Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν,

Απορώ πως δεν το είχα ρωτήσει τόσο καιρό:

 

Πως λειτουργεί η οθόνη αφής στη σειρά Ρχχχ?

Δηλαδή, πως καταλαβαίνει η οθόνη που πατάμε;

Δουλεύει όπως στα ΑΤΜ, όπου το δάχτυλό μας "σταματάει" 2 δέσμες φωτός, ή βασίζεται σε άλλο μοντέλο λειτουργείας;

 

Επίσης, ποιος ο ρόλος του ελαστικού φιλμ με τις κουκίδες πάνω από την οθόνη;

 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω τα αγαπητά μέλη τι έχουν να πουν σχετικά με την αντοχή των οθονών των Ρχχχ, ως προς την χρήση.

 

Φιλικά, Γιώργος. :)

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (27 Οκτ. 2004 , 11:01)

 

Οχι απ'οτι ξερω δεν γινεται!

Οταν το bluetooth συνδεετε με μια συσκευη, ειναι σε χρηση, οποτε δεν μπορει να ψαξει για μια αλλη.

 

και ομως φιλε μου με το ρ800 μπορουσα και μιλουσα στο ακουστικο και ταυτοχρονα ηταν συνδεμενο με τον υπολογιστη. με το 900 δεν γινεται ας το δοκιμασει καποιος να μας πει που εχει ρ800.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος/η να μου πει αν γνωριζει πως μπορω να αποθηκεύσω τα SMS του Ρ900 στο PC ώστε να μπορέσω να τα σώσω στο Word...ευχαριστω
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Εγκαθιστώ την πρώτη version του agile messeger κάνω να συνδεθώ μου λέει οτι πρέπει να κάνω update καταιβάζει την καινούργια version και και βγάζει σφαλμα στην απεγκατάσταση τησ παλιάς.Έχει συμβεί σε καποιον το ίδιο?

Υπάρχει πουθενά η τελευταία version?

 

ΠΑΙΔΑΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ

 

 

Ευχαριστω

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η τελευταία version είναι διαθέσιμη από εδώ. Πάντως εγώ το κάνω update με το κινητό στη βάση του, οπότε κατεβάζει μέσω της σύνδεσης του PC, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ COPY/PASTE ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ***.app ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΚΕΛΛΟ ΤΟΥ ΣΤΟ Ρ800. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FILE MANAGER ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος artakigeorge (28 Οκτ. 2004 , 07:52)

 

ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ COPY/PASTE ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ***.app ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΚΕΛΛΟ ΤΟΥ ΣΤΟ Ρ800. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FILE MANAGER ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ???

 

Mε τον file manager της Epocware ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koyrsaros (27 Οκτ. 2004 , 17:46)

 

Κάποιος φίλος/η να μου πει αν γνωριζει πως μπορω να αποθηκεύσω τα SMS του Ρ900 στο PC ώστε να μπορέσω να τα σώσω στο Word...ευχαριστω

 

 

????????????

Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά......
Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ... μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά εδώ και μέρες ψάχνω και δεν το βρίσκω: Μπορώ να αποθηκεύω τις επαφές μου στην εξωτερική μνήμη (Memory Stick Duo) αντί για την εσωτερική μνήμη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (28 Οκτ. 2004 , 18:09)

 

Εχμμμ... μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά εδώ και μέρες ψάχνω και δεν το βρίσκω: Μπορώ να αποθηκεύω τις επαφές μου στην εξωτερική μνήμη (Memory Stick Duo) αντί για την εσωτερική μνήμη του κινητού;

 

μονο σαν αρχειο vcf αλλα δεν θα το βλεπεις.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

To p900 μου μετά από δέκα μήνες απροβλημάτιστης λειτουργίας, όταν το ανοίγω μπαίνει σε ένα ατελείωτο "loop" εκίνησης, δίνω pin κάρτας πάει να ξεκινήσει αλλά μετά δύο δευτερόλεπτα ξανακάνει reset, μου ξαναζητάει to pin και πάει λέγοντας !!!

Καμμιά συμβουλή για να αποφύγω το SonyEricsson Service ?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Παιδιά να ρωτήσω στον Opera στα Preferens εκεί που λέει empty cashe on disconnect εσείς το έχετε τσεκαρισμένο η όχι? Και κάτι άλλο γίνεται ναμην βάζω κάθε φορά που θα μπαίνω μέσω του Ρ900 κωδικό χρήστη και password? Τι στο καλό αμνησία εχει?? :):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotmike (28 Οκτ. 2004 , 19:01)

 

To p900 μου μετά από δέκα μήνες απροβλημάτιστης λειτουργίας, όταν το ανοίγω μπαίνει σε ένα ατελείωτο "loop" εκίνησης, δίνω pin κάρτας πάει να ξεκινήσει αλλά μετά δύο δευτερόλεπτα ξανακάνει reset, μου ξαναζητάει to pin και πάει λέγοντας !!!

Καμμιά συμβουλή για να αποφύγω το SonyEricsson Service ?

 

Thanx

 

κανε παλι μια on line αναβαθμηση και εαν δεν διορθωθει... επισημο service (κατι παρομοιο μου ειχε κανει και εμενα καποτε και διορθωθηκε με μια αναβαθμηση) ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ μετα δεν θα κανεις restore ενα παλιο backup αλλα στησημο και περασμα ολα τα προγραμματα απο την αρχη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (28 Οκτ. 2004 , 20:21)

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Παιδιά να ρωτήσω στον Opera στα Preferens εκεί που λέει empty cashe on disconnect εσείς το έχετε τσεκαρισμένο η όχι? Και κάτι άλλο γίνεται ναμην βάζω κάθε φορά που θα μπαίνω μέσω του Ρ900 κωδικό χρήστη και password? Τι στο καλό αμνησία εχει?? :):)

 

εγω το εχω τσεκαρισμενο,και οσο αφορα τον κωδικο χρηστη αυτο εξαρταται απο το δικτυο σου. δοκιμασε να το απενεργοποισεις απο τον control panel/ connections/internet accounts/gprs account/ advanced/ edit/ username and pssword required/ ξετσεκαρε το τετραγωνακι. sorry για τα αγγλικα αλλα το μενυ το εχω στα αγγλικα. αλλα και παλι αυτο εξαρταται απο το δικτυο σου εαν το δικτυο σου πρεπει να αποστειλει της πληροφοριες . υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να μπεις εαν ειναι ξε τσεκαρισμενο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (28 Οκτ. 2004 , 21:03)

 

κανε παλι μια on line αναβαθμηση και εαν δεν διορθωθει... επισημο service (κατι παρομοιο μου ειχε κανει και εμενα καποτε και διορθωθηκε με μια αναβαθμηση) ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ μετα δεν θα κανεις restore ενα παλιο backup αλλα στησημο και περασμα ολα τα προγραμματα απο την αρχη.

 

 

Μα πως να του κάνω αναβάθμιση αφού δεν ξεκινάει καθόλου ?

Δεν μπορώ ούτε με υπολογιστή να συνδεθώ, ούτε κάτι άλλο να κάνω, μόνο ένα ατέλειωτο "loop" εκίνησης !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotmike (28 Οκτ. 2004 , 23:39)

 

Μα πως να του κάνω αναβάθμιση αφού δεν ξεκινάει καθόλου ?

Δεν μπορώ ούτε με υπολογιστή να συνδεθώ, ούτε κάτι άλλο να κάνω, μόνο ένα ατέλειωτο "loop" εκίνησης !!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=615009#post615009

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (28 Οκτ. 2004 , 18:11)

 

μονο σαν αρχειο vcf αλλα δεν θα το βλεπεις.

 

 

Δηλαδή αν ο τηλεφωνικός μου κατάλογος μεγαλώσει πολύ, κάποια στιγμή θα επέλθει το όριο; :eek: :(

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα: Έχω αποθηκεύσει το όνομα "Νίκος" στις επαφές με το τηλέφωνο, ενώ το ίδιο τηλέφωνο το έχω αποθηκεύσει και στη SIM ως "NICK". Όταν λοιπόν ο Νίκος μου στείλει sms, στα εισερχόμενα βλέπω ως αποστολέα τον "NICK" ενώ θα επιθυμούσα να βλέπω τον "Νίκος". Ρυθμίζεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (29 Οκτ. 2004 , 04:35)

 

Μια ερώτηση ακόμα: Έχω αποθηκεύσει το όνομα "Νίκος" στις επαφές με το τηλέφωνο, ενώ το ίδιο τηλέφωνο το έχω αποθηκεύσει και στη SIM ως "NICK". Όταν λοιπόν ο Νίκος μου στείλει sms, στα εισερχόμενα βλέπω ως αποστολέα τον "NICK" ενώ θα επιθυμούσα να βλέπω τον "Νίκος". Ρυθμίζεται αυτό;

 

 

Απλα σβηνεις το τηλεφωνο απο την SIM :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (29 Οκτ. 2004 , 09:21)

 

Απλα σβηνεις το τηλεφωνο απο την SIM :o

 

 

Όχι βέβαια... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετος: Αυτό το file manager πού το βρίσκω; Έψαξα τα CD αλλά δεν το βρήκα... Θέλω δηλαδή ένα πρόγραμμα στον Η/Υ που να μου επιτρέπει να κάνω drag n drop αρχεία από τον Η/Υ στο κινητό και αντίστροφα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (29 Οκτ. 2004 , 11:01)

 

Άσχετος: Αυτό το file manager πού το βρίσκω; Έψαξα τα CD αλλά δεν το βρήκα... Θέλω δηλαδή ένα πρόγραμμα στον Η/Υ που να μου επιτρέπει να κάνω drag n drop αρχεία από τον Η/Υ στο κινητό και αντίστροφα.

 

Mπορεις να το κατεβασεις απο το briefcase της υπογραφης μου,συγκεκριμενα απο ΕΔΩ ;) :)
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις κι απο μενα...πηρα σημερα το Ρ900 & παρατηρησα οτι οταν εβαλα το memory stick ελεγε οτι εχω 30,7ΜΒ χωρο κι οχι 32 οπως θα 'πρεπε να ειναι .Γιατι συμβαινει αυτο?Επισης θα ηθελα καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση,εμενα εχει την R101A.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 (29 Οκτ. 2004 , 15:39)

 

2 ερωτησεις κι απο μενα...πηρα σημερα το Ρ900 & παρατηρησα οτι οταν εβαλα το memory stick ελεγε οτι εχω 30,7ΜΒ χωρο κι οχι 32 οπως θα 'πρεπε να ειναι .Γιατι συμβαινει αυτο?Επισης θα ηθελα καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση,εμενα εχει την R101A.

 

παντα ειναι ενα 10% πιο λιγο :( σε ολες τις μνημες το ιδιο ειναι και στο pc σου αν δεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...