Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, pchrono said:

https://unboxholics.com/news/tech/110323-chalane-othones-stis-samsung-galaxy-syskeyes-meta-to-one-ui-60.  Κάτι ξέρουν όσοι αντέχουν και δεν κάνουν τα update γρήγορα....

Μαλλον υπερβολική την κόβω την είδηση. Burn in, ειναι κατι που παθαίνεις μακροχρόνια, και είναι προσθετικη διαδικασία, οχι σε μια βδομάδα που βάλανε one ui. Μαλλον αυτοί που το παθανε θα το πάθαιναν και χωρίς το Update. 

Ποιο πολυ με ανησυχεί αυτο που διαβάζω στο φόρουμ για s23 ultra, οπου οι περισσότεροι αναφέρουν χειρότερη αυτονομία με 6, παρα αυτά που λέγανε οτι θα βελτιώνοταν. 

16 ώρες πριν, tresor_jim said:

Καλησπέρα μάγκες, απο μέρα σε μέρα μάλλον θα παραγγείλω κ γω το 5αρι το 512 σκέφτομαι για θηκη βιβλίο για μεγαλύτερη ασφάλεια κ αχρείαστη να ~είναι, πενάκι θα εχω απο το 3αρι   έχετε κάποια να προτείνετε,  μακάρι αυτή τη φορά να βγαλω 4ετια με το κινητό κ οχι να χαλάσει πριν τα 2 χρόνια.. 

https://www.skroutz.gr/s/45171368/Nillkin-Aoge-Book-Dermatinis-Mayro-Samsung-Galaxy-Z-Fold-5.html

Τοσο άντεξες χωρίς fold  🙂

Γιατί τελικα δεν πας στο oneplus fold που ελεγες, για να τιμωρήσεις τη σαμσουνγκ, αν θυμάμαι καλά?λογω χαμηλότερης τιμής του fold 5 φαντάζομαι? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sosimple2 said:

Μαλλον υπερβολική την κόβω την είδηση. Burn in, ειναι κατι που παθαίνεις μακροχρόνια, και είναι προσθετικη διαδικασία, οχι σε μια βδομάδα που βάλανε one ui. Μαλλον αυτοί που το παθανε θα το πάθαιναν και χωρίς το Update. 

Ποιο πολυ με ανησυχεί αυτο που διαβάζω στο φόρουμ για s23 ultra, οπου οι περισσότεροι αναφέρουν χειρότερη αυτονομία με 6, παρα αυτά που λέγανε οτι θα βελτιώνοταν. 

Τοσο άντεξες χωρίς fold  🙂

Γιατί τελικα δεν πας στο oneplus fold που ελεγες, για να τιμωρήσεις τη σαμσουνγκ, αν θυμάμαι καλά?λογω χαμηλότερης τιμής του fold 5 φαντάζομαι? 

Ναι μια χαρά θυμάσαι.. Αλλα δεν απαντας στην ερωτηση μου, δεν έχει έρθει ακομα στο σκρουτζ, το σαμσουνγκ ίσως το πάρω κ με άτοκες δόσεις αφου εχω πιστωτική, ναι καλύτερα χαρακτηριστικά βλέπω στο one αλλα 1150 χωρίς φπα κ 1500 το one plus χωρίς φπα δεν είναι τρελη η διαφορά.. Αλλα έχουμε χρόνια να την δοκιμάσουμε κ αυτην κάποια στιγμή..    Διάβασε το ιστορικό κινητων μου ξεχασα μονο το φολντ 3 να προσθέσω.... το αιμα νερο δεν γίνεται χα χα  ακομα τη σιχαίνομαι  με οτι έγινε αλλα άρχισα να σκέφτομαι νεα συσκευή αντε να πέσει παραγγελία κ θα την φυλάω στο συρτάρι όπως θέλει η σαμι για ναμη γίνει γρατζουνιά.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά θυμάσαι.. Αλλα δεν απαντας στην ερωτηση μου, δεν έχει έρθει ακομα στο σκρουτζ, το σαμσουνγκ ίσως το πάρω κ με άτοκες δόσεις αφου εχω πιστωτική, ναι καλύτερα χαρακτηριστικά βλέπω στο one αλλα 1150 χωρίς φπα κ 1500 το one plus χωρίς φπα δεν είναι τρελη η διαφορά.. Αλλα έχουμε χρόνια να την δοκιμάσουμε κ αυτην κάποια στιγμή..    Διάβασε το ιστορικό κινητων μου ξεχασα μονο το φολντ 3 να προσθέσω.... το αιμα νερο δεν γίνεται χα χα  ακομα τη σιχαίνομαι  με οτι έγινε αλλα άρχισα να σκέφτομαι νεα συσκευή αντε να πέσει παραγγελία κ θα την φυλάω στο συρτάρι όπως θέλει η σαμι για ναμη γίνει γρατζουνιά.. 
Άμα είναι να δώσεις ένα κάρο λεφτά για να την φυλάς στο συρτάρι...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Άμα είναι να δώσεις ένα κάρο λεφτά για να την φυλάς στο συρτάρι...emoji28.png

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk
 

Προφανώς κ δεν θα το φυλαω γιατί θα είναι εργαλείο δουλειάς κ για εμένα... Μακάρι ξαναλέω να μ κρατήσει 4ετια, καλα ας είμαστε καλά από υγεία κ ό,τι διορθώνεται με λεφτά κακώς μας δημιουργεί άγχος κ στεναχώρια 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι καπως αστείο να βλέπεις bestPrice samsung fold 5 512 1078€ και το open onplus το αντίστοιχο 1900€..

Λεω οτι πήρα σαμσουνγκ γιατί ηταν φτηνό αλλιως θα έπαιρνα κινεζικό και γελάνε όλοι νομίζοντας οτι κάνω πλάκα.. 

Ουσιαστικά το, oneplus δεν έχει νόημα ύπαρξης σε αυτή την τιμή. Το 99% θα πάρει το σαμσουνγκ. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sosimple2 said:

Πάντως είναι καπως αστείο να βλέπεις bestPrice samsung fold 5 512 1078€ και το open onplus το αντίστοιχο 1900€..

Λεω οτι πήρα σαμσουνγκ γιατί ηταν φτηνό αλλιως θα έπαιρνα κινεζικό και γελάνε όλοι νομίζοντας οτι κάνω πλάκα.. 

Ουσιαστικά το, oneplus δεν έχει νόημα ύπαρξης σε αυτή την τιμή. Το 99% θα πάρει το σαμσουνγκ. 

Έκαναν φάουλ που το βγάζουν 3 μήνες μετά..   Εμένα με εκνευρίζει ακόμα κ τώρα η σαμσουνγκ που στην ίδια της την εταιρεία το εχει για προσφορά στα 1700 απο 2000 όπως και οι αλυσιδες κ δεν χτυπάνε τιμές ουτε καν του you που το έχει 1448 το 512  ας μην μιλήσουμε για τιμές best price.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tresor_jim said:

Έκαναν φάουλ που το βγάζουν 3 μήνες μετά..   Εμένα με εκνευρίζει ακόμα κ τώρα η σαμσουνγκ που στην ίδια της την εταιρεία το εχει για προσφορά στα 1700 απο 2000 όπως και οι αλυσιδες κ δεν χτυπάνε τιμές ουτε καν του you που το έχει 1448 το 512  ας μην μιλήσουμε για τιμές best price.. 

Σχεδόν πάντα τελευταία συμβαίνει. Βγαζει κινητά η σαμσουνγκ (γενικά οχι φολντ), τα βγάζει ακριβά 1η τιμη. Βγαίνουν οι Κινέζοι με σούπερ ανταγωνιστικά (σε σχεση με την 1η τιμή της σαμσουνγκ) κινητά . Μεχρι να κυκλοφορήσουν αυτα και να φτάσουν πχ Ελλάδα, η σαμσουνγκ εχει ρίξει μιση τιμή τα δικά της και μονίμως είναι τελικά ποιο ανταγωνιστικη στις ναυαρχίδες. Γι αυτό παίρνει το μεγαλύτερο μερίδιο στις πωλήσεις (μαζι με την, Xiaomi). Για όσους αγοράζουν απο κατάστημα με δοσεις κλπ είναι κάπως διαφορετική η εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες 1415 για το 512 με 24 άτοκες κ ενα χρόνο δώρο έξτρα εγγύηση  πως σας φαίνεται σαν πακέτο?  Πενάκι εχω απο το 3 οποτε μια θηκη θα την παρω για αρχη  

Είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί..  

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tresor_jim said:

 

Είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί..  

Πάτα το Κιμ! 

🙂

Εσύ μονο ξέρεις. Φαντάζομαι δε σε βολεύει να πληρώσεις ολο το ποσό αλλά σε δόσεις. Ουσιαστικά θα πληρώσεις 300€ παραπανω απο αν το έπαιρνες μετρητής bestPrice, αλλα σε 2 χρόνια βαθος.. Αμα δεν εχεις ολο το πόσο ηδη είναι μια λύση. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sosimple2 said:

Πάτα το Κιμ! 

🙂

Εσύ μονο ξέρεις. Φαντάζομαι δε σε βολεύει να πληρώσεις ολο το ποσό αλλά σε δόσεις. Ουσιαστικά θα πληρώσεις 300€ παραπανω απο αν το έπαιρνες μετρητής bestPrice, αλλα σε 2 χρόνια βαθος.. Αμα δεν εχεις ολο το πόσο ηδη είναι μια λύση. 

Το εχω το ποσό, απλά μεσω σκρουτζ δίνει για σήμερα ένα χρόνο ακόμα εγγύηση που έχει 50 ευρώ (δώρο) κ δίνει 20 ευρώ για επόμενη αγορά θήκη πχ..    Κ χωρίς φπα μπορώ ντούκου αλλα όποια μαγαζιά κοίταξα γράφουν για 25 μέρες για απάντηση η δεν δέχονται στην τιμη web αφαίρεση φπα..   Η αφαίρεση φπα θα είναι σε αλλο όνομα για αυτό πάει κ ντούκου κάποια μαγαζιά δεν έχουν θέμα να συνδιασω αφαίρεση φπα κ πληρωμή στο δικό μου όνομα σε άτοκες αλλα ενας λογιστής είπε πως για τον επαγγελματία δεν είναι καλή ιδέα να φαίνεται η πληρωμή σε αλλο όνομα...   Επίσης ο ένας χρόνος εγγύησης επιπλέον εφόσον το εχω σε τέλεια κατάσταση αν χαλάσει με συμφέρει να τον εχω για 200-250 ευρω παραπάνω ...  Καθε πρόταση ή ιδέα ευπρόσδεκτη..  Α το θέλω κ άμεσα διαθέσιμο... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, sosimple2 said:

Πάτα το Κιμ! 

🙂

Στην αναμονή για φολντ 5,  μονο σαμι φολνταρα κτλ χα χα 

Φυσικά κ αστειεύομαι,  ψαχνω κ για θηκη βιβλίο και ο Θεός βοηθός 

Νόμιζα πως ειχε ταχύτερη φόρτιση απο το 3αρι εχω σουπερ ταχειας φόρτισης φορτιστή αλλα διάβασα πως εχουν τα ίδια watt φόρτισης ακομα ενα φάουλ μαλλον αλλα τεσπα..  Το 3αρι το εχω με 500 gb πιασμένα θα τα περασω ολα μαζι με εφαρμογές στο 5αρι  αν κ σκέφτομαι να το δουλεψω πιο χαλαρα τις πρώτες μέρες κ ψιλοαδειο να δω πως παει γιατί σε ολα τα κινητα σαμι 2 με 3 φορες τα φορτιζα ολα.. Μόνο σε σαμσουνγκ tablet s5e εχει φοβερή μπαταρία κ αναμονη..   

https://www.skroutz.gr/s/45508767/Supcase-Unicorn-Beetle-Pro-Pen-360-Full-Cover-Plastiko-Anthektiki-Set-me-Tzamaki-Mayro-Galaxy-Z-Fold5.html

 

Άσχημη μάλλον... Ογκώδες κτλ κ τσιμπημένη τιμη αλλα σε προσφορά για αυτη τη θήκη ελπίζω να πορευτω με αυτή τη συσκευή 3 με 4 χρόνια πρώτα ο Θεός γιατι το μικρόβιο της αλλαγής μου έφυγε αφου εχω επαγγελματική dslr  κ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάζω καθε 6μηνο κ χρόνο.. 

Ελπίζω να το προστατευει αλλα κ ναμην μ πέσει ποτέ κ αχρείαστη να είναι...  

Ωραια περναω μονος μου στο νήμα χα χα 

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tresor_jim said:

Στην αναμονή για φολντ 5,  μονο σαμι φολνταρα κτλ χα χα 

Φυσικά κ αστειεύομαι,  ψαχνω κ για θηκη βιβλίο και ο Θεός βοηθός 

Νόμιζα πως ειχε ταχύτερη φόρτιση απο το 3αρι εχω σουπερ ταχειας φόρτισης φορτιστή αλλα διάβασα πως εχουν τα ίδια watt φόρτισης ακομα ενα φάουλ μαλλον αλλα τεσπα..  Το 3αρι το εχω με 500 gb πιασμένα θα τα περασω ολα μαζι με εφαρμογές στο 5αρι  αν κ σκέφτομαι να το δουλεψω πιο χαλαρα τις πρώτες μέρες κ ψιλοαδειο να δω πως παει γιατί σε ολα τα κινητα σαμι 2 με 3 φορες τα φορτιζα ολα.. Μόνο σε σαμσουνγκ tablet s5e εχει φοβερή μπαταρία κ αναμονη..   

https://www.skroutz.gr/s/45508767/Supcase-Unicorn-Beetle-Pro-Pen-360-Full-Cover-Plastiko-Anthektiki-Set-me-Tzamaki-Mayro-Galaxy-Z-Fold5.html

 

Άσχημη μάλλον... Ογκώδες κτλ κ τσιμπημένη τιμη αλλα σε προσφορά για αυτη τη θήκη ελπίζω να πορευτω με αυτή τη συσκευή 3 με 4 χρόνια πρώτα ο Θεός γιατι το μικρόβιο της αλλαγής μου έφυγε αφου εχω επαγγελματική dslr  κ δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάζω καθε 6μηνο κ χρόνο.. 

Ελπίζω να το προστατευει αλλα κ ναμην μ πέσει ποτέ κ αχρείαστη να είναι...  

Ωραια περναω μονος μου στο νήμα χα χα 

Το φολντ 3 ειχες ε? Επειδή εχω δει ενα σωρό συγκρίσεις αυτονομίας, πιστεύω θα εντυπωσιάστεις απ την αυτονομία του 5 σε σχεση με το 3, δεδομένου ότι έχουν ιδια μπαταρία. Αυτη η θήκη προστατεύει αλλα ειναι τέρας. Το ακριβώς αντίθετο απο εμενα που εχω θηκη τσιγαροχαρτο. Το βαζω τσέπη καθε μερα. Αυτή θελει κατι να το κουβαλάς φαντάζομαι. Αλλιώς και εμενα αν πέσει και σπάσει με βλέπω για χοντροτερη στο επόμενο, αλλα κάπου παλι οχι τόσο χοντρή. Πάντως μεσα στο αμαξι μου έχει πέσει ήδη 2 φορες. Ξεκόλλησε το δαχτυλίδι απ τη μαγνητική βαση και έπεσε. Δεν έπαθε τίποτα. Εχω tempered στη μικρή οθόνη. 

Το thread των fold, είναι για μοναχικούς.. Αμα θες κόσμος παρε s23 ultra ή, pocofone των 200€.. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sosimple2 said:

Το φολντ 3 ειχες ε? Επειδή εχω δει ενα σωρό συγκρίσεις αυτονομίας, πιστεύω θα εντυπωσιάστεις απ την αυτονομία του 5 σε σχεση με το 3, δεδομένου ότι έχουν ιδια μπαταρία. Αυτη η θήκη προστατεύει αλλα ειναι τέρας. Το ακριβώς αντίθετο απο εμενα που εχω θηκη τσιγαροχαρτο. Το βαζω τσέπη καθε μερα. Αυτή θελει κατι να το κουβαλάς φαντάζομαι. Αλλιώς και εμενα αν πέσει και σπάσει με βλέπω για χοντροτερη στο επόμενο, αλλα κάπου παλι οχι τόσο χοντρή. Πάντως μεσα στο αμαξι μου έχει πέσει ήδη 2 φορες. Ξεκόλλησε το δαχτυλίδι απ τη μαγνητική βαση και έπεσε. Δεν έπαθε τίποτα. Εχω tempered στη μικρή οθόνη. 

Το thread των fold, είναι για μοναχικούς.. Αμα θες κόσμος παρε s23 ultra ή, pocofone των 200€.. 

🙂

Πάντα τα πρόσεχα τα κινητά μ και τα πουλούσα σαν καινούργια το φολντ ηταν το πρώτο που έπεσε κ με λάθος θηκη...   600 ευρω για την μεγάλη οθόνη κ 150 για τη μικρή ξανα σκέψου το..  Καλα κ αυτη η θηκη που πηρα με ανοιχτή οθόνη κ μόνο την ζελατίνα του παλι θεμα θα υπάρξει αλλα ελπίζω ναμην μ πέσει ποτέ...    Δεν πειράζει λίγοι κ καλοί...  Θα τα λεμε οι δυο μας χε χε.   Με την έξτρα ασφάλεια αν βγάλει θέμα τον τρίτο χρόνο πρώτα ο Θεός πιστεύω να μ το φτιάξουν, τεσπα ας μην προτρέχω.. 

Πάντα τα εχω φουλ φορτωμένα οπότε κ 2 φορες να φορτιζω οκ θα κανω υποχώρηση...  Αλλα αν κ δεν το παίρνω για την κάμερα ουτε νεα κάμερα βαλαν ουτε πιο γρήγορη φόρτιση ολααα με το σταγονόμετρο...  Η καλύτερη συσκευή φολντ θα είναι οταν το κάνουν ανθεκτικό σε σκονη κτλ ναμην έχεις το άγχος τοσο κ στη παραλία 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγώ.  Αντε να δούμε τι θα βγει, κυρίως σε μπαταρία. 

Αυτο που διαβάζαμε για το s23ultra,  το βλέπουμε και εδω. Ο φάκελος system που έχει τα αρχεία συστήματος πηγε απο 62 gb σε 17gb. Ετσι απλα κερδίζεις 45gb χωρίς να χάσεις τίποτα.. Ειχα κρατήσει screenshot πριν και μετά για να ελενξω ποσο κέρδισα. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση : έχει δοκιμάσει κανείς αυτή την θήκη ;:https://mythiki.gr/spigen-slim-armor-pro-case-anthektiki-thiki-acs06211-black-samsung-galaxy-z-fold5-mt69247

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sosimple2 said:

Την εβαλα και εγώ.  Αντε να δούμε τι θα βγει, κυρίως σε μπαταρία. 

Αυτο που διαβάζαμε για το s23ultra,  το βλέπουμε και εδω. Ο φάκελος system που έχει τα αρχεία συστήματος πηγε απο 62 gb σε 17gb. Ετσι απλα κερδίζεις 45gb χωρίς να χάσεις τίποτα.. Ειχα κρατήσει screenshot πριν και μετά για να ελενξω ποσο κέρδισα. 

Όταν κατεβάζεις το notification panel το φόντο τι χρώμα είναι;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Strofigkas said:

Όταν κατεβάζεις το notification panel το φόντο τι χρώμα είναι;

Ασπρόμαυρο και ψάχνω τρόπο να το αλλάξω χωρίς να αλλάξω θέμα 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pchrono said:

Ασπρόμαυρο και ψάχνω τρόπο να το αλλάξω χωρίς να αλλάξω θέμα 

Αμα εγκατάστησεις theme park,  πας στο quick panel, και αλλάζεις μονο τα χρώματα του quick panel. Απο Ασπρόμαυρα τα εκανα κόκκινα . Κράτας και τη σκουρόχρωμη λειτουργία ώστε ολες οι εφαρμογές που είναι μαυρες (Facebook πχ) να εξακολουθησουν να είναι. Δεν αλλάζεις θέμα αν δε θες. 

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Κοντευω 2 μερες με το κινητο, πρωτες εντυπώσεις αρκετά θετικές..    Προερχόμενος όπως ξέρετε απο το 3αρι  οπου το φόρτιζα 2 κ 3 φορες τη μέρα ναι κατι εφταιγε απο την αρχή μαλλον αλλα δεν του εκανα επαναφορά εργοστασιακων ποτέ.. Μου έβγαλε το 5αρι τη μέρα εύκολα με αρκετή χρήση.  Αλλα κ 5000 μιλιαμπερ δεν θα μας χαλούσαν να φανταστώ ε? ...   Υπάρχει τρόπος με το μανισιο ui να βγάλω απο την οθονη ρολόγια μπαταρίες κτλ στο νοβα λαντσερ ξέρω πως γίνεται..  Από κάμερες ευχαριστημένος λιγο που τις είδα..  Η εσωτερική είναι κυριως για βίντεο κλήσεις όπως ξέρουμε φάουλ εδω...  Ξανα έγραψα με σουπερ ταχυ φορτιστή απο το 10 %  1 ωρα κ 16 λεπτά τραγικός χρόνος οσο ηταν κ στο 3..  Έστω στα 55 λεπτά ενα τυράκι... Αλλα οταν εχεις μονοπώλιο δεν σε νοιάζει..  Η φωτεινότητα οθόνης αρκετά καλύτερη πιστεύω..  Αυτο με τα 25 watt που ειχε κ στο 3αρι δεν χωνεύεται εύκολα.. Κ 2 χρόνια μετά... 

Η θηκη που πήρα το κάνει τερατακι αλλα σίγουρα το προστατευει καλύτερα απο ολες τις άλλες για τυχον γρατσουνιες .. Την ανέβασα πιο πίσω..   Φυσάω κ το γιαούρτι.. 

Το πενάκι δουλεύει του φολντ 3 αλλα δεν ξεκίνησα ακομα να το δουλεύω 

Θα ήθελα. Να βγάζει φωτογραφία πατώντας το πενάκι από κάποια απόσταση 

Για θηκη βιβλίο λογω μαγνήτη την απέρριψα γιατί γράφει όταν το ανοίγεις αποφυγή μαγνήτη.. Κάτι έγραφε κ για τις ζελατίνες να μην τις βγάλουμε απο τις οθόνες κτλ αν θυμαμαι καλα..  Οπότε το στέλνουμε σερβις στο 6μηνο+ για δωρεαν αλλαγη σωστα? 

 

 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 14 εχω 5 ωρες οθόνης σε 14 ωρες χρήσης, και 50% υπόλοιπο μπαταρίας.. Το accubattery δείχνει εκτίμηση για 10+ ωρες οθόνης. Πολύ εντυπωσιακό για τέτοιο μέγεθος οθόνης και σχετικά μικρή μπαταρία. Έχω το 95% των εφαρμογών σε πλήρη αδράνεια, προφίλ ιπιο, και συχνότητα οθόνης προσαρμοσημη. Και η χρήση οθόνης είναι 99% στη μεγάλη οθόνη. Απλή χρήση, web browsing, YouTube κλπ. Εγκατεστημένες εφαρμογες περισσότερες από τον οποιονδήποτε.. 

@tresor_jim για να εξαφανίσεις τα εικονίδια ,μπαταρίες κλπ ,λογικά μονο αν ρυθμίσεις ο ενσωματωμένος launcher να προβάλλεται σε immersive mode. Να μη εμφανίζεται καθόλου δηλαδή η μπαρα ολόκληρη . Εχω μια τέτοια εφαρμογή αλλα τα αρχεία συστήματος δεν τα περιλαμβάνει οπότε δεν εμφανίζει τον ενσωματωμένο launcher για να τον επιλέξεις. Υπάρχουν αλλες όμως που εμφανίζουν και αρχεία συστήματος, λογικά θα δουλέψουν. Οταν εγκαταστήσεις τέτοιου τύπου εφαρμογή, την 1η φορά συνδέεις pc να δώσεις κάποια δικαιώματα. 

Αλλος τρόπος, είναι αν έχεις το tasker, μπορείς να εξαφανίσεις τα περισσότερα εικονίδια, απο παντού όμως, όχι μονο στον launcher, οχι ολα όμως. Χωρίς να εξαφανίσεις την μπάρα. 

Υπάρχει και μια εφαρμογή που κανει πολλά πράγματα, μεταξύ άλλων κάνεις immersive mode και αλλες χακεριες αλλα δε θυμάμαι το όνομα γιατί την αφαίρεσα αφού πλέον σχεδόν ολα τα κάνω με το tasker. 

Δυστυχώς ο ευκολότερος τρόπος είναι να αλλάξεις launcher .

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είδα στο s23 ultra πως έχει λήψεις πατώντας το πενάκι , σε εμάς. Υπάρχει κ δεν το βρίσκω? Λογικά όχι... Χαζομάρα μου φαίνεται που δεν το έχουν αλλά τεσπα..  Χθες όταν πήγα να το ακουμπήσω του s 23 π; νω στο φολντ μου πέταξε μήνυμα μην χρησιμοποιείτε πενάκι που δεν είναι σχεδιασμένο για φολντ θα προκληθεί ζημιά.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tresor_jim said:

Καλημέρα παιδιά, είδα στο s23 ultra πως έχει λήψεις πατώντας το πενάκι , σε εμάς. Υπάρχει κ δεν το βρίσκω? Λογικά όχι... Χαζομάρα μου φαίνεται που δεν το έχουν αλλά τεσπα..  Χθες όταν πήγα να το ακουμπήσω του s 23 π; νω στο φολντ μου πέταξε μήνυμα μην χρησιμοποιείτε πενάκι που δεν είναι σχεδιασμένο για φολντ θα προκληθεί ζημιά.. 

Και εγώ που έβαλα ένα παλιό πενάκι από note 2 ή 3 νομίζω, μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το θεμα μου windows 11 για fold 5 για total launcher,  εχω προσθέτει download link στην περιγραφή,  στα 2 βίντεο που εχω ανεβάσει πριν μερες, καθώς μου το έχουν ζητησει σε διάφορα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε μάγκες έχω από Samsung tablet έναν αντάπτορα  type c σε audio jack γιατί ως γνωστόν η τεχνολογία προχωράει....... Και αφού η αππλ το έβγαλε τρέξαμε σαν τα σκυλάκια να το βγάλει και η σαμι κ μετά να βγάλει κ φορτιστές κ ακουστικά για το καλό της γης...... 

Μου γράφει μη υποστήριξη σε αυτό το καλώδιο της ίδιας της εταιρείας.... 

Τι πρέπει δηλαδή να κάνω σπαθιά να καταπιώ...  Κ αντε να πάρω μικρόφωνο για type c αν τυχόν δεν δουλεύει... Παρακάτω δεν γράφω να μη φάω Μπαν 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...