Jump to content

Xiaomi 13T Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, xristos_mi said:

Καλησπέρα φίλε μου, όχι δεν είναι φυσιολογικό. Έχω ακριβώς την ίδια έκδοση και τηλέφωνο με εσένα, και το τηλέφωνο δουλεύει φουλ ανοικτά όλα 24/7 (επαγγελματικό / προσωπικό) και bluetooth μόνιμα με smartwatch, και την ημέρα και με ακουστικά. Το βράδυ της 1ης ημέρας έχω 50% και την 2η ημέρα περίπου το απόγευμα πρέπει να το φορτίσω γιατί έχει 10-15%. Έχει συζητηθεί και πιο πριν στο νήμα το πρόβλημα αυτό από ακόμα έναν, αλλά δεν ξέρω τι έγινε τελικά, μπορείς να τον βρεις σε πιο παλιά μηνύματα και να του στείλεις προσωπικό μήνυμα.

Τώρα εφόσον δεν έχεις κάποια εφαρμογή που να τρέχει στο background και να σου τρώει μπαταρία, τότε θέλει επαναφορά (πάρε Backup πρώτα εννοείται) και στήσε το τηλέφωνο από την αρχή. Εάν και τότε συνεχίζει τα ίδια, είσαι για αλλαγή. Θα έλεγα να τρέξεις, μήπως και προλάβεις και στο δικαιολογήσουν στο μαγαζί ως DOA και σου αλλάξουν την συσκευή με άλλη γιατί είναι μόνο 2 εβδομάδες που το έχεις. Εάν το έχεις πάρει από κατάστημα Xiaomi είναι πιο άμεση η εξυπηρέτηση. 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε! Όντως και εμένα μου φάνηκε τραβηγμένο να καταπίνει έτσι την μπαταρία. Η πρώτη μου σκέψη ήταν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το δουλέψω 4-5 μέρες να δω πως θα πάει. Για DOA το θεωρώ απίθανο να το χαρακτηρίσουν μετά από τόσες μέρες. Θα δούμε. Θα επανέλθω μετά από λίγες μέρες να γράψω για την συμπεριφορά του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στην ομάδα.

Από προσωπική μου εμπειρία σαν κάτοχος του 13t pro αλλα και του 13t, μπορώ να πω ότι είχα και εγώ το ίδιο θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας και στις 2 συσκευές.

Μετά όμως από τις νέες ενημερώσεις που έχουν γίνει, 1.0.6.0 για το προ και 1.0.4.0 για το απλό, έχω δει σημαντική βελτίωση στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, giannishalde7 said:

Καλησπέρα στην ομάδα.

Από προσωπική μου εμπειρία σαν κάτοχος του 13t pro αλλα και του 13t, μπορώ να πω ότι είχα και εγώ το ίδιο θέμα με την κατανάλωση της μπαταρίας και στις 2 συσκευές.

Μετά όμως από τις νέες ενημερώσεις που έχουν γίνει, 1.0.6.0 για το προ και 1.0.4.0 για το απλό, έχω δει σημαντική βελτίωση στην κατανάλωση.

Εμένα φίλε μου δεν μου έχει βγάλει την 1.0.6.0 για να την εγκαταστήσω. Μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Μπορώ να την βρω κάπου να την περάσω χειροκίνητα; Θα με διευκόλυνες αν έβαζες ένα λινκ. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. Και κάτι τελευταίο. Περνάω κατευθείαν την 1.0.6.0 πάνω στην 1.0.3.0 που φοράει τώρα ή υπάρχει και κάποια ενδιάμεση ενημέρωση που πρέπει να περαστεί πριν την 1.0.6.0. πάντα για Xiaomi 13t pro μιλάω.

Update( Τελικά άλλαξα χώρα σε Γερμανία και μου ήρθε η τελευταία ενημέρωση 1.0.6.0) την εγκατέστησα και σε λίγες μέρες θα γράψω την συμπεριφορά του κινητού.

Edited by the redeemer
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, the redeemer said:

Εμένα φίλε μου δεν μου έχει βγάλει την 1.0.6.0 για να την εγκαταστήσω. Μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Μπορώ να την βρω κάπου να την περάσω χειροκίνητα; Θα με διευκόλυνες αν έβαζες ένα λινκ. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. Και κάτι τελευταίο. Περνάω κατευθείαν την 1.0.6.0 πάνω στην 1.0.3.0 που φοράει τώρα ή υπάρχει και κάποια ενδιάμεση ενημέρωση που πρέπει να περαστεί πριν την 1.0.6.0. πάντα για Xiaomi 13t pro μιλάω.

Update( Τελικά άλλαξα χώρα σε Γερμανία και μου ήρθε η τελευταία ενημέρωση 1.0.6.0) την εγκατέστησα και σε λίγες μέρες θα γράψω την συμπεριφορά του κινητού.

Ναι όντως, σας ευχαριστώ και τους δύο, μόλις άλλαξα χώρα σε Γερμανία, δεν πέρασαν 2 sec και μου έβγαλε την 1.0,6. Την περνάω και εγώ τώρα. 

Πάντως, ενημέρωσε μας εάν έστρωσε τελικά με την αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 2:48 ΜΜ, the redeemer said:

Εμένα φίλε μου δεν μου έχει βγάλει την 1.0.6.0 για να την εγκαταστήσω. Μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Μπορώ να την βρω κάπου να την περάσω χειροκίνητα; Θα με διευκόλυνες αν έβαζες ένα λινκ. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. Και κάτι τελευταίο. Περνάω κατευθείαν την 1.0.6.0 πάνω στην 1.0.3.0 που φοράει τώρα ή υπάρχει και κάποια ενδιάμεση ενημέρωση που πρέπει να περαστεί πριν την 1.0.6.0. πάντα για Xiaomi 13t pro μιλάω.

Update( Τελικά άλλαξα χώρα σε Γερμανία και μου ήρθε η τελευταία ενημέρωση 1.0.6.0) την εγκατέστησα και σε λίγες μέρες θα γράψω την συμπεριφορά του κινητού.

Πάντως και στο group της Xiaomi στο fb διαβάζω ότι υπάρχουν κι άλλοι με το ίδιο πρόβλημα, battery drain. Και στο 13T pro και στο απλό 13Τ. Και δεν έχει δοθεί κάποια απάντηση έως τώρα γιατί, ποιος ο λόγος που συμβαίνει. Μακάρι να φτιάξει πάντως με τις αναβαθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, tiniakos said:

Γενικά είστε ευχαριστημένοι με το τηλέφωνο; 

Εγώ ναι είμαι, κανένα πρόβλημα. Και έρχομαι απο πολύ καλή συσκευή Huawei P30 pro, το οποίο εάν δεν σταμάταγε να παίρνει ενημερώσεις δεν θα το άφηνα (τόσο καλό ήταν). Παρόλα αυτά, το 13Τ Pro μου έχει βγει πολύ καλό, το "πιέζω" αρκετά ως προσωπικό - επαγγελματικό και όλα καλά. Πολύ καλή λειτουργία, άψογο έως τώρα, δεν κολλάει πουθενά, γρήγορο κλπ..κλπ.. το μόνο θέμα είναι ότι σε κάποιους έχει βγάλει το πρόβλημα με την μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά που πέρασα την 1.0.6 εξαφανίστηκαν τα "κανονικά" widgets κι εμφανίζει κατι λίγα άκυρα.

 

Μεχρι την 1.0.3 που ειχα πριν, ηταν μια χαρα.

 

Ξερει κανείς πως τα επαναφέρουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...