Εκεχειριας;

 

Α. Ολυμπιακοι κυκλοι

Β. Ολυμπιακη φλογα

Γ. Περιστερι της ειρηνης

Δ. Κλαδι ελιας

 

Σωστη απαντηση ειναι.... :P

 

Ποιο είναι το σύμβολο της Ολυμπιακής Εκεχειρίας;

 

Η Ολυμπιακή Εκεχειρία συμβολίζεται από το περιστέρι της ειρήνης στο φόντο της παραδοσιακής Ολυμπιακής φλόγας πάνω από τα Ολυμπιακά δαχτυλίδια . Στο σύμβολο, η φλόγα είναι φτιαγμένη από πολύχρωμα ζωηρά στοιχεία και παραπέμπει σε εκδηλώσεις για τον εορτασμό του ανθρώπινου πνεύματος. Αυτά τα στοιχεία συμβολίζουν ανθρώπους από όλες τις φυλές που έρχονται μαζί για την τήρηση της Εκεχειρίας.

 

Copy-Paste από το United Nations Information Centre...

 

Ο Σπύρος, αφού είχε αποφασίσει να πει ο παίκτης για την ελιά, του λέει κάτι σαν... "σε μια συμφιλίωση δεν λέμε έτεινε κλάδον ελαίας "???

Και τον έστειλε... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Φτέρη??? :confused: (ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τη βοτανολογία)...

Ποιο είναι το σύμβολο της Ολυμπιακής Εκεχειρίας;

 

Η Ολυμπιακή Εκεχειρία συμβολίζεται από το περιστέρι της ειρήνης στο φόντο της παραδοσιακής Ολυμπιακής φλόγας πάνω από τα Ολυμπιακά δαχτυλίδια . Στο σύμβολο, η φλόγα είναι φτιαγμένη από πολύχρωμα ζωηρά στοιχεία και παραπέμπει σε εκδηλώσεις για τον εορτασμό του ανθρώπινου πνεύματος. Αυτά τα στοιχεία συμβολίζουν ανθρώπους από όλες τις φυλές που έρχονται μαζί για την τήρηση της Εκεχειρίας.

 

Copy-Paste από το United Nations Information Centre...

 

Ο Σπύρος, αφού είχε αποφασίσει να πει ο παίκτης για την ελιά, του λέει κάτι σαν... "σε μια συμφιλίωση δεν λέμε έτεινε κλάδον ελαίας "???

Και τον έστειλε... :wacko:

 

Tα πολύχρωμα ζωηρά στοιχεία που τα είδαν πάλι; Αφού μάυρη είναι η φλόγα (αν είναι φλόγα τελικά) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Tα πολύχρωμα ζωηρά στοιχεία που τα είδαν πάλι; Αφού μάυρη είναι η φλόγα (αν είναι φλόγα τελικά) :wacko:

 

Στο επίσημο site της Ολυμπιακής Εκεχειρίας (αλλά μόνο εκεί!) είναι λίγο διαφοροποιημένο το logo κι έχει πράγματι διάφορα χρώματα στην κορυφή της φλόγας...

http://truce.criticalpublics.com/images/home_32.jpg

http://truce.criticalpublics.com/images/home_36.jpg

http://truce.criticalpublics.com/images/home_40.jpg

http://truce.criticalpublics.com/images/home_44.jpg

 

Το συμπέρασμα είναι ότι αν ο παίκτης είχε τύχει να δει στο παρελθόν το σύμβολο -χωρίς να διαβάσει την επεξήγησή του- θα βραχυκύκλωνε πλήρως γιατί θα 'βρισκε και τις 4 πιθανές απαντήσεις λάθος!!! :blink:

 

(και να'χε διαβάσει την επεξήγηση δηλαδή, αυτή θα θυμόταν ή την εικόνα του συμβόλου???)

Link to comment
Share on other sites

Οι έξι τελευταίες απαντήσεις ήταν όλες Δ. Από τον Μπάιρον (που ήταν Γ)και μετά η σωστή ήταν πάντα Δ.

 

Στην ερώτηση με τον Λευκό Πύργο ο Σπύρος είπε "Ποια απαντηση θα έλεγες? Όχι δεσμευτικά, απλά πες μας"

"Τη Δ" είπε ο (πλούσιος πια) κακομοίρης. "Δώστε μας το Δ" λέει καπάκι ο Σπύρος.

 

Στην τελευταία ερώτηση λέει "σταματάω". Σε άλλες περιπτώσεις όταν ο παίκτης λέει "σταματάω" δύο φορές, σταματάει. Εδώ όμως δεν τον άφησαν. Του έβαλαν γρήγορα γρήγορα το Δ, και ΄πάνω στα κλάματα και τους όρκους και το σπίτι της γιαγιάς το πήρε το παραδακι.

 

Εκτίμηση μου: Με την θεαματικότητα να πηγαίνει χάλια και τα 50 μύρια να έχουν να κερδηθούν δύο χρόνια μία ηταν η λύση: Να "δοθούν". Και μάλιστα σε ένα νέο με ανάγκη, με φανερό πρόβλημα κλπ. Ασε που πολλοί βλέποντας το παιδί είπαν "χαλάλι του".

 

Εντάξει, κι εγώ χάρηκα που τα πήρε. Εϊναι σαν να τα έδωσαν σε ίδρυμα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το στημένο της διαδικασίας.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο νικητής βγήκε πριν λιγο στην εκπομπή του Κώστα Αρβανίτη στη ΝΕΤ. Είπε, μέσες άκρες:

 

"Στο σχολείο διάβαζα πολύ, ήμουν ο νερντ, που λένε οι αμερικάνοι. Ετσι δεχόμουν όλο σχόλια και επιθέσεις. Ας με δουν τώρα όλοι αυτοι. Κι να μην έρθουν να μου ζητήσουν δανεικά" (γελώντας).

 

Συνέντευξη στο ΕΘΝΟΣ: "Θα κάνω ταξίδια, δεν εχω παει ποτε στο εξωτερικο, και θα ασχοληθω με τα χόμπι μου. Διάβασμα και κινηματογράφος."

 

Και το κλου: "Θα πάρετε μετοχες με αυτά τα λεφτα?" Απάντηση: "Είπαμε, πόντιος είμαι όχι μ...ας" (δεν ειπε τη λεξη, αλλα την υπονόησε).

 

Επίσης ο νεαρός έχει ένα σωρό τικ. Κουνάει ώμους, ανοιγοκλείνει μάτια, σηκώνει φρυδια, είπαμε. Στο ίδρυμα τα δώσανε τα λεφτά. Χαλάλι.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο νεαρός έχει ένα σωρό τικ. Κουνάει ώμους, ανοιγοκλείνει μάτια, σηκώνει φρυδια, είπαμε. Στο ίδρυμα τα δώσανε τα λεφτά. Χαλάλι.

 

Τι είναι αυτά που λές ρε φίλε;; Δέν ντρέπεσε λιγάκι; Δηλαδή όποιος έχει τικ είναι για το ίδρυμα; Έλεος δηλαδή!!

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες φίλε. Το "ίδρυμα" είναι το αστειάκι της υπόθεσης. Και προκύπτει από τη ΣΥΝΟΛΙΚΗ του στάση και εικόνα και όχι από ένα μόνο στοιχειο.
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OveLix

 

Στην ερώτηση με τον Λευκό Πύργο ο Σπύρος είπε "Ποια απαντηση θα έλεγες? Όχι δεσμευτικά, απλά πες μας"

"Τη Δ" είπε ο (πλούσιος πια) κακομοίρης. "Δώστε μας το Δ" λέει καπάκι ο Σπύρος.

 

Στη φάση αυτή που αναφέρεις, κάπου χάθηκα.

 

Νόμιζα ότι διάλεξε να σταματήσει ο παίκτης, και απλά επέλεξε μια απάντηση του στυλ : "ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕ ΑΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑΙ ΠΑΙΞΕΙ". Όπως έχει γίνει και με άλλους πάικτες.

 

Αυτό το "ΟΧΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΑ" το κατάλαβε κανείς? Και γιατί ο Παπαδόπουλος "έδωσε" στο καπάκι τηναπάντηση του παίκτη??? :wacko:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το'δα αυτό το κομμάτι αλλά νομίζω καλύπτει απόλυτα την ανάλυσή του ο Οβελίξ σε προηγούμενο ποστ :o
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω και ξαναβλέπω το σήμα της εκεχειρίας. Κλαδάκι ελιάς δεν ειναι αυτό στο στόμα του περιστεριού?????
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Προσωπικά δεν το'δα αυτό το κομμάτι αλλά νομίζω καλύπτει απόλυτα την ανάλυσή του ο Οβελίξ σε προηγούμενο ποστ :o

 

Σωστά! Αλλά ο OveLix αναφέρεται στην τελευταία ερώτηση, που τον σπρώξανε προς την απάντηση.

 

Εγώ μιλάω για την προτελευταία ερώτηση :D

 

Ο διάλογος στο περίπου:

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: Διάλέξε μια απάντηση όχι δεσμευτικά.

 

ΠΑΙΚΤΗΣ: Την Δ. Όχι δεσμευτικά, εντάξει?

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: Όχι δεσμευτικά για το τέρας και την παραγωγή. Απλά εγώ δεσμεύομαι έναντι σου.

 

ΠΑΙΚΤΗΣ: Την Δ.

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: Ας μας δώσει το τέρας, την σωστή απάντηση.

 

Και ήταν η Δ η σωστή και συνεχίσανε για τα 150.000€ και την τελευταία ερώτηση.

 

Δηλαδή αν έχανε.................και επειδή δεσμεύτηκαν! Τι θα γινόταν??? ΓΙΑ ΜΑΛ*** ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ? :mad:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Απόψε θα τον έχουνε στο δελτίο ειδήσεων του ALTER

 

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ε όπως τον σπρώξανε στην τελευταία, έτσι πράξαν και στην προτελευταία και γενικώς εννοούσα το ύφος του Οβελίξ πως του δώσαν τα 50 για παραπάνω απ'τους καθαρά αξιοκρατικούς λόγους :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...