Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Petros_android said:

Μόλις μου ήρθε.Screenshot_2024-04-16-03-41-18-429_com.android.updater-edit.thumb.jpg.f78ced8bace3efc57bd2658f06a1ced9.jpg

...και εμένα επίσης ,,,, Τι διορθώνει ξέρουμε ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την έβγαλε..δεν πρόλαβα να την κατεβάσω κ μετά από 1 ώρα εξαφανίστηκε 🤣 την πήραν πίσω!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Petros_android said:

Μόλις μου ήρθε.Screenshot_2024-04-16-03-41-18-429_com.android.updater-edit.thumb.jpg.f78ced8bace3efc57bd2658f06a1ced9.jpg

@Petros_android Χειροκίνητα με αλλαγή χώρας ή Ελλάδα κανονικά;

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα ήρθε κανονικά με χώρα Ελλάδα. Την έκανα. Δεν ειδα κάποια διαφορά. Μια χαρά ήταν καιμπτιν μια χαρά και τώρα. Όλα δουλεύουν τέλεια. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2024 at 9:27 ΜΜ, xnikos said:

https://preyproject.com/blog/the-complete-guide-to-factory-reset

"However, it's important to note that a factory reset does not erase the firmware/software updates made to the device. The device will still run the latest OS update after the factory reset."
αλλά τέλος πάντων, ΠΩΣ έκανες την αναβάθμιση? κανονικά όπως ήρθε ή χειροκίνητα?
τα παραπάνω είναι σοβαρά και δεν νομίζω ότι τα αντιμετωπίζει κανένας άλλος εδώ
όπως σου είπα, πρέπει να ξαναπεράσεις σωστά το λειτουργικό,
ΔΕΝ φταίει το hyperOS

Κανονικα, μια μερα ηρθε αναβαθμιση, η hyper ηταν 2η απο τοτε που το πηρα, πατησα οκ, και την εκανε μονο του. Περιμενω μπας και ξαναερθει αναβαθμιση, αλλα μπαααα....

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει μετάβαση στο Hyperos πρίν έρθει στην Ελλάδα βάζοντας χώρα Ελβετία.. την έκανα κανένα θέμα όλα δουλεύουν ρολόι, μετά την ενημέρωση το γύρισα φυσικά Ελλάδα. Σήμερα ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Απρίλη (είχα του Μάρτη) και εκεί που γινόταν ωραία και καλά απλά έκλεισα όλες τις εφαρμογές και σταμάτησε η ενημέρωση και όταν κάνω τώρα έλεγχο για ενημερώσεις λέει "καμία ενημέρωση" τι φάση γιατί εξαφανίστηκε 😂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, elkons said:

@Petros_android Χειροκίνητα με αλλαγή χώρας ή Ελλάδα κανονικά;

Ελλάδα κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elkons said:

Είχα κάνει μετάβαση στο Hyperos πρίν έρθει στην Ελλάδα βάζοντας χώρα Ελβετία.. την έκανα κανένα θέμα όλα δουλεύουν ρολόι, μετά την ενημέρωση το γύρισα φυσικά Ελλάδα. Σήμερα ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Απρίλη (είχα του Μάρτη) και εκεί που γινόταν ωραία και καλά απλά έκλεισα όλες τις εφαρμογές και σταμάτησε η ενημέρωση και όταν κάνω τώρα έλεγχο για ενημερώσεις λέει "καμία ενημέρωση" τι φάση γιατί εξαφανίστηκε 😂

Τώρα τι κάνω;;; 🥲🥲🥲🥲

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, elkons said:

Τώρα τι κάνω;;; 🥲🥲🥲🥲

Λογικά έγινε το κλασσικό την έβγαλαν για λίγο και μετά την πήραν πίσω για να δουν πως θα πάει. Σε λίγες μέρες θα στην ξαναεμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, george_21 said:

Την εμφάνισε πάλι.. τώρα την περνάω 

Σου είχε εξαφανιστεί η ενημέρωση Απριλίου όπως εμένα και ξανά ήρθε σήμερα;; Χτες όταν βγήκα από τις ρυθμίσεις την έχασα,ξανά έκανα μόλις έλεγχο και έλεγε "καμία ενημέρωση" 🥲 @george_21

Link to comment
Share on other sites

Να που έχω και εγώ ένα θεματάκι μετά την τελευταία αναβάθμιση ...

Είχα μερικές επαφές σε συντόμευση με άμεση κλήση στην οθόνη (τόξο 1 στη φωτο)   ... (έκανα κλικ στο εικονίδιο και καλούσε κατευθείαν)..

Μετά την τελευταία αναβάθμιση κλικάρω το εικονίδιο για κλήση και που βγάζει ένα παραθυράκι που λέει: "Αδυναμία έναρξης εκκινητή" (Τόξο 2 στη φωτο) και βέβαια  δεν καλεί ποτέ ... 

Έχει κάποιος κάποια συμβουλή για αυτό ?  Ευχαριστώ

 

 

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, lefterismega said:

Να που έχω και εγώ ένα θεματάκι μετά την τελευταία αναβάθμιση ...

Είχα μερικές επαφές σε συντόμευση με άμεση κλήση στην οθόνη (τόξο 1 στη φωτο)   ... (έκανα κλικ στο εικονίδιο και καλούσε κατευθείαν)..

Μετά την τελευταία αναβάθμιση κλικάρω το εικονίδιο για κλήση και που βγάζει ένα παραθυράκι που λέει: "Αδυναμία έναρξης εκκινητή" (Τόξο 2 στη φωτο) και βέβαια  δεν καλεί ποτέ ... 

Έχει κάποιος κάποια συμβουλή για αυτό ?  Ευχαριστώ

 

εικόνα_Viber_2024-04-17_18-28-08-404.jpg

απλά το αφαιρείς  και το ξαναβαζεις...

είναι ρύθμιση και μετά από update κάποιες ρυθμίσεις μπορεί να χαθούν 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, xnikos said:

απλά το αφαιρείς  και το ξαναβαζεις...

είναι ρύθμιση και μετά από update κάποιες ρυθμίσεις μπορεί να χαθούν 

μάλλον δεν με κατάλαβες ... ΔΕΝ κάνει απευθείας κλήση ... (το έκανα αυτό που είπες)

Δες την εικόνα που έχω ανεβάσει ... Το εικονίδιο κλήσης έχει ένα πράσινο ακουστικάκι στην άκρη ... τωρα δεν το βγάζει

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, lefterismega said:

μάλλον δεν με κατάλαβες ... ΔΕΝ κάνει απευθείας κλήση ... (το έκανα αυτό που είπες)

Δες την εικόνα που έχω ανεβάσει ... Το εικονίδιο κλήσης έχει ένα πράσινο ακουστικάκι στην άκρη ... τωρα δεν το βγάζει

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

με τον default dialer?

γιατί εγώ που δοκίμασα ανοίγει την επαφή (αν και έχω ορίσει προεπιλεγμένο νούμερο )

δεν μου βγάζει τέτοιο σφάλμα όμως...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xnikos said:

με τον default dialer?

γιατί εγώ που δοκίμασα ανοίγει την επαφή (αν και έχω ορίσει προεπιλεγμένο νούμερο )

δεν μου βγάζει τέτοιο σφάλμα όμως...

Ναι με default dialer ... μου ανοίγει κανονικά την επαφή αλλά δεν την καλεί ... πράγμα που έκανε πριν την αναβάθμιση

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefterismega said:

Ναι με default dialer ... μου ανοίγει κανονικά την επαφή αλλά δεν την καλεί ... πράγμα που έκανε πριν την αναβάθμιση

εμένα καλεί κανονικά (έχω κάνει το update)

μπορείς να δοκιμάσεις διαγραφή data της εφαρμογής,

ή επίσης να βάλεις widget με την επαφή που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 12:08 ΠΜ, xnikos said:

εμένα καλεί κανονικά (έχω κάνει το update)

μπορείς να δοκιμάσεις διαγραφή data της εφαρμογής,

ή επίσης να βάλεις widget με την επαφή που θέλεις

Λοιπόν πάμε πάλι ... (δες την παρακάτω εικόνα)

Εικονίδιο 1 ... (πριν την αναβάθμιση) όταν επιλέγαμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο καλούσε κατευθείαν την συγκεκριμένη επαφή ... (Δεν την άνοιγε)

Εικονίδιο 2 (μετά την αναβάθμιση)  όταν επιλέγουμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο ανοίγει μεν την επαφή αλλά ΔΕΝ την καλεί (κατευθείαν) ... ... με 1 κλικ την καλούσε δλδ ...

 

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lefterismega said:

Λοιπόν πάμε πάλι ... (δες την παρακάτω εικόνα)

Εικονίδιο 1 ... (πριν την αναβάθμιση) όταν επιλέγαμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο καλούσε κατευθείαν την συγκεκριμένη επαφή ... (Δεν την άνοιγε)

Εικονίδιο 2 (μετά την αναβάθμιση)  όταν επιλέγουμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο ανοίγει μεν την επαφή αλλά ΔΕΝ την καλεί (κατευθείαν) ... ... με 1 κλικ την καλούσε δλδ ...

εικόνα_Viber_2024-04-18_05-56-43-127.jpg

μα το κατάλαβα και σου γράφω τι μπορείς να δοκιμάσεις αν σε ενδιαφέρει τόσο αυτή η λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, elkons said:

Σου είχε εξαφανιστεί η ενημέρωση Απριλίου όπως εμένα και ξανά ήρθε σήμερα;; Χτες όταν βγήκα από τις ρυθμίσεις την έχασα,ξανά έκανα μόλις έλεγχο και έλεγε "καμία ενημέρωση" 🥲 @george_21

Ναι αυτό ακριβώς έγινε φίλε μου 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την hyper  όπως η φώτο και με Ελβετία γυρισμένο. Ακόμα δεν έχει "έρθει" η ενημέρωση. Και σε Αγία Ελένη που γυρίζω... τίποτα...ούτε σε Ελλάδα.. Καμμιά ιδέα; Πέραν της υπομονής; 😀

IMG_20240418_141223.jpg

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, lefterismega said:

Λοιπόν πάμε πάλι ... (δες την παρακάτω εικόνα)

Εικονίδιο 1 ... (πριν την αναβάθμιση) όταν επιλέγαμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο καλούσε κατευθείαν την συγκεκριμένη επαφή ... (Δεν την άνοιγε)

Εικονίδιο 2 (μετά την αναβάθμιση)  όταν επιλέγουμε "Προσθήκη στην αρχική οθόνη" κλικάρωντας το εικονίδιο ανοίγει μεν την επαφή αλλά ΔΕΝ την καλεί (κατευθείαν) ... ... με 1 κλικ την καλούσε δλδ ...

εικόνα_Viber_2024-04-18_05-56-43-127.jpg

Αυτό πρέπει να έγινε μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής -τηλέφωνο ή επαφές- Από ότι τσέκαρα με το Nova launcher έχεις επιλογή για άμεση κλήση στα widget.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, babe0607 said:

Καλησπέρα. Έχω την hyper  όπως η φώτο και με Ελβετία γυρισμένο. Ακόμα δεν έχει "έρθει" η ενημέρωση. Και σε Αγία Ελένη που γυρίζω... τίποτα...ούτε σε Ελλάδα.. Καμμιά ιδέα; Πέραν της υπομονής; 😀

IMG_20240418_141223.jpg

έχεις το 12 pro+ που τελικά η Xiaomi του δίνει διαφορετικά updates απ' ότι φαίνεται (κι ας αναφέρετε παντού μαζί)

εμείς πήγαμε από 1.0.1.0 σε 1.0.3.0

εσύ έχεις 1.0.2.0....

και η 1η  hyper είχε αργήσει στα plus νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

 

η  1.0.2.0  που ήρθε σε μένα από miui ερχόμενος άργησε αρκετά. Ας δούμε τώρα πόσο θα κάνει και η 1.0.3.0   😀

Edited by babe0607

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xnikos said:

έχεις το 12 pro+ που τελικά η Xiaomi του δίνει διαφορετικά updates απ' ότι φαίνεται (κι ας αναφέρετε παντού μαζί)

εμείς πήγαμε από 1.0.1.0 σε 1.0.3.0

εσύ έχεις 1.0.2.0....

και η 1η  hyper είχε αργήσει στα plus νομίζω 

Και εγώ το Pro plus έχω αλλά από 1.0.1.0 πήγα στην 1.0.3.0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...